دسرها

am-ml

New member
دسر "فول انبه"

MangoFool%20%281%29.jpg

فولfool یک نوع دسر سرد انگلیسیه که تشکیل شده از پوره میوه ها و خامه فرم گرفته و شکر.Fruit Fool رو با همه میوه ها میشه درست کرد ولی من اینبار از انبه استفاده کردم.

درسته که تا وقتی انبه تو بازاره من هر روز لاسی انبه درست میکنم. و درسته که ترکیب کردن خامه با میوه از مکروهاته... ولی من یه روز افطاری این فول انبه رو با همکاری جناب شیطونه درستش کردم و حسابی هم چسبید. در نظر داشته باشید که فول رو با خامه بسیار زیاد درست میکنند. ولی من فقط از دو قاشق استفاده کردم چون بیشتر از این باشه دیگه کلاه من و وجدانم توهم میره.

انبه دو عدد
خامه فرم گرفته 2 ق غ
پسته نصف لیوان
زعفران

MangoFool%20%282%29.jpg

پسته ها رو پوست گرفته (البته اون میزان که گفتم منظورم مغز پسته است ها) و توی زیپ لاک ریخته و میکوبیمش تا خورد شه.

MangoFool%20%283%29.jpg

یکی از انبه ها که سفت و خوشرنگتره رو مکعبی اسلایس میکنیم. اون یکیش رو توی بلندر میریزیم.

MangoFool%20%284%29.jpg

کم و زیاد زعفرونش به جیبمون بستگی داره... هرچی بیشتر بهتر. زعفرون رو روی انبه ها میپاشم و دوربین رو توی مخلوط کن برده و عکس میگیریم!

آخرین ویرایش:

am-ml

New member

MangoFool%20%285%29.jpg

قبلا گفتم که چطوری با خامه 30 درصد ، خامه فرم گرفته درست کنیم. این شیوه خیلی کاربردیه و اگه قلقش دستتون بیاد کارتون رو حسابی راه میندازه. در مورد دسرها من همیشه معتقدم که آدم باید بدونه داره چی میخوره و چی توش هست. این رسپی رو تمرینش کنید و مطمئن باشید که طعم دسرهاتون تضمینی عالی خواهد بود. چون خامه فرم گرفته حسابی توش هوا داره و پفکیه، دو قاشقش زیاد نیست (آره اگه همینطور به خودمون تلقین کنیم حتما کالریش کمتر و کمتر میشه!)

این خیلی عالی فریز میشه و توی ظرف در بسته تا ماهها باقی میمونه و یخ نمیزنه. پس راحت میشه از دو قاشقش استفاده کرد.
میبینید که توی مخلوط کن هم که میره حسابی پفکی تر میشه.

MangoFool%20%286%29.jpg

حالا توی یه لیوان بلند و کشیده یه مقدار از فول میریزیم

MangoFool%20%287%29.jpg

بعد یه مقدار انبه و یه مقدار پسته.

MangoFool%20%288%29.jpg

دوباره فول و بعد انبه و پسته و در نهایت.....خااااااااااااااامه!

am-ml

New member
MangoFool%20%285%29.jpg

قبلا گفتم که چطوری با خامه 30 درصد ، خامه فرم گرفته درست کنیم. این شیوه خیلی کاربردیه و اگه قلقش دستتون بیاد کارتون رو حسابی راه میندازه. در مورد دسرها من همیشه معتقدم که آدم باید بدونه داره چی میخوره و چی توش هست. این رسپی رو تمرینش کنید و مطمئن باشید که طعم دسرهاتون تضمینی عالی خواهد بود. چون خامه فرم گرفته حسابی توش هوا داره و پفکیه، دو قاشقش زیاد نیست (آره اگه همینطور به خودمون تلقین کنیم حتما کالریش کمتر و کمتر میشه!)

این خیلی عالی فریز میشه و توی ظرف در بسته تا ماهها باقی میمونه و یخ نمیزنه. پس راحت میشه از دو قاشقش استفاده کرد.
میبینید که توی مخلوط کن هم که میره حسابی پفکی تر میشه.

MangoFool%20%286%29.jpg

حالا توی یه لیوان بلند و کشیده یه مقدار از فول میریزیم

MangoFool%20%287%29.jpg

بعد یه مقدار انبه و یه مقدار پسته.

MangoFool%20%288%29.jpg

دوباره فول و بعد انبه و پسته و در نهایت.....خااااااااااااااامه!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohana

mj1919

New member
کلا این بخش آشپزی رو دوقسمت کنید:
الف) اعیون پز خونه
ب) زیر خط فقر خونه

من کلا بیام این قسمت ب رو هی چک کنم، هی چک کنم، بازم هی چک کنم، اصلا دوروبر قسمت الف نپلکم! خوبه؟

AWWA

New member

[/RIGHT]

[RIGHT] [FONT=Tahoma][COLOR=black]درسته که تا وقتی انبه تو بازاره من هر روز [URL="http://cheftayebeh.ir/2010/07/blog-post_02.html"]لاسی انبه [/URL]درست میکنم. و[COLOR="#FF0000"] درسته که ترکیب کردن خامه با میوه از مکروهاته... [/COLOR]ولی من یه روز افطاری این فول انبه رو با همکاری جناب شیطونه درستش کردم و حسابی هم چسبید. در نظر داشته باشید که فول رو با خامه بسیار زیاد درست میکنند. ولی من فقط از دو قاشق استفاده کردم چون بیشتر از این باشه دیگه کلاه من و وجدانم توهم میره.[/COLOR][/FONT]
[/RIGHT]

[CENTER]
[/CENTER][/QUOTE]

این جمله واقعا درسته؟نشنیده بودم!![/SIZE]

پ ن:ببخشید میدونم اسپمه....سوال پیش اومددیگه​

آخرین ویرایش:

am-ml

New member

این جمله واقعا درسته؟نشنیده بودم!!

پ ن:ببخشید میدونم اسپمه....سوال پیش اومددیگه
از نظر کنترل وزن و ... میگه .
کراهت شرعیش رو نمی دونم-بعیده- ولی بدی و کراهت علمیش از این نظر که میوه سالم و مفید رو با خامه (چربی-شکر و ... ) مخلوط می کنیم.

am-ml

New member
کلا این بخش آشپزی رو دوقسمت کنید:
الف) اعیون پز خونه
ب) زیر خط فقر خونه

من کلا بیام این قسمت ب رو هی چک کنم، هی چک کنم، بازم هی چک کنم، اصلا دوروبر قسمت الف نپلکم! خوبه؟

مام از خودیم دکتر.

تازه ،سالی یه بار که میشه ... همونم نه ؟:65d6a5d6s:

STRUCTURE 66

New member
معلومه خیلی خوشمزه است ! این پست هارو بذارید دم افطار ! نه الان !
خداییش من دلم خواست عجیب !!!
:black_eyed::black_eyed:

am-ml

New member
انواع دسر ها رو اینجا بگذاریم.

دوستای عزیزم لطفا توضیحات سایتی که ازش مطلب میگذارین کامل باشه و مطمئن باشین که همه چی حله (سایت های معتبر آشپزی)،خودم پیش اومده که از دستورایی که بعضی دوستان گذاشتن استفاده کردم ولی نتیجه نداده و کلا بعدا متوجه شدم که این چیزی که گفتن نشدنی هست.
پس اگر به دستوری که میگذارین مطمئن نیستین ،قبلا خودتون درستش کنین و اگه خوب شد اینجا بگذارین.

یه توصیه کلی: هر دستوری رو چه اینجا و چه توی جاهای دیگه ،برای اولین بار با نسبت گیری مقدار مواد رو کم کنید ،تا اگه خوب نشد ،خیلی ضرر نشه.

آخرین ویرایش:

am-ml

New member
پودینگ سیگو با پوره انبه

سِيگُو sago يه نوع نشاسته است كه از مغز اسفنجي يه نوع درخت نخل استوايي گرفته ميشه. بيشتر در جنوب آسيا و گينه نو توليد ميشه و در غذاها و شيرينيجات ازش استفاده ميشه به اين صورت كه نشاسته رو با آب تركيب ميكنن و ازش استفاده ميكنن. سيگو رو به طور صنعتي به شكل مرواريد هاي ريز سفيد رنگي درست ميكنن كه از لحاظ ظاهري مثل "تَپيُكا" هستش و ميشه در رسپيها جاي اين دو رو با هم عوض كرد.

سيگو 100 گرم
آب 4 ليوان
شكر قهوه اي يك سوم ليوان
استار انيس يك عدد
آب يك ليوان
شير نارگيل يك ليوان
انبه 2 عدد

sago%20pudding%20with%20mango%20puree%20%282%29.jpg

اينا مرواريد هاي سيگو هستن. اگه روزي روزگاري جايي ديديد متوجه باشيد كه چيه و به چه دردي ميخوره

sago%20pudding%20with%20mango%20puree%20%285%29.jpg

مرواريد ها رو توي ديگ با 4 ليوان آب ميريزيم و ميذاريم روي حرارت تا بپزه

sago%20pudding%20with%20mango%20puree%20%286%29.jpg

مرتب هم ميزنيم كه به ديگ نچسبن
كم كم از بيرون شروع به بي رنگ شدن ميكنن اما هنوز مركزشون سفيد رنگه

sago%20pudding%20with%20mango%20puree%20%287%29.jpg

بعد از يك ربع كاملا بيرنگ ميشن
از روي حرارت بر ميداريم

am-ml

New member

sago%20pudding%20with%20mango%20puree%20%289%29.jpg

آبكشش ميكنيم و زير آب سرد ميگيريم تا نشاسته اضافيش شسته شه
ميذاريم سرد شه

sago%20pudding%20with%20mango%20puree%20%283%29.jpg

يك ليوان آب و شكر و ستاره انيس رو توي ديگ ميريزيم و روي حرارت ميذاريم تا شكر كاملا حل شه و ستاره انيس اسانسش رو به شربت بده
از روي حرارت برميداريم
ستاره انيس رو هم ميتونيد توي بعضي از عطاري ها پيدا كنيد. همه شون ندارن ولي بگرديد پيدا ميشه.

sago%20pudding%20with%20mango%20puree%20%284%29.jpg

شير نارگيل رو به شيره شكر اضافه ميكنيم و اجازه ميديم سرد شه

sago%20pudding%20with%20mango%20puree%20%288%29.jpg

فيله هاي انبه رو پوره ميكنيم و آماده كنار ميذاريم

am-ml

New member

sago%20pudding%20with%20mango%20puree%20%2810%29.jpg

براي سروش هم ابتدا توي ليوانها رو با مرواريد هاي سيگو تا نيمه پر ميكنيم

sago%20pudding%20with%20mango%20puree%20%2811%29.jpg

شربت نارگيل رو اضافه ميكنيم تا اينكه سه چهارم ليوان پر شه

sago%20pudding%20with%20mango%20puree%20%2812%29.jpg

روش مقداري پوره انبه ميريزيم

sago%20pudding%20with%20mango%20puree%20%2813%29.jpg

اگر اجازه بديم پودينگها توي يخچال بمونن و خودشون رو بگيرن پوره انبه به خوبي روي سطح پودينگ باقي ميمونه منتها من چون تحملش رو نداشتم درجا انبه رو هم ريختم روش كه زودي تمومش كنم

am-ml

New member
sago%20pudding%20with%20mango%20puree%20%2815%29.jpg

سیگو ،توی منطقه ما هم خیلی معروفه انبه هم که الان فصلش هست (منم عاشق انبه ) امیدوارم درست کنین و خوشتون بیاد.
اون ستاره رو من نمی دونم چیه ؟ لطفا اگه کسی دیده یا اسم دیگه ای داره به منم یاد بدین.

پ.ن: البته ما سیگو نمی گیم ،میگیم: ساگو

بالا