دعا کنید

iran khanom

Member
سلام به همگی.بچه ها برای همه مشکل دارا و شفای بیمارا دعا کنید برای شفای یکی از اعضای خانواده منم خواهش میکنم دعا کنید.خیلی دلم گرفته.
امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء ...
دعای مضطر در فرهنگ قرآنی گاه سخن از «مضطر» است. مضطر کسی است که برای نجات از سختیها و شداید زندگی تمام راههای عادی را بسته می بیند، بیچاره و درمانده می شود، با تمام وجود تنها به یک نقطه توجه می کند و از همان روزنه به صفحه دل خود روشنی می بخشد. در سوره نمل می خوانیم:«...* امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء ... .» چه کسی دعای مضطر را اجابت می کند و ناگواری را برطرف می سازد ... . آن گونه که از ظاهر آیه برمی آید اجابت دعای مضطر از سنتهای الهی و غیر قابل تردید است. اینکه عنوان «مضطر» موضوع کلام واقع شده است، نشان می دهد که اضطرار شخص داعی از پایه ها و ارکان جریان این سنت الهی است; بدون آن انتظار استجابت دعا نادرست است. در واقع خدای بزرگ بطور خالص خوانده نمی شود.
مرحوم علامه طباطبایی(ره) در تفسیر این آیه به همین نکته اشاره فرموده است. در صحیفه ی سجادیه ، حضرت سجاد(ع) با خداوند چنین مناجات می کنند:
«... انت الذی اجبت عند الاضطرار دعوتی ... »خدایا، این تویی که هنگام اضطرار دعایم را اجابت می کنی ...«دعوتک یا رب مسکینا مستکینا مشفقا خائفا و جلا فقیرا مضطرا الیک ... .» پروردگارا، تو را می خوانم در حالی که تهیدست و درمانده ام، هراسناک و ترسانم بی چیز و نیازمندم و به عنایت و کمک تو مضطرم ... بعید نیست که مراد از مضطر خواندن حضرت ولی عصر - ارواحنا له الفدا - نیز همین باشد.
در دعای شریف «ندبه » آمده است: «این المضطر الذی یجاب اذا دعا ... ;» کجاست آن شخص مضطری که هر گاه خدا را بخواهد، خواسته اش به اجابت مقرون است.
«امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء* »
[/b]

آخرین ویرایش:

Boloor

New member
من که از ته دلم واسه همه مریضا دعا کردم، مخصصوصا برای شما و عزیزتون.

انشاالله که سلامتیشون رو به دست بیارن هرچه زودتر.

almaci

New member
سلام به همگی.بچه ها برای همه مشکل دارا و شفای بیمارا دعا کنید برای شفای یکی از اعضای خانواده منم خواهش میکنم دعا کنید.خیلی دلم گرفته.
امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء ...
دعای مضطر در فرهنگ قرآنی گاه سخن از «مضطر» است. مضطر کسی است که برای نجات از سختیها و شداید زندگی تمام راههای عادی را بسته می بیند، بیچاره و درمانده می شود، با تمام وجود تنها به یک نقطه توجه می کند و از همان روزنه به صفحه دل خود روشنی می بخشد. در سوره نمل می خوانیم:«...* امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء ... .» چه کسی دعای مضطر را اجابت می کند و ناگواری را برطرف می سازد ... . آن گونه که از ظاهر آیه برمی آید اجابت دعای مضطر از سنتهای الهی و غیر قابل تردید است. اینکه عنوان «مضطر» موضوع کلام واقع شده است، نشان می دهد که اضطرار شخص داعی از پایه ها و ارکان جریان این سنت الهی است; بدون آن انتظار استجابت دعا نادرست است. در واقع خدای بزرگ بطور خالص خوانده نمی شود.
مرحوم علامه طباطبایی(ره) در تفسیر این آیه به همین نکته اشاره فرموده است. در صحیفه ی سجادیه ، حضرت سجاد(ع) با خداوند چنین مناجات می کنند:
«... انت الذی اجبت عند الاضطرار دعوتی ... »خدایا، این تویی که هنگام اضطرار دعایم را اجابت می کنی ...«دعوتک یا رب مسکینا مستکینا مشفقا خائفا و جلا فقیرا مضطرا الیک ... .» پروردگارا، تو را می خوانم در حالی که تهیدست و درمانده ام، هراسناک و ترسانم بی چیز و نیازمندم و به عنایت و کمک تو مضطرم ... بعید نیست که مراد از مضطر خواندن حضرت ولی عصر - ارواحنا له الفدا - نیز همین باشد.
در دعای شریف «ندبه » آمده است: «این المضطر الذی یجاب اذا دعا ... ;» کجاست آن شخص مضطری که هر گاه خدا را بخواهد، خواسته اش به اجابت مقرون است.
«امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء* سلام دوست عزیز امیدوارم به حق این روزها و به حق حضرت زینب مریضتون خوب بشه خود منم عزیزترین شخص زندگیم را از خانم زینب شفاش را خواستم دست رد بهم نزدن و خدارو شکر خوب شدن توکل کنید به خدا و حضرت زینب را واسطه قرار بدهید به امید شفای تمامی مریض ها الهی امین

nazanin2045

New member
.امیدوارم همه مشکل دارا مشکلشون رفع شه و همه بیمارا شفا بگیرند.به حق حضرت امام حسین علیه السلام و خواهرش حضرت زینب سلام علیها.مرسی

آخرین ویرایش:

iran khanom

Member
سلام.از همه کسانی که گفتن دعا میکنن ممنون.از بلور از نازنین از الماسی از بینام.از همه و همه همه کسانی که دعا میکنند.ممنون

nazanin2045

New member
سلام اميدوارم همه مريضا شفا پيدا كنند.و همچنين مريض شما.به خدا توكل كن

arshade90

New member
خدا همه مریضا رو شفا بده ایشالا

چه روحی و چه جسمی

برای بیمار شما ایران خانم هم دعا میکنم

ایشالا که قبول صاحب دارالشفا قرار بگیره

m imeni

New member
سلام ایران خانوم، من این دعا رو از ته قلبم برای بیمارتون و همه ی بیمارا میخونم چون تا حدی میفهمم چی میگین وبیمارتون چه سختی ای میکشن، کاش خدا صدای دل منم بشنوه..........:امن یجیب المضطر اذا دعاه ویکشف السوء
خوب منم بیمارم اگر زحمتی نیست وقتی دلتون شکست بچه ها لطفا برای منم دعا کنید آخه ....
ممنون توکل به خدا

iran khanom

Member
سلام ایران خانوم، من این دعا رو از ته قلبم برای بیمارتون و همه ی بیمارا میخونم چون تا حدی میفهمم چی میگین وبیمارتون چه سختی ای میکشن، کاش خدا صدای دل منم بشنوه..........:امن یجیب المضطر اذا دعاه ویکشف السوء
خوب منم بیمارم اگر زحمتی نیست وقتی دلتون شکست بچه ها لطفا برای منم دعا کنید آخه ....
ممنون توکل به خدا

سلام m imeni عزيز.ممنونم از محبتت.حالت رو درك ميكنم عزيزم.اميدوارم هيچكس بيمار نباشه و يا عزيز بيمار نداشته باشه.اگر بود از خودش كه هو الشافي ميخوام همه مريضا رو شفا بده و شما عزيز محترم هم مورد عنايت خودش قرار بده.مطمئن باش براي شما وهمه بيماران من هميشه دعا ميكنم.خدا بزرگه توكلت به خدا باشه.وقتي تو اين پست ميام و جملات بچه ها رو ميخونم به زندگي اميدوار ميشم و ميفهمم كه هنوز انسانيت و غمخوار بودن زندست.مرسي

arshade90

New member
به افتخار همه ی دوستان .... هوراااااااااااااااااااااا:rose:

sssss

New member
سلام عزیزم امیدوارم همه بیمارا شفا پیدا کنند از جمله بیمار شما

B.sabtilis

New member
این دعا را برای بیمار بخونید ان شا الله شفا یابد:

اللهم لا اله الا انت العلی العظیم ذو السلطان القدیم و المن العظیم و الوجه الکریم لا اله الا انت العلی العظیم ولی الکلمات التامات والدعوات المستجابات خل ما اصبح

mikhak s

New member
انشالله كه زودترشفا پيدا ميكنه هيچ وقت اميدتو از دست نده.:rose:

sakar

New member
امیدوارم که هر کجا مریضی هست خدا بهش شفا بده
منم سه ماهه مریضم و شفا بیدا میکنم حتما
شفا ینی اینکه مریضی از بین بره که 2 حالت داره یکیش اینه که سلامت بشم دوباره و اونیکی اینه که روحم ازاد بشه
البته با این مریضیم فک نکنم روحم ازاد بشه اما مطمنم که یه روز حتما میمیرم شاید بر اثر این مریضی نباشه اما این شتر دم در خونه ی همه میخوابه
بعنوان یه مریض حالشونو درک میکنم وبه شمایی که عزیزتون مریضه میگم یه دعا به دعاهاتون اضافه کنید اونم اینکه
خدایا هیچوقت این مریض امیدشو بتو از دست نده
و بغیر از دعا به توجه اطرافیان نیاز داره البته توجه با ناراحتی فرق میکنه سعی کنید بهش بیشتر برسید اما کمتر ابراز ناراحتی کنید چون اون مریض وقتی ناراحتی شمارو میبینه حالش بدتر میشه
واز خودش و خدای نکرده خدا ناامید میشه همیشه کاری کنید روحیش بهتر بشه موضوعات امید بخشو مثبت رو بهش یاداوری کنید
شما خودتون شاد باشید و فعال این خیلی تاثیر مثبتی روی مریض داره
طوری عمل نکنید که مریض فک کنه با مریضیش شمارو از زند گیتون انداخته
و شمایی که عزیزتون مریضه بدونید اون مریضی هر چن سخته ولی اگه مریض امیدشو از دست نده باعث تعالیه روحش میشه بس این فرصتو واسه عزیزاتون غنیمت بدونید و تو این راه کمکشون کنید مطمن باشید خیلی میتونید تاثیر گذار باشید
دردو رنج همیشه هست هرزمان به نوع خودش
فک کردید که درد زایمان جزو رتبه های برتر تو درداست اما میبینید که باعث یه زندگی نو میشه
شما امیدوار باشید و به عزیزتون امید بدید به نفعشه
سعی کنید مریضی تو فضای خونه حاکم نشه
میدونم سخته اما با بذیرفتن مسایلی که گفتم میفهمید که چندان هم سخت نیست
فقط دیدگاهتونو تغییر بدید همه چی عوض میشه
شما از الان استفاده کنید وتا میتونید یه عزیزتون خدمت کنید عشق بورزید محبت کنید و از این موضوع نارحت نباشید
به این فک نکنید که این مریضی کی تموم میشه شما زندگیتونو بکنید اما فرقش با قبل اینه که الان مسولیتتون بیشتر میشه

iran khanom

Member
امیدوارم که هر کجا مریضی هست خدا بهش شفا بده
منم سه ماهه مریضم و شفا بیدا میکنم حتما
شفا ینی اینکه مریضی از بین بره که 2 حالت داره یکیش اینه که سلامت بشم دوباره و اونیکی اینه که روحم ازاد بشه
البته با این مریضیم فک نکنم روحم ازاد بشه اما مطمنم که یه روز حتما میمیرم شاید بر اثر این مریضی نباشه اما این شتر دم در خونه ی همه میخوابه
بعنوان یه مریض حالشونو درک میکنم وبه شمایی که عزیزتون مریضه میگم یه دعا به دعاهاتون اضافه کنید اونم اینکه
خدایا هیچوقت این مریض امیدشو بتو از دست نده
و بغیر از دعا به توجه اطرافیان نیاز داره البته توجه با ناراحتی فرق میکنه سعی کنید بهش بیشتر برسید اما کمتر ابراز ناراحتی کنید چون اون مریض وقتی ناراحتی شمارو میبینه حالش بدتر میشه
واز خودش و خدای نکرده خدا ناامید میشه همیشه کاری کنید روحیش بهتر بشه موضوعات امید بخشو مثبت رو بهش یاداوری کنید
شما خودتون شاد باشید و فعال این خیلی تاثیر مثبتی روی مریض داره
طوری عمل نکنید که مریض فک کنه با مریضیش شمارو از زند گیتون انداخته
و شمایی که عزیزتون مریضه بدونید اون مریضی هر چن سخته ولی اگه مریض امیدشو از دست نده باعث تعالیه روحش میشه بس این فرصتو واسه عزیزاتون غنیمت بدونید و تو این راه کمکشون کنید مطمن باشید خیلی میتونید تاثیر گذار باشید
دردو رنج همیشه هست هرزمان به نوع خودش
فک کردید که درد زایمان جزو رتبه های برتر تو درداست اما میبینید که باعث یه زندگی نو میشه
شما امیدوار باشید و به عزیزتون امید بدید به نفعشه
سعی کنید مریضی تو فضای خونه حاکم نشه
میدونم سخته اما با بذیرفتن مسایلی که گفتم میفهمید که چندان هم سخت نیست
فقط دیدگاهتونو تغییر بدید همه چی عوض میشه
شما از الان استفاده کنید وتا میتونید یه عزیزتون خدمت کنید عشق بورزید محبت کنید و از این موضوع نارحت نباشید
به این فک نکنید که این مریضی کی تموم میشه شما زندگیتونو بکنید اما فرقش با قبل اینه که الان مسولیتتون بیشتر میشه

سلام عزيزم.ممنون از راهنمايهات.واقعا تمام مسائل رو بسيار ريزبينانه بيان كردي..هم خودم و همه بقيه اعضاي خانودادم حتما يه تجديد نظري در رفتارمون ميكنيم.عزيزم اميدوارم به زودي زود خوب بشي.و خداوند متعال تمامي بيماران رومورد عنايت و شفاي خود قرار بده.براي شما و ايمني عزيز و هم عزيزخودم آرزوي سلامتي و شفاي عاجل از درگاه باري التعالي دارم .
مرسي از همه.

آخرین ویرایش:

sakar

New member
سلام عزيزم.ممنون از راهنمايهات.واقعا تمام مسائل رو بسيار ريزبينانه بيان كردي..هم خودم و همه بقيه اعضاي خانودادم حتما يه تجديد نظري در رفتارمون ميكنيم.عزيزم اميدوارم به زودي زود خوب بشي.و خداوند متعال تمامي بيماران رومورد عنايت و شفاي خود قرار بده.براي شما و ايمني عزيز و هم عزيزخودم آرزوي سلامتي و شفاي عاجل از درگاه باري التعالي دارم .
مرسي از همه.
ممنون ایران جان امیدوارم که خدا به همه مریضا شفا بده

بالا