شروع مطالعه و برنامه ریزی جهت آزمون ۹۲ لیسانس به پزشکی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

farii

New member
خوب بچه ها اونایی که هنوز واسه آزمون ۹۲ انگیزه دارن بیان اینجا و بقیه رو هم در جریان برنامه هاشون قرار بدن ...من که خودم اناتومی سر و گردن رو پارسال خوندم و الان دارم تنه رو میخونم،میخوام چون درس اناتومی یه کم فرراره اول اونو تموم کنم بعد بقیه درسارو هم زمان با هم و با یه برنامه ریزی دقیق بخونم..از بچه هایی که تجربه خوندن دارن خواهش میکنم مارو یکم راهنمایی کنن تا روش مطالعه مون رو بهتر کنیم...مرسی

radiology85

New member
خوب بچه ها اونایی که هنوز واسه آزمون ۹۲ انگیزه دارن بیان اینجا و بقیه رو هم در جریان برنامه هاشون قرار بدن ...من که خودم اناتومی سر و گردن رو پارسال خوندم و الان دارم تنه رو میخونم،میخوام چون درس اناتومی یه کم فرراره اول اونو تموم کنم بعد بقیه درسارو هم زمان با هم و با یه برنامه ریزی دقیق بخونم..از بچه هایی که تجربه خوندن دارن خواهش میکنم مارو یکم راهنمایی کنن تا روش مطالعه مون رو بهتر کنیم...مرسی

شاعر میگه به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل!!! امیدوارم موفق باشی ولی مطمئن باش داری راه بادیه میری!!!

farii

New member
بله شاید حق با شما باشه و من راهمو اشتباه برم اما به نظرم اگه تلاش کنم و حتی به نتیجه نرسم خیلی بهتر از اینه که تلاش نکنم و یه عمر حسرت بخورم که چرا شانسمو امتحان نکردم....

آخرین ویرایش:

goleyakh

New member
سلام بچه ها منم هستم ...:a2d3:
اتفاقا منم از اناتومی شروع کردم و ایشاا...چند روز دیگه تنه تمومه ومیرم سراغ اندام .

راستی شماها از روی چی میخونید؟ درسنامه یا رفرنس؟ گری یا اسنل؟
واینکه اگر کسانی هستن که دوستانشون قبول شدن ،خواهشا بگن اونا چه کردن و از روی چی خوندن؟

farii

New member
سلام بچه ها منم هستم ...:a2d3:
اتفاقا منم از اناتومی شروع کردم و ایشاا...چند روز دیگه تنه تمومه ومیرم سراغ اندام .

راستی شماها از روی چی میخونید؟ درسنامه یا رفرنس؟ گری یا اسنل؟
واینکه اگر کسانی هستن که دوستانشون قبول شدن ،خواهشا بگن اونا چه کردن و از روی چی خوندن؟
خوشحالم که بالاخره یه نفر اعلام آمادگی کرد:smiliess (3):من دارم درسنامه و رفرنسرو با هم میخونم البته نه اینکه کل رفرنس رو بخونم فقط اون قسمتایی که تو درسنامه اومده کاملشو از کتاب میخونم و بقیه مبحثا رو که تو درسنامه نیومده فقط یه روخوانی میکنم تا مطلب بیاد دستم...کتابای اسنل رو هم میخونم..دو تا از بچه های دانشکدمون که سال بالایی من بودن تو دوره چهارم این آزمون قبول شدن..اونام همین کارو میکردن و از بین دروس فقط آناتومی و فیزیولوژی رو از رفرنس خوندن بقیه رو فقط درسنامه خوندن هیچ کلاسیم ثبت نام نکرده بودن فقط خودشون خوندن...ایشاالله که مام بتونیم مثه اونا موفق باشیم:smiliess (8):

estel

New member
منم هستم فقط الان وسط امتحانامه امتحانام تموم بشه میخوام فیزیو بخونم و میکروب و بیوشیمی

sehat_azi

New member
سلام خوبی من تازه عضو شدم میتونی منو راهنمایی کنی
من کارشناس کامپیوترم با معدل 91/17 کارشناسی ولی معدل دیپلمم 33/16 آیا فکر میکنی میتونم پزشکی امتحان بدم امسال و تاریخ آن ثبت نام کی شروع میشه تازه یادم رفت بگم اسم من azi ممنون میشم راهنمایی کنید :riz513:

goleyakh

New member
خوشحالم که بالاخره یه نفر اعلام آمادگی کرد:smiliess (3):من دارم درسنامه و رفرنسرو با هم میخونم البته نه اینکه کل رفرنس رو بخونم فقط اون قسمتایی که تو درسنامه اومده کاملشو از کتاب میخونم و بقیه مبحثا رو که تو درسنامه نیومده فقط یه روخوانی میکنم تا مطلب بیاد دستم...کتابای اسنل رو هم میخونم..دو تا از بچه های دانشکدمون که سال بالایی من بودن تو دوره چهارم این آزمون قبول شدن..اونام همین کارو میکردن و از بین دروس فقط آناتومی و فیزیولوژی رو از رفرنس خوندن بقیه رو فقط درسنامه خوندن هیچ کلاسیم ثبت نام نکرده بودن فقط خودشون خوندن...ایشاالله که مام بتونیم مثه اونا موفق باشیم:smiliess (8):

ایول .میبینم که روش مطالعه یکسانی داریم و منم اسنل میخونم:smilies-azardl (113
فقط برای میکروب احساس میکنم درسنامه خالی کافی نیس!:sadsmiley:

goleyakh

New member
سلام خوبی من تازه عضو شدم میتونی منو راهنمایی کنی
من کارشناس کامپیوترم با معدل 91/17 کارشناسی ولی معدل دیپلمم 33/16 آیا فکر میکنی میتونم پزشکی امتحان بدم امسال و تاریخ آن ثبت نام کی شروع میشه تازه یادم رفت بگم اسم من azi ممنون میشم راهنمایی کنید :riz513:

سلام .دوست عزیز شرایط شرکت در آزمون را مطالعه کنید:ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی سال 92-91

و اینکه تاریخ ثبت نام هنوز مشخص نیست و اینکه حتی برگزاری قطعیش هم معلوم نیس. برای تصمیم گیری بهتر ،بهتره به تاپیکه http://olumpezeshki.ir/forum/thread5859-18.html هم یه سر بزنید تا اوضاع دستت بیاد.

farii

New member
ایول .میبینم که روش مطالعه یکسانی داریم و منم اسنل میخونم:smilies-azardl (113
فقط برای میکروب احساس میکنم درسنامه خالی کافی نیس!:sadsmiley:
منم واسه خیلی ازدرسا همین احساسو دارم عزیزم مثلاً برا بیوشیمی چون من تودوره کارشناسی با اینکه دانشگاه علوم پزشکی بودیم ولی خیلی از واحدا رو نخوندیم حتی آناتومی هم نداشیم!
فقط یه درسایی مثه کلیات پزشکی و کلیات داروشناسی و تغذیه و این چیزاروخوندیم که زیاد ربطی به این آزمون نداره..ولی خوب اگه قرار باشه برا هر درسی بریم رفرنس بخونیم وقت نمی کنیم خوب تست بزنیم،درصورتیکه برا این آزمون تست زدن حرف اول رو میزنه..دوستام که قبول شدن میگفتن جای اینکه بریم رو کتابای رفرنس وقت بزاریم بهتره که کتاب میر رو چنددور بخونیم و بعدم کتاب تست آبی رو بخونیم و نکته برداری کنیم،یکیشون میگفت کتاب میر رو 4 دور خونده،بهتره مام اول کتاب میر رو خوب بخونیم بعد تست بزنیم اگه احساس کردیم توبعضی از درسا ضعیفیم میریم سراغ رفرنس،چطوره؟

scarletttt

New member
سلام دوستان. مرسی farii از این تاپیک. میتونه خیلی مفید باشه:riz304: لطفا انتشارات کتابهایی که استفاده میکنید یا دوستانتان در سالهای پیش با خوندن اونها موفق شدند را ذکر کنید. ممنون

goleyakh

New member
منم واسه خیلی ازدرسا همین احساسو دارم عزیزم مثلاً برا بیوشیمی چون من تودوره کارشناسی با اینکه دانشگاه علوم پزشکی بودیم ولی خیلی از واحدا رو نخوندیم حتی آناتومی هم نداشیم!
فقط یه درسایی مثه کلیات پزشکی و کلیات داروشناسی و تغذیه و این چیزاروخوندیم که زیاد ربطی به این آزمون نداره..ولی خوب اگه قرار باشه برا هر درسی بریم رفرنس بخونیم وقت نمی کنیم خوب تست بزنیم،درصورتیکه برا این آزمون تست زدن حرف اول رو میزنه..دوستام که قبول شدن میگفتن جای اینکه بریم رو کتابای رفرنس وقت بزاریم بهتره که کتاب میر رو چنددور بخونیم و بعدم کتاب تست آبی رو بخونیم و نکته برداری کنیم،یکیشون میگفت کتاب میر رو 4 دور خونده،بهتره مام اول کتاب میر رو خوب بخونیم بعد تست بزنیم اگه احساس کردیم توبعضی از درسا ضعیفیم میریم سراغ رفرنس،چطوره؟

آره موافقم .درسته رفرنس خوندن واسه همش محاله .اما به نظرم واسه ضریب 2 ها هم چکیده شون خوبه .من که با درسنامه تنها اصلا متوجه نمیشم، یعنی تا یه چیزو نفهمم خوب نمیتونم حفظش کنم.....

M.Z- 87

New member
یه با تجربه

سلامدوستان
من امسال توی این ازمون شرکت کردم
اما واقعا بعضی از نکات هست که خیلیا بهشون توجه ندارن.
کسایی که مدرک پایان خدمت ندارن اساسا با این ازمون مشکل خواهند داشت.
در ضمن دانشجوهای ارشد مخوصا پرستاری در هر صورت توی این ازمون شرکت می کنن و برنده اصلی هستن. این ازمون یک مصوبهثابت نیست و هر لحظه ممکنه که منحل بشه. در ضمن این طور که من فهمیدم پشت صخنه ازمون یخه خبرایی از دزدی و کلک وجود داره.اصلا نمره ورتبه رو نمیدن این یعنی پشت صحنه یه خبرایی هست. وقت صرف کردن واسه این ازمون و شکست خوردن توی اون واسه کسایی که زمان و عمرشون واسشون خیلی مهمه واقا تاوان سنگینی داره. من خیلی خوب خوندم و عالی هم جواب دادم اما اصلا نمیدونم که چیکار کردن که من جزو قبول شده ها نبودم.

M.Z- 87

New member
اره بخدا موظب باش راهی رو اتخاب کردی که تاوان دردناکی داره. من رقتم اما زدن توی سرم تو مراقب خودت باش. مخصوصا مدرک پایان خدمتتو اماده کن چون این اشغالا از اولش ازت مدرکو نمیخوان اما بعد از ازمون بدون مدرک اصلا خذفت میکنن مثل من

M.Z- 87

New member
دوستان این ازمون فقط واسه دخترا مناسبه. چرا؟ چون بعداز فارغ التحصیلی تا سن 25 سالگی میتونن توی این ازمون شرکت کنن. اکثر اونایی که قبول شدن یا ارشد بودن یا دخترایی بودن که چندبا شرکت کردن. اما بیچاره پسرایی که پایان خدمت ندارن مثل من. بخدا من عالی خوندم و عالی هم جواب دادم همش هم رفرنس اصلی و خلاصه میر رو خوندم .این ازمون یه ازمون حساب و کتاب شده نیست و خیلی الکیه. اما چه باید کرد که من مملکتی دارم که به خدا خواهم ازان التجا بردن.

M.Z- 87

New member
فقط خدا میدونه من چطور درس خوندمو تست زدمو و مرور کردم . بخدا این قدر داغون شدم که که مثه دیوونه ها همش توی خیابون دارم قدم میزنم. من بخدا من تماما به نتیجه ازمون مشکوکم. اما چیکار میشه کرد. خدا از مسولین بی شرف و خدا نشناس نگذره. من 11 ماه تمام کنج اتتقم تمام وقت درس میخوندم. دریغ از یه دستشویی بی موقع رفتن.
بچه ها هرگز سراغ ازمونی که توسط وزارت برگزارنمیشه نرید. بخدا یه سری مسائل هست که اصلا باورتون نمیشه. از دزدیدن سوالات گرفته تا لغو ناگهانی ازمون. هرکی ارشد رشته خودشو بره و تا اخر راه رو ادامه بده بهترین و عاقلانه ترین کارو میکنه. من ادم کم هوشی نیستم که توی این ازمون باختم. من جز استعدادهای درخشان و شاگرد اول رشته خودم بودم . زبانمم علیه اما توی این ازمون دانشجوهای ارشد علی رغم این که اجازه شرکت ندارن اما فقط با مدرک کارشناسیشون شرکت می کنن. مگه ما ادما چقدر زمان واسه صرف کردن برای یه چیز در اختیار داریم. بچیزهای معتبر و قطعی فکر کنید. این ازمون فقط واسه درامدزایی جهاد دانشگایی و مسولین برگزار میشه. در ضمن یادتون نره کا اساسا بچه های مسولین برگزارکننده این ازمون نسبت به هر داوطلب دیگه ای در الویت هستن. چرا؟ چون سا 86 این ازمون به همین منظور طراحی شد. هیچ گونه نظارتی روی این ازمون وجود نداره. شاید فکر کنید که چون دلم پره از حرص دارم این حرفا رو میزنم اما من 5 ساله که پیگیر این ازمون بودم. با خیلیا صحبت کردم . با اونایی که قبول شدن با مسولین . وقتی که همه اطلاعات رو کنار هم میذارم فقط یه این نتیجه میرسم که بگم دیگه زمانی واسه هدر دادن ندارممممممممممممممممممممم. بخدا حیفه.

farii

New member
آره موافقم .درسته رفرنس خوندن واسه همش محاله .اما به نظرم واسه ضریب 2 ها هم چکیده شون خوبه .من که با درسنامه تنها اصلا متوجه نمیشم، یعنی تا یه چیزو نفهمم خوب نمیتونم حفظش کنم.....

آره خوب وقتی متوجه نشیم باید یه چیزی فراتر از درسنامه رو خوند..منم موافقم منتها همونطور که گفتم من گذاشتم بعد از تست زدن خودمو محک بزنم که تو کدوم درسا نیاز به مطالعه بیشتر دارم...i

farii

New member
سلام دوستان. مرسی farii از این تاپیک. میتونه خیلی مفید باشه:riz304: لطفا انتشارات کتابهایی که استفاده میکنید یا دوستانتان در سالهای پیش با خوندن اونها موفق شدند را ذکر کنید. ممنون

خواهش میکنم امیدوارم همگی موفق باشیم..راستش من فقط میدونم که اونا آناتومی اسنل و فیزیولوژی گایتون رو از رو رفرنس خوندن

LSG

New member
خواهش میکنم امیدوارم همگی موفق باشیم..راستش من فقط میدونم که اونا آناتومی اسنل و فیزیولوژی گایتون رو از رو رفرنس خوندن

یکی از دوستای من قول داده که بعد این که قبولی قطعی بیاد کمکمون میکنه البته من باهاش در ارتباطم ولی گفت که میاد ت سایت به همه کمک می کنه

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا