تولد نخستین نوزاد اصلاح ژنی شده

DNA

New member
مشاهده فایل‌پیوست 2278

نخستین نوزاد كه به منظور درمان برادر بیمارش ، اصلاح ژنی شده
است، متولد شد.

به گزارش شبکه خبر، برادر این نوزاد در اسپانیا كه اكنون هفت ساله است به نوعی كم خونی ژنتیكی نادر مبتلا بود كه درمان آن فقط با پیو...ند سلول های بنیادی سازگار با خود او، امكان پذیر بود.

متخصصان برای دستیابی به این سلول ها ، ساختار ژنی سلول های اولیه جنینی فرزند دوم این خانواده را در روش لقاح خارج رحمی به گونه ای تغییر دادند كه بند ناف وی حاوی سلول های بنیادی مورد نیاز برادرش باشد.

پزشكان پس از تولد این نوزاد ، سلول های ناف وی را به برادرش پیوند زندند و اكنون برادر وی بهبود یافته است.

A Spanish baby is currently suffering from a rare hereditary disease and doctors say he only has a few more years to live. After receiving the news, the baby’s parents underwent a special genetic treatment to conceive another baby to cure the first one.
Little Javier was born this past Sunday free from his family’s hereditary disease called Beta Thalassaemia major. Javier's brother Andres, 6, has the disease.

Read more: Spanish Baby 'Genetically Engineered' to Cure Brother's Illness

Hamidvet

New member
ژنتیک و سیتوژنتیک چه فرق هائی با هم دارند؟! ....

من ژنتیک رو دوس دارم اما پرازیتولوژی رو بیشتر :)

a.jahad

New member
علم پزشکی واقعا ادم رو متحیر می کنه .خبرخیلی جالبی رو توی سایت گذاشتین .ممنون.:rolleyessmileyanim:

behnaz.h

New member
چنروز پیش یه شبکه میگفت تو یه کشور که دقیق یادم نیست کلینیکهای مخصوصی هست که از بیماران قلبی کلیوی وکبد نمونه میگیرن از سلولهاش اون عضو بیمارشو دوباره میسازن مثلا یکی کلیه هاش نارسا شده میره سفارش میده واسش کلیه جدید میسازن.... خیلی عالیه کی میشه ماهم به این علمها دسترسی داشته باشیم

MAHSABANOO

New member
آخی خیلی جالب بود چقدم ناز بود با به دنیا اومدنش داداششو خوب کرده خخخخخخخخخخخخخخخخخ
حالا چطوری میتونن اینطوری کنن این دکترا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

omid9030

New member
علم پزشکی واقعا ادم رو متحیر می کنه .خبرخیلی جالبی رو توی سایت گذاشتین .ممنون.:rolleyessmileyanim:
علم پزشکی؟:25r30wi:
ببخشید فک کنم ژنتیک باشه
نمیدونم این بچه های پزشکی از جون ما چه میخان
مثل مشاوره ژنتیک که باز از ما گرفتن و به بچه های پزشکی میدن
بهتر نیست بچه های پزشکی به طبابتشون بپردازن؟

مجید دیجی

مدیر بخش
oh my god
خیلی حیجان انگیز و با حالهههههههههههههههههههههه
اییییییییییییییییییی وللللللللللللللللللل
کفم بررررررریددددددددددددددد به خدااااااااااا
نمی تونم جلو خودم رو بگییییییییییییییررررررررررررمممممممممممم
دمشون گرررررررررررممممممممممممممممممم
این خودش یجور انقلاببببببببببببه دیگههههههههههههههههههه

e-arab

New member
این بحث خواهر برادر rescueیا نجات دهنده است
یکی از اهداف اولیه pgdبوده و رویانی انتخاب میشه که از نظر HLAبه فرد بیمار بخوره

Mohammad gh

New member
علم پزشکی؟:25r30wi:
ببخشید فک کنم ژنتیک باشه
نمیدونم این بچه های پزشکی از جون ما چه میخان
مثل مشاوره ژنتیک که باز از ما گرفتن و به بچه های پزشکی میدن
بهتر نیست بچه های پزشکی به طبابتشون بپردازن؟

!!!!شما میشه بفرمایید که اسم همین رشته های علوم پایه چی هست؟
اسن ژنتیک انسانی جزو کدوم گروه طبقه بندی میشه؟علوم پایه ی پزشکی بعله!
اسن لفظ انسانی به دلیل اینه که این نوع ژنتیک به صورت تخصصی در خدمت پزشکیه وگرنه ژنتیک!به قول شما میشه ژنتیک مولکولی
شما انگاری هیچ تعریف درستی از پزشکی ندارید و فکر میکنید که پزشکی لزوما همون طبابت هست!

بالا