علوم پزشکی ارتش (نظرتون چیه؟)

Milad*

New member
سلام و عرض ادب من امسال کنکور دادم حالا برای شرکت در بورسیه ارتش هم ثبت نام کردم...
ولی واقعا بجز اطلاعاتی که تو صفحات وب نوشته و خود سایتش اطالعات دیگه ای ندارم:33:

حالا دوستان نظرشون رو لطف می کنند بگن :)

در ضمن پزشکی رو میخوام انتخاب کنم

آخرین ویرایش:

susan90

New member
سلام.تا اونجاییکه میدونم بورسیه حساب میشه و سالهایی که درس میخونی جزء سابقه ات حساب میشه وفک کنم حقوق هم میگیری ... و آقایون هم خیلی راحت تر قبول میشن فقط باید رتبه خوبی بیاری....

Leyenda

Well-known member
دانشگاه ارتش،کمی جو خشک و رسمی و جدی ای داره!!دانشجویان پزشکی،تا 4 سال اول تحصیلشون،باید با لباس ارتشی سر ک ل اس حاضر بشن،بعدش نیازی نیست.
در ضمن،تو این دانشگاه دانشجویانش،باید ب مافوقشون احترام بذارن،(هر چی باشه ارتشه و قوانین ارتش رو داره).
بله به دانشجوها از ترم 1حقوق میدن،خوابگاهش تو خود دانشگاه هست.زمانی ک وارد این دانشگاه میشن،تعهد میدن و تا چند سال باید برای خود ارتش کار کنن،از طرفی خوبه،چون بعد فارغ تحصیلی کار دارن و نیازی ب گشتن دنبال کار نیست،از طرفی حقوق سازمان ارتش نسبت ب جاهای دیگه میگن کمی کمتره.
در کل محیط تمیزی داره.
نسبت به دانشگاهای دیگه رتبه قبولی کمتری قبول میشن.یعنی بد تر.دو مرحله ای قبول میشن.بعد از اعلام نتایج اولیه،یه مصاحبه تقریبا دینی داره.عقیدتی سیاسی قوی ای داره!!
بعد فارغ تحصیلی تقسیمشون میکنن به شهرستانای مختلف.
پسرایی ک تو ارتش درس میخونن،دیگه نیازی نیست سربازی بگذرونن.
هم مزایا داره هم معایب.قبول شدن تو بقیه دانشگاها،بهتر از ارتشه.اما باز بهتر از هیچی هست.

آخرین ویرایش:

eco.bio

New member
ولی اینم در نظر بگیرین که اگه یه زمانی خواستین برین اونور یه کمی مشکل خواهین داشت!!

Milad*

New member
دانشگاه ارتش،کمی جو خشک و رسمی و جدی ای داره!!دانشجویان پزشکی،تا 4 سال اول تحصیلشون،باید با لباس ارتشی سر ک ل اس حاضر بشن،بعدش نیازی نیست.
در ضمن،تو این دانشگاه دانشجویانش،باید ب مافوقشون احترام بذارن،(هر چی باشه ارتشه و قوانین ارتش رو داره).
بله به دانشجوها از ترم 1حقوق میدن،خوابگاهش تو خود دانشگاه هست.زمانی ک وارد این دانشگاه میشن،تعهد میدن و تا چند سال باید برای خود ارتش کار کنن،از طرفی خوبه،چون بعد فارغ تحصیلی کار دارن و نیازی ب گشتن دنبال کار نیست،از طرفی حقوق سازمان ارتش نسبت ب جاهای دیگه میگن کمی کمتره.
در کل محیط تمیزی داره.
نسبت به دانشگاهای دیگه رتبه قبولی کمتری قبول میشن.یعنی بد تر.دو مرحله ای قبول میشن.بعد از اعلام نتایج اولیه،یه مصاحبه تقریبا دینی داره.عقیدتی سیاسی قوی ای داره!!
بعد فارغ تحصیلی تقسیمشون میکنن به شهرستانای مختلف.
پسرایی ک تو ارتش درس میخونن،دیگه نیازی نیست سربازی بگذرونن.
هم مزایا داره هم معایب.قبول شدن تو بقیه دانشگاها،بهتر از ارتشه.اما باز بهتر از هیچی هست.

احترام و این مسائلش برام اصلا مهم نیست اینی هم که محیط نظامی به هر حال با ما که مثل یک سرباز صفر برخورد نمی کنند:wacsmiley: از سربازی معافم ولی یک روز سربازی از طرف بسیج رفتم کلی سینه خیزو ...امیدوارم به این حد نباشه...
البته ببخشیدا اینکه میگید دانشگاه های دیگه بهتره فکر کنم بستگی به سلیقه داره چون من یک دانشگاه دور برم برام نمی ارزه کلی هزینه خوابگاهٌ چیزای دیگه...تازه اینجا هم حقوق میدن...حالا گویا مشکل خدمت کردن در شهر دیگست که برام مسئله ای نیست....فقط شهرش مثل شهر خودمون گرم نباشه

ولی بازم مرسی بابت نظر

ولی اینم در نظر بگیرین که اگه یه زمانی خواستین برین اونور یه کمی مشکل خواهین داشت!!

من خــــــــلی دوست دارم یک کشور دیگه برم:whistle: ولی خب خدا رو شکر اون موضوع هم حله پرسیدم گفت سفر علمی و زیارتی عیبی نداره...دقیقا همینی که من می خوام برعکس ازاقامت گرفتن و موندن در کشور دیگه بیش از 1ماه بدم میاد:smiliess (7):

ممنون از نظراتون بازم نظری دارید بگید:whistle:

آخرین ویرایش:

Leyenda

Well-known member
من از لحاظ علمی و اساتید گفتم" دانشگاه های دولتی" دیگه بهتره...نه سلیقه و جو خشک و این حرفا!!
من به برادر خودم پیشنهاد میکنم،تو بین دانشگاه های دولتی،نه دانشگاه ازاد،ارتش رو اولویت اخر بذار..
در مورد تقسیم نیروهاشون برای شهرهای مختلف،کسی ک زرنگ و اکتیو تو کارای تحقیقی و... باشه بیشتر امکانش هست پیش خودشون نگه دارن.
در مورد خارج،حتی برای کنگره علمی و تحقیقات،خیلی خیلی خیلی سخت اجازه میدن!!
راستی دانشگاهشون تو خود خیابون فاطمی هست،مرکز شهره..اطراف اینا نیس...
نه بابادانشگاهه،پادگان نیس که سینه خیز اینا داشته باشه!!!
موفق باشید

varia

Well-known member
سلام و عرض ادب من امسال کنکور دادم حالا برای شرکت در بورسیه ارتش هم ثبت نام کردم...
ولی واقعا بجز اطلاعاتی که تو صفحات وب نوشته و خود سایتش اطالعات دیگه ای ندارم:33:

حالا دوستان نظرشون رو لطف می کنند بگن :)

در ضمن پزشکی رو میخوام انتخاب کنم

بورسیه ارتش که از اسمش مشخصه1 بورسیه میشی و دوران دانشجوییت هم مزایا میگیری ولد تعهد میدی که تو ارتش خدمت کنی و هرجا اونا خواستن کار کنی.
مجبوری ارتش بمونی کل دوره کاریتو مگه اینکه خودتو مدرکتو ازاد کنی و بازخرید کنی که مستلزم پرداخت هزینه هست که فکر کنم 40-50 میلیون باشه!

kasraa

New member
میشه بگید چرا پشیمون میشم؟

راستش من دو سال تو نظام بودن اصلا محیط خوبی نداره بخصوص ارتش و نیروی زمینی

حقیقتش رو بگم من اصلا فردی رو ندیدم که راضی باشه حق هم دارن چه پزشک و چه پرستار

البته پرستار ها موقعیت بهتری دارن ولی پزشک ها نه مخصوصا پزشک های عمومی گه مجبورا تو محیط پادگان خدمت کنن یه محیط نظامی که تا وارد نشی نمی تونی درکش کنی

امکان ادامه تحصیل تنها برای رشته هایی میدن که نیاز داشته باشه ارتش نه اینکه شما دنبال علاقه ات بری و هر رشته ای دوست داشنی شرکت کنی.ارتش تنها به درد کسایی می خوره که روحیه کار تو این محیط ها رو داشته باشن اگه فردی هستین که دنبال آزاد واستقلال و اختیار عمل هستین اصلا سراغش نرین

کلا دست و بال بسته باید در خدمت ارتش باشی

اونایی که قبول ندارن می توننن پای حرفهای همکاری آیندشون بشینن

تو تهران که خیلی زیاده نمونه بیمارستان خانواده ارتش

Milad*

New member
راستش من دو سال تو نظام بودن اصلا محیط خوبی نداره بخصوص ارتش و نیروی زمینی

حقیقتش رو بگم من اصلا فردی رو ندیدم که راضی باشه حق هم دارن چه پزشک و چه پرستار

البته پرستار ها موقعیت بهتری دارن ولی پزشک ها نه مخصوصا پزشک های عمومی گه مجبورا تو محیط پادگان خدمت کنن یه محیط نظامی که تا وارد نشی نمی تونی درکش کنی

امکان ادامه تحصیل تنها برای رشته هایی میدن که نیاز داشته باشه ارتش نه اینکه شما دنبال علاقه ات بری و هر رشته ای دوست داشنی شرکت کنی.ارتش تنها به درد کسایی می خوره که روحیه کار تو این محیط ها رو داشته باشن اگه فردی هستین که دنبال آزاد واستقلال و اختیار عمل هستین اصلا سراغش نرین

کلا دست و بال بسته باید در خدمت ارتش باشی

اونایی که قبول ندارن می توننن پای حرفهای همکاری آیندشون بشینن

تو تهران که خیلی زیاده نمونه بیمارستان خانواده ارتش

جناب کسرا منظورتون رو تا حدی فهمیدم
لطف کردید راهنمایی کردید

فقط یک سوال دیگه دارم
اون دو سالی که باید خدمت کنیم محیطش چطوریه؟ کارش چطوریه؟ چند ساعته؟

(با توجه به توضیحات دوستان محیط دانشگاه فهمیدم چطوره:rolleyessmileyanim:)

bioelectric

New member
ببینم میلاد اینکه میگی باید بری تو دانشگاههای نظامی درس بخونی؟ یا میری تو یه دانشگاه دولتی،با بقیه دانشجوها درس میخونی، فقط شما بورسیه اید و پول میگیرید و تعهد دارید و بقیه ندارند؟
از کدوم نوعشه؟
فکر کنم بتونم راهنماییت کنم

بالا