آیا تعیین جنسیت جنین قبل تولد اخلاقی است؟!

Hamidvet

New member
ab.jpg

pashmak

New member
سلام داداش شما احتمالن علاقه نداری بیای رشته ما با این سوالت خخخ
این سوال رو باید ماماها ج بدن
آره اخلاقیه ما فقط با رژیم غذایی و روزهای مشخص میتونیم این احتمال رو بالا ببریم اینطوری دلیلی برا بارداری های شانسی که بمنظور دستیابی به جنسیت مطلوبه جلوگیری میشه خخخ چقدر علمی حرف زدم
درهرحال از نظر شرعی مشکل نداره و در راستای اراده خداست
شاید هم نوع خاصش منظور شماست که صدرصد هست و با ivf ممکن میشه درهرحال حق والدین هست

نوتر

New member
در این مورد و در مورد بحث تغذیه قبل از اقدام به بارداری رژیم های خاصی جدیدا در حال کشف هستند.البته با درصد خطاهای زیادی هم همراه است.
رژیم هایی که در انها برخی عناصر معدنی و الکترولیت ها تعیین جنسیت دخیل هستند.
این درحالی است خیلی از ماها از پدر بزرگان یا مادر بزرگان خود شنیده ایم که به مادر باردار اصرار میکنند عسل یا مواد قندی یا ... میل کنند تا بچه ای که بدنیا میاد جنسش پسر یا دختر باشه.
این رژیم ها در ادامه روند همین علوم خفته ی نیاکان هست.

اما در مورد جواب سوالتون حقیقتا من هیچ بحثی در مورد غیر اخلاقی بودن این موارد نشنیده ام.اگرچه روی صحبت من از جانب علم تغذیه است و برای اظهار نظر در مورد علم ژنتیک دوستان ژنتیک خیلی بهتر از من میتونند اظهار نظر کنند.

Hamidvet

New member
*علوم خفته* لغت جالبی بود که استفاده شد!

ممنون از نظرات دوستان ؛ از جنبه ژنتیکی چی؟ این کار قانونی میتونه باشه؟

یعنی تعیین جنسیت با دستکاری ژنتیکی !

Hamidvet

New member
آره اخلاقیه ما فقط با رژیم غذایی و روزهای مشخص میتونیم این احتمال رو بالا ببریم اینطوری دلیلی برا بارداری های شانسی که بمنظور دستیابی به جنسیت مطلوبه جلوگیری میشه خخخ چقدر علمی حرف زدم
شاید هم نوع خاصش منظور شماست که صدرصد هست و با ivf ممکن میشه درهرحال حق والدین هست

ممنون! بهرحال همه رشته ها جالب توجهند!

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

pashmak

New member
در این مورد و در مورد بحث تغذیه قبل از اقدام به بارداری رژیم های خاصی جدیدا در حال کشف هستند.البته با درصد خطاهای زیادی هم همراه است.
رژیم هایی که در انها برخی عناصر معدنی و الکترولیت ها تعیین جنسیت دخیل هستند.
این درحالی است خیلی از ماها از پدر بزرگان یا مادر بزرگان خود شنیده ایم که به مادر باردار اصرار میکنند عسل یا مواد قندی یا ... میل کنند تا بچه ای که بدنیا میاد جنسش پسر یا دختر باشه.
این رژیم ها در ادامه روند همین علوم خفته ی نیاکان هست.

اما در مورد جواب سوالتون حقیقتا من هیچ بحثی در مورد غیر اخلاقی بودن این موارد نشنیده ام.اگرچه روی صحبت من از جانب علم تغذیه است و برای اظهار نظر در مورد علم ژنتیک دوستان ژنتیک خیلی بهتر از من میتونند اظهار نظر کنند.
ای بابا من چه گویم ای استاد اخه این کار ماهاست بیشتر حال که شماهام علاقه دارید اشکال ندارید ماماها کلن باجنبن مخصوصن من خخ
البت یه چی بگم به ژنتیک خیلی هم ربط نداره
درضمن ای استادنا جنسیت جنین هنگام لقاح تععین میشه دقیقن و بعدش ما نمیتونیم تغییری ایجاد کنیم هرکی هم گفته سوات دقت کنید سوات خخ نداشته
تمام رژیمها قبل لقاح هست و حدود سه ماه قبل باید رعایت بشه

Hamidvet

New member
یعنی با ژنتیک هم فقط هنگام لقاح میشه تعیین کرد؟! عایااااااا؟

pashmak

New member
تا جایی که ما تو درس جنین خوندیم آره من خودم یه مدت با یه متخصص زنان همکاری داشت م مطمنم
دستکاری ژنتیک بیشتر دستکاری جنین یا عمل جنین که در ایران هم اگه باشه محدوده در تهران شاید باشه
اگه کسی بخاد جنسیت جنین صدرصد بشه بایدivf. انجام بده اونم هزینش بالاست

Hamidvet

New member
ممنون از دوستان بابت جواب هائی که دادند :smilies: :rolleyessmileyanim:

Hamidvet

New member
بهرحال این سمتی هست که علم داره به اونجا پیش میبره ما رو ... ممنون دوست عزیز :bunnyearsmiley:

pashmak

New member
...

توو روش ivf دقیق نمیدونم هنگام لقاح هست یا بعدش !

ولی روش pgd هم هست که توو مرحله چند سلولی خارج از رحم هست ، بعد بررسی کروموزوم ها از لحاظ سالم و مصون بودن از ناهنجاری های ژنتیکی،

میگن خبببب حالا کدومشو میخواین ! دختـر یـا پسر ؟ چند تا ؟

که هزینه ش از ivf خیلی بالاتره ! ولی ارزششو داره :)

اگه هم غیراخلاقی بود این چند سال توو ایران انجام نمیشد !

...
دوست عزیز ممکنه راجع به این روش توضیح بدید

shima.p

New member
سوال جالبی پرسیدین ب نظر من هم هست هم نیست نیست به خاطر اینکه جنینی که تشکیل نشده خب نشده ینی یه انسان مشخص نیس که در حقش بدی بشه یا میتونم بگم ما یه چیزی رو تغییر نمیدیم به دختر یا پسر اون نطفه ذاتا یا مونث تشکیل شده یا مذکر هست ب خاطر اینکه ما انتخاب طبیعی رو به حال خودش نمیذاریم و از نظر قانون بقا به یه عده حق شانس بقا نمیدیم و حذفشون میکنیم. این نظر منه البته خیلی پیچیده ست شاید اشتباه میکنم

بالا