معرفی کتاب "انواع مردان"

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

fanoosi

New member
بچه ها...
میخوام یه کتاب معرفی کنم....تازه شروع کردم به خوندنش...
نمیدونم با آرکتایپ ها و نمادهای اسطوره ای یونگ چقدر آشنایی دارید؟....برای من که جالبه واسه همین این کتابو میخونم تا در موردش بیشتر بدونم...
کتاب انواع مردان
شیوه ای عمیق، دقیق و کاربردی برای شناخت مردان
بر اساس نظریه ی نمادهای اسطوره ای در روانکاوی یونگ
نویسنده: ژان شینودا بولن
مترجم: فرشید قهرمانی
*تشخیص کهن الگوی غالب شخصیتی
*همراه با آزمون
انتشارات بنیاد فرهنگ زندگی
چاپ چهارم: 1391

تو کتاب نوشته قبل از خوندن متن کتاب بهتره تست رو از خودتون بگیرید تا تشخیص کهن الگوی غالب با سوگیری همراه نباشه...
این تست هم برای آقایون مناسبه هم خانم ها...چون یونگ عقیده داره روان خانم ها دارای وجوه مردانه نیز هست...
سید سهیل رضایی و علیرضا شیری برای این کتاب مقدمه ی کوتاهی نوشتند که من نوشته ی سهیل رضایی رو براتون تایپ میکنم:
"مردان در بیان احساسات و درونیاتشان سکوتی تاریخی دارند. کتاب انواع مردان سکوت را میشکند. انتشار این کتاب از این حیث اتفاق نادر در حوزه ی روانکاوی است. زبان ساده و قابل فهم آن حسن دیگریست که کتاب از آن برخوردار است.
مردها یک جور نیستند؛ یک جور به زنان، همجنسان، کار و فرزندانشان نگاه نمی کنند. تصمیمات مهم زندگیشان را بر اساس یک الگو نمی گیرند و الگوی قانع کردن آنها برای انجام کاری یا عدم انجام کاری یکسان نیست.
مردی که ممکن است خودِ شما باشید یا به عنوان پدر، پسر، برادر، همسر، همکار، رییس، کارمند و دوست در کنار شما قرار گرفته، چه نوع مردی است؟
این کتاب به زنان نیز کمک میکند تا ضمن عدم وابستگی ناسالم به مردان، با درک مردانگی درون خود به هویتی مستقل دست یابند."

مشاهده فایل‌پیوست 1149

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا