در انتخاب دانشگاه برای آزمونهای وزارت بهداشت اولویت مهم است یا علاقه؟

آمنه

New member
آخرین ویرایش:

Maryam Banoo

New member
سلام دوستان .. لطفا یکی راهنمایی کنه من بر اساس چه چیزی شهر و دانشگاه رو باید انتخاب کنم و کلا حق انتخاب چند تا شهر رو دارم ؟ باید دانشگاهایی که ظرفیت بیشتری دارن بزنم یا اونایی که به من نزدیکترن یا طبق رتبه احتمالی ؟

pedii

New member
منم همین سوال رو دارم :auizz3ffy9vla57584x
دوستان باتجربه جواب بدن لطفا:riz304:

Leyenda

Well-known member
مثل اینکه هیشکی جواب این سوالو نمیده!!!!از صبح شونصد نفر پرسیدن!!!!!!!!!:p7977cujr38iyymsu8::65d6a5d6s::sad:

siteman

New member
وقتی زده انتخاب دانشگاه یعنی بر اساس کارنامه تون از اون بالا یکی یکی چک میشه هر کدوم که به رتبه تون خورد قبول میشین...
بنظرم همه چیز واضح میباشد...البته علاقه هم مهمه دیگه ولی اعتبار یونی ها مد نظر باشه

TUMS

Well-known member
نه اولویت اول چک میشه قبول شدید که همونه دیگه
قبول نشدید میره اولویت دومو چک میکنه قبول شدید که اولویت دوم واسه قبولی اعلام میشه و به همین ترتیب تا آخرین اولویت
ولی انتخاب اولویت خیلی مهمه ممکنه یه نفر بد اولویت بندی کنه و با رتبه خوب جای بدی قبول بشه و برعکسش هم ممکنه .. . . .

86216664

New member
چرا امسال دانشګاه تهران ظرفیتشو تو مهندسی پزشکی کلا حذف کرده؟ خواهش میکنم تجدید نظر کنید

DENIZZZ

New member
منظور دوستان اینه که پذیرش به سبک دانشگاه آزاد انجام می شه یا سراسری؟ یعنی برای انتخاب اولمون یه سهمیه و درصد بالاتری قائلند! یا نه! به ترتیب میاد پایین! اولی نشد دومی و به همین ترتیب تا رتبمون پوشش بده؟
با تشکر

DENIZZZ

New member
وقتی زده انتخاب دانشگاه یعنی بر اساس کارنامه تون از اون بالا یکی یکی چک میشه هر کدوم که به رتبه تون خورد قبول میشین...
بنظرم همه چیز واضح میباشد...البته علاقه هم مهمه دیگه ولی اعتبار یونی ها مد نظر باشه
منظور دوستان اینه که پذیرش به سبک دانشگاه آزاد انجام می شه یا سراسری؟ یعنی برای انتخاب اولمون یه سهمیه و درصد بالاتری قائلند! یا نه! به ترتیب میاد پایین! اولی نشد دومی و به همین ترتیب تا رتبمون پوشش بده؟ چون اگه اشتباه نکنم تو بعضی پذیرش ها مهم انتخاب اول شخص بود! حتی اگه رتبش به انتخاب های بعدی پوشش می داد باز احتمالشون به خاطر اینکه تو اولویت پایین تر زده پایین میومد.
با تشکر

آخرین ویرایش:

آمنه

New member
منظور دوستان اینه که پذیرش به سبک دانشگاه آزاد انجام می شه یا سراسری؟ یعنی برای انتخاب اولمون یه سهمیه و درصد بالاتری قائلند! یا نه! به ترتیب میاد پایین! اولی نشد دومی و به همین ترتیب تا رتبمون پوشش بده؟ چون اگه اشتباه نکنم تو بعضی پذیرش ها مهم انتخاب اول شخص بود! حتی اگه رتبش به انتخاب های بعدی پوشش می داد باز احتمالشون به خاطر اینکه تو اولویت پایین تر زده پایین میومد.
با تشکر
منظور منم همین بود. من امسال سال سومی که دارم امتحان میدم و هر سال با درصدای خوب (میانگین بالای 60%)و انتخاب تمام دانشگاهه قبول نمیشم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:smiliess (2):

vida68

New member
بچه هایی که در جریانند و اطلاعات کاملی دارند تو روخدا به این سوال جواب بدند..... مثلا من که الان از وضعیت خودم خبر دارم که تهران قبول نمیشم اگه تهران و دانشگاه های تیپ 1 رو بزنم بعد برم تیپ2و3 احتمال قبولیم تو دانشگاه های تیپ2و3 کم میشه؟ یا برم اول تیپ2و3 رو بزنم بی خیال دانشگاه های تیپ1 بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من سال اولمه شرکت میکنم لطفا یک نفر آگاه کمکم کنه...خواهش میکنم...

nocerino

New member
دوستان گلم سلام. بنده میتونم پاسخ شما رو بدم
چون در ازمون وزارت بهداشت همچون ازمون ارشد دانشگا های ازاد و وزارت علوم بومی سازی نمیشه و اینکه اصلا بر اساس این نیست که کدام دانشگاه رو بزنید.

بر این اساس ترتیب اولتون رو میتونید از دانشگاههای تهران شروع کنید. چون اصلا مثل دانشگاه های وزارت علوم که براشون مهم هست چند نفر اون دانشگاه رو انتخاب کردن برای بهداشتی ها تنها نمره شما مهم هست .بنابر این با خیال راحت اول دانشگاه های تهران رو بزنید.
2 .بعد از دانشگاه های تهران ترتیب دانشگاه های نزدیک تهران رو بزنید و اما یک نکته.: بر فرض مثال دانشگاه زنجان تو بیوشیمی بالینی گروه ضعیفی داره اما تو ژنتیک پزشکی بعد از دانشگاه های تهران و مدرس رتبه سوم رو داره!.شما میتونید دانشگاه های نزدیک رو بر این اساس انتخاب کنید.
3 . یه نکته خیلی مهم .هر شهری که در رشتتون اعلام پذیرش کرده رو میتونید بزنید .ولی یادتون باشه همش رو بزنید چون احتمال قبولیتون زیاد میشه و اگه همه رو انتخاب نکنید کم میشه.اونوقت یک موقع نمرتون درزمره ی قبولی هاست ولی چون کم انتخاب کردید قبول نمیشید و اونوقت باید برید و منتظره تکمیل ظرفیت باشید
4.در اخر برای همتون دوستای خوبم ارزوی موفقیت و سربلندی می کنم. میدونم موفق میشد پس استرس نداشته باشید.بچه های این سایت نخبه اند

admin

Active member
پرسنل مدیریت
چیزی که تا الان در آزمونهای وزارت بهداشت من دیدم این بوده: اولویت دانشگاه مهم نیست
یعنی اینکه برای وزارت بهداشت مهم نیست که شما دانشگاهی که احتمالا قبول میشید رو کجای فرم می نویسید میخواد نام اون دانشگاه اولین انتخابتون باشه میخواد آخرین
پس مکانیسم انتخاب شهر وزارت بهداشت چطوریه؟
جواب: وزارت بهداشت از فرد دارای بالاترین نمره در اون رشته شروع می کنه، اون فرد هر دانشگاهی رو اول زده باشه یکی از ظرفیتهای اون دانشگاه توسط نفر اول پر میشه
بعد از نفر اول سیستم میره سراغ رتبه دوم اون رشته، اونهم هر دانشگاهی رو اول زده باشه یکی از ظرفیتهای اون دانشگاه توسط نفر دوم پر میشه
این موضوع ادامه داره تا برسه به نفر آخر...
مثال: پارسال دانشگاه علوم پزشکی تبریز در یکی از رشته ها که یادم نیست زودتر از دانشگاه تهران پر شده بود یعنی اینکه رتبه های بالاتر بر اساس علاقه اولویت اولشون رو اونجا زده بودند. برای همین هم یکی از بچه ها که دانشگاه تهران رو اول زده بود و فکرشم نمی کرد تهران قبول بشه در کمال ناباوری تهران قبول شد!

پس: دانشگاه ها رو بر اساس علاقه انتخاب کنید...

دوستان بازهم نظر بدن تا سال قبل که اینجور بوده، انشاله که امسال هم اینطوریه ولی برای اطمینان خاطر افرادی که حرف منو قبول دارند و مطمئنند همین سیستمه بیان نظرشونو بگند

mahsa.

New member
بله منم با نظر ادمین موافقم من خودم رتبه ی 14بودم ولی چون تبریز و زده بودم در اولویت اولم تبریز قبول شدم .دوستی دارم با رتبه 75شهیذد بهشتی قبول شد چون رتبه های قبل ایشون دانشگاه شهید بهشتی و انتخاب نکرده بودن.

spring

New member
یه سوال....
اگه بین المللی قبول شی و ثبت نام نکنی، میتونی سال دیگه دوباره امتحان بدی؟

vida68

New member
سلام دوستان... تشکراز همه دوستان بابت حل شدن این قضیه اولویت ها و به خصوص تشکر ویژه از ادمین عزیز...

foroozan

New member
بچه هایی که در جریانند و اطلاعات کاملی دارند تو روخدا به این سوال جواب بدند..... مثلا من که الان از وضعیت خودم خبر دارم که تهران قبول نمیشم اگه تهران و دانشگاه های تیپ 1 رو بزنم بعد برم تیپ2و3 احتمال قبولیم تو دانشگاه های تیپ2و3 کم میشه؟ یا برم اول تیپ2و3 رو بزنم بی خیال دانشگاه های تیپ1 بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من سال اولمه شرکت میکنم لطفا یک نفر آگاه کمکم کنه...خواهش میکنم...
دقیقا بنده هم وضعیتم مثل شماست.اما با خوندن نظر ادمین ودوستان دیگه به این نتیجه رسیدم که برطبق علاقه انتخاب شهر کنم.

بالا