عکس از سفره ی افطار

ZOT

New member
سلام
نماز و روزه ها و طاعات و عباداتتون قبول باشه ان شاالله
بچه ها اینجا از سفره ی افطاریتون عکس بگیرید و بذارید
اگر هم غذای خاصی تو شهرتون هست که مخصوص شهر شماست اسمش و اگر تصویری هم ازش دارید بذارید البته طرز پختنش رو هم بگید که دیگه عالی میشه!

آخرین ویرایش:

ZOT

New member
اولین سفره رو خودم می ندازم
سفره ی افطار دیشبمون با حلیم بادمجان
بفرمایید

setayesh71

New member
بچه ها شما اول افطاری می خورین بعد شام ؟
آخه ما شام و افطاری و اینا همش یکیه . همون غذایی که قراره برای شام بخوریم رو تو زمان افطار می خوریم !
چون میدونم بعضی جاها اول با یه غذای سبک افطار می کنن بعد شام اصلی .
ببخشید ربطی به تاپیتک نداشت زهرا جون ولی خب سوال پیش اومده بود برام !!!!!!!!!!!

ZOT

New member
بچه ها شما اول افطاری می خورین بعد شام ؟
آخه ما شام و افطاری و اینا همش یکیه . همون غذایی که قراره برای شام بخوریم رو تو زمان افطار می خوریم !
چون میدونم بعضی جاها اول با یه غذای سبک افطار می کنن بعد شام اصلی .
ببخشید ربطی به تاپیتک نداشت زهرا جون ولی خب سوال پیش اومده بود برام !!!!!!!!!!!

ما هم مثل شما ستایش جان شام و افطارمون یکیه! خب اول با آب جوش و نبات و خرما افطارمون رو باز می کنیم و بعد شام ! آخه اصن تا میای افطار کنی ساعت 9 شده خب باید بشه بعدش خوابید که سحر بیدار بشیم دیگه!

setayesh71

New member
ما هم مثل شما ستایش جان شام و افطارمون یکیه! خب اول با آب جوش و نبات و خرما افطارمون رو باز می کنیم و بعد شام ! آخه اصن تا میای افطار کنی ساعت 9 شده خب باید بشه بعدش خوابید که سحر بیدار بشیم دیگه!

آره دقیقا . اول خرما و آبجوش بعد شام .
کسی راجع به این که کدوم روش افطار کردن درست تره نظری نداره ؟؟ این که بین افطاری مثلا نون و پنیر و غذای سبک با شام و غذای حدودا سنگین تفاوت زمانی وجود داشته باشه بهتره یا اینکه تو یه وعده خورده بشه ؟؟
زهرا جونم من عکس سفره افطارمم می ذارما نگی یه وقت تاپیکمو خراب کردی !!:smiliess (3):

ZOT

New member
ماه رمضون داره تموم میشه حداقل درگوشی می گفتید میرفتم به لیلا جون می گفتم تاپیک رو ببنده !:dadad4:
آدم پشیمون میشه از تاپیک زدن !

parnia

New member
ااا...زهرایی کی این تاپیکو زدی که؟؟؟؟

من الان دیدمش......امشب عکس سفره افطارمو میذارم:tonguesmiley:

bahar.zr93

New member
سلام هم نام جونم...
اینم سفره ما قبل از رسیدن مهمونا....
ببخشید هول هولکی شد عکس گرفتنمون!!

parnia

New member
زهرا جون اینم قولی که داده بودم.....واسه چند شب پیشه....ولی خو انجمن قط بود....:bunnyearsmiley:

36071384859277600334.jpg

ZOT

New member
خیلی خوشگل وبا سلیقه است سفره هاتون بچه ها:(40)::thanks:

نوتر

New member
سلام بچه ها

سفره هاتون خیلی خوش سلیقه بودند

اما یه مطلب دوستان( قطعا اینجا جاش نیست من این مطلبو بگم اما واقعا فکر میکنم لاقل با یادآوری شاید بتونم یه کوچولو وظیفه خودمو انجام داده باشم)

با عرض پوزش از خانم zot

متاسفانه یکی از نگرانی هایی که تو سفره و سبد غذایی ما ایرانی ها ماه رمضون هست وجود زولبیا و بامیه است.

من یقین دارم هر کدوم از شماها اگه نوع درست شدن زولبیا و بامیه رو ببینید امکان نداره تا عمر دارید دیگه سمت مصرف این شیرینی برید

متاسفانه روغنی که برای پخت این محصول استفاده میشه بارها و بارها مورد استفاده قرار میگیره و ترکیب بسیار سمی و سرطان زای آکرولئین رو بوجود میاره.

البته اگه دستور پخت این محصول رو خانم های محترم یاد بگیرند و تو خونه درستش کنند میشه گفت بهتر از خرید کردن از قنادی هاست. ولی باز چربی و قند این محصول خیلی بالاست و توصیه میشه به این شکل هم مصرف نشه.

متاسفانه خیلی وقتها زولبیا و بامیه رو برای افزایش قند خون مصرف میکنند این در حالیست که بدلیل چربی بالایی که این محصول داره از جذب قند به شکل سریع جلوگیری کرده و هیچ گاه نمیتواند جایگزین موادی مثل خرما و عسل در افزایش قند خون بشه.

خوشبختانه تو خونه ی ما کسی اجازه نداره تو کل ماه رمضون بیش از یک عدد بامیه مصرف کنه. (چون اگه مصرف کنن قیافه ی من این شکلی میشه )
امیدوارم روزی برسه که کل خانواده های ایرانی به این نتیجه برسند که برای همیشه این محصول سمی و بشدت مضر رو از سبد غذایی خودشون به طور کل حذف کنند.

ضمنا یادمون باشه اینکه زولبیا و بامیه تازه ست و از قنادی معتبر و بالا شهر خریده شده هیچ فرقی نداره.

التماس دعا از همتون.

آخرین ویرایش:

ZOT

New member
سلام بچه ها

سفره هاتون خیلی خوش سلیقه بودند

اما یه مطلب دوستان( قطعا اینجا جاش نیست من این مطلبو بگم اما واقعا فکر میکنم لاقل با یادآوری شاید بتونم یه کوچولو وظیفه خودمو انجام داده باشم)

با عرض پوزش از خانم zot

متاسفانه یکی از نگرانی هایی که تو سفره و سبد غذایی ما ایرانی ها ماه رمضون هست وجود زولبیا و بامیه است.

من یقین دارم هر کدوم از شماها اگه نوع درست شدن زولبیا و بامیه رو ببینید امکان نداره تا عمر دارید دیگه سمت مصرف این شیرینی برید

متاسفانه روغنی که برای پخت این محصول استفاده میشه بارها و بارها مورد استفاده قرار میگیره و ترکیب بسیار سمی و سرطان زای آکرولئین رو بوجود میاره.

البته اگه دستور پخت این محصول رو خانم های محترم یاد بگیرند و تو خونه درستش کنند میشه گفت بهتر از خرید کردن از قنادی هاست. ولی باز چربی و قند این محصول خیلی بالاست و توصیه میشه به این شکل هم مصرف نشه.

متاسفانه خیلی وقتها زولبیا و بامیه رو برای افزایش قند خون مصرف میکنند این در حالیست که بدلیل چربی بالایی که این محصول داره از جذب قند به شکل سریع جلوگیری کرده و هیچ گاه نمیتواند جایگزین موادی مثل خرما و عسل در افزایش قند خون بشه.

خوشبختانه تو خونه ی ما کسی اجازه نداره تو کل ماه رمضون بیش از یک عدد بامیه مصرف کنه. (چون اگه مصرف کنن قیافه ی من این شکلی میشه )
امیدوارم روزی برسه که کل خانواده های ایرانی به این نتیجه برسند که برای همیشه این محصول سمی و بشدت مضر رو از سبد غذایی خودشون به طور کل حذف کنند.

ضمنا یادمون باشه اینکه زولبیا و بامیه تازه ست و از قنادی معتبر و بالا شهر خریده شده هیچ فرقی نداره.

التماس دعا از همتون.

تشکر جناب نوتر بسیار مفید بود
ما هم هیچ وقت زولبیا بامیه از بیرون تهیه نمی کنیم مامانم خودش درست میکنه جای همه ی بچه ها خالی خیلی خوشمزه است

نوتر

New member
سال پیش همین موقع ها چه فرقی با الان داشت اونوقت ؟

- - - Updated - - -

سال پیش همین موقع ها چه فرقی با الان داشت اونوقت ؟

به به مدیر بخش تغذیه خخخ
اسپم نذار خانوم مدیر. خخخ

سال پیش سال پیش بود امسال امساله.یسال بزرگتر شدی

بالا