ارائه ی راه حل هایی در مورد رشته مامایی

royaaaaa

New member
راه حلهایی برای:
مامای باتجربه شدن
مامای با معلومات شدن

من ترم8مامایی ام که به اصطلاح دارم تموم میکنم.ولی نمیتونم نصف بیمارانیکه میان برا درمان رو تشخیص بدم.اگه راه حلیهایی دارین که بتونیم خیلی زود به تشخیص برسیم لطفا ارائه دهید؟؟؟

واینکه ازچه منابعی به غیر از منابع اصلی مامایی میتونیم استفاده کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

:smiliess (12)::smiliess (12):

آخرین ویرایش توسط مدیر:

obstetrician88

New member
راه حلهایی برای:
مامای باتجربه شدن
مامای با معلومات شدن

من ترم8مامایی ام که به اصطلاح دارم تموم میکنم.ولی نمیتونم نصف بیمارانیکه میان برا درمان رو تشخیص بدم.اگه راه حلیهایی دارین که بتونیم خیلی زود به تشخیص برسیم لطفا ارائه دهید؟؟؟

واینکه ازچه منابعی به غیر از منابع اصلی مامایی میتونیم استفاده کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

:smiliess (12)::smiliess (12):

سلام عزیزم..امیدوارم حالت خوب باشه////منم ترم 8 ماماییم....تجربه فقط میتونه از ما یه مامای خوب بسازه و مطالعه......و کار در محیط بالین و دیدن کیس های متفاوت........................خودمم آنچنان به اندازه یه دکتر در تشخیص دقیق یه بیماری که وارد نیستم ..اگر بودم حداقل بارداری زایمان همه کیس ها را درست میزدم...
پس همه ماها به کسب تجربه های بیشتر احتیاج داریم....و لازمه اینه که بخواهیم.......و انگیزمون بیشتر کنیم و به و خیلی چیزها اکتفا نکنیم.....بیشتر مطالعه کنیم...که من کمکم در حال انجام دادنم یه جوری نخاستم بگم که فکر کنی الان غرق شده ام در مطالعه..................ولی همیشه دنبالش بوده ام..
پس تو هم میتوانی.....همه میتوانند........................
موفق باشی

mw.ashel

New member
سلام به همکارای خوبم..........خسته نباشید.

نگرانی شما در چنین زمانی خیلی طبیعی هست ولی ما در روز چقدر میتونیم به نظرت با زمان کمی که در دوران دانشجویی داریم کیس ببینیم و به نظرم بعد فارغ التحصیلی در کارگاههای آموزش مداوم شرکت کن و خیلی سطح علمی شما رو میبره بالا ولی قبلش که تونستی و بیکار بودی حتما کتابا رو چند دور بخون به خصوص بیماریهای زنان که خیلی فرار و مهمه بعدش کارت راحت تر میشه به نظر من رشته ما بیشترین اهمیتش تو کار بالینیه و از همین جا هم میتونیم اگه کیسی رو دیدیم و برامون ساده و قابل حل باشه بیائیم و به هم اطلاع بدیم و اون چیزی که برای ما ساده به نظر میاد شاید واسه چند نفر دیگه سخت باشه ولی اینو بدون اولین کاری که میتونی بکنی 1.علاقه به رشتت2. انگیزه کافی برای ادامه دادن3. سواد علمی کافی.....اگه اینا رو داشته باشی خدا هم کمکت میکنه تا موفق بشی ولی تو رشتت همیشه مردم دار باش و با کسایی که بهت مراجعه میکنند به عنوان مددجو رفتار کن نه مریض.

برای کتاب بالینی هم اصول بارداری و زایمان و بانک سوالات مامایی ، سوالات بالینی خوبی داه ولی خودم به شخصه همه کتابای علوم پزشکی رو دارم و استفادشون میکنم.

موفق باشی.:riz304:

royaaaaa

New member
سلام به همکارای خوبم..........خسته نباشید.

نگرانی شما در چنین زمانی خیلی طبیعی هست ولی ما در روز چقدر میتونیم به نظرت با زمان کمی که در دوران دانشجویی داریم کیس ببینیم و به نظرم بعد فارغ التحصیلی در کارگاههای آموزش مداوم شرکت کن و خیلی سطح علمی شما رو میبره بالا ولی قبلش که تونستی و بیکار بودی حتما کتابا رو چند دور بخون به خصوص بیماریهای زنان که خیلی فرار و مهمه بعدش کارت راحت تر میشه به نظر من رشته ما بیشترین اهمیتش تو کار بالینیه و از همین جا هم میتونیم اگه کیسی رو دیدیم و برامون ساده و قابل حل باشه بیائیم و به هم اطلاع بدیم و اون چیزی که برای ما ساده به نظر میاد شاید واسه چند نفر دیگه سخت باشه ولی اینو بدون اولین کاری که میتونی بکنی 1.علاقه به رشتت2. انگیزه کافی برای ادامه دادن3. سواد علمی کافی.....اگه اینا رو داشته باشی خدا هم کمکت میکنه تا موفق بشی ولی تو رشتت همیشه مردم دار باش و با کسایی که بهت مراجعه میکنند به عنوان مددجو رفتار کن نه مریض.

برای کتاب بالینی هم اصول بارداری و زایمان و بانک سوالات مامایی ، سوالات بالینی خوبی داه ولی خودم به شخصه همه کتابای علوم پزشکی رو دارم و استفادشون میکنم.

موفق باشی.:riz304:

ممنون عزیزم منم بعضی کتابای علوم پزشکی رو دارم ولی وقتی میخوام استفادشون کنم دچار سردر گمی میشم چون مثل پزشکیا به ترتیب آموزش علمی و سطح علمی نخوندیم واسه همین

mw.ashel

New member
ممنون عزیزم منم بعضی کتابای علوم پزشکی رو دارم ولی وقتی میخوام استفادشون کنم دچار سردر گمی میشم چون مثل پزشکیا به ترتیب آموزش علمی و سطح علمی نخوندیم واسه همین

به نظرم شما اول کتابای خودمون رو شروع کنی به خوندن کم کم با سوالاتی مواجه میشی که مجبوری بری سراغ کتاب های خیلی تخصصی و بانک سوالات و اصول بارداری و بیماری زنان.
برای اینکه موفق بشی اول سواد علمی خودت رو زیاد کن و بعدش با چیزایی مواجه میشی که واقعا خدا رو شکر میکنی که سواد کافی رو داشتی و تونستی از پس مشکلات بر بیایی و اینکه چند ماه طرح واقعا تجربه خوبی یاد همه ماها میده به خصوص اگه قسمت بلوک زایمانی و درمانگاه زنان باشه.

pashmak

New member
Cmmd کتاب خوبیه اگه شدبرو مطب زنان یا یه ماما کار کن

بالا