آیا می توانم درکنکور ارشد سال 94-93 شرکت کنم یا باید طرح بروم؟خواهش می کنم جواب بدید

hassan 64

New member
سلام خدمت همه دوستان.

من در تاریخ 15/12/91 فارغ التحصیل شدم.و در کنکور سال 92 شرکت کردم.باتوجه به درصدهایی که زدم می دونم که قبول نمیشم.

اما سوال بنده : در دفترچه راهنمای آزمون ارشد 92 در صفحه 5 نوشته که : داوطلبان رشته های پیراپزشکی مشمول طرح نیروی انسانی که حداکثر بیش از 1 سال از زمان فارغ التحصیلی آنها به هنگام ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد نگذشته باشد، می توانند صرفا یکبار در آزمون مربوطه اعم از رشته های مرتبط و غیر مرتبط شرکت نمایند...
باتوجه به این قانون 1 ساله، و مضافا اینکه، ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 93 مثل روال سالهای گذشته، دربهمن ماه سال 92 آغاز میشه، و زمان فارغ التحصیلی من 15/12/91 بوده و هنوز فرجه 1 ساله من تا زمان ثبت نام به پایان نرسیده، آیا من حق شرکت در کنکور سال 93 را دارم یا نه؟

ممنون میشم تاپیک منو بی پاسخ نذارین

eosinophil

New member
سلام. با توجه به این قانون و اینکه تا زمان ثبت نام کمتر از یک سال از فارغ التحصیلیت گذشته میتونی امتحان بدی.

hassan 64

New member
ممنونم از شما.
در قسمت بعدی قانون نوشته: صرفا یکبار می توانند در کنکور شرکت کنند.
باتوجه به توضیحات پست بالایی حالا که من یکبار شرکت کردم برا بار دوم می تونم شرکت کنم؟
اگه دوستان این سایت تجربه مشابهی دارند ممنون میشم منو از بلاتکلیفی در بیارن.[/
SIZE]

eosinophil

New member
تا جایی که من میدونم یکبار بعد از فارغ التحصیلی میشه شرکت کرد اما شما در هنگام ثبت نام دانشجو محسوب میشدید.پس به عنوان دانشجو شرکت کردید نه فارغ التحصیل.

emad83

New member
سلام خدمت همه دوستان.

من در تاریخ 15/12/91 فارغ التحصیل شدم.و در کنکور سال 92 شرکت کردم.باتوجه به درصدهایی که زدم می دونم که قبول نمیشم.

اما سوال بنده : در دفترچه راهنمای آزمون ارشد 92 در صفحه 5 نوشته که : داوطلبان رشته های پیراپزشکی مشمول طرح نیروی انسانی که حداکثر بیش از 1 سال از زمان فارغ التحصیلی آنها به هنگام ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد نگذشته باشد، می توانند صرفا یکبار در آزمون مربوطه اعم از رشته های مرتبط و غیر مرتبط شرکت نمایند...
باتوجه به این قانون 1 ساله، و مضافا اینکه، ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 93 مثل روال سالهای گذشته، دربهمن ماه سال 92 آغاز میشه، و زمان فارغ التحصیلی من 15/12/91 بوده و هنوز فرجه 1 ساله من تا زمان ثبت نام به پایان نرسیده، آیا من حق شرکت در کنکور سال 93 را دارم یا نه؟

ممنون میشم تاپیک منو بی پاسخ نذارین
بله میتونی شرکت کنی البته به شرطی که سدی به نام سربازی رو از پیش رو برداری البته اگه سربازی نرفتی چون شما تا 15 اسفند 92 یعنی یک سال بعد فارغ التحصیلی فرصت داری تکلیف سربازی رو روشن کنی واگرنه غایب محسوب میشی اضاف میخوری البته بعضی هم هستندریسک میکنن میرن امتحان رو میدن بعد میرن دنبال خدمت چند ماه غیبت و اضاف رو هم بجان میخرند

hassan 64

New member
ازتون خیلی ممنوم آقای ایوزینوفیل و آقای عماد.خیلی خوب راهنماییم کردین.خیلی خوشحال شدم.واقعا ممنونم از دوتاتون.
برا هر 2 تاتون آرزوی موفقیت می کنم.دعاتون می کنم دعام کنین.
راستی آقای عماد و آقای اوزینوفیل برا ارشد زیست هماتو چه رفرنسی رو پیشنهاد می کنین؟من پارسال مجید مهدوی خوندم فقط 6 تا سوال رو پوشش داد به نظرتون چی بخونم؟

eosinophil

New member
قابل شما رو نداشت. منم برای شما آرزوی موفقیت میکنم. من پارسال مرحوم نقوی رو خوندم به نظرم کافی نیست میخواستم امسال مجید مهدوی بخونم. شما کامل خوندینش؟

hassan 64

New member
آره کامل کامل خوندم اصلا پوشش نمیده!اگه میشد کتابو برات اسکن کنم میدی که بخدا جایی نبود که نخونده باشم ولی 47 زدم.البته سوالای امسال سخت بود ولی پوشش نمیده. نقوی کنکور سال 91 و 90 رو خوب پوشش میده ولی برا 92 کافی نیست.
اگه خود دانشگاه تهرانو می خواییم باید بریم مجد یا لودیش بخونیم مریم خالصی هم پوشش نمیده!
شما نظر دیگه ای دارین؟

راستی امروز به شماره 02181452670 زنگ زدم باز هم منو تو شک انداخت! ازش می پرسم می تونم شرکت کنم یا نه،، به من میگه تو همونی نبودی که دیروز زنگ زدی!شرایطمو براش می گم هی میگه فقط یک بار می تونی شرکت کنی!کلا عصبانی بود!واقعا برا نظام آموزشی کشورم متاسفم.یعنی تو وزارت یک انسان دلسوز و کاربلدی نیست که پاسخ گو باشه و آدم بتونه تکلیف خودشو روشن کنه.واقعا متاسفم.فقط بلدن قوانین دست و پا گیر بزارن و آدم نتونه برا زندگیش و آینده خودش برنامه بریزه.

شما و سایر دوستانی که پست بنده رو می خونین راهی به نظرتون میرسه که من 100%مطمن بشم آیا می تونم در کنکور 93 شرکت کنم یا نه؟

eosinophil

New member
شما وقتی ثیت نام کردید دانشجو محسوب میشدین و این قانون نوشته بعد از فارغ التحصیلی میشه یک بار امتحان داد. برای سال دیگه موقع ثبت نام هنوز یکسال از فارغ التحصیلیتون نگذشته. با این حساب میتونین امتحان بدین. این چیزیه که خودشون تو دفترچه نوشتن.

kadaj69

New member
سلام hassan 64 منم شرایط شمارو داشتم ولی ایمنی شرکت کردم وقبول نشدم.منم دقیقا همین سوال دارم چون دوباره میخوام بخونم.:33:

kadaj69

New member
سلام دوستان من kadaj69هستم امسال برای اولین بارارشد شرکت کردم دررشته ایمنی.قبول نشدم اسفند91فارغ التحصیل شدم.میخواستم ببینم بااین اوضاع اگه دوباره شروع کنم شانس قبولی دارم یا نه؟؟ :sadsmiley:

elnaz falahi

New member
سلام بچه ها منم این شرایط رو دارم میخوام اطمینان پیدا کنم میتونم سال دیگه کنکور بدم یا نه؟ لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه

gole68

New member
سلام دوستان من kadaj69هستم امسال برای اولین بارارشد شرکت کردم دررشته ایمنی.قبول نشدم اسفند91فارغ التحصیل شدم.میخواستم ببینم بااین اوضاع اگه دوباره شروع کنم شانس قبولی دارم یا نه؟؟ :sadsmiley:

سلام: شماره اداره طرح 81452670، هر سوالی دارین زنگ بزنین بهتون میگن..

- - - Updated - - -

سلام بچه ها منم این شرایط رو دارم میخوام اطمینان پیدا کنم میتونم سال دیگه کنکور بدم یا نه؟ لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه

سلام: شماره اداره طرح 81452670، هر سوالی دارین زنگ بزنین بهتون میگن..

mahii

New member
سلام دفترچه سنجشو بخونيد توش داره.اگه سال اول بعداز فارغ التحصيلي يه بار امتحان داديد مي تونيد سال بعد توي طرحم شركت كنيد .سال بالايي خود منم همين كارو كرد

narges_224

New member
دفتر طرح تنها جوابی که میده اینه که تنها تا 1 سالل بعدد فارغ التحصیلیتون اونم یک بار میتونین کنکور بدین.یعنی افرادی که فارغ التحصیل تیر ماه 92 هستن میتونن اما افرادی که بهمن 91 فارغ التحصیل شدن نمی تونن .و هیچ قانون و تبصره ای متاسفانه نداره.

leila1

New member

سلام منم بهمن 91 فارغ التحصیل شدم امسالم ارشد شرکت نکردم به این امید که 93 ارشد بدم ولی بعدا متوجه شدم نمیشه!:smiliess (7):ولی اگه از زمان فارغ التحصیلی تا ثبت نام ارشد حداکثر یکسال نگذشته باشه میتونین شرکت کنیین حالا اگه اسفند تموم کردین امکانش هست که شرکت کنین.بازم دقیق از اداره طرح بپرسین.

Persian-Masoud

New member
درود.
دوستانی که امسال شرکت کردن و در زمان شرکت توی آزمون هنوز فارغ التحصیل نشده بودن میتونن سال آینده نیز شرکت کنن و دوستانی که در هنگام ثبت نام آزمون رسما فارغ التحصل شدن حق شرکت در آزمون تا زمان تعیین تکلیف طرحشون (چه معافیت چه پایان طرح) رو ندارن.

sepid71

New member
واقعا میشه ؟؟؟؟؟
الان من بهمن 93 فارغ اتحصیل شم ... برا من چجوریاست ؟؟؟؟؟؟؟؟
میشه ارشد و طرحو باهم برم ؟؟؟؟؟؟؟؟
من ک شنیدم نمیشه !!!!!!!
و شنیدم فقط یکبار میشه ازمون داد ...
چجوری شما میگید میشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

leila1

New member
درود.
دوستانی که امسال شرکت کردن و در زمان شرکت توی آزمون هنوز فارغ التحصیل نشده بودن میتونن سال آینده نیز شرکت کنن و دوستانی که در هنگام ثبت نام آزمون رسما فارغ التحصل شدن حق شرکت در آزمون تا زمان تعیین تکلیف طرحشون (چه معافیت چه پایان طرح) رو ندارن.
سلام
یعنی من که اصلا ارشد شرکت نکردم و بهمن ماه فارغ التحصیل شدم 93 میتونم ارشد بدم!

بالا