اخبار مهم دامپزشکی(آموزشی،صنفی،علمی)

varia

Well-known member
در اینجا سعی میشه اخبار مهم مرتبط با رشته دامپزشکی (تخصصها، دکتری حرفه ای، سایر رده های دامپزشکی) آورده بشه.

دوستان می تونند مسائل و پیشنهادات و راهکارهاشو نسبت به دامپزشکی در کشورمون نیز اینجا بیارند.

imagesCAUPO2C3.jpg

varia

Well-known member
برای شروع چکیده ای از مقاله خودم در مورد وضعیت دامپزشکی کشور رو میارم

رشته ی دکتری دامپزشکی که به علت دکتری حرفه ای بودن و داشتن بیش از 30 تخصص وph.d در زمینه های دامپزشکی و پزشکی که میتواند از رشته های تحصیلی موثر در پیشرفتهای علمی،کاربردی وسلامت کشور نقش آفرینی کند، امروزه بنا به دلایلی درزمینه های مختلف با مشکلات زیادی روبرو گردیده است.
″اشتغال از مهمترین عواملی است که تضمین کننده پیشرفت علم وکاربرد هر دانشی میباشد″این حقیقتی است که هرکسی که با علم سروکار دارد آنرا تایید میکندودر مورد دامپزشکی این عامل علی رغم بسیاری از شعارهای مسئولین کشور نادیده گرفته شده است.
در این مطالعه سعی شده است به بررسی کیفی اشتغال دانش آموختگان دامپزشکی ومشکلات آنها در این زمینه پرداخته شود وبه راهکارهای ارزشمندی که از سوی ارگانهای مرتبط با دامپزشکی ودلسوزان آن پیشنهاد گردیده است تاکید گردد.
آنچه مسلم به نظر می رسد احقاق حقوق از دست رفته ی دامپزشکی است که با همکاری و اتحاد بین دامپزشکان و سایر مسئولان در آینده نوید بخش خواهد بود.
در بررسی دقیقی که در فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی صورت گرفته چنین نتیجه گیری شده است که اگر 10 دانشكده دامپزشكی با ظرفیت پذیرش هر یك 50 نفر در سال باشند، هر سال 500 دامپزشك جدید خواهیم داشت و این تعداد دامپزشک برای کشور کافی می باشد، در حالی که این آماردر دانشگاههای دولتی و غیردولتی کشورنادیده گرفته می شود.
مسئله ی تامل برانگیز دیگر ورود قابل توجه زنان به دامپزشکی است، طبق یک تحقیق به عمل آمده از بین دانشجویان دکتری دامپزشکی %70افراد میزان مقبولیت زن دامپزشک را کمتر از 25% دانسته اند این در حالی است که 100% زنان دامپزشک علاقمند به کار دامپزشکی و بخصوص مایل به کار در کلینیک اند.
طرح ها و پیشنهاداتی از طرف سازمانها و ارگانهای مرتبط با دامپزشکی در جهت بهبود وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان این رشته و توجه به نقش مهم این رشته در جامعه ارائه شده (در زیر) که نیاز به بررسی های بیشتر دارند:
1) طرح دامپزشک روستا از سوی سازمان دامپزشکی کشور
2) پیشنهاد گرایش بندی مقطع دکتری دامپزشکی ازسوی گروه فارماکولوژی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران
3) طرح اصلاح قانون نظام دامپزشکی از سوی نمایندگان مجلس
4) الحاق سازمان دامپزشکی به وزارت بهداشت در جهت همکاری بیشتر در امر بهداشت جامعه از سوی صاحبنظران دامپزشکی و کمسیون بهداشت مجلس.

آنچه مسلم به نظر می رسد احقاق حقوق از دست رفته ی دامپزشکی است که با همکاری و اتحاد بین دامپزشکان و سایر مسئولان در آینده نوید بخش خواهد بود.

آخرین ویرایش:

Hamidvet

New member
سلام دکتر عزیز، ممنون بابت این تاپیک خوبتون ...
من فکر میکنم اگه دامپزشکی :
1- تعداد خیلی کمتری نسبت به الان بگیرند.
2- گرایشی بشه کخ فکر خوووبیه!
حتی اگه زیر نظر وزارت بهداشتم نره، بازم میتونه خودشه از این منجلابی که هست، بیرون بکشه ...
نظر شما چیه دکتر؟! اگه زیر نظر وزارت بهداشت بریم بهتره یا نه؟
من فکر میکنم مزایا و معایب خاص خودشو داشته باشه این انتقال ...

varia

Well-known member
سلام دکتر عزیز، ممنون بابت این تاپیک خوبتون ...
من فکر میکنم اگه دامپزشکی :
1- تعداد خیلی کمتری نسبت به الان بگیرند.
2- گرایشی بشه کخ فکر خوووبیه!
حتی اگه زیر نظر وزارت بهداشتم نره، بازم میتونه خودشه از این منجلابی که هست، بیرون بکشه ...
نظر شما چیه دکتر؟! اگه زیر نظر وزارت بهداشت بریم بهتره یا نه؟
من فکر میکنم مزایا و معایب خاص خودشو داشته باشه این انتقال ...

دکترجان بنظر من دامپزشکی زمانی پیشرفت خواهد کرد که احزاب به یک ید واحده ای تبدیل بشند و کشمکش های سیاسی رو کنار بگذارند و به اقتدار ملی در عمل نه شعار توجه کنند. کشور برای بهبود و افزایش تولید و برای افزایش انگیزه زندگی در روستاها که میتواند به عنوان شرکتها و کارخانه های تولیدی بی ادعا و بی توقع عمل کنند باید بدنه دامپزشکی خودشرو تقویت کنه و دامپزشکی رو از یک ارگان ظاهری به یک ارگان قوی اجراگر و توانگر با اختیارات و امتیازات مدیریتی و مالی مبدل کنند.
ولی آنچه که فعلا دیده میشه ناامید کننده هست!

varia

Well-known member
وزرایی که انتظار میرود به دامپزشکی توجه کنند::

49022890907233779855.jpg

varia

Well-known member
چطور دکتر جان؟! مگه اینا آشنائیت با دامپزشکی دارند؟! ...

متاسفانه نه!
ولی ایشان وزارتخانه هایی رو در اختیار دارند که از لحاظ سازمانی و عملکردی با دامپزشکی در ارتباطند:

وزارت جهاد کشاورزی: سازمان دامپزشکی کشور زیرمجموعه این وزارتخونه هست و رئیس سازمان دامپزشکی کشور رو وزیر کشاورزی انتخاب میکنه، علاوه براین در انتخاب رئیس سازمان نظام دامپزشکی هم اختیار دارند!
وزارت بهداشت: از لحاظ عملکردی با دامپزشکی قرابت داره و یکی از شش نفر اعضای شورای نظام دامپزشکی رو وزیر بهداشت انتخاب میکنه.
وزارت کار: انتظار هست از دامپزشکی به عنوان یک حرفه اشتغال زا حمایت کنند.

varia

Well-known member
تعرفه های خدمات غیردولتی دامپزشکی برای سال 92!

برای اطلاع از تعرفه های جدید خدمات بخش خصوصی دامپزشکی در سال 92 به لینک زیر مراجعه کنید::

http://iranvc.ir//Dorsapax/Data/Sub_0/File/tarefe%2092.pdf

دولت دهم عمرش به پایان رسید ولی جز ادعای کارهای کارشناسی شده! چیزی تحویل دولت یازدهم نداد!

آخرین ویرایش:

varia

Well-known member
جدول بیکاری در 17 گروه رشته تحصیلی

جدول بیکاری در 17 رشته تحصیلی
رشتهفوق دیپلملیسانسفوق لیسانس و دکترای حرفه ایدکترای تخصصیجمع مرد و زن
علوم تربیتی541216353772922547
علوم انسانی و هنر23288706276781201100912
علوم اجتماعی، بازرگانی و حقوق4338316669011886116222112
علوم، ریاضی و کامپیوتر81265836296078476191
مهندسی، ساخت و تولید10142413740212353149251402
کشاورزی و دامپزشکی71892723139673438438
بهداشت و رفاه (بهزیستی)97921507410447825997
خدمات691495898871417407
اظهارنشده178236824872270313045
جمع کل122863213007255172257768051

varia

Well-known member
فاتحه ی این رشته خوندس
چرا باید سر خودمونو شیره بمالیم

بفرض خوندست!حالا شما میخوای با گفتن اون چیرو نشون بدی؟؟ جز ضعف خودتو که انسان عاقل این کارو نمیکنه!

آخرین ویرایش:

varia

Well-known member
خبر مهمی نیست ولی جالب بود

بیشترین مدت اجرای پروژه‌های آذربایجان شرقی با 24 سال متعلق به دانشکده دامپزشکی است!

مدیرکل فنی استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: میانگین اجرای پروژه ها ۷ سال است و بیشترین مدت اجرای پروژه ها مربوط به دانشکده دامپزشکی است که ۲۴ سال طول کشیده است.

اینم از افتخارات دانشکده ما هست:) البته دانشگاه تبریز در مجموع وضعش از خیلی دانشگاهها بهتره.

بالا