معرفی رشته علوم اعصاب و بازارکار آن

میترا

New member
سلام دوستان کس میتونه در مورد رشته علوم اعصاب یه سری اطلاعات بهم بده لطفا.میخوام بدونم بازارکارش بغیر از تدریس و تحقیقات چی میتونه باشه . فیزیولوژی خوبه یا علوم اعصاب؟؟؟؟

شفيع

New member
ميترا جان سلام خوبي؟
علوم اعصاب جزو رشته هايي تك هست و فرصت شغلي خيلي كمي داره و منم دوس داشتم دكترا اين رشته شركت كنم با ارشد باليني ميشه شركت كرد

شفيع

New member
فيزيولوژي باز بهتره از اين اما اين رشته جديد هست اينم جذابيت داره به هرحال

topol

New member
سلام دوستان عزیز همگی خسته نباشین. سوالی داشتم اینکه با دکتری علوم اعصاب میشه مطب زد؟ کلا این رشته بازار کارش چطوریه موارد کاریش چیه؟ دکتری سم شناسی خوبه یا علوم اعصاب یا توکسین های میکروبی؟ ممنون میشم راهنماییم کنین.

شفيع

New member
سلام دوستان عزیز همگی خسته نباشین. سوالی داشتم اینکه با دکتری علوم اعصاب میشه مطب زد؟ کلا این رشته بازار کارش چطوریه موارد کاریش چیه؟ دکتری سم شناسی خوبه یا علوم اعصاب یا توکسین های میکروبی؟ ممنون میشم راهنماییم کنین.

دوست من بستگي داره ارشدت چي باشه.الان با ارشد هم ميشه مطب يا كلينك زد.نم كه قصد دارم دكتري رو علوم اعصاب بخونم

topol

New member
دوست من بستگي داره ارشدت چي باشه.الان با ارشد هم ميشه مطب يا كلينك زد.نم كه قصد دارم دكتري رو علوم اعصاب بخونم

من ارشدم سم شناسیه یعنی دارم میخونم فعلا میخوام برای دکتری بخونم موندم چی بخونم بین 3 تا رشته سم شناسی - علوم اعصاب و توکسین های میکروبی موندم!!

saharandishe

New member
ببخشیدباارشدفیزیوودکتری علوم اعصاب میشه مطب زد؟محدوده فعالیت چطوری هست؟وراجع به مطب که گفتین من اولین بارم هست که میشنوم میشه راجع بش توضیح بدین وبگین عملکرداینجورمطب هابه چه شکلی هست؟قوانین و...راازکجامیتونم اطلاعات کافی روبگیرم؟

miler

New member
ببخشیدباارشدفیزیوودکتری علوم اعصاب میشه مطب زد؟محدوده فعالیت چطوری هست؟وراجع به مطب که گفتین من اولین بارم هست که میشنوم میشه راجع بش توضیح بدین وبگین عملکرداینجورمطب هابه چه شکلی هست؟قوانین و...راازکجامیتونم اطلاعات کافی روبگیرم؟
فک نکنم مطب بزنن...اگه کسی غیر این میگه منم لایک کنین بفهمم

varia

Well-known member
رشته علوم اعصاب میشه گفت گرایش فوق تخصصی فیزیولوژی و تا حدودی آناتومی هست. بازار کارش مثله بقیه رشته های علوم پایه هست: هیئت علمی یا کار در مراکزتحقیقاتی.

مراکز تحقیقاتی که اختصاصی رو اعصاب کار کنند بیشتر تهران هست(فعلا که همشون تهرانه).با توجه به افزایش توجه جامعه علمی به مباحث نورولوژیک احتمال داره جایگاه این رشته بهبود پیدا کنه.

این رشته متفاورت با تخصص بالینی اعصاب هست و مطب نمیشه زد.

khodadoust

New member
سلام
من توی این رشته خیلی تحقیق کردم. نمیشه مطب زد مگر که رشته ارشدتون این امکان رو بهتون بده:مثلا یک ارشد گفتاردرمانی که اجازه تاسیس مطب داره می تونه این دکترارو بگیره و بازار کارش و سطح کاریش رو بهتر کنه. اگر کسی اطلاعی داره لطفا در مورد تعداد متقاضیانش و سختی قبول شدنش بیشتر توضیح بده واینکه بیشتر جنبه پزشکی داره یا روانشناسی؟

سلااااااااااام........همکار عزیزم..! توی تهران نمیشه مطب زد با کارشناسی....اما شهرستان میشه....خیلی سخته جون میدونم دانشگاه ما 4 نفر میگیره !!!تعداد زیر 1000تاس....

bardiam

New member
بیمارستان میشه شاغل بود؟

این رشته پژوهشی و پایه هستش !!! مثل فیزیولوژی و آناتومی ! کسی که دوست داره کارای تحقیقاتی انجام بده تو این زمینه ، میره Ph.D علوم اعصاب (NeuroScience) میگیره. با توجه به اینکه بالینی نیست ، در نتیجه به طور مستقیم تو بیمارستان ها کاری وجود نداره ، مگه اینکه روی یه کیس پژوهشی به خصوصی کار میکنید که نیاز به نمونه بیماران مبتلا دارین که اونم مسلما از طرف دانشگاه صرفا جهت بررسی و آمارگیری اونجا میرید نه یه کارمند.

mahsast

New member
دوست عزیز این رشته رشته پژوهشی هست و اسم اصلیش علوم اعصاب شناختی هست...و با علوم اعصاب که تو پزشکی هست فرق داره..ارتباط زیادی با نورولوژی و روانشناسی داره معمولا گفتاردرمانگرها دکتری رو تو این رشته میگیرن البته از رشته های دیگه هم میشه رفت ولی چون یه اطلاعات و پایه ای درباره رشته لازم هست معمولا چون گفتاردرمانی با علوم اعصاب ارتباط زیادی داره گفتاردرمانگرها گرایش زیادی به این رشته دارن...در مورد بازار کار کلا تو مراکز تحقیقاتی هست..مگر اینکه از یه رشته بالینی اومده باشید مثل رشته های توانبخشی...که در اون صورت میتونید تو مراکز کار بالینی هم بکنید چون سطحتون رو بالا میبره...در کل بخوام بگم رشته خوبی هست الان علم روز دنیاست....اگه اطلاعات بیشتر خواستین بپرسید..
موفق باشید

bardiam

New member
دوست عزیز این رشته رشته پژوهشی هست و اسم اصلیش علوم اعصاب شناختی هست...و با علوم اعصاب که تو پزشکی هست فرق داره..ارتباط زیادی با نورولوژی و روانشناسی داره معمولا گفتاردرمانگرها دکتری رو تو این رشته میگیرن البته از رشته های دیگه هم میشه رفت ولی چون یه اطلاعات و پایه ای درباره رشته لازم هست معمولا چون گفتاردرمانی با علوم اعصاب ارتباط زیادی داره گفتاردرمانگرها گرایش زیادی به این رشته دارن...در مورد بازار کار کلا تو مراکز تحقیقاتی هست..مگر اینکه از یه رشته بالینی اومده باشید مثل رشته های توانبخشی...که در اون صورت میتونید تو مراکز کار بالینی هم بکنید چون سطحتون رو بالا میبره...در کل بخوام بگم رشته خوبی هست الان علم روز دنیاست....اگه اطلاعات بیشتر خواستین بپرسید..
موفق باشید

علوم اعصاب شناختی گرایشی از علوم شناختیه که مربوط به وزارت علوم میشه !! این علوم اعصاب (نوروساینس)، بیشتر از دیدگاه پزشکیه و تو دانشگاه های وزارت بهداشت ارائه میشه ولی مثل علوم اعصاب شناختی محدود به کار های تحقیقاتی میشه و کلینیکی نیست.

بالا