سوالات خود را از پذیرفته شده آزمون بپرسید /لیسانس به پزشکی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

dr.leader

New member
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان عزیز و کسب اجازه از مدیر محترم انجمن من یکی از قبول شده های امسال در آزمون کارشناسی به پزشکی هستم خوشحال میشم در حد توانم به کسانی که میخوان تو این آزمون شرکت کنن کمک کنم البته در حدی که بتونه در این راه کمکشون کنه.
از دوستانی که میخوان نظر بذارن تمنا دارم سوالاتی رو بپرسن که گوشه ای از مسایل شرکت کننده ها رو حل کنه نه سوالات شخصی
از پرسیدن سوالات تکراری پرهیز کنید.
دوستانی که میخوان پیام خصوصی بذارن در صورت امکان سعی میکنم جواب بدم.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: tata

m_70

New member
آقا شما چی خوندی چقدر خوندی مصاحبه چطوری بود رشتت چی بود چقدر مطمئن بودی قبول میشی دختری یا پسر ؟؟ چند سال و از کی خوندی و در رشته قبلیت وضع تحصیلیت چطور بود؟

dr.leader

New member
آقا شما چی خوندی چقدر خوندی مصاحبه چطوری بود رشتت چی بود چقدر مطمئن بودی قبول میشی دختری یا پسر ؟؟ چند سال و از کی خوندی و در رشته قبلیت وضع تحصیلیت چطور بود؟

منابع متعددی خوندم که مفصل میگم
حدودا یک سال و شش ماه خوندم که 8 ماه به طور جدی بود
فعلا دوست دارم در مورد قبولی تو آزمون بهتون کمک کنم تا مصاحبه
همیشه توکلم بر خدا بود و ایمان داشتم هیچ تلاشی بی نتیجه نمی مونه
مهم نیست دختر یا پسر بودن این کمکی به قبولی تو آزمون نمیکنه
در کارشناسی رشته خودم وضعم خوب بود شکر خدا
سوالاتون خیلی کلی بود همینقدر تونستم کمک کنم

goleyakh

New member
با سلام و تشکر فراوان از شما دوست عزیز بابت باز کردن این تاپیک و کمکتون به ما ...:riz304:

میشه بگید از رو چی خوندید؟ لطفا واسه ضریب 2 و 3 ها مبسوط بگید ...(مخصوصا واسه میکروب) و اینکه جایی هم ک ل ا س رفتین؟اگه آره کجا؟
تست ها رو چطورمی زدید؟به جز کتاب آبیه کتاب تست دیگه ای هم داشتین؟

درسنامه چقد پاسخگوئه؟ واسه چه درسایی بسه؟

آخرین ویرایش:

alma123

New member
سلام
میشه یه مقایسه ای بین سوالای علوم پایه و این آزمون از لحاظ درجه سختی و مباحث سوال خیز بکنید؟؟؟
به نظرتون چقد واسه درسای یه واحدی تایم بذاریم؟ واینکه احتمالش هست که سال بعد این آزمون برگزار نشه؟؟؟؟؟؟
کتابای میر برای تست زنی کفایت میکنه؟؟
ممنون از لطفتون

dr.leader

New member
با سلام و تشکر فراوان از شما دوست عزیز بابت باز کردن این تاپیک و کمکتون به ما ...:riz304:

میشه بگید از رو چی خوندید؟ لطفا واسه ضریب 2 و 3 ها مبسوط بگید ...(مخصوصا واسه میکروب) و اینکه جایی هم رفتین؟اگه آره کجا؟

منم خدمت شما سلام میدم خواهش میکنم هدف اصلی من کمک به افرادی مثل شماست که علاقه دارید و میخواید قبول بشید
من کتاب های زیادی رو واسه این آزمون خوندم تا جایی که میتونم بگم برای همون درس میکروب شناسی حدود 8الی10کتاب خوندم ولی نگران نباشید خوندن همه این منابع لازم نیست بلکه من به خاطر این که هیچی رو از دست ندم اینکار رو کردم
واسه اناتومی سر و گردن گری رو خوندم
واسه تنه و اندام گزیده ای از اسنل و چورازیا رو خوندم که این در قالب یک کتاب خاص نیست بلکه دست نویس یکی از اساتیده ولی مطالبش اکثرا همون اسنله حدودا 500صفحه ست.
از اطلس نتر در هر حالتی استفاده کنید . هیچ وقت نتر رو کنار نذارید مخصوصا برای شکم و نورو اناتومی و در کل برای همه مباحثش
برای تست هاش در درجه اول تست های میر جلد آبی اما کافی نیست بلکه یه کتابی هست که مجموعه تست های آناتومی از سال 69 تا 80 توشه مال انتشارات تیمور زاده س که خیلی میتونه مفید باشه
برای نورو اناتومی حتما میر و مهمتر از اون درسنامه حیان قسمت نورواناتومی رو بخونید
کلا درسنامه میر برای اناتومی چیز خوبیه ولی کافی نیست حتما باید کنارش اطلس باشه و قبلش یه پایه مناسب برای آناتومی اگه پایه اناتومی تون ضعیفه حتما گری رو بخونید البته نه همه ش بلکه مطالب مهمش چون به همه ش نمی رسید
کتاب abs فقط تست هاش رو بخونید که البته اگه نشد همون تیمور زاده کفایت میکنه

در مورد درس های دیگه هم براتون میگم تو پست های دیگه
من هیچ ی نرفتم و فقط تو خونه درس خوندم بزرگترین امید هم برای شما همینه دوستان که یکی مثل من که هیچ ی نرفته قبول شده
درسنامه ها خوبن ولی اصلا کافی نیستن بلکه رفرنس ها رو باید با ذکاوت تمام خوند اونم تو کوتاهترین زمان ممکن
کتابهای تستی که مرور سوالات علوم پایه رو میکنه زیادن ولی ازبین همه اونا توضیحات تیمور زاده و بعد میر مناسبه جدیدن یه درسنامه گزینه برتر هم اومده که بد نیس چون من سوالات 90 علوم پایه رو از روی اون خوندم

آخرین ویرایش:

dr.leader

New member
سولات به مراتب از علوم پایه سخت تره و شاید 10درصد به سوالای علوم پایه شبیه باشه یعنی با علوم پایه در یه لاین جداست و شبیه اون نیست
روی اناتومی و فیزیو سرمایه گذاری ویژه ای بشه
من برای درس های یه واحدی علاوه بر درسنامه ها یکی یک تا دو کتاب خوندم
ااصولا کتاب میر کفایت نمیکنه و زمانی که باید برای یه واحدی بذاری بسته به خودت از 4تا6ماهه
من نمیدونم این آزمون سال بعد برگزار میشه یا نه اونو باید از مسولین بپرسید

saahereh

New member
با سلام

میخواستم بدونم شرط معدل داره؟منظورم معدل لیسانسه ,باید چند باشه؟

dr.leader

New member

میشه بگید از رو چی خوندید؟ لطفا واسه ضریب 2 و 3 ها مبسوط بگید ...(مخصوصا واسه میکروب) و اینکه جایی هم ک ل ا س رفتین؟اگه آره کجا؟

منابع پیشنهادب برای فیزیولوژی:
اگه که وقتتون بیشتر از 10 ماهه حتما فیزیولوژی گایتون رو بخونید هر دو جلد
اگه که وقت نداشتید با توجه به پایه قبلی فیزیولوژی تون کتاب 2eمیر یا چکیده گایتون بد نیست البته اون چکیده ای رو بخونید که از همه توضیحاتش بیشتره
درسنامه میر و حیان برای فیزیولوژی فراموش نشود مخصوصا نوروفیزیولوژی میر رو بخونید
کتابهای دیگه ای هم هستن که خوندم ولی نیازی نمی بینم که شما مطالعه کنید

dr.leader

New member
میکروب شناسی :
همونطور که میدونید کلا چهار بخش داره : باکتری ویروس انگل و قارچ
برای باکتری 2eمیر رو بخونید
برای انگل 2eانگل میر رو بخونید
برای قارچ درسنامه میر حیان و ایران رو بخونید *جمعا میشه حدود 60صفحه
برای ویروس میر و تیمور زاده کافیه
منابع بیشتری هم هست که مطالعه کردم اگه کسی خواست پیام بده مینویسم براش

goleyakh

New member
ممنون دوستم ...
قارچ که جزو منابع درسی نیس! ازش سوال میاد؟
سوالای جنین به نظرتون نکات جنین شناسی اسنل نیست؟
تو سوالای آناتومی سوالای بالینی هم میاد؟
و اینکه لطفا واسه ضریب 2 ها هم بگید چیکار کنیم؟

dr.leader

New member
ممنون دوستم ...
قارچ که جزو منابع درسی نیس! ازش سوال میاد؟
سوالای جنین به نظرتون نکات جنین شناسی اسنل نیست؟
تو سوالای آناتومی سوالای بالینی هم میاد؟
و اینکه لطفا واسه ضریب 2 ها هم بگید چیکار کنیم؟

دو الی سه سوال هر ساله از قارچ میاد
تقریبا همینطوره میشه جنین اسنل رو کافی دونست منتها اگه خلاصه جنین میر رو بخونی از روی درسنامه ضرر نمی کنی
یک الی دو سوال بالینی اومده بود ولی با بیس پایه باید جوابشو میدادی
چشم ضریب دو ها رو هم میگم

dr.leader

New member
ایمونولوژی:
افرادی که بیس ایمونو دارند میتونن از درسنامه ها و 2eاستفاده کنن
اما کسایی که ایمونو نخوندن باید 1000نکته ایمونو و absرو هم بخونن ایمونوی تیمور زاده عالیه که حدودا پنجاه صفحه ای میشه این تیمور راده که میگم منظورم درسنامه علوم پایه ایران انتشارات تیمور زاده ست

dr.leader

New member
بافت شناسی:
در اولویت اول بافت دکتر سلیمانی راد انتشارات دانشگاه تبریز
بعد تست های abs رو بخونید فقط تست هاش
بعد درسنامه ها
اگه رسیدین بافت در 24ساعت برای پزشکی مرور خوبی روی مسایل مهم داره
بعضی از سوالات پارسال جنین مربوط به بافت بود ولی جنبه رویان شناختی بافت ها رو در نظر میگرفت
ب

dr.leader

New member
بیوشیمی:
برای بیوشیمی باید واقعا سرمایه گذاری کرد چون پارسال خیلی سخت اومده بود
در اولویت اول بیوشیمی دکتر پروین پاسالار رو بخونید
بعد از اون بیوشیمی دکتر امیره نجات شکوهی میتونه تا 60درصد کمک کننده باشه
درسنامه ها فراموش نشه
یه بیوشیمی رضا محمدی هست که میگن خوبه ولی من خودم نخوندم

dr.leader

New member
بهداشت:
برای بهداشت 2eبهداشت خوبه ولی کافی نیست
بهداشت تیمور زاده از همه نکاتش بیشتره فقط یه کم قدیمیه
حتما آمار حیاتی رو بخونید چون تو این آزمون حداقل از بیست طوال پانزده تاش امار بود ولی شاید امسال اینطوری نباشه
درسنامه ها هم بد نیس ولی بهداشتو باید از طریق تست هاش یاد گرفت

dr.leader

New member
زبان انگلیسی:
علاوه بر معلومات خودتون و این که مدرک زبان دارین یا نه باید حتما 504 واژه و حداقل ده درس اول واژگان ضرورى تافل رو خونده باشید
سعی کنید متن هایی مرتبط با پزشکی بخونید چند سوال هم اصطلاحات ترمینولوژی پزشکی داده بودن که اینو فقط باید دعا کنید شانس داشته باشید که خودتون بلد باشید و گرنه هیچکی وقت نمیکنه واسه ترمینولوژی سه کتاب ای اس ام رو بخونه

dr.leader

New member
روزی چند ساعت بخونیم خوبه؟
من که شهید درس شدم

من میتونم راه رفتن رو به شما نشون بدم ولی چطور راه رفتن رو نه!
این که چقدر درس بخونی بستگی به توانایی های فردی خودت داره شاید درس خوندن دو ساعته یکی با پنج ساعت درس خوندن یکی دیگه برابری کنه

dr.leader

New member
فیزیک پزشکی:
سه تا درس نامه میر و حیان و تیمور زاده
کتاب فیزیک پزشکی برای دانشجویان پزشکی دکتر عقابیان حداقل فصل اپتیک و رادیولوژی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا