سوالهای درسی دانشجویان اپیدمیولوژی

دوستان هر کی هر سوالی داره توی این رشته میتونه بپرسه و لطفا هر کی هم بلده بیاد جواب بده چون من خودم یکی از کسانی هستم که سوال میپرسه :smiliess (3):

سوال اول را خودم میپرسم

در قسمت مقیاسهای اندازه گیری مقیاس ترتیبی و مقیاس رتبه ای یکی هستن یا جدا از هم هستنچون ما 4 تا مقیاس که بیشتر نداریم
اسمی - ترتیبی- فاصله ای - نسبی

eglo

New member
سلام دوباره...رو سوالات شما فكر ميكنم جواب ميدم....منم سوال زياد ميپرسم....خيلي خوب شده...
ميبخشين شما متاهل هستين اره؟؟؟ اسم كاربري تون مامان شاين ....احساس ميكنم اسم دخترتون باشه آره؟؟البته شرمنده پرسيدم....برام سوال شد...ايشالا امسال موفق ميشين...:smiliess (3):

آخرین ویرایش:

eglo

New member
يه نظر داشتم راجع به تاپيك جديد....به نظرتون با ايجاد يه تاپيك جديد بچه ها متفرق نميشن....؟؟؟ البته نظر بفيه دوستان هم شرطه...برا من فرقي نميكنه...احساس ميكنم اكثرا بچه ها تاپيك ارشد اپيدميولوژي92 رو ميشناسن....سوالا و جوابا اونجا مطرح ميشد بهتر ميشد....

آخرین ویرایش:
دوست گلم من متاهلم و این عکس دخترم است و اسمش هم شاین است به معنی شایسته

احتمال موفقیت فقط به تلاش است و یک کمی تمرکز و دقت در آزمون به نظر من و بعداز تلاش هر چی خدا بخواد

ولی شما چرا احتمال کم برای قبولی ؟

epid_epid

New member
سوال اول را خودم میپرسم

در قسمت مقیاسهای اندازه گیری مقیاس ترتیبی و مقیاس رتبه ای یکی هستن یا جدا از هم هستنچون ما 4 تا مقیاس که بیشتر نداریم

مقیاس ترتیبی و رتبه ای یکی هستن.... هر چیزی که به ترتیب باشه و نتوان جابجاشون کرد میشه ترتیبی مثل مقاطع تحصیلی(ابتدایی، راهنمایی و ...)

epi_info

New member
سوال اول را خودم میپرسم

دوست عزیز جفتشون یکی هستند

ولی توی بعضی از تستها هم ترتیبی هست هم رتبه ای یعنی بین چهار گزینه 2 تاش اینها هستن والله من بالاخره این را نفهمیدم

Lemen

New member
فکر میکنم سوانح و حوادث بیشترین بار بیماری رو داره

نمی دونم بین افسردگی و بیماریهای روانی - آسم و بیماریهای ریوی - بیماریهای قلبی و سکته مغزی و حوادث و ...

همه جا صحبت از بار بیماری هست کجا نوشته کدوم از همه بیشتره

mhn

New member
سلام،باربيماريهاتوكتاب دكترعزيزي وكتاب دستورالعملهاي بيماريهاي غيرواگيرهست.البته كتاب دوم فقط تومراكزبهداشت هست وبيرون چاپ نميشه.اگه جديدترين باربيماريهاروبخواين بايدتوسايتwhoسرچ كنين.

epid_epid

New member
نمی دونم بین افسردگی و بیماریهای روانی - آسم و بیماریهای ریوی - بیماریهای قلبی و سکته مغزی و حوادث و ...

همه جا صحبت از بار بیماری هست کجا نوشته کدوم از همه بیشتره

از لحاظ مرگ بیماریهای قلبی اول هستن در جهان بعد سرطان و حوادث (البته در ایران حوادث دوم هست بعد سرطان)
از لحاظ بار بیماریها: اول حوادثه چون معمولا در سنین پایین رخ میدن، بعد بیماریهای قلبی.

ممنون ولی توی قسمت بیماریهای روانی و افسردگی اونجا میگه بیشترین بار بیماری بیماری های روانی و افسردگی هستن

یا من اشتباه متوجه شدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بالا