بیایم با هم رژیم اتکینز بگیریم..

sara67

New member
سلام دوستای گلم..

این تاپیک رو برای اون گروه از دوستایی که چاق شدن (حالا به هر دلیلی، خودم به خاطر کنکور) و طاقت رژیم های طولانی رو ندارن یا چندیدن بار رژیم گرفتن و به نتیجه نرسیدن باز میکنم..

تو این تاپیک قراره بیایم مثل مطالعه گروهی هر روز گزارش بدیم که الان در چه حالیم..
آیا ورزشمون رو انجام دادیم...
غذای جدید مجاز چی سراغ داریم (چون انتخاب و تنوع غذایی تو این رژیم کمه)
چه حسی داریم..
اگه خسته شدیم یکم روحیه بگیریم..
اگه انرژی و انگیزمون بالاست به بقیه انرژی بدیم..

نکته مهم: قبل از ورود به این رژیم به مطالب زیر که در مورد این رژِیم و افراد مجاز شرکت در اون و عوارض و مزایای اون حتما دقت کنید...

sara67

New member
رژیم اتکینز

دکتر اتکینز علت چاقی رو زیادی انسولین در خون میدونن که این عامل میتونه در هنگام مصرف بالای کربوهیدرات رخ بده..

حتما این جمله رو شنیدین که چربی ها به آتش کربوهیدراتها میسوزن.. اصل رژیم اتکینز بر این جمله بنا شده..

پس انتظار میره تو این رژیم مصرف کربوهیدرات بسیار محدود بشه و مقدار مصرف پروتئین و چربی افزایش پیدا کنه...

رژیم شناسها میگن این رژیم یه نوع رژیم اعیونی محسوب میشه.. گفتم که بعدا نگین نگفتی :whistle:

sara67

New member
ورود این افراد به این رِژیم غیر مجازه

1.افرادی که مشکلات کلیوی و سنگ کلیه دارن

2.افرادی که مشکلات قلبی دارن

3. افرادی که دچار یبوست های مزمن و سخت هستن

4. افرادی که پوکی استخوان شدید دارن

5. مبتلایان به سرطان و نقرس

sara67

New member
این رژیم 4 مرحله داره که مرحله اولش از همه سختتره که تقریبا 2 هفته طول میکشه:

تو یه هفته بدون ورزش حدود 3-4 کیلو کم میشه اما اگه ورزش کنین میتونین این مقدار رو به 6 کیلو هم برسونین..

مراحل رژیم از این قرارن:

1. مرحله ورود یا استقراء - induction phase

2. مرحله کاهش وزن مداوم یا در حال پیشرفت - ongoing weight-loss phase

3. مرحله پیش از حفظ وزن - remaintenance phase

4. مرحله حفظ وزن - maintenance phase

آخرین ویرایش:

sara67

New member
مرحله اول رژیم اتکینز:

در این رژیم فقط باید تو رژیم غذاییتون گوشت و روغن باشه..

حداکثر مقدار کربوهیدراتی که میتونیم روزانه مصرف کنیم 20 گرمه یعنی اندازه فقط یکی از این اقلام:
1 میوه کوچک (مثلا یه سیب کوچک)
یا
1 لیوان سالاد کاهو یا کلم
یا
یک عدد گوجه فرنگی متوسط
یا
یک فنجان شیر
یا
3تا بیسکویت ساقه طلایی
یا
یک چهارم یک نان لواش

ولی بهتره بین اینا همون 1 لیوان پر سالاد رو مصرف کنین...

روی سالادتون هر چقدر میخواین میتونین سس مایونز بریزین :)

گوشت و روغن هم به هر میزانی که دلتون بخواد مجازین مصرف کنین.. فقط کربوهیدرات رو بیشتر از اونی که گفتم نخورین که یدفه ای شکوفا میشین و وضعیت چاقیتون خیلی بدتر میشه :25r30wi:

sara67

New member
غذاهای مجاز برا این رژیم:

* انواع گوشتها: ماکیان، ماهی، قرمز

* تخم مرغ

* کره و روغن

* سس مایونز

* پنیر نرم و خامه ای مثل پنیر چدار

غذاهای غیر مجاز:

# قندهای ساده: قند، شکر، شکلات، کاکائو

# لبنیات (پنیر جزء لبنیات نیست، جزء گوشتها دسته بندی میشه)

# برنج، نان سفید، ماکارونی، سیب زمینی، بیکسویت، جو، گندم، حبوبات و ...

# بهتره چای و قهوه زیاد مصرف نشه.. چون کافئین دارن و تحریک کننده اعصاب هستند

sara67

New member
نکته بسیییییییییییییییییییییور مهم:

روزانه 8 الی 12 لیوان آب بنوشید...

تا کتون بادی هایی که تو بدنتون تولید شدن به کلیه هاتون آسیب نرسونن..

و همچنین خارج از این دستور رژیم حرکت نکنین که خطر داره حسن!!!!

sara67

New member
مصرف قرص مکمل ویتامین ب کمپلکس یادتون نره...

زودی بیاین اعلام آمادگی کنین و رژیم رو استارت بزنیم.. :ad54ad:

بقیه مراحل رو که قراره بعد از 2 هفته اجرا بشن رو بتدریج میام میگم :)

تاریخ امروز:

11/ خرداد/ 92

sara67

New member
یادم رفت بگم..

علائم کتوزیس که تو این رژیم هم باهاش مواجه میشیم اینا هستن:

1. بوی بد دهان

2. تشنگی

3. تهوع

4. خستگی و ضعف

5. سردرد و سرگیجه

6. کاهش فشار خون

7. مشکلات خواب

# ممکنه جوش هم بزنین.. ولی خوب همش 2 هفته اس..

sara67

New member
و کاتالیزور این رژیم...

ورزش...

اگه روزانه 1 ساعت پیاده روی تند یا دوی آهسته داشته باشین تاثیرات این رژیم رو بیشتر میبینین..

حتتتتتتتتتتتتتما ورزش کنینا... تو گزارشاتون پیگیری میشه هااااا

vida68

New member
سلام دوست خوبم... رژیم خیلی خوبیه من قبلا امتحانش کردم تو دوهفته اش سه کیلو کم کردم...ولی خیلی دقیق باید رعایت شه و همین طور که گفتی باید اب زیادی مصرف کنیم...درغیراینصورت عوارضی به جا میذاره... ولی در کل من ازش راضی بودم و یکبار دیگه هم امتحانش میکنم البته تفاوتش اینه که این بار کنار شما دوست خوبم احساس خستگی نمیکنم. من 8 کیلو در این مدتی که واسه کنکور میخوندم اضافه وزن پیداکردم.. ولی خوب اگه بتونم بیشتر کم کنم خیلی بهتره... منتظر استارت کار هستم...

sara67

New member
سلام دوست خوبم... رژیم خیلی خوبیه من قبلا امتحانش کردم تو دوهفته اش سه کیلو کم کردم...ولی خیلی دقیق باید رعایت شه و همین طور که گفتی باید اب زیادی مصرف کنیم...درغیراینصورت عوارضی به جا میذاره... ولی در کل من ازش راضی بودم و یکبار دیگه هم امتحانش میکنم البته تفاوتش اینه که این بار کنار شما دوست خوبم احساس خستگی نمیکنم. من 8 کیلو در این مدتی که واسه کنکور میخوندم اضافه وزن پیداکردم.. ولی خوب اگه بتونم بیشتر کم کنم خیلی بهتره... منتظر استارت کار هستم...

3 کیلو برا این رژیم خیلی کمه..

حتما گاهی رفتی و یه ناخنکی به غذاهای غیرمجاز زدی..

همش 2 هفتس.. باید دقیق و مو به مو انجام بدیم تا به نتیجه دلخواه برسیم :thumbsupsmileyanim:

golabatun

New member
من که ورزشم میکنم.توی دو هفته چند کیلو کم میکنیم؟البته با ورزش

sara67

New member
نمونه رژیم:

صبحانه : نيمرو- 1 پنير خامه اي 2 ق غ

نهار : گوشت به ميزان دلخواه كباب شده يا پخته شده و طبخ داده شده در كره + سالاد 1 لیوان با سس مایونز

شام : سالاد شامل ژامبون ( كالباس ) + مرغ + پنير + تخم مرغ + خامه + یک قاشق غذاخوری جعفری ساتوری شده

صبحانه: املت گوجه فرنگي (البته حاوی یک گوجه فرنگی کوچک و 2 تا تخم مرغ باشه یعنی تخم مرغش بیشتر باشه) + پنير + قارچ یکم

نهار : همبرگر با پنير پیتزا + سالاد کمتر از 1 لیوان با روغن زيتون و آبليمو یا سس مایونز

شام : مرغ سرخ شده با تفت داده شده در روغن فراوان (برای خوشمزه شدنش میگم اگه خواستین تو روغن معمولی سرخ کنین)

صبحانه : پنير ليقوان همراه با تخم مرغ آبپز

نهار : جوجه كباب + سالاد 1لیوان یا سبزیجات پخته مثل بورانی نصف لیوان (یکی دو قاشق هم میتونین توش ماست بریزین)

شام : گوشت كه به صورت دلخواه طبخ شود ( كبابي سرخ شده ) + سالاد تخم مرغ و كاهو و پنير وسس (کاهوش کم باشه.. در حد یک برگ کاهوی کوچک)

صبحانه : سوسيس و تخم مرغ همراه با پنير خامه اي

نهار: ماهي كباب شده + سالاد ژامبون و كرفس وسس

شام: سوپ گوشت ( بدون رشته و سيب زميني و جو ) شامل هويج و سبزي + سالاد قارچ + زيتون

صبحانه : تخم مرغ نيمرو با كره + 2 ق غ پنير خامه اي

نهار : جوجه كباب با روغن زيتون یا تن ماهی با سس مایونز و یکم فلفل دلمه

شام : كوكوي تره فرنگي (تره اش کم باشه و تخم مرغش زیاد)

صبحانه : املت گوجه فرنگي + پنير ليقوان

نهار : آب گوشت داغ را به 2-1 تخم مرغ كه قبلا خوب زده شده اضافه ميكنيم و روي آن را با خامه و سبزي تزيين كرده + 1 ظرف سالاد تن ماهي

شام : سوپ گوشت + سالاد + سبزيجات پخته (کمتر از نصف لیوان) به شکل بورانی

صبحانه : تخم مرغ همراه با ژامبون

نهار : سالاد مرغ + خيارشور + كرفس همراه با سس و پنير + گوشت پخته و هويج و قارچ تفت داده شده در كره يا روغن مايع

شام : ماهي قزل آلاي سرخ شده + كالباس و سس

اینم ایده خودم:

برای تنقلات میتونین گاهی کنجد بوداده بخورین..

روزانه 5-6 دونه آجیل هم ایرادی نداره..

منتظر غذاهای پیشنهادی شما هستیم :)

sara67

New member
سلام یعنی برنج و نان و... نخوریم و غذای چرب مشکلی نیست؟؟

سلام عزیزم..

دقیقا..

مکانیسمش هم اینه: وقتی غذاهای کربوهیدرات دار که با اسم غذاهای غیر مجاز ازشون یاد شد، نخورین به خاطر کمبود اگزالات تو چرخه کربس دیگه این چرخه مهار میشه.. استیل کوآنزیم ها نمیتونن وارد این چرخه بشن تا بسوزن.. لذا وارد مسیر کتوژنز میشن.. و تبدیل میشن به کتون بادی که دفع میشه.. و هرچی چربی میخورین ذخیره نمیشه...

sara67

New member
من که ورزشم میکنم.توی دو هفته چند کیلو کم میکنیم؟البته با ورزش

از 5 کیلو تا 12 کیلو گزارش شده.. اگه خوب و طبق اصول کم کنین و ورزش مداوم هم کنارش باشه امیدوارم 10-12 کیلو رو کم کرده باشین تو آخر این 2 هفته..

متوسط 6-8 کیلو کم میشه :)

vida68

New member

3 کیلو برا این رژیم خیلی کمه..

حتما گاهی رفتی و یه ناخنکی به غذاهای غیرمجاز زدی..

همش 2 هفتس.. باید دقیق و مو به مو انجام بدیم تا به نتیجه دلخواه برسیم :thumbsupsmileyanim:

سارا جان من اون موقع فقط به کم کردن 5 کیلو نیاز داشتم. بعدش هم عادت کردم به کم خوری و 5 کیلوم کم شد البته گاهی هم پیش اومد ناخنک زدم:smiliess (3):

Rahai

New member
بچه ها منم شدیدا هستم اما........... کی میخواین شروع کنید؟؟؟؟:smilies-azardl (113
من از فردا ماموریت اداریم تا آخر هفته :j58r36j3gcr4suxymup
یه موقع شروع کنید منم بتونم بیام.... :bunnyearsmiley:

بالا