مطالعه ی گروهی دکترای بیوتکنولوژی پزشکی سال 92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mortaza

New member
دوستای عزیز که دارن برا دکترا میخونن به نظرم می رسه اگه افکار و اطلاعاتمون رو با هم share کنیم بیشتر به نتیجه می رسیم و استفاده می کنیم. من دانشجوی کارشناسی ارشد بیوتک پزشکی تبریزم فکر کنم به هم معرفی بشیم هم بهتره.
منابع من ایناس:

ژنتیک: ژنتیک پزشکی امری
بیوشیمی: ضروریات بیوشیمی محمدی
سلولی: سلولی برای کنکور انتشارات خسروی
میکروب: میکروب پزشکی مورای ترجمه عباس بهادر
ایمنی: ایمونولوژی 2E

در ضمن توی سوالات سلولی مهندسی ژنتیک هم میدن که می تونین از فصول آخر کتاب سلولی مجید مهدوی استفاده کنین.
من سوالات سالای قبل رو بررسی کردم فقط می تونم بگم طراح های سوالات ژنتیک و سلولی واقعا آدمای بی سوادی هستن چون نه بلدن گزینه های درست طراحی کنن نه حتی بلدن روی سوال رو درست بنویسن
به نظر من مهم ترین دروس بیوشیمی و ژنتیک هستن چون سلولی درسته ضریبش بیشتر از بیوشیمیه ولی سوالاش کشکیه و همه میتونن بالا بزنن ولی بیوشیمی سنگینه و کار هر کسی نیست میکروب و ایمنی هم هر کدوم 15 تا سوالن با ضریب یک

mortaza

New member
بسم الله من هر کمکی از دستم بر بیاد برا بچه ها حتی رقبام انجام میدم
شما کجا میخونین؟

biotech_92

New member
بسم الله من هر کمکی از دستم بر بیاد برا بچه ها حتی رقبام انجام میدم
شما کجا میخونین؟

مرتضی خان سلام
نظرتون در مورد دکتری ژنتیک پزشکی چیه؟ از لحاظ بازار کاری و هیئت علمی شدن نسبت به بیوتک وضعیتش چه جوریه؟یعنی از ارشد بیوتک به دکتری ژنتیک ...من با خیلیا در این مورد حرف زدم خوشحال میشم نظر شما رو هم بدونم ممنون

mortaza

New member
مرتضی خان سلام
نظرتون در مورد دکتری ژنتیک پزشکی چیه؟ از لحاظ بازار کاری و هیئت علمی شدن نسبت به بیوتک وضعیتش چه جوریه؟یعنی از ارشد بیوتک به دکتری ژنتیک ...من با خیلیا در این مورد حرف زدم خوشحال میشم نظر شما رو هم بدونم ممنون

والله رشته ی ژنتیک رشته ی پر طرفداریه ولی تو ایران نمیشه آینده ی چیزی رو پیش بینی کرد من فقط میتونم بگم به رشته ی ژنتیک مجوز آزمایشگاه میدن ولی بیوتک نه البته مجوز آزمایشگاه خیلی سخت شده به این راحتی ها نمیدن چون دکان خودشون کم مشتری میشه. من همون طور که میدونین فیلد کاری ژنتیک با بیوتک فرق داره ژنتیک بیشتر تو بحث تشخیص و پیشگیری هست ولی بیوتک تولید محصول و راههای درمانی جدید. دقیق نمی تونم بگم ولی به نظرم مراکز پژوهشی بیشتر دنبال بیوتک هستن البته ژنتیک هم میتونن کارای پژوهشی قشنگی انجام بدن

mortaza

New member
منظورتون رو از سال اول نفهمیدم! من ارشد بیوتک میخونم و در حال مطالعه برای کنکور دکترای امسال هستم. من همه درسام جز سلولی رو تموم کردم و دارم مرور میکنم البته یه کم خسته و بی حوصله شدم ولی کم کم میخونم. در خدمتت هستم

zzj

New member
تغییر منابع

دوستای عزیز که دارن برا دکترا میخونن به نظرم می رسه اگه افکار و اطلاعاتمون رو با هم share کنیم بیشتر به نتیجه می رسیم و استفاده می کنیم. من دانشجوی کارشناسی ارشد بیوتک پزشکی تبریزم فکر کنم به هم معرفی بشیم هم بهتره.
منابع من ایناس:

ژنتیک: ژنتیک پزشکی امری
بیوشیمی: ضروریات بیوشیمی محمدی
سلولی: سلولی برای کنکور انتشارات خسروی
میکروب: میکروب پزشکی مورای ترجمه عباس بهادر
ایمنی: ایمونولوژی 2E

در ضمن توی سوالات سلولی مهندسی ژنتیک هم میدن که می تونین از فصول آخر کتاب سلولی مجید مهدوی استفاده کنین.
من سوالات سالای قبل رو بررسی کردم فقط می تونم بگم طراح های سوالات ژنتیک و سلولی واقعا آدمای بی سوادی هستن چون نه بلدن گزینه های درست طراحی کنن نه حتی بلدن روی سوال رو درست بنویسن
به نظر من مهم ترین دروس بیوشیمی و ژنتیک هستن چون سلولی درسته ضریبش بیشتر از بیوشیمیه ولی سوالاش کشکیه و همه میتونن بالا بزنن ولی بیوشیمی سنگینه و کار هر کسی نیست میکروب و ایمنی هم هر کدوم 15 تا سوالن با ضریب یک

سلام دوست عزیز
باید بگم منابع امسال دکتری بیوتک عوض شده ایمنی بیوشیمی بیوتکنولوژی
موفق باشید

Mohammad gh

New member
دیدن درس خوندن بچه ها برای دکترا برای ما کارشناسی ها هم تازگی داره و هم جذابه

امیدوارم که این تاپیک رو دنبال کنید

mortaza

New member

سلام دوست عزیز
باید بگم منابع امسال دکتری بیوتک عوض شده ایمنی بیوشیمی بیوتکنولوژی
موفق باشید

بله دوست عزیز مطابق با اون هم برنامه من عوض شد. خوب شد من که از ژنتیک خوشم نمی اومد

mortaza

New member
دیدن درس خوندن بچه ها برای دکترا برای ما کارشناسی ها هم تازگی داره و هم جذابه

امیدوارم که این تاپیک رو دنبال کنید

والله من میخواستم فعال باشه این بخش ولی دیدم ظاهرا هیچ کس نیست منم بیخیال شدم ایشالله اگه قبول بشم میام اینجا و مشاوره ی ارشد به دکترا می دم برا بچه های عزیز

sheida93

New member
سلام آقا مرتضی
منم امسال بار اولی بود که این آزمون رو میدادم و متاسفانه خیلی بد دادم با اینکه وقت گذاشتم
شما درصداتون رو حساب کردید؟ میشه درصداتونو بدونم
من تازه با این گروه آشنا شدم خیلی حیف شد که موقع مطالعه گروهی نبودم

smadadi

New member
سلام میشه لطفا" برای درس بیوانفورماتیک که جدیدا" به دروس بیوتکنو اضافه شده بگید از چه منابعی باید استفاده کنیم؟

mortaza

New member
کتاب اصول بیوانفورماتیک تألیف دکتر علی رمضانی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان مال انتشارات جامعه نگر

از 15 تا سوال امسال بیش از 10 سوالش تو این کتاب پیدا می شد

yomna

New member
کتاب اصول بیوانفورماتیک تألیف دکتر علی رمضانی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان مال انتشارات جامعه نگر

از 15 تا سوال امسال بیش از 10 سوالش تو این کتاب پیدا می شد
میشه بفرمایید واسه بقیه درس ها چه منابعی بهتره بخونیم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا