معرفی کتاب "انواع مردان"

fanoosi

New member
بچه ها...
میخوام یه کتاب معرفی کنم....تازه شروع کردم به خوندنش...
نمیدونم با آرکتایپ ها و نمادهای اسطوره ای یونگ چقدر آشنایی دارید؟....برای من که جالبه واسه همین این کتابو میخونم تا در موردش بیشتر بدونم...
کتاب انواع مردان
شیوه ای عمیق، دقیق و کاربردی برای شناخت مردان
بر اساس نظریه ی نمادهای اسطوره ای در روانکاوی یونگ
نویسنده: ژان شینودا بولن
مترجم: فرشید قهرمانی
*تشخیص کهن الگوی غالب شخصیتی
*همراه با آزمون
انتشارات بنیاد فرهنگ زندگی
چاپ چهارم: 1391

تو کتاب نوشته قبل از خوندن متن کتاب بهتره تست رو از خودتون بگیرید تا تشخیص کهن الگوی غالب با سوگیری همراه نباشه...
این تست هم برای آقایون مناسبه هم خانم ها...چون یونگ عقیده داره روان خانم ها دارای وجوه مردانه نیز هست...
سید سهیل رضایی و علیرضا شیری برای این کتاب مقدمه ی کوتاهی نوشتند که من نوشته ی سهیل رضایی رو براتون تایپ میکنم:
"مردان در بیان احساسات و درونیاتشان سکوتی تاریخی دارند. کتاب انواع مردان سکوت را میشکند. انتشار این کتاب از این حیث اتفاق نادر در حوزه ی روانکاوی است. زبان ساده و قابل فهم آن حسن دیگریست که کتاب از آن برخوردار است.
مردها یک جور نیستند؛ یک جور به زنان، همجنسان، کار و فرزندانشان نگاه نمی کنند. تصمیمات مهم زندگیشان را بر اساس یک الگو نمی گیرند و الگوی قانع کردن آنها برای انجام کاری یا عدم انجام کاری یکسان نیست.
مردی که ممکن است خودِ شما باشید یا به عنوان پدر، پسر، برادر، همسر، همکار، رییس، کارمند و دوست در کنار شما قرار گرفته، چه نوع مردی است؟
این کتاب به زنان نیز کمک میکند تا ضمن عدم وابستگی ناسالم به مردان، با درک مردانگی درون خود به هویتی مستقل دست یابند."

157465_yBye5yH5.jpg

mehrshad

New member
ما مردا خودمون هنوز خودمون رو نشناختیم شما چه جوری می خوان مارو بشناسید واقعا؟؟؟

محسن ن ک

New member
مهرشاد جان بزار سعیشونو کنن ..ولی نتیجه اخرو می تونم بهتون بگم...مردان انسانهای بس قدرتمند مهربون با وفا باهوش و تمام خصلت های خوب...یه جا نوشته بود چرا همه چیز خوب خانم ها هستن مثل خورشید خانم خانوم مرغه :دی اما شما زئوس رو در نظر بگیر که مرد ه :)

fanoosi

New member
سلام دوستای خوبم
تا زمانی که پدیده ای برای انسان موجب سوال نشه، به دنبال جوابش نمیگرده...این کتاب تلاشی است که برای شناخت مردها صورت گرفته...به نظر من تلاش ارزشمندیه و ارزش خوندن داره
چون خودم هنوز اولای کتابم و کامل نخوندمش بخشهایی از سخن ناشر رو براتون می نویسم که به روشنی توضیح داده چرا این کتاب هم برای زنها مفیده هم مردها:
"زنان، همسر، پسر، پدر و برادران خود را در یکی از هشت نوع مردی که این کتاب معرفی می کند خواهند یافت و با کنکاش بیشتر در کتاب، عمیق و دقیق به پرسش ها، ابهامات و سوالات زیر پاسخ خواهند داد:
چرا با برخی مردان راحت تر و با برخی دیگر دچار مشکلات فراوان هستید؟
با توجه به تیپ مرد مورد نظر شما چه رفتارهایی باعث انزجار و دلخوری او از شما می شود؟
هر مردی چه انتظاراتی از شما دارد و شما چگونه میتوانید رضایت و اعتماد او را جلب کنید؟
نقطه ضعف ها و مشکلات احتمالی که مردان زندگی شما دارند چیست؟
تفاوت های بین مردان را عمیقا درک می کنید و میزان تاثیرگذاری کلامتان را روی مردان به حداکثر می رسانید.
با درک عمیق مردان دیگر از جنجال، تنش و درگیری با آن ها برای ایجاد تغییرات دلخواه در آنان دست برمیدارد.
در تئوری یونگ روان زنانه نیز وجوه مردانه دارد. با آزمون ارائه شده می توانید ببینید شما از چه وجوه مردانه ای در زندگی خود بهره می برید.
زنانی که وجوه مردانه را در خود تقویت نمی کنند وابستگی های ناسالمی به مردان پیدا خواهند کرد.
مردان نیز با درک کهن الگوهای غالب شخصیتی خود به سوالات بنیادین و اساسی زیر که ممکن است زندگیشان را دستخوش تغییرات فراگیر کند پاسخ خواهند گفت:
منشا اختلاف نظرات شما با مردان و زنان چیست و چگونه می توانید بر آنان تاثیرگذارتر عمل کنید؟
برای اینکه مرد کاملی باشید چه چیزهایی کم دارید و با چه چیزهایی در زندگی باید خداحافظی کنید؟
و..."
در واقع اگر مردی واقعا می خواهد خودش را بشناسد....خواندن این کتاب رو بهش پیشنهاد میکنم!
دو نکته که دلم نمیاد اشاره نکنم:
برای خوندن این کتاب و فهم عمیق آن بهتره با نظریه یونگ آشنایی قبلی داشته باشید...هر چند یکی از فصول انتهایی کتاب مختصری در این رابطه توضیح داده.
و ...خانم ها چندین برابر مردها از نظر روانی پیچیده و غیرقابل شناخت هستند که برای اثبات این حرفم به کتاب های د ک ت ر منطقی استناد میکنم!!

آخرین ویرایش:

helena

New member
اگه لینک دانلودش را دارین.میشه بیزحمت برامون بذارین؟

ainazhz

New member
بچه ها یه کتاب خوب بهم معرفی کنین که بشه باهاش رو افکار منفی و اضراب خودمون کنترل داشته باشیم ؟

bioshimi93

New member
ممنون کتاب جالبیه.شناخت مردها خیلی سخته .

آخرین ویرایش:
بالا