با 15 ميليون تومان پول چكاري بكنم بهتر است؟

bumin

New member
من ليسانس آمار هستم و در شهر اردبيل زندگي ميكنم
حدود يك ماه است فكر ميكنم كه چطور ميتونم با 15 ميليون تومان پول كاري را شروع كنم اما هرچي فك ميكنم نميدونم چكاري ميتونم باهاش بكنم. جز درس خوندن كاره ديگه اي نكردم و حرفه و صنعتي بلد نيستم. دوران دانشجويي درآمدم از تحليل هاي آماري پايان نامه ها و پروژه هاي ادارات بوده اما حالا ميخوام يه كاري برا خودم دست و پا كنم اما نميدونم چكاري ميشه با اين پول كرد؟
لطفا نظر خودتون رو بفرماييد كه چكاري با اين مبلغ پول پيشنهاد ميكنيد؟ چكار ميشه كرد؟ چطور ميتونم با اين مقدار پول برا خودم درآمد زايي كنم؟
لطفا نظر بديد پيشنهاد بديد تا شايد با هم فكري براي افرادي با اين وضعيت راهي مشخص شد!!!

mamai86

New member
من خودم بودم
میدادم دست یه کارگزار بورس..خرید و فروش سهام

a_67

New member
راستش نمی دونم.
ولی اگه امکانش باشه که بتونید با چند نفر یه شرکت راه بندازین و بعدش برید به جاهایی که به تخصص و علم شما نیاز دارند، پیشنهاد همکاری بدید؛ خیلی خوب میشه. فکرنکنم هم به سرمایه اولیه زیادی نیاز باشه.

a_67

New member
آ67 با پونزده ميلون يه شركت بزنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مگه ميشه دوست خوبم؟شما ارمانگرا هستين؟
اگه راستش رو بخواین باید بگم که بله آدم آرمانگرا و کمال گرایی هستم...
....یه شرکت تولیدی که نمی خواد بزنه که هزینه دستگاه و ... کنند.
به طور مثال اگه چند تا از بچه های مهندسی عمران بیان با هم یه شرکت بزنن، پول زیادی که نمی خواد کافیه برن اسم شرکت رو با یه سری موارد دیگه به ثبت برسونن. که این خودش هزینه چندانی نداره.(تحقیق این که چطوری و ... به عهده ی دوستان، یکی از فامیلای ما به همین طریق یه شرکت زدن)
در مورد مکان شرکت هم زیاد اطلاع ندارم که آیا نیازی هست که یه جای مشخصی برای اون در نظر گرفته بشه یا نه اگه هم باید یه جا برای شرکت داشته باشند، می تونن برن اجاره کنن و ...
برای همین منم این حرف رو گفتم که اگه امکانش باشه این کار رو بکنن.(اگه از لحاظ قانونی بشه که چند تا از بچه های آمار بتونن یه شرکت ثبت کنن یا چند نفر که رشته های مرتبطی دارن)

dariush.chivaee

New member
برای شما که تحصیل کرده هستید یاد گرفتن یه کار که در آمد خوبی هم داشته باشه اصلا سخت نیست ...
1- نیازهای بازارتون رو بشناسید ،
2- علاقه مندی هاتون رو در نظر بگیرید ،
3- یاد بگیرید
4- انجامش بدبد...
قطعا سرمایه اصلی شما اون 15 میلیون تومن نیست ، ( حتی اگه بیشتر هم می بود ) سرمایه اصلی خود شمائید .

bacillus.bs

New member
به نظر من کسی نمیتونه برای شخص دیگه ای تصمیم بگیره/مخصوصا این که رشته های ما با هم فرق می کنند

shahram25

New member
راس ميگه ميتوني مرغ فروشي باز كني با پونزده ميلون ميتوني ده دوازده تا مرغ بخريا

پرستاری86

New member
به نظر من یه ماشین بخر برو تاکسی تلفنی یا برین خط اردبیل آستارا:smilies:

البته خوش بهحالتون 15 میلیون پول داری :5: من همینو هم ندارم

هر چی فکر میکنم یه راه دیگه هم دارین>>>>>>>>>>>>زن بگیرین البته این کار مساوی هست با:13:

مریم68

New member
اگه عجله نداریداول یک کار موقت پپدا کنید یا به دنبال مهارتی مرتبط باشغل آیندتون باشید 6ماه پولتونو بذارید تو یکی ازاین بانک ها بعد با 30میلیون یک کار باتوجه به بازار شهرتون پیدا کنید اگه ازکامپیتوتر کمی سررشته دارید بهترینه تو اکثرشهرهاازمشورت بازاری های شهرتون هم استفاده کنید.پیشنهاد آقایa_67هم خوبه.

shahram25

New member
البته با 15 ميليون تومن ميشه يه ژرايد قسطي تاكسي خريد بعدشم كار كني

epid.1

New member
مشکل ما اینجاست که تا این سن به ما یاد ندادن چطور میتونیم یه شغل خوب دستو پا کنیم حالا یا مدرسه یا دانشگاه.

بخدا 15 ملیون رو که میگی اولین چیز که به ذهنم میرسه اینه یه تاکسی بگیری, خوب پس این همه زحمت برا درس چی میشه, یعنی این مشکل همه ماست

بالا