مطالعه گروهی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

t.gh

New member
سلام به همه بهداشت محیطی های عزیز.امیدوارم اینجا مسایل درسی که موقع خوندن باهاش مواجه میشیم به اشتراک بذاریم و با همدیگه همکاری کنیم برای قبولی در ارشد 93

AWWA

New member
برنامتون چجوریه بچه ها؟ منابعی که میخونید چیا هستن؟

t.gh

New member
میگم بچه ها منبع آلودگی هوا فقط جرمی کلز هست؟
منابعی که دارین رو میگین ببینیم کدومشو داریم؟

t.gh

New member
منابعی که من دارم: متکف واسه فاضلاب، جنیدی واسه آلودگی هوا، قسیم واسه آب، مدیریت پسماند چوپانگلوس واسه زباله
بعد دو سال امتحان دادن سر این کتابارو باز نکردم نمیدونم چقد به درد می خورن

masoomehtorabi

New member
منابعی که من دارم: متکف واسه فاضلاب، جنیدی واسه آلودگی هوا، قسیم واسه آب، مدیریت پسماند چوپانگلوس واسه زباله
بعد دو سال امتحان دادن سر این کتابارو باز نکردم نمیدونم چقد به درد می خورن

عزیزم برای پسماند باید هندبوک چوپانوگلوس رو بخونی چون وزارت اوونه رفرنس معرفی کرده نه مدیریت جامغ رو

tanaom

New member
چه جوری درس بخونیم

سلام، تجربه به من میگه که ارشد وزارت بهداشت حفظیه پس باید کتابی را گیر بیاریم که فقط نکته داشته باشه. فعلا هر کتابی که جز رفرنس هاس برا اونایی خوبه که با مسائل جزیی مشکل دارند مثلا باید براشون تشریح بشه که انواع روش های دفع پسماند چیست؟ و با توضیح اونا را درک کنند اما اگه کسی تا حالا یا با خوندن رفرنس ها یا با درس های کلاسی این ها را درک کرده بهتره از های معروف یا کتابهای خلاصه استفاده کنه چون ادامه دادن بهداشت محیط مستلزم درک مفاهیم هست نه قبولی در ارشد.:thumbsdownsmileyani

tanaom

New member
سلام، تجربه به من میگه که ارشد وزارت بهداشت حفظیه پس باید کتابی را گیر بیاریم که فقط نکته داشته باشه. فعلا هر کتابی که جز رفرنس هاس برا اونایی خوبه که با مسائل جزیی مشکل دارند مثلا باید براشون تشریح بشه که انواع روش های دفع پسماند چیست؟ و با توضیح اونا را درک کنند اما اگه کسی تا حالا یا با خوندن رفرنس ها یا با درس های کلاسی اونا درککرده چون بهداشت محیط برا ادامه تحصیل نیاز به درک مفهوم داره نه برا ارشد قبول شدن.

tanaom

New member
سلام، تجربه به من میگه که ارشد وزارت بهداشت حفظیه پس باید کتابی را گیر بیاریم که فقط نکته داشته باشه. فعلا هر کتابی که جز رفرنس هاس برا اونایی خوبه که با مسائل جزیی مشکل دارند مثلا باید براشون تشریح بشه که انواع روش های دفع پسماند چیست؟ و با توضیح اونا را درک کنند اما اگه کسی تا حالا یا با خوندن رفرنس ها یا با درس های کلاسی اونا درککرده چون بهداشت محیط برا ادامه تحصیل نیاز به درک مفهوم داره نه برا ارشد قبول شدن.
برا هوا کولز و وارک وارنر و بابل خوبه. اما اکثر سوالا از فصل 1و2 کولز و بقیه از جلد 2 کولز هست.
برا فاضلاب متکالف خوبه
برا زباله دکتر مختاری به نظرم عالیه

masoomehtorabi

New member
برا هوا کولز و وارک وارنر و بابل خوبه. اما اکثر سوالا از فصل 1و2 کولز و بقیه از جلد 2 کولز هست.
برا فاضلاب متکالف خوبه
برا زباله دکتر مختاری به نظرم عالیه

اما به نظر من بزرگترین اشتباه اینه که رفرنس ها رو ول کنی و به کتاب های نکته دار متکی بشی.این رو هم تجربه شخصی من میگه و هم بجه های عضو این سایت که امسال با رتبه های خوب قبول شده بودند.همه رفرنس خونده بودن.در مورد دکتر مختاری هم باید بگم که خوبی هست اما کامل نیست من خودم امسال سال اولم بود و برای پسماند فقط همین رو با تست های خانیران رو خوندم اما فقط 33 درصد تونستم جواب بدم.چون سوال هایی رو که جواب نداده بودم تو نیومده بود

اما به نظر من بزرگترین اشتباه اینه که رفرنس ها رو ول کنی و به کتاب های نکته دار متکی بشی.این رو هم تجربه شخصی من میگه و هم بجه های عضو این سایت که امسال با رتبه های خوب قبول شده بودند.همه رفرنس خونده بودن.در مورد دکتر مختاری هم باید بگم که خوبی هست اما کامل نیست من خودم امسال سال اولم بود و برای پسماند فقط همین رو با تست های خانیران رو خوندم اما فقط 33 درصد تونستم جواب بدم.چون سوال هایی رو که جواب نداده بودم تو نیومده بود
منم کاملا با نظرت موافقم. دو سه سال پیش شاید کتابهای نکته دار جواب بده ولی از پارسال که من کنکور شرکت میکنم خوندن منابعو الزامی میدونم. مخصوصاپسماند ، تصفیه فاضلاب ،هوا حتما باید رفرنس خونده بشه.
در ضمن زبان رو هم نباید فراموش کنین.

t.gh

New member
نظرمن اینه که کتاب های نکته دار خیلی خوبه ولی بدون رفرنس کامل نیست.من پارسال فقط درسنامه رو خوندم ولی درصدام خوب نشد و فکرمیکنم باید رفرنس هم خوند.

1mohit

New member
سلام!!من قصد نداشتم دوباره بخونم چون پارسال خیلی خوندم و با اختلاف بسیار جزیی قبول نشدم!!
ولی حالا تصمیم گرفتم بخونم!!بزرگترین ضربه رو هم از زبان و هیدرولیک خوردم اگه 20 درصد هر کدومشونو میزدم الان سر بودم ولی نشد!!
من فقط از جزوات سنا استفاده کردم بعضی از جزواتش خیلی خوب بودن مثل انتقال و مواد زائد که من هرکدومشون 60 درصد زدم!!
به نظرم زبان و تصفیه اب و فاضلاب و هیدرولیک باید منبع رو هم بخونی همچنین الودگی و کلیات ولی بقیه رو بهتره !!

آخرین ویرایش:

1mohit

New member
بچه ها به نظرتون واسه هیدرولیک چی بخونم مخصوصا توب بخش ریاضیش مشکل دارم؟؟؟؟

t.gh

New member
بچه ها کسی هست های سنا رو خونده باشه؟میخوام اگه خوب هستن بگیرم ولی نمیدونم به درد بخور هستن یانه

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا