دانشمندان در پی زنی دلاور

یک دانشمند آمریکایی گفته که می‌توان کودک نئاندرتال را با بهره از دی‌ان‌ای باستانی همانند سازی کرد با این بند یک زنی دل آور پیدا شود و زهدان خود را بستر پرورش آن نماید

zimg_001_345.jpg

به گزارش علم پرس به نقل از ایسنا، این فرآیند در بسیاری از کشورها قانونی نبوده و نیازمند استفاده از دی‌ان‌ای بر گرفته از فسیلها است.

جورج چرچ، استاد ژنتیک دانشکده پزشکی هاروارد مدعی شده که این فرآیند ممکن بوده و اینکه نئاندرتال‌ها در کنار خشن و بدوی بودن، درعین حال بسیار هوشمند بوده‌اند.

باورها بر این است که این گونه، یکی از اجداد انسان مدرن بوده و ۳۳ هزار سال پیش منقرض شده است.

چرچ افزود که تغییر ژنوم انسان همچنین می‌تواند پاسخهایی را برای درمان بیماریهایی مانند سرطان و ایدز و کلید حیات تا ۱۲۰ سالگی ارائه کند.

چرچ در گفتگو با ماهنامه اشپیگل گفت : من اکنون ر دی‌ان‌ای بسنده از استخوانهای سنگواره را برای بازسازی دی‌ان‌ای گونه‌های انسانی از میان رفته را گرد آوری کرده ام اکنون به یک ز برای ادامه کار نیاز به یک زن دلیر دارم.

این استاد دانشگاه گفته که می‌تواند بخشهای ژنوم نئاندرتال را به سلولهای بنیادی انسان معرفی کرده و آنها را برای تولید یک جنین همتاسازی کرده و در بدن یک زن قرار دهد.

چرچ به پروژه ژنوم انسانی که نقشه دی‌ان‌ای انسان را طراحی کرده، کمک می‌کند و در این حوزه بسیار شناخته‌شده است. نظریات وی بیشتر متخصصان ژنتیک را که باور دارند همتاسازی انسان غیر قابل قبول است، متعجب ساخته است.

چرچ اظهار کرد: ما می‌توانیم تمام گونه‌های پستاندار را همتاسازی کنیم، از این رو احتمال همتاسازی انسان نیز بسیار زیاد است. چرا نباید این کار را انجام دهیم؟

وی افزود: نئاندرتالها ممکن است از تفکر متفاوتی با ما برخوردار بوده باشند. ما می‌دانیم که آنها از اندازه جمجمه بزرگتری برخوردار بوده‌اند و حتی ممکن است هوشمند‌تر از ما بوده باشند.

چرچ در ادامه گفت: حتی اگر با یک بیماری همه‌گیر یا پایان جهان روبرو شویم، شیوه تفکر نئاندرتالها می‌تواند بسیار مفید باشد.

به گفته چرچ، این شیوه شامل تولید مصنوعی دی‌ان‌ای از ماده فسیل شده و معرفی آن به خطوط سلولهای بنیادی انسان است.

وی امکان بازسازی گونه‌های قدیمی‌تر یا دایناسورها را غیرمحتمل خوانده چرا که محدودیت سنی دی‌ان‌ای قابل استفاده حدود ۱۰ میلیون سال است.

بن مایه :دانشمند آمریکایی در جست‌و‌جوی زنی شجاع برای تولد نوزاد نئاندرتال!

آخرین ویرایش:

mj1919

New member
خبر بسیار جالبی بود!
اینجاست که حکمت کنگره های اخلاق زیستی، پایبندی به اخلاق زیستی ، خودشو نشون میده!
ترجمه ی عبارات زیر، به زبان ساده تر میشه: طراحی و ایجاد یک گونه ی جدید از انسانها (خلق مجدد انسانها)،
اخلاقی بودن و یا غیر اخلاقی بودنش به عهده ی خواننده،
چرچ افزود که تغییر ژنوم انسان همچنین می‌تواند پاسخهایی را برای درمان بیماریهایی مانند سرطان و ایدز و کلید حیات تا ۱۲۰ سالگی ارائه کند.
این یک تلاش برای پیداکردن کلیدهایی در ژنوم نئاندرتال است، کدهای ژنتیکی که شاید خیلی با انسان هوشمند، امروزی متفاوت باشه

چرچ اظهار کرد: ما می‌توانیم تمام گونه‌های پستاندار را همتاسازی کنیم، از این رو احتمال همتاسازی انسان نیز بسیار زیاد است. چرا نباید این کار را انجام دهیم؟
شبیه سازی انسان دیگه!!! مگه بعد تولد دالی ، شبیه سازی انسان رو نهی نکردید، مگه کاری غیر اخلاقی نیست،

mahsa.

New member
یک دانشمند آمریکایی گفته که می‌توان کودک نئاندرتال را با بهره از دی‌ان‌ای باستانی همانند سازی کرد با این بند یک زنی دل آور پیدا شود و زهدان خود را بستر پرورش آن نماید

که چی بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟هدفش چیه ؟

که چی بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟هدفش چیه ؟

بهره برداری از آن باشنده ی ( موجود ) نو پیدا

در نگر این تن با رویکرد به افزایش روز افزون جهش های ویرانگر انباره شده در تبار نامک( ژنوم) هومن ( انسان) امروزی, بهتر آن است که از DNAی بی آلایش هومن Neanderthal بهره گرفت

ما که داریم می ریم بهتره زندگی دودمان ( نسل) هومن بر زمین ادامه داشته باشد

آخرین ویرایش:

mj1919

New member

در نگر این تن با رویکرد به افزایش روز افزون جهش های ویرانگر انباره شده در تبار نامک( ژنوم) هومن ( انسان) امروزی, بهتر آن است که از DNAی بی آلایش هومن Neanderthal بهره گرفت

جناب نوری
از دید علمی عرض می کنم،
این توجیه که بخواهیم بخاطر ژنوم بی آلایش (!) نئاندرتال اونا رو شبیه سازی کنیم و یک نژاد بین گونه ای از انسان به نام هومو سپینس-نئاندرتال درست کنیم که چون ژنومش کمتر جهش داره پس سالم تره، ادعایی بس خنده داره!

چرا که، به عنوان مثال از بین حرفای این دانشمند (!) چرچ، میشه علیه خودش استفاده کرد، چرا که همین الان جهش های موثر در پیشرفت ، توسعه ایجاد و... بیماری ایدز هم در ویروس و هم در انسان شناسایی شده، چرا اینهار اصلاح نمی کنند؟ که حالا بخواهند یک ژنوم جدید بسازند!
مث این می مونه واسه ی خرابی یک خونه ، بخواهند یک شهر جدید بسازند!

آخرین ویرایش:
جناب نوری
از دید علمی عرض می کنم،
این توجیه که بخواهیم بخاطر ژنوم بی آلایش (!) نئاندرتال اونا رو شبیه سازی کنیم و یک نژاد بین گونه ای از انسان به نام هومو سپینس-نئاندرتال درست کنیم که چون ژنومش کمتر جهش داره پس سالم تره، ادعایی بس خنده داره!

چرا که، به عنوان مثال از بین حرفای این دانشمند (!) چرچ، میشه علیه خودش استفاده کرد، چرا که همین الان جهش های موثر در پیشرفت ، توسعه ایجاد و... بیماری ایدز هم در ویروس و هم در انسان شناسایی شده، چرا اینهار اصلاح نمی کنند؟ که حالا بخواهند یک ژنوم جدید بسازند!
مث این می مونه واسه ی خرابی یک خونه ، بخواهند یک شهر جدید بسازند!

جناب مجتبی درود

روا نیست که با سخنان و دانش تنگ خود دانشمندی که رنجهای زیادی در راه شناسایی تبار نامک( ژنوم) هومن(انسان ) کشیده و دستاورد های بزرگی را نمایان ساخته اینگونه با ریشخند و خوار داشت ( نحقیر) سخن بگوییم شاید بر گردان سخنان نامبرده درست نبوده است
چو خواهی که نامت بود جا ودا ن
مکن نام نیک بزرگان
نهان

ایشان فرا فرهیخته ای ( پرو فسوری) بلند آوازه در دانشگاه نامور هاروارد و جهان هستند یکی از بزرگنرین و سر شناس ترین و شایسته ترین کسانی هست که می تواند در زمینه ی تبارنامک هومنی( ژنوم انسانی) نگر دهد

من و شما هیچ گاه در اندازه ای نیستیم که بخواهیم د ر این زمینه به نگرش و سخنان او بخندیم

آسوده باشید این چنین کسی سخن بیهوده نمی گوید و ارزش و آوازه ی خویش را دستخوش خنده های نادانانه من و شما نخواهد کرد

George Church: The father of personalized genomics

Dr. George Church is a professor of genetics at Harvard and a professor of Health Sciences & Technology at Harvard and MIT. George helped initiate the human genome project in 1994 and has played a pivotal role in molecular genetics ever since. In 2005, Dr. Church initiated the Personal Genome Project which aims to make personal genome sequencing more affordable, accessible, and useful for humankind.

George McDonald Church is an American geneticist, molecular engineer, and chemist. He is Professor of Genetics at Harvard Medical School, Professor of Health Sciences and Technology at Harvard and MIT

آخرین ویرایش:

mahsa.

New member

درسته هدفشون نیک هستش ولی هیچ وقت هدف وسیله رو توجیه نمیکنه .......اینکه بیایی یه انسان و باز سازی کنی که اصلا تمام امراض از بین بره بازم غیر انسانیه ......البته نظر شخصی من

درسته هدفشون نیک هستش ولی هیچ وقت هدف وسیله رو توجیه نمیکنه .......اینکه بیایی یه انسان و باز سازی کنی که اصلا تمام امراض از بین بره بازم غیر انسانیه ......البته نظر شخصی من

درود

نگر های خودی( شخصی) اگر از ژرفای دل بر آید و رویه نگری نباشد همواره ستودنی و ارجمنده

یک گمانه ی دیگر اینکه : آن دانشگر فرهیخته شاید می خواسته این را بگوید که از آن هومنان ساختگی به جای پیشکار ور دست بهره ببریم

mj1919

New member
جناب مجتبی درود

روا نیست که با سخنان و دانش تنگ خود دانشمندی که رنجهای زیادی در راه شناسایی تبار نامک( ژنوم) هومن(انسان ) کشیده و دستاورد های بزرگی را نمایان ساخته اینگونه با ریشخند و خوار داشت ( نحقیر) سخن بگوییم شاید بر گردان سخنان نامبرده درست نبوده است
چو خواهی که نامت بود جا ودا ن
مکن نام نیک بزرگان
نهان

ایشان فرا فرهیخته ای ( پرو فسوری) بلند آوازه در دانشگاه نامور هاروارد و جهان هستند یکی از بزرگنرین و سر شناس ترین و شایسته ترین کسانی هست که می تواند در زمینه ی تبارنامک هومنی( ژنوم انسانی) نگر دهد

من و شما هیچ گاه در اندازه ای نیستیم که بخواهیم د ر این زمینه به نگرش و سخنان او بخندیم

آسوده باشید این چنین کسی سخن بیهوده نمی گوید و ارزش و آوازه ی خویش را دستخوش خنده های نادانانه من و شما نخواهد کرد

George Church: The father of personalized genomics

Dr. George Church is a professor of genetics at Harvard and a professor of Health Sciences & Technology at Harvard and MIT. George helped initiate the human genome project in 1994 and has played a pivotal role in molecular genetics ever since. In 2005, Dr. Church initiated the Personal Genome Project which aims to make personal genome sequencing more affordable, accessible, and useful for humankind.

George McDonald Church is an American geneticist, molecular engineer, and chemist. He is Professor of Genetics at Harvard Medical School, Professor of Health Sciences and Technology at Harvard and MIT

آخ قوربون آدم چیز فهم!
برادر من، منم چندماهه، اصلن همه ی دوستان چند ماهه همینو داریم عرض می کنیم!

شما زمین و زمان رو با دانش اندک و توانایی های محدودتون(به قول خودتون) دارید نقد می کنید؛ از پیامبر بگیر، از قرآن بگیر، از ائمه بگیر، از امام عضر بگیر تا..... همه رو نقد می کنید به بهانه ی اینکه من کارشناس قرآنی هستم و باید اندیشه ها رو نقد کرد تا فلان شود، و غبار فلان بر آنها ننشیند! درسته یانه؟

بعد ، من یکبار با روش شما، چیزی ر که برای شما، قطعی هم نیست رو نقد کردم(ولی اونی که شما نقد کردی برای حداقل چند صد میلیون نفر قطعی است) ، اینطوری استدلال می آورید، ما در جد و اندازه ی نقد فلان اسم نیستیم!
خوب من دم خروس رو باور کنم یا قسم حضرت عباس شما رو؟
اینجا راست می گویید یا اون تاپیکها؟ یا بگم اینجا دروغ می گویید یا در تاپیکهای دیگر ؟ [هرچند که می دانم به قول دوست عزیزم جعفر، "برای این بیل هم یک دسته ای می تراشید" ولی گفتم که بدونید، ما هم اون جوری که شما فکر می کنید نیستیم]

اگه داستان رو قصد دارید، بصورت علمی، و نه بحث دیگری و یا مجادله [که چون فلان کس این ادعا رو کرده بلاشک درسته] ادامه بدیم، من مقداری اطلاعات تاریخی بیاورم، از سرنوشت ژنوم، داستان دانشمندان که منشا بی اخلاقی هایی بودند و سوء استفاده های بسیاری کردند!
کسانی بزرگتر از چرچ، نظیر کرگ ونتر که دنبال جیب خودش بود!

آخ قوربون آدم چیز فهم!
برادر من، منم چندماهه، اصلن همه ی دوستان چند ماهه همینو داریم عرض می کنیم!

شما زمین و زمان رو با دانش اندک و توانایی های محدودتون(به قول خودتون) دارید نقد می کنید؛ از پیامبر بگیر، از قرآن بگیر، از ائمه بگیر، از امام عضر بگیر تا..... همه رو نقد می کنید به بهانه ی اینکه من کارشناس قرآنی هستم و باید اندیشه ها رو نقد کرد تا فلان شود، و غبار فلان بر آنها ننشیند! درسته یانه؟

بعد ، من یکبار با روش شما، چیزی ر که برای شما، قطعی هم نیست رو نقد کردم(ولی اونی که شما نقد کردی برای حداقل چند صد میلیون نفر قطعی است) ، اینطوری استدلال می آورید، ما در جد و اندازه ی نقد فلان اسم نیستیم!
خوب من دم خروس رو باور کنم یا قسم حضرت عباس شما رو؟
اینجا راست می گویید یا اون تاپیکها؟ یا بگم اینجا دروغ می گویید یا در تاپیکهای دیگر ؟ [هرچند که می دانم به قول دوست عزیزم جعفر، "برای این بیل هم یک دسته ای می تراشید" ولی گفتم که بدونید، ما هم اون جوری که شما فکر می کنید نیستیم]

اگه داستان رو قصد دارید، بصورت علمی، و نه بحث دیگری و یا مجادله [که چون فلان کس این ادعا رو کرده بلاشک درسته] ادامه بدیم، من مقداری اطلاعات تاریخی بیاورم، از سرنوشت ژنوم، داستان دانشمندان که منشا بی اخلاقی هایی بودند و سوء استفاده های بسیاری کردند!
کسانی بزرگتر از چرچ، نظیر کرگ ونتر که دنبال جیب خودش بود!

درود

به گفته ی خودتون قربون آدم چیز فهم

والاگهر شما دانش های آزمودنی(تجربی) را با دانش های فرا سپهری ( ما وراء طبیعی ) بهم در آمیخته اید !!!!

هنگامی که یک دانشمدار مانند نامبرده سخن می گوید سخنش آزمودنی و پایور شدنی( قابل اثبات) است ینی گفته های نامبرده در گستره ی دانش های سپهری است

اگر همچون شمایی از وی بخواهد تا درستی سخن و باور های خویش را استوار گرداند او برای استوار و پایدار کردن اندیشهای دانشیک خود شما را به آزمایشگاهی افزار مند ( مجهز) یا بالین بیماری برده تا شما خود به آسانی با گوش و چشم و پرس و جو های داش پذیر درستی و راستی گفته های او را دریابید

اما سر دمداران دینی چی ؟؟؟

اگر چون منی از آنها بخواهد بهشت برین خود را یا دوزخ نمادین خویش را به من بنمایاند هیچ گاه نمی توانند این خود گویی خویش را برای همانند اینجانب استوار گردانند
تنها افزار آنها دست یازیدن ( توسل ) به بیم دادن - نوید - هشدار و بترس و بترس و گاهی زور و بر چسب کفر زدن است در حالی که هتا خودشان آنچه را که می گویند ندیده اند!!!
بهشت و دوزخ خیالین تنها یک سدا وآوای بی پشتوانه است که از دهان آنها می تراود

پس هنگامی که نتوانند خود گویی های افسانه ای و بی پشتوانه ی خویش را برای من پایدار و نمایان سازند چگونه سخن آنها را بپذیرم چگونه افسانه بافی های آنان را باور کنم

امروزه جهان دانش به آگاهی های ژرفی دست یافته است و دیگر سخنان پوچ و بی پستوانه و احساسی و هشدار دادن و ترس از دوزخ و نوید بهشت را بر نمی تابد

چرا ؟؟

چون اینها همه اش خود گویی و بافته ها ی سست و باور های پوشالین نیاکان بی دانش ما بوده است

دیگر زمان زمان آنها نیست که به افسانه ها و خیال های بی پشتوانه ی آنها استناد کرده و پشت گرم باشیم

اگر کسی امروزه به گفته های آنها استناد کند گویی انسانی نادان از دوران پارینه سنگی است که با دیرکرد چند هزار ساله ای در روزگار ما به دنیا آمده است !!!

شما بفرمایید سردمداران دینی کدامین خوشبختی راستین و روی دادنی را برای بشر به ارمغان آورده اند بجز نوید های سر خر من پایور نشده ( اثبات نشده )

اما دانشمندان تجربی را نگاه کنید هر چه خوشبختی ورفاه و آسان گردانی زندگی در پیرامون خویش می بینید همه در گروه رنج ها و اندیشهخ های آنان است تا بدانجا که سر دمداران دینی نمک نشناس نیز بر سر سفره ی رنج های شبانه روزی آنها نشسته اند و نمک می خورند و نمک دان می شکنند !!

نگاه کنید ببین سر دمداران دینی با کژ اندیشی چی گفته اند

ادیسون گر چه روشنایی برق را برای بشریت به ارمغان آورد اما به دوزخ می رود !!!

یکی نیس به این کوته اندیش بگوید ای نامردکودن تو خودت چگونه از رنجهای شبانه روزی ادیسون بهره می بری و دست رنج او را می چاپی آنگاه او را به دوزخ می فرستی ؟؟

همینگونه است خود رو و هواپیما سوار می شوند اما نو آور ( مخترع) خودرو و هواپیما را پلید ( نجس ) می شمارند
از گوشی همراه بهره می برند اما نو آور آن را مرگ روا( مهدور الدم) می دانند !!!

با کمک چشم یار ( عینک) ساخت اندیشه ی ژرف کافران- قرآن می خوانند ولی با آیه های
همان قرآنی که با کمک همان چشم یارمی خوانند آنها را به ته دوزخ می فرستند!!

و هزاران نمونه ی دیگر

این است نگاه دیندارن به انسانهایی که شب و روز - خواب و خور خود را برای آسودگی هومنان ( انسانهای) دیگر سپری کرده است !!!!؟؟؟

همه جز خودمان به دوزخ می روند !!!

باید به اینها گفت با خواب خود خوش باشید

بخوابید که ما بیداریم !!!

آخرین ویرایش:
بالا