نظرات شرکت کنندگان کنکور ارشد ارزیابی فناوری سلامت خرداد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

admin

Active member
پرسنل مدیریت
دوستان نظرات خودشون رو در مورد آزمون این رشته(سختی و آسانی سوالات دروس، اشکالات و ...) بفرمایند؟

اسپم و تبلیغات ممنوع

reza

New member
امیدوارم همه بچه ها مثل سال قبل بیان و نظرشونو بدن
چون سال قبل این رشته رو شرکت کرده بودم با سال قبل اگه بخوام مقایسه کنم البته از نظر خودم آمار سخت تر شده بود ولی مدیریت و اقتصاد سلامت به مراتب آسون تر بود ، اپیدمیولوژی و نظام سلامت با سال قبل تقریباً برابری می کرد اما زبان یکم سخت تر بود

آخرین ویرایش:

reza

New member
سلام دوستان
سال قبل بچه های فناوری سلامت خیلی بیشتر فعال بودن
امیدوارم امسال هم بچه ها حداقل برا تخمین رتبه بیان

sadat.heidari

New member
سلام چرا همه مدیریت براشون آسون بوده برای من سخت بود مثل آمار . اما اپید و اقتصاد بهداشت و نظام سلامت بهتر بود . البته زبان هم خیلی خوب بود . توروخدا بچه های این رشته برای تخمین رتبه بیاین . دق می کنیم تا شهریور منتظر بمونیم .

reza

New member
سلام.،آخه مدیریت امسال تقریباً خیلی از سئوالاتش متن کتاب بود ولی سال قبل یکم متفاوت بود
برا آمار بی انصافی کرده بودن، همش احتمال بود ، من آمار رو خیلی بد زدم،منفی زیاد دارد فکر کنم بیشتر از 26 درصد نشه
اپید و اقتصاد و بهداشت خیلی بهتر بود.

reza

New member
بچه ها کسی از تعداد شرکت کننده اطلاع داره؟
تو حوزه مشهد سمت آقایون 7 نفر شرکت کننده بود که همگی اومده بودن
خواهش می کنم هرکی اطلاعی داره به اشتراک بزاره.

تعداد

بچه ها کسی از تعداد شرکت کننده اطلاع داره؟
تو حوزه مشهد سمت آقایون 7 نفر شرکت کننده بود که همگی اومده بودن
خواهش می کنم هرکی اطلاعی داره به اشتراک بزاره.

تهران رو میدونم 30 نفربودن ک 10 نفر نیومده بودن و حاضرین هم 3 نفر اقا باقی خانم

masoudb

New member
با سلام خدمت تمام دوستان عزیز و آرزوی سلامت و سعادت و موفقیت در آزمون :

در خصوص آزمون ارزیابی فن اوری سلامت اگر بخواهیم مقایسه ای بین آزمون سال 91 و امسل یعنی 92 داشته باشیم بهتر هست در مجموع به نکات زیر دقت کنیم.
1. در مورد درس مدیریت سئوالات سال 92 استاندارد شده بود و از متن رفرانس های معرفی شده بودند.امسال سئوالات در حد متوسط بودند.
2.درس روشهای آماری نسبت یه سال 91 بسیار مفهومی و نکته ای طرح شده بود.سه مورد از سئوالات واقعا نکته ای بود.در مقایسه با سال قبل آمار متوسط مایل به سخت طرح شده بود.
3.درس اپیدمیولوژی امسال نسبت به سال قبل سخت تر شده بود.برای مثال در خصوص زمان بقاء چند سئوال مطرح شده بود و امسال اکثر سئوالات از گوردیس طرح شده بود وبرای پاسخ دادن به سئوالات اپیدمیولوژی باید همه رفرانس ها را خوب مطالعه می کردین.در مقام قیاس سئوالات اپیدمیولوژی هم وافعا" سخت شده بودند.و به نظر سئوالات این درس استاندارد نبودند.
4.درس اقتصاد بهداشت سال 92 در نگاه اول شاید ساده به نظر می رسند،اما واقعیت مطلب این هست که اگر شما سئوالات سال 91 را ببینید بجز چند فرمول در خصوص مسائل نقدینگی سئوالات سال 91 بسیار آسان بودند اما سال 92 اکثر سئوالات مفهومی و نکته ای و متوسط مایل به سخت بودند.
5.درس نظام سلامت امسال نسبت به سال 91 مقداری ساده تر بود اما فراموش نکیند در این درس امثال چند سئوال اپیدمی هم مطرح شده بود و این به دور از انصاف هست.وقتی شما واکسیناسیون را به عنوان یک رفرانس مهم در این درس معرفی می کنین از اپیدمیولوژی سئوالات مطرح کنید.

در مجموع به نظر من سئوالات سال 92 نسبت به سال 91 سخت تر و مفهومی تر بودند.سئوالات مشکل خاصی برای اعتراض نداشتند.
در حوزه امتحانی استان لرستان 4 نفر شرکت کننده داشتند که همگی حضور داشتند.
از خداوند متعال برای شما آرزوی سلامت و سعادت دارم.

masoudb

New member
با سلام
به نظرم امسال نمرات این رشته نسبت به سال 91 حدود 15- 25 درصد کمتر میشه.

reza

New member
سلام . نظر من کاملاً عکس نظر جنابعالی هستش و فکر می کنم امسال در کل آزمون آسون تر بود

masoudb

New member
سلام خدمتت دوستان عزیز:
لطفا یه کم توی این رشته بیشتر بیایین نظر بدین.

sadat.heidari

New member
سلام اونایی که دو ساله دارید این رشته رو امتحان می دید انگیزتون برای انتخاب این رشته چی بوده ؟ آینده شغلی - علاقه - امکان پیشرفت یا چیز دیگه ؟

reza

New member
سلام اونایی که دو ساله دارید این رشته رو امتحان می دید انگیزتون برای انتخاب این رشته چی بوده ؟ آینده شغلی - علاقه - امکان پیشرفت یا چیز دیگه ؟

سلام.من خودم بیشتر به خاطر علاقم شرکت کردم . فعلاً وضعیت آینده شغلی این رشته مشخص نیست و هنوز پست سازمانی مشخصی هم نداره . برا ما که استخدام هستیم ممکنه به مشکل بخوریم چون رشته جدیده و هنوز خیلی از دانشگاهها این رشته رو نمی شناسن و جایگاهی براش ندارن ولی قطعاً در آینده وضعیت متفاوت خواهد بود . یک رشته با پایه تحقیقاتی هستش و شاید بیشترین تمرکز رو بر اقتصاد سلامت داره تا هزینه اثر بخشی ، هزینه مطلوبیت و .... رو برا تکنولوژی های جدید،فرایند های و برنامه های جدید که می خوان وارد سیستم بشن می سنجه . به لحاظ علمی حرف نداره

reza

New member
بچه ها چرا برا تخمین رتبه نمیاین؟
حیف می شه. تا شهریور ماه باید منتظر بمونین:smiliess (12):

reza

New member
خوشم میاد که امسال همه بچه ها اکتیو، با حوصله و علاقه مندند. اینقد که نظرات زیاده و اینقد که تو تخمین رتبه شرکت می کنن!!!!!!!!!!!!!!
خداییش سال قبل با اینکه سال اول تخمین رتبه بود بچه ها بیشتر مشارکت داشتن
شاید شرکت کننده ها کمتر شدن؟ نمیدونم
بهر حال از این تاپیک رد میشین اَخی،تُفی،اِهمی ، اُهمی
حداقل بدونیم کسی هست.
با احترام به همگی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا