به نظر شما بازار کار بیوشیمی بالینی چه طوره؟

drmajid45

New member
دکترای بیوشیمی هم کار وبار درست حسابی نداره تا جایی که من میدونم

bahar9368

New member
سلام دوست عزیز
من رشته کارشناسیم علوم آزمایشگاهیه و فقط به دلیل علاقم به بیوشیمی میخام ادامه تحصیل بدم و گرنه بازار کار لیسانسم خیلی بیشتر از فوق لیسانس هست.و فک کنم در آینده اگه بخام با مدرک لیسانس شاغل میشمx

nocerino

New member
دوستان من.میتونید بادکترای بیوشیمی مجوز ازمایشگاه زدن بگیرید.میتونید تو ازمایشگاه تشخیص طبی با مدرک ارشدش کار کنید.میتونید استاد دانشگاه بشید و انقد توانمند باشید که تو دانشگا ها و موسسات اموزشگاهی و تحقیقاتی کار کنید.همه چیزبخودتون ربط داره و نه رشتتون

bahar9368

New member
دوستان من.میتونید بادکترای بیوشیمی مجوز ازمایشگاه زدن بگیرید.میتونید تو ازمایشگاه تشخیص طبی با مدرک ارشدش کار کنید.میتونید استاد دانشگاه بشید و انقد توانمند باشید که تو دانشگا ها و موسسات اموزشگاهی و تحقیقاتی کار کنید.همه چیزبخودتون ربط داره و نه رشتتون

دوست عزیزم آزمایشگاههای بالینی به خاطر اقتصادشون زیاد ارشد استخدام نمیکنن و همونطور که گفتم کارشناس رو ترجیح میدن.
کل گرایشهای علوم آزمایشگاهی از جمله بیوشیمی و ویروس و هماتو و بقیه گرایش هاش ارشدشون خیلی تفاوتی نمیکنه و مدرک دکتراشه که ارزش داره.و میشه با دکترا هییت علمی دانشگاه شد یا استاد.
برا تاسیس آزمایشگاه هم با فقط مدرک بیوشیمی نمیشه و باید همراه با مدرک دکترای یه رشته دیگه همراه باشه

bahar9368

New member

دوست عزیزم آزمایشگاههای بالینی به خاطر اقتصادشون زیاد ارشد استخدام نمیکنن و همونطور که گفتم کارشناس رو ترجیح میدن.
کل گرایشهای علوم آزمایشگاهی از جمله بیوشیمی و ویروس و هماتو و بقیه گرایش هاش ارشدشون خیلی تفاوتی نمیکنه و مدرک دکتراشه که ارزش داره.و میشه با دکترا هییت علمی دانشگاه شد یا استاد.
برا تاسیس آزمایشگاه هم با فقط مدرک بیوشیمی نمیشه و باید همراه با مدرک دکترای یه رشته دیگه همراه باشه

Delaram92

New member

اگه بشه با ارشدش سرکار رفت و بشه تو ازمایشگاه طبی کار کرد خوبه انشالله که بشه یکی به من کمک کنه واقعا سردرگمم.

drmajid45

New member
ما نفهمیدیم کی تو ذهن ما کرده که میشه با مدرک بیوشیمی ازمایشگاه زد
اخه نمیشه باید سه نفر دیگه باشن
هیچ ازمایشگاهی نمیاد ارشد بگیره تا پول بیستر بده

bahar9368

New member
ما نفهمیدیم کی تو ذهن ما کرده که میشه با مدرک بیوشیمی ازمایشگاه زد
اخه نمیشه باید سه نفر دیگه باشن
هیچ ازمایشگاهی نمیاد ارشد بگیره تا پول بیستر بده

آره دوست عزیز .امروزه همه تستهای بخش بیوشیمی با دستگاه اتوآنالایزر راه میوفته و برا این کار نیازی به کارشناس ارشد نیست .و هدف اول هر آزمایشگاهی اقتصادشه که استخدام کارشناس به صرفه تره .اگه به یه آزمایشگاه بریم میبینیم که بیشترشون کاردان و کارشناسن .اما با این وجود من عاشق درس خوندنم و عجله ای برا کار ندارم .

اگه فقط برای پول درس بخونیم تو هیچ رشته ای به جایی نمیرسیم.درس خوندن یه راه طولانی و طاقت فرساست که زمانی میشه تحملش کرد که واقعا علاقه داشته باشیم.هر کی هم خواست فقط به پول برسه.راهش درس نیست بره دنبال تجارت.

ضمنا ارشد به هیچ دردی نمیخوره.فقط یه سکوی پرتاب هست برای رسیدن به دکترا.یا باید تا کارشناسی خوند و رفت دنبال پول و... یا اینکه اگه بریم ارشد باید تا آخر ادامه بدیم.تو شطرنج هم وقتی پیاده رو تا آخر میبریم میشه تبدیل به وزیرش کنیم.

آخرین ویرایش:

bahar9368

New member
ضمنا ارشد به هیچ دردی نمیخوره.فقط یه سکوی پرتاب هست برای رسیدن به دکترا.یا باید تا کارشناسی خوند و رفت دنبال پول و... یا اینکه اگه بریم ارشد باید تا آخر ادامه بدیم.تو شطرنج هم وقتی پیاده رو تا آخر میبریم میشه تبدیل به وزیرش کنیم.

مثال قشنگی زدی:riz304:

nocerino

New member
بله دوست عزیز بهار.اما واقعا یکی از استیدمون میگفت همه چیز بستگی به خودتونم داره.اینجوری میتونید تو رشتتون موفق باشید.ممنون از توضیحاتتون.دوست من دل ارام: همه رشته های علوم ازمایشگاهی با کمی تفاوت شرایطشون عین هم هست پس زیاد سخت گیر نباشید

bahar9368

New member
آره بچه ها ارشد همه گرایش های علوم آزمایشگاهی تفاوت چندانی نداره .
بیوشیمی چون یه گرایش مادر و پایه است به نظرم ارزشش بیشتر از ویروس و انگل و ایمنی و خونشناسی و ... هست

Delaram92

New member
بله دوست عزیز بهار.اما واقعا یکی از استیدمون میگفت همه چیز بستگی به خودتونم داره.اینجوری میتونید تو رشتتون موفق باشید.ممنون از توضیحاتتون.دوست من دل ارام: همه رشته های علوم ازمایشگاهی با کمی تفاوت شرایطشون عین هم هست پس زیاد سخت گیر نباشید

خیلی ممنون از راهنمایی که کردین از همه تشکر می کنم بازم باید بیشتر فکر کنم شاید اصلا تغییر رشته دادم به یه رشته ی غیر مرتبط

fatalist

New member
اگه فقط برای پول درس بخونیم تو هیچ رشته ای به جایی نمیرسیم.درس خوندن یه راه طولانی و طاقت فرساست که زمانی میشه تحملش کرد که واقعا علاقه داشته باشیم.هر کی هم خواست فقط به پول برسه.راهش درس نیست بره دنبال تجارت.
منم موافقم درس خوندنی که واسه پول و کار باشه به هیچ جا نمیرسه فقط خستگی و وقت تلف کردنه ولی اگه واسه علاقه باشه شک نکنید موفق میشید بعشم مگه آدم چند بار زندگی میکنه 1 باره فقط پس باید سعی کنه به علایقش توجه کنه نه چیز دیگه

moein sh

New member
با سلام. از اونجایی که بازار تمام رشته زیاد جالب نیست. از این بین بیوشیمی هم کاربردی تره وهم تو از مایشگاه مهمترین بخشها یعنی تستهای بیوشیمی و هورمونی رو با خودش داره . به نظر من تو علوم پایه جایگاش نسبتا خوبه.

بالا