.:.یادگیری idiom همراه با مسابقه و جوایز نفیس.:.

آیا از نحوه اجرای این درس و مسابقه راضی هستید؟ نظرتون د?

• مجموع رای دهندگان
    0

Haydi

New member
p7l79b4fmclb1m8jnpa6.jpg

سلام..
همون طور که به احتمال زیاد، قبلا هم مطلع شدید با موافقت ادمین محترم قرار شده که در انجمن مسابقاتی برگزار و به برندگان جوایزی اهدا بشه..
باید به اطلاعتون برسونم که اولین مسابقه در این تاپیک برگزار میشه البته مسابقه صرف نیست بلکه هدف اولیه یادگیری زبان و به طورخاص Idiom است و مسابقه فقط ایجاد انگیزه ایست برای مشارکت شما دوستان..
اول لازمه یه توضیح مختصری بدم؛ اونم اینکه:
من فایلی حاوی 25 درس Idiom دارم.. هر درس ابتدا با مکالمه ای بین افراد یک خانواده در مورد مشکلی که هر دفعه برای یکی از این اعضا اتفاق میوفته شروع میشه که در این مکالمه Idiomهای متفاوتی استفاده میشه..
بعد معنی هرکدوم از Idiom ها به انگلیسی همراه با دو مثال آورده شده و در پایان هم تست هایی از این Idiom ها...
تصمیم دارم در گام اول درس 1 رو با کمک همدیگه مطالعه کنیم و بعد از اتمام یادگیری Idiom های درس اول، در صورت موفق بودن این کار، درس های بعدی به مرور گذاشته میشه..
درس اول 20 Idiom داره که طی 4 شب در قالب 5 تست این Idiom ها آموزش داده میشه..
31.gif

frfj0takqt4lux4lt4qp.jpg

و اما روال کار:
من هرشب راس ساعت 8 شب 5 تست میذارم.. شما 4 ساعت (یعنی تا ساعت 12 همون شب) فرصت دارید که جواب ها رو به من و مهنام عزیز(هردوی ما) پیغام خصوصی کنید..

نکته: مهنام ناظر این تاپیک و مسابقه هست و باید جواب ها حتما به ایشونم ارسال بشه..
جواب هایی که فقط به یکی از ما دو نفر ارسال بشه در مسابقه شرکت داده نمیشه..

هرکس به تعداد پاسخ های صحیح داده شده، امتیاز میگیره یعنی اگر کسی به هر 5 تا سوال پاسخ صحیح بده، 5 امتیاز میگیره و تعداد پاسخ کمتر مساویه با امتیاز کمتر
روز بعد جواب های صحیح همراه با اسامی کسانی که جواب درست دادن و امتیاز کسب شده در همین تاپیک قرار میگیره و بعد من معنی انگلیسی و مثال هایی از اون Idiom ها رو میذارم..
بعد از 4 شب که تست ها گذاشته شد و در مجموع 20 Idiom یاد گرفته شد متنی که گفتم همراه با فایل صوتیش در اختیار شما دوستان قرار میگیره..
بعد از اینکه دو یا سه درس به همین ترتیب یاد گرفته شد، به سه نفری که بالاترین امتیازو دارند، جوایزی اهدا میشه..

8eqjuatev5bye5qucjm.png

جوایزمون هم شامل کتاب با اختیار انتخاب عنوان، فلش مموری و کارت آزمون 50 هزار تومنی هست..

"اینم اضافه کنم که مسابقه از فردا شب شروع میشه.. پس، فردا ساعت 8 شب منتظر اولین سری سوالات باشید"

آخرین ویرایش:

Haydi

New member
letqszh4qkeddsja79g8.png

Idiom چیست؟

IDIOM به دو یا چند کلمه و یا به یک جمله اطلاق می شه بطوریکه مجموع آنها با هم معنی خاصی داره و معمولا از معانی کلمات نمی شه به معنی اصلی رسید.

Idiom: a phrase which means s.th different from the meanings of the separate words from which it is formed

Idiom در محاوره و مکاتبه و بطور کلی در انگلیسی بسیار کاربرد دارد..

ROJO

New member
من دوس داشتم شرکت کنم ولی سختش کردین جواب به دو نفر خصوصی فرستادن .... ، اگه جایزه نداشت بهتر بود همینجا با هم به پاسخ میرسیدیم

foroozan

New member
طرح خیلی خوبیه
منم هستم ولی ای کاش میشد فقط به یکیتون جواب رو فرستاد.باهم یه مشورتی بکنین حالا.اگرم نمیشه بازم اشکالی نداره:a2d3:

SNA

New member
:a2d3:دوستان عزیز منم هستم ایشالا
Get the ball rolling=Initiate action:smilies-azardl (181:smilies-azardl (113

mahnam

New member
سلام بچه ها
این که قراره جوابو هم به هایدی عزیز و هم به من بفرستین برای اطمینان بیشتر از صحت مسابقه اس ... :smilies-azardl (113

مینا*

New member
عالیه فقگ از 8تا 12 شب وقت زیادی نیس.اقلا 24 ساعت وقت بدین.این طوری تعداد بیشتری از بچه ها می تونن شرکت کنن

Leyenda

Well-known member
چ ایده ی خوبی.....

میگم دوستان حالا بذارید یک شب طبق همین روال پیش بره،بعدا اگه پیشنهادی داشتیم بگیم....

- - - Updated - - -

چ ایده ی خوبی.....

میگم دوستان حالا بذارید یک شب طبق همین روال پیش بره،بعدا اگه پیشنهادی داشتیم بگیم....

NB92

New member
بچه ها مگه قرار نبود سوالات رو امشب بگذارید پس چی شد من خیلی وقته این جام خبری نیست :65d6a5d6s:
نکنه برنامه عوض شده؟:33:

Leyenda

Well-known member
سلام دوستان
بچه ها هایدی به من اس داد از همتون بابت امشب عذرخواهی کرد....
گفت که صفحه ارسال پاسخ براش لود نمیشه از ساعت 7.5 تا حالا داره تلاش میکنه اما نتونسته...
ایشالا فرداشب میذاره

بازم از همتون عذرخواهی کرد...

بالا