پفیلای رنگی

aram ft

New member
سلام دوستان. به نظر شما چطور می توتیم رنگ پفیلای خونگی (ذرت بو داده) که خودمون درست می کنیم رو صورتی یا قرمز کنیم. رب گوجه رو امتحان کردم ( موقع درست کردن روی گاز) ولی ته گرفت و پفیلاها همچنان سفید موند. بعد از درست کردنش هم اگه سس گوجه فرنگی بزنیم یه دست نمی شه و ذرت ها نرم میشن. و دیگه از تردی خارج می شن. به نظر شما راهی هست؟/

bacillus.bs

New member
از اسپره ي رنگي استفاده كن حتما نتيجه ميده
همه رنگشم توي بازار هست

aram ft

New member
از اسپره ي رنگي استفاده كن حتما نتيجه ميده
همه رنگشم توي بازار هست

مسخره می کنی؟!!!! من این تاپیک رو تو گروه "آشپزی" باز کردم. تو این گروه از این جور سوالات زیاد مطرح میشه. نمی دونستی بدون دوست عزیز :New (6)::sadsmiley:

bacillus.bs

New member
12899244755952038331.jpg

ببين با رنگ خوراكيه

am-ml

New member
من البته نه دیده بودم و نه به فکرش بودم ولی یه پیشنهاد دارم؛بیا ذرت ها رو با رنگای طبیعی ؛مثل آب لبو یا آب جعفری یا زعفرون خیس بده ؛شاید رنگ رو به خودش بگیره؛البته شاید باز بعد سرخ کردن رنگی نشه ولی امتحانش ضرر نداره.(البته اگه از زعفرون استفاده نکنی امتحانش ضرر نداره ؛اینه که پیشنهاد می کنم با همون آب لبو شروع کن :riz481:)

thickety

New member
من با زرد چوبه پفیلا ی زدد و نارنجی درست کردم.با فلفل قرمز (از اینا که تو بازار هست و خیلی رنگ داره،نه اونایی که خودتون خشک کردین)هم رنگ قرمز بهشون دادم.اما خب یه کم تند میشه که من دوست داشتم.تو قابلمه روغن و نمک و فلفل و ذرت رو با هم ریختم و بعد از پف کردن، خودشون رنگی شده بودن!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: am-ml

Leyenda

Well-known member
من بعد از اینکه ذرت ها سرخ شدن،سس کچاپ ریختم تو قابلمه و سریع مخلوط کردم....هم قرمز شد،هم خوشمزه...
فقط کمی سخته،زیاد سس بریزی،پفیلاها نرم میشن...
دیر از رو گاز برداری ،میسوزه!
زود سسو بریزی،میسوزه!!!
اما امتحان کن،خلاصه زمانش دستت میاد!خوشمزه میشه!سس فلفل هم خوب میشه

Leyenda

Well-known member
بعد از درست کردنش هم اگه سس گوجه فرنگی بزنیم یه دست نمی شه و ذرت ها نرم میشن. و دیگه از تردی خارج می شن. به نظر شما راهی هست؟/

اگه حجم پفیلا نسبت به ظرف کمتر باشه،فضای مناسب باشه،سسو که ریختید سریع و زیاد مخلوط کن،رو شعله،هم یکدست میشه هم خشک میشه،فقط سریع مخلوط کن رو شعله،و حواست باشه نسوزه...

• Like

aram ft

New member
من با زرد چوبه پفیلا ی زدد و نارنجی درست کردم.با فلفل قرمز (از اینا که تو بازار هست و خیلی رنگ داره،نه اونایی که خودتون خشک کردین)هم رنگ قرمز بهشون دادم.اما خب یه کم تند میشه که من دوست داشتم.تو قابلمه روغن و نمک و فلفل و ذرت رو با هم ریختم و بعد از پف کردن، خودشون رنگی شده بودن!

آره اصلا اولین بار زردچوبه که زدم همش یه دست زرد شد خوشم اومد به فکر این افتادم که یه کاری کنم قرمز باشه که با ترکیت زرد و سفید و قرمز تو مهمونی ها درست کنم. فلفل قرمز هم ریختم ولی کم بود. واسه همین فقط یه قسمت هاییش قرمز شد. احتمالا باید خیلی بیشتر می ریختم. مرسی دوست عزیز

- - - Updated - - -

من بعد از اینکه ذرت ها سرخ شدن،سس کچاپ ریختم تو قابلمه و سریع مخلوط کردم....هم قرمز شد،هم خوشمزه...
فقط کمی سخته،زیاد سس بریزی،پفیلاها نرم میشن...
دیر از رو گاز برداری ،میسوزه!
زود سسو بریزی،میسوزه!!!
اما امتحان کن،خلاصه زمانش دستت میاد!خوشمزه میشه!سس فلفل هم خوب میشه

مرسی عزیزم. حتما امتحان می کنم *

• Like
بالا