نمره های محاسبه شده در تخمین رتبه

amitris

New member
سلام دوستان خوبم. کسی اطلاع داره تا چه اندازه نمره های محاسبه شده در تخمین رتبه با نمره هایی که توسط وزارت بهداشت حساب میشه نزدیکه؟ و آیا میشه به رتبه هایی که توی تخمین داریم اعتماد کرد؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mahii

hematology70

New member
راستی بستگی به رشته هم داره قاعدتا هرچه نفرات شرکت کننده بیشتر باشه صحتش هم بالاس و رتبه ات به رتبه اصلی نزدیکتره

amitris

New member
من هنوز نفهمیدم وزارت بهداشت چه جوری نمره کل حساب می کنه!! من چند تا کارنامه بچه های سال های قبل رو دارم درصداشونو توی هر فرمولی جایگزین می کنم اصلا اون نمره کل تو کارنامه در نمیاد!! توی تخمین هم جمع درصدا نمره کل میشه.
چون رشته ما تعداد قبولی ها کمه 10 تا نمره بالا پایین بشه کلی توی رتبه تاثیر گذاره...

biosta

Well-known member
آنچه که می دانم می گویم اما شاید شما نپسندید یا درست ندانید ، من بیطرفم در این نوشته.

سلام دوستان خوبم. کسی اطلاع داره تا چه اندازه نمره های محاسبه شده در تخمین رتبه با نمره هایی که توسط وزارت بهداشت حساب میشه نزدیکه؟ و آیا میشه به رتبه هایی که توی تخمین داریم اعتماد کرد؟

مزایا
کاری که شده منحصر به فرد هست و تا چند سال دیگه چه بسا نتواند شخصی حقوقی یا حقیقی چنین سیستمی رو برای تخمین رتبه اجرایی کند
می توان از رتبه ای که ارائه می دهد برای سنجش خودمان در بین رقیبان جدی کنکور استفاده کرد .
با آن که نحوه ی محاسبه نمره در سیستم اشتباست اما چون این اتفاق برای همه رخ می دهد رتبه ای که سیستم می دهد
با توجه به تعداد شرکت کنندگان سیستم تخمین رتبه قابل استناد هست
مطمئنا" برای سال بعد و سال های بعد نواقص سیستم برداشته می شود و امکانات بیشتری به سیستم تخمین رتبه اضافه می شود
( مثلا" می تواند چنین باشد که بتوانید رتبه تان را در بین قبول شدگان سال قبل با توجه به درصدها و نمره ای که امسال بدست اوردید بسنجید
که البته چنین کاری مستلزم محاسبه درست نمره توسط سیستم تخمین رتبه هستو شرایطی دیگر )

معایب
نمره ای که سیستم تخمین رتبه می دهد اصلا" قابل تکیه نیست و اگر هم به نمره ی کارنامه که بعدا" ارائه می شود نزدیک یا منطبق باشد به نظرم بایستی اتفاقی باشد
چون نحوه محاسبه نمره الاقل برای زبان که مطمئنم در سیستم تخمین رتبه اشتباست
( از ضریب دفترچه برای درس زبان استفاده می کند که این ضریب مجازیست و نه حقیقی )
چون نمره ی و درصد سوالات حذفی به تمام داوطلبان داده می شود که این هم تا جایی که می می دانم در نظر گرفته نمی شود

amitris

New member
من کاملا نظر شما رو قبول دارم.
نمره ای که توی کارنامه وزارت بهداشت هست نمره ای بالاتر از تخمینه؟ یا نه ممکنه پایینتر هم باشه..؟

biosta

Well-known member
من کاملا نظر شما رو قبول دارم.
نمره ای که توی کارنامه وزارت بهداشت هست نمره ای بالاتر از تخمینه؟ یا نه ممکنه پایینتر هم باشه..؟
هر دو حالتش هست .
اگر بتونم تو بایگانی هایم که ده ها فایل نامنظم شده شده هست یا در اینترنت اون اطلاعیه 5 سال قبل رو پیدا کنم
میشه برای رشته ی شما جهت محاسبه درست نمره لااقل تلاش کرد

برای رشته ی امار زیستی که رشته ی خودم هست نمره ی چندین نفر را دستی سال قبل محاسبه کردم
که دقیقا" حتی بدون 25. اختلاف نمره ای بود که در کارنامه گزارش شده بود .

بالا