مطالعه ي گروهي لزگي( تمامي رشته ها)ورژن جدید( 93) بیا تو ضرر نمیکنی

آیا شما برای زبان کارشناسی ارشد از کتاب لزگی استفاده می

• مجموع رای دهندگان
    0

mf2009

New member
با توجه به آمدن جواب کارشناسی ارشد و معلوم شدن نتایج گفتم یه تایپک زده باشم و دوستان جدید و دوستانی که امسال قبول نشدن بیان اینجا من بهشون برنامه بدم حداقل زبانشون رو تو کنکور خوب بزنن میدونم یکمی دیر شده ولی اگه از همین الان شروع کنید تا کنکور بهداشت 93 خودتون رو میتونید برای زبان آماده کنید منم دوباره پروژه لغات لزگی رو شروع کردم هم برای کامپیوتر هم اندروید و هم جاوا لغات رو درآوردم همین طور که میدونید اگه دایره لغاتتون خوب باشه خیلی راحت میتونید زبان رو تو کنکور جواب بدید پس هر کی که میخاد شروع کنه اعلام حضور کنه با هم لزگی رو تموم میکنیم شما بخاید یکمی هم تلاش داشته باشید بقیش با من دوستان مهارت یک رو شروع میکنیم اعلام حضور کنید دوستانی که با جعبه لایتنر نسخه کامپیوتر مشکل دارن یا بلد نیستن باهاش کار کنن خبر بدن کمکشون کنم دوستانی که ثبت نام میکنن سعی کنن هر شب یا چند شب یک بار گزارش کار بدن وگرنه از لیست حذف میشن

این فایل ترجمه کل لزگی هست اگه تو ترجمه مهارت ها مشکل داشتید به این مراجعه کنید اگه بازم مشکلتون حل نشد اینجا بیان کنید در خدمتتون هستم فایل ترجمه :http://mf2009.persiangig.com/%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87%20%DA%A9%D9%84%20%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8.pdf/download
ترجمه بعضی از متون سخت متن های متفرقه لزگی :http://mf2009.persiangig.com/%D9%85%D8%AA%D9%86%20%D9%87%D8%A7.pdf/download
لغات :
این مهارت کلا 290 لغت مهم داره که من اونها رو درآوردم شما میتونید هر جا ای که هستید با گوشی یا تبلت یا لب تاپ یا کامپیوتر شخصی تون در همه جا ازش استفاده کنید برای لغات از سیستم لایتنر استفاده شده یعنی اگه شما با این سیستم یه لغت رو یاد بگیرید هیچ وقت فراموش نمیکنید معنی لغت رو
برای دانلود نرم افزارها به این موضوع مراجعه کنید :http://olumpezeshki.ir/thread6126.html

راهنمایی برنامه ریزی
برای شروع بگم که بهترین کسی که میتونه برای شما برنامه ریزی کنه خودتونید ولی برای شروع شاید نیاز به کمی کمک باشد اگر
1- زبان نتان ضعیف است خوب است برای شروع از کتاب 504 و لغات ضرری تافل شروع کنید بعد کم کم شروع به خواندن لزگی کنید مثلا دو هفته اول 504 و لغات ضروری تافل را بخانید از هفته سوم در کنار ان دو لغات لزگی را هم به برنامه هتان اضافه کنید
2- اگر متوسط اید و 504 و لغات ضروری تافل را تا به حال نخوانده اید از همان ابتدا هر سه را با هم شروع کنید مثلا روزی 10 لغت 504 و 10 لغت لغات ضروری تافل و 30 لغت لزگی
3- اگر زبانتان قوی است از همان اول لزگی را شروع کنید و با کمتر از روزی 40 لغت لزگی شروع نکنید پیشنهاد من روزی 50 تا لغته
روش استفاده عمومی :روش کار :روزی مثلا 30 لغت باید بخونید تا بعد تا 10 روز دیگه مهارت یک رو تمام و کمال تموم میکنی یعنی 30 تا رو خوندی میری سراغ متن اول کتاب شروع میکنی به خوندن و بعد سعی میکنی اون لغاتی رو که یاد گرفتی در متن ترجمه کنی و بعد میایی سراغ ترجمه لزگی میبینی چند درصد درست ترجمه کردی و هر روز همین کار رو میکنی مهارت که تموم شد میری مهارت بعدی

1- saharandishe با روزی 30 لغت سطح b1 شروع برنامه از 7 شهریور پایان مهارت یک :17 شهریور
2-simin69 با روزی 50 لغت سطح b2 شروع برنامه از 7 شهریور پایان مهارت یک :13 شهریور
3-sevill1991 با روزی 40 لغت سطح b1 شروع برنامه از 20 شهریور پیاین مهارت دو : 28 شهریور
4-aida88 با روزی 40 لغت سطح b1 شروع برنامه از 8 شهریور پایان مهارت یک : 16 شهریور
5-biology89 با روزی 30 لغت شروع برنامه از 8 شهریور پایان مهارت یک : 18 شهریور
6- مانیا با روزی 30 لغت شروع از 8 شهریور سطح b1 پایان مهارت یک : 18 شهریور
7-mary jon با روزی 50 لغت شروع از 8 شهریور پایان مهارت یک : 14 شهریور
8-paradise80 با روزی 30 لغت شروع از 8 شهریور پایان مهارت یک : 18 شهریور
9-fada19990 با روزی 30 لغت شروع از 8 شهریور پایان مهارت دو : 1 شهریور مهر
10-gnargol با روزی 30 لغت شروع از 8 شهریور پایان مهارت یک : 18 شهریور
11-mahDye با روزی 30 لغت شروع از 9 شهریور سطح b2 پایان مهارت یک : 19 شهریور
12-ayka1 با روزی 30 لغت شروع از 9 شهریور پایان مهارت یک : 19 شهریور
13- delnavaz با روزی 50 لغت شروع از 9 شهریور پایان مهارت یک :15 شهریور
14- sohiii با روزی 50 لغت شروع از 9 شهریور سطح b1 پایان مهارت یک : 15 شهریور
15-horijoon با روزی 30 لغت شروع از 9 شهریور سطح b1 پایان مهارت یک : 19 شهریور
16-ROJO با روزی 30 لغت شروع از 9 شهریور پایان مهارت یک :19 شهریور
17-hani93 با روزی 30 لغت شروع از 9 شهریور پایان مهارت یک :19 شهریور
18-IL-2 با روزی 15 لغت شروع از 9 شهریور پایان مهارت یک : 29 شهریور
19-mahboobe90 با روزی 20 لغت شروع از 9 شهریور سطح b1 پایان مهارت یک :24 شهریور
20-mohana(مدیر بخش) با روزی 20 لغت شروع از 9 شهریور پایان مهارت یک :24 شهریور
21-Haydi (مدیر بخش ) با روزی 40 لغت شروع از 9 شهریور سطح b2 پایان مهارت یک :17 شهریور
22-Z0HRE با روزی 20 لغت شروع از 9 شهریور پایان مهارت یک : 19 شهریور
23-ir_pari با روزی 30 لغت شروع از 9 شهریور پایان مهارت یک :19 شهریور
24-prancess yasaman با روزی 20 لغت شروع از 10 شهریور پایان مهارت یک :25 شهریور
25-parisa_sisi با روزی 35 لغت شروع از 10 شهریور سطح b1 پایان مهارت یک :19 شهریور
26- شوکا88 با روزی 30 لغت شروع از 10 شهریور پایان مهارت یک :20 شهریور
27-1mahsa با روزی 35 لغت شروع از 10 شهریور پایان مهارت یک :19 شهریور
28-ghazal26 با روزی 20 لغت شروع از 10 شهریور پایان مهارت یک :25 شهریور
29-Queen با روزی 30 لغت شروع از 10 شهریور پایان مهارت یک :20 شهریور
30-MANDI89 با روزی 35 لغت شروع از 10 شهریور پایان مهارت یک : 19 شهریور
31-shayan naderi با روزی 30 لغت شروع از 10 شهریور پایان مهارت یک :20 شهریور
32- محنا با روزی 30 لغت شروع از 13 شهریور پیایان مهارت یک :23 شهریور
33-Aysel با روزی 30 لغت شروع از 12 شهرویر پایان مهارت یک :22 شهریور
34- fidelity با روزی 30 لغت شروع از 12 شهرویر پایان مهارت یک : 22 شهرویر
35-samanee با روزی 15 لغت شروع از 13 شهریور پایان مهارت یک : 3 مهر
36-bahar24 با روزی 15 لغت شروع از 13 شهریور پایان مهارت یک : 3 مهر
37-little prince با روزی 30 لغت شروع از 13 شهریور پایان مهارت یک : 23 شهریور
38-mahbanoo با روزی 30 لغت شروع از 13 شهریور پایان مهارت یک : 23 شهریور
39-fate با روزی 50 لغت شروع از 13 شهریور پایان مهارت یک : 18 شهریور
40-taranom92 با روزی 40 لغت شروع از 14 شهریور پایان مهارت یک :21 شهریور
41-dilak با روزی 50 لغت شروع از 14 شهریور پایان مهارت یک :20 شهریور
42-عاطفه نخعی با روزی 30 لغت شروع از 14 شهریور پایان مهارت یک :24 شهریور
43-golabatun با روزی 40 لغت شروع از 14 شهریور پایان مهارت یک :22 شهریور
44-rezvan.s با روزی 30 لغت شروع از 14 شهریور پایان مهارت یک :24 شهریور
45-mhn با روزی 30 لغت شروع از 15 شهریور پایان مهارت یک :25 شهریور
46-hamidehjoon با روزی 20 لغت شروع از 19 شهریور پایان مهارت یک :5 مهر
47- دل آرام با روزی 30 لغت شروع از 21 شهریور پایان مهارت یک :1 مهر
48-zi_66 با روزی 20 لغت شروع از 21 شهریور پایان مهارت یک :6 مهر
49-afzalnia با روزی 30 لغت شروع از 23 شهریور پایان مهارت یک :3 مهر
50-M_jamei با روزی 30 لغت شروع از 23 شهریور پایان مهارت دو :3 مهر

آخرین ویرایش:

mf2009

New member
برای شروع یه سری به این سایت بزنید :اسکای لرن | آموزش آنلاین زبان های خارجی و آزمون تععین سطح رو انجام بدید در آخر یک سطحی از سطوح a2 . b1. b2 .c1 به شما میده شما سطحی که بهتون داد رو اینجا اعلام کنید برای برنامه ریزی آینده به درد میخوره . برای دریافت برنامه هم1- اول سطحی که هستید بگید 2-بعد خودتون درباره سطح زبانتون چی فکر میکنید 3-بگید بگید روزی چند تا لغت میتونید حفظ کنید 4-روزی چند ساعت رو میتونید به زبان اختصاص بدید. تا من بتونم یه برنامه روزانه خوب بهتون بدم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aaram

saharandishe

New member
سطح من،b1،قبلاقوی تربودم ولی چون چندسالی هست که اصلازبان نمیخونم ضعیف شدم،
من میتونم هرروزبین30-35لغت حفظ کنم،روزی 45دقیقه تا1ساعت هم میتونم به زبان اختصاص بدم،حالاپیشنهادتون برای من چی هست؟

simin69

New member
سطح من ب2 شد

روزی 20 لغت حدود 30 تا 45 دقیقه واسه زبان وقت میزارم

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mf2009

mf2009

New member
سطح من،b1،قبلاقوی تربودم ولی چون چندسالی هست که اصلازبان نمیخونم ضعیف شدم،
من میتونم هرروزبین30-35لغت حفظ کنم،روزی 45دقیقه تا1ساعت هم میتونم به زبان اختصاص بدم،حالاپیشنهادتون برای من چی هست؟
خاله اول تبریک میگم که میخای شروع کنی . با توجه به سطحت سطح شما متوسط رو به پایینه یکمی باید بیشتر از دیگران تلاش کنی . روزی 30 تا برای شروع برای شما خوبه مهارت یک رو نرم افزار کامپیوترش رو با مهارت یک دانلود کن و نصب کن تا بگم بعدش چی کار کنی روزی 30 تا لغت حفظ کنی 9 ماه تا کنکور مونده میتونی 8100 تا لغت حفظ کنی که خیلی خوب میشه گوشیت جاوا میخوره یا اندروید ؟

mf2009

New member
سلام سیمین خانم همکار گرامی شما سطحتون متوسط شد به نسبت برای شروع خوبه به نظر من شما میتونید روزی 50 تا لغت حفظ کنید با توجه به سطحتون شما اول لغات رو حفظ کنید بعد برید سراغ کتاب لزگی سعی کنید مهارت ها رو ترجمه کنید نتونستید از فایل ترجمه استفاده کنید شما هم برای لغات از نرم افزاری که در پست دوم گفتم استفاده کنید سوالی داشتید در خدمتم

saharandishe

New member
خاله اول تبریک میگم که میخای شروع کنی . با توجه به سطحت سطح شما متوسط رو به پایینه یکمی باید بیشتر از دیگران تلاش کنی . روزی 30 تا برای شروع برای شما خوبه مهارت یک رو نرم افزار کامپیوترش رو با مهارت یک دانلود کن و نصب کن تا بگم بعدش چی کار کنی روزی 30 تا لغت حفظ کنی 9 ماه تا کنکور مونده میتونی 8100 تا لغت حفظ کنی که خیلی خوب میشه گوشیت جاوا میخوره یا اندروید ؟

ممنون،جاوا.

sevill1991

New member
سلام ممنون از لطفتون
من سطحم b1 نمیدونم خوبه یا بد؟
قبلا تا PI3 تو کیش خواندم ترجمه متنم و پاسخگویی به سوالات متن خوبه با سوالات تک جمله مشکل دارم
لطفا راهنماییم کنید من کتاب لزگی رو ندارم بگید کدوم انتشارات و کدوم چاپ و تهیه کنم ممنون:riz304:

mf2009

New member
سلام ممنون از لطفتون
من سطحم b1 نمیدونم خوبه یا بد؟
قبلا تا PI3 تو کیش خواندم ترجمه متنم و پاسخگویی به سوالات متن خوبه با سوالات تک جمله مشکل دارم
لطفا راهنماییم کنید من کتاب لزگی رو ندارم بگید کدوم انتشارات و کدوم چاپ و تهیه کنم ممنون:riz304:
سلام سطح شما متوسط رو به پایین هست ولی اشکال نداره شما میتونید کتاب لزگی رو از انتشارات جامعه نگر تهیه کنید ‫درسنامه جامع زبان ارشد علوم پزشکي‬ شما چون سابقه زبان دارید میتونید برای ارشد به بالای 70 درصد امیدوار باشید فقط دو نکته مهم رو باید رعایت کنید پیوسته بخونید و با کیفیت بخونید به نظر من شما میتونید روزی 50 تا لغت رو حفظ کنید اسم شما هم به لیست شرکت کننده ها اضافه شد

hamed_1988

New member
سلام دوست عزیز
بابا دمت گررررررررم
منم تعیین سطح دادم a2شد. ینی چی؟
زبانمم اصلا خوب نیس
کنکور کاردانی به کارشناسی 25 زدم
من فکر نمیکنم روزی 50تا لغت بتونم بخونم. زیاد نیست؟!!!!!!!!!
ممنون میشم منم راهنمایی کنی
روزی 1ساعت میخوام وقت بذارم و از شنبه ینی 9شهریور شروع میکنم. تا الانم هیچی واسه ارشد نخوندم

mf2009

New member
سلام دوست عزیز
بابا دمت گررررررررم
منم تعیین سطح دادم a2شد. ینی چی؟
زبانمم اصلا خوب نیس
کنکور کاردانی به کارشناسی 25 زدم
من فکر نمیکنم روزی 50تا لغت بتونم بخونم. زیاد نیست؟!!!!!!!!!
ممنون میشم منم راهنمایی کنی
روزی 1ساعت میخوام وقت بذارم و از شنبه ینی 9شهریور شروع میکنم. تا الانم هیچی واسه ارشد نخوندم
با سلام حامد عزیز سطح زبان شما ضعیفه باید اول از 504 و تافل شروع کنی اینم لینک نرم افزار 504 :http://www.intelisoft.ir/download/idictionary/Dictionary_Windows%207.rar
شما 504 رو که تموم کردی بیا اینجا لزگی رو با هم میخونیم برای 504 هم شما روزی 40 تا لغت بخون که سریع تموم کنی بیایی با هم لزگی رو شروع کنیم منتظریتیم

ROJO

New member
:smiliess (7):من نتونستم ازمون بدم رو گوشی و مک بوک فلش پلیر ندارم:دلیل ازین مسخره تر
:smiliess (7):

farzin.nurse

New member
سلام من عضو جدیدم کار خیلی خوبی رو شروع کردید ولی این ازمون تعیین سطح اصلا معیار خوبی نیست و سطح اکادمیک فرد رو نمی سنجه بهتر بود خودتون 10 تا سوال انتخاب می کردید و از روی پاسخ صحیح به اون سوالا افراد رو سطح بندی می کردید به طور مثال من دایره لغتم نسبت به گرامرم خیلی خوبه ولی تو این ازمون سطحم b2 شد در حالیکه اکثر سوالات ارشد رو بالای 60 % می زنم و زبان ارشد علوم پزشکی 99% لغته تا گرامر و فقط 1 سوال phrasel verb می دن که اون هم بیشتر جنبه لغت داره تا گرامر در حالیکه تو این ازمون اکثرش گرامر و street talking بود .من هنوز لزگی رو شروع نکردم فقط 504 و تافل و 20 درس از 1100 رو خوندم. موفق باشید

biology89

New member
منم هستم!من روزی 30تا لغت میتونم حفظ کنم،1:30-2ساعتم میتونم وقت بذارم.ممنون میشم به منم برنامه بدید

mf2009

New member
:smiliess (7):من نتونستم ازمون بدم رو گوشی و مک بوک فلش پلیر ندارم:دلیل ازین مسخره تر
:smiliess (7):
سلام اشکال نداره شما خودت فکر میکنی سطحت چقدره ؟ 1- ضعیف 2- متوسط رو به پایین 3-متوسط رو به بالا 4- قوی .

mf2009

New member
سلام من عضو جدیدم کار خیلی خوبی رو شروع کردید ولی این ازمون تعیین سطح اصلا معیار خوبی نیست و سطح اکادمیک فرد رو نمی سنجه بهتر بود خودتون 10 تا سوال انتخاب می کردید و از روی پاسخ صحیح به اون سوالا افراد رو سطح بندی می کردید به طور مثال من دایره لغتم نسبت به گرامرم خیلی خوبه ولی تو این ازمون سطحم b2 شد در حالیکه اکثر سوالات ارشد رو بالای 60 % می زنم و زبان ارشد علوم پزشکی 99% لغته تا گرامر و فقط 1 سوال phrasel verb می دن که اون هم بیشتر جنبه لغت داره تا گرامر در حالیکه تو این ازمون اکثرش گرامر و street talking بود .من هنوز لزگی رو شروع نکردم فقط 504 و تافل و 20 درس از 1100 رو خوندم. موفق باشید
سلام دوست عزیز شاید این آزمون سطح کلی فرد رو تععین نکنه ولی تا حدودی اطلاعاتی درباره سابقه زبان فرد به ما میده چون تمرکز اصلی ما در این برنامه روی لغته من با این تست میفهمم فردی که میخاد برنامه رو شروع کنه آیا در گرامر هم ضعیف هست یا نه اگه فرد در دایره لغت ضعیف باشه اشکالی نداره چون این برنامه برای بالا بردن دایره لغات فرده . شما در این برنامه شرکت نمیکنید ؟

بالا