Graduate Record Examinations GRE

ROJO

New member
من یه مجموعه فلش کارت لغات GRE دارم شامل 501 لغت. میخواستم ببینم:
اولا، برای ازمون ارشد چطوره، خودم فکر میکنم سطح لغاتش بالاس.
دوما، برا ازمونای زبان دیگه مثل msrt چطور.

هر کس خوندتش لطفا نظر بده.

p.s: به منابع ازمون ارشد واقفم صرفا میخوام این مجموعه بحث بشه

پیوست‌ها

• gre-coa-1.png
    gre-coa-1.png
    54.8 کیلوبایت · بازدیدها: 133

Hamidvet

New member
والا من یک جائی خونده بودم یا ازکسی شنیده بودم (الان دقیقا یادم نیست!) ولی میگفت سطح لغات بالائی داره و فکر میکنم واسه رفتن به ایالات متحده عالی باشه.

- - - Updated - - -

دیگه خودت بفهم در حد msrt هست یا نه روجو جون!!! :motat:

p5301

New member
دوستان محترم GRE یا همون Graduate Record Examination یک تست استاندارد از مهارت های زبان انگلیسی است که توسط سازمان ETS هر ساله برگزار میشه ، برای ورود به مقطع ارشد یا PHD در اکثر دانشگاه های معتبر آمریکا یکی از Requirment های اصلی ذکر شده نمره بالا در آزمون GREاست ، حتی خود Native ها هم برای ورود به مقطع باید نمره بالا رو تو این آزمون کسب کنند ، یعنی در واقع شما دارین تو مهارت های زبان انگلیسی با خود آمریکایی ها رقابت میکنین ! در مورد این آزمون باید بگم یکی از سخت ترین آزمون های زبان انگلیسی است و کار هر بز نیست خرمن کوفتن گاو نر می خواهد و مرد کهن
این آزمون بخش Listening و Speaking نداره و دارای 3 مهارت است
verbal reasoning
writing
quantitive
بهر حال توصیه من به دوستانی در سطح intermediate اینه که اگر هدفشون ارشد علوم پزشکی هست کتاب های زیر رو قورت بدن
*Vocabulary:
Essential words for toefl
400 must have words
504
فلش کارد تهیه کنید ( چون زود فراموش میشه )
بعد بچسبین به کتاب ارشد علوم پزشکی امیر لزگی که واقعا کتاب خوبی هستش و کلا مهارت تست زنی رو میبره بالا ،
اما اگه هدفتون Msrt و MHLE هستش بعد کتاب لغت های بالا حتما باید رو لغات 1100 واژه انتشارات Barrons متمرکز بشین ، در ضمن باید کتاب های گرامر هم بخونین و لیسنینگ هم کار کنین ، چون تو این دو آزمون بر خلاف ارشد علوم پزشکی از گرامر و لیسنینگ هم سوال میاد ، در ضمن کتاب لزگی برای Msrt و MHle هم مفید است .

p5301

New member
در این قسمت سعی می کنم به اهمیت نمره GRE توسط دانشگاه های معتبر آمریکا نگاه کنیم
ابتدا مدارک لازم برای پذیرش PhD ایمنولوژی در مدرسه پزشکی دانشگاه هاروارد Harvard Medicine School :
1) Letters of reccomendation
یا توصیه نامه از چند استاد داخل ایران که توانایی ها علمی شما رو تایید کنن ، و بگن آره این آقا یا خانوم شاگرد ما بوده و از لحاظ علمی تایید شده است ، معمولا شما ایمیل استادای مربوطه رو به استاد اونور آب موقع مصاحبه میدن اون هم فرم ها رو ایمیل میکنه به استادای شما تو ایران و اونا هم کافیه پرش کنن و بفرستن .
2) GRE AND TOEFL
دانشجویان Native خود آمریکا فقط نمره GRE کافیه اما دانشجویان خارجی که انگلیسی زبان مادریشون نیست باید علاوه بر نمره تافل ، آفیشال ریپورت GRE هم داشته باشن ، مدت زمانی که دانشگاه هاروارد مدرک زبان شما رو معتبر میشناسه 5 سال هستش .
مینیمم نمره تافل IBT رو 100 اعلام کرده
در مورد GRE هم باید بالای 60 درصد نمره کل رو بیارید
3) Statement of purpose
هدف خودتون از ورود به مقطع
4) Scanned and uploaded C.V
باید سی وی خودتون رو بفرستین
5) ترجمه کامل مدرکتون : حداقل مدرک مورد نیاز لیسانس است .
6) برای اینکه تو رقابت با بقیه سر پذیرش کم نیارید حتما ( ضروری ) است که چند مقاله در سایت های معتبر مانند ISI چاپ کرده باشید .
هزینه اولیه ثبت نام برای مصاحبه Application fee هم برای سال 2015 برابر با 105 دلار آمریکا است که باید به صورت آنلاین از طریق Credit card پرداخت کنین
پس از بررسی همه موارد بالا اگر شرایط شما خوب بود در دانشگاه هاروارد پذیرش میشین
لازم به ذکر است که تمام دانشجویان ورودی به مقطع PhD از فاند کامل و Financial aidهای دیگه بهره میبرن پس تضمین میکنه که از لحاظ مالی کم نمیارید و دیگه نیاز به کار دوم تو آمریکا نخواهید داشت و فقط تو کارای تحقیقاتی استاداتون وظایفی بر عهده شما خواهد بود .....

غرض از این همه حرف این بود که بدون GRE بالا حتی اگه همه شرطای دیگه رو هم داشته باشید از Admission خبری نیست که نی ....فک نکنین هاروارد فقط شرایطش اینقد سخته ، برعکس خیلی از دانشگاه های دیگه معتبر آمریکایی هم شرایط مشابه برای پذیرش دارن .....

بالا