معرفی گروه های آمار زیستی توسط دانشجویان آن دانشگاه

biosta

Well-known member
سلام
دوستان دانشجوی آمار زیستی گروه آمار زیستی خودشان را معرفی کنند

biosta

Well-known member
اطلاعاتی در مورد گروه آمارزیستی دانشگاه علوم پزشکی تهران

[نوشته توسط mehrkam]درود دوستان
می‌خوام تو این پست یه سری اطلاعات در مورد گروه آمارزیستی دانشگاه علوم پزشکی تهران (که احتمالاً خیلی ها می‌خوان انتخاب اولشون باشه) بدم.
گروه آمارزیستی این دانشگاه تا حداقل پارسال اسم خوبی داشت، اما بنا به دلایلی از قبیل شل گرفتن اساتید و الکی نمره دادن به دانشجو‌هاش جایگاه خودشو از دست داده، طوری که حداقل اساتید و دانشجویان این رشته می‌دونن که دیگه این گروه و دانشجوهاش مثل قبل قوی و کارآمد نیستن، به نظرم طولی نمی‌کشه که بقیه نهادها هم متوجه ضعف نسبی ما بشن و فرصت شغلی هم ازمون گرفته یشه؛ خود من از این‌جا بودنم پشیمونم و اگه می‌تونستم از اول انتخاب کنم، انتخاب اولمو شهید بهشتی می‌زدم (البته با اطلاعات فعلیم!).

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
علوم پزشکی مشهد در مورخه 1/ خرداد/92

علوم پزشکی مشهد:
کلا" 15 دانشجوی ارشد آمار زیستی(9 زن و 6 مرد ) (گروه دانشجوی اپیدمیولوژی ندارد)
آزمایشگاه گروه آمار زیستی با 15 کامپیوتر ( هر دانشجو یک کامپیوتر مختص خودش )و میز کنفرانس و کتابخانه کوچکی حدود 100کتاب مختص گروه .
درس بیسش کامپیوتر هست با 7 سیستم کامپیوتر .
هر دو دانشجو یک کمد برای وسایل .
هر هفته جلسه ای جهت ارائه سمینار( به صورت دوره ای ) توسط دانشجویی - مطرح کردن مشکلات و پیشنهادات و انتقادات تشکیل می شود .
دانشکده بهداست که گروه آمار زیستی در آن هست در مرکز و بافت قدیمی شهر مشهد قرار دارد و یک سری امکانات خوبی برای دانشجویان این دانشکده فراهم هست از جمله قرار داشتن کتابخانه مرکزی دانشگاه در این دانشکده و...
اتاق مشاوره و متولوژیست ( روش شناسی ) در دانشکده توسط همین 15 دانشجو گردانده می شود .
مدیر گروه بسیار دلسوز و مهربان هر دانشجو را گویا فرزند خودش می بیند ،
گروه دارای 4 هئیت علمی هست که معمولا"به علت تدریس به دانشجوهای گروه های دیگر و کارهای تحقیقاتی یا اداری کمتردر گروه حاضر هستند! گروه آمار زیستی مشهد مشکل بزرگش کمبود اعضا هئیت علمی هست و نیز عدم حضور و در دسترس بودن ایشان هست .جو بسیاربسیار صمیمی و دوستانه ای بین دانشجویان گروه برقرار هست و چون به نوعی هئیت علمی در دسترسی به اون صورت نداره !بنابرین باعث شده دانشجویان بیشتر به هم کمک می کنند .
دو دانشجوی دکتر پذیرفته شده برای هیئت علمی گروه آمار زیستی مشهد که طی سال های آینده به هییت علمی گروه به طور کامل خواهند پیوست .
طی منبع موثقی طی دوسال آینده توسط کنکور دکتری دانشجوی آمار زیستی خواهد پذیرفت .
تا کنون حدود14 نفر در گروه آمار زیستی مشهد فارغ التحصیل شده اند که از این تعداد
دو نفر علوم پزشکی شهید بهشتی
سه نفر علوم پزشکی تهران
یک نفر همدان
یک نفر اصفهان
دو نفر تربیت مدرس
یک نفر خارج از ایران (دکتری انفورماتیک )
دکتری آمار زیستی قبول شده اند که این آمار در حد خودش رکورد هست .

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
دوستانی که اطلاع دارید بگین لطفا که رتبه بندی دانشگاه های ایران در آمار زیستی چجوریه؟ یعنی کلا کدام دانشگاه ها بترتیب بهترند گروهاشون؟

نهایتا" با این که با چند نفر از دانشجویان آمار زیستی دانشگاه های مختلف که در مقطع ارشد و دکتری آمار زیستی تحصیل می کنند به صورت گروهی مشورت کردم به نتیجه ی نهایی در رابطه با اولویت بندی دانشگاه ها برای ارشد آمار زیستی نرسیدم و فقط کلی اطلاعات در مورد گروه های مختلف آمار زیستی دانشگاه های مختلف علوم پزشکی جمع کردم که بیشتر باعث سر در گمی ام در ترتیب انتخاب شد .
به نظرم چه بسا ترتیب برای ارشد آمار زیستی به صورت زیر باشه .
1) علوم پزشکی تهران
2) علوم پزشکی شهید بهشتی و تربیت مدرس تقریبا در یک سطح
4) شیراز
5) مشهد و کرمان همدان و اصفهان و ایران تقریبا در یک سطح (مسافت بنظرم ملاک باشد برای انتخاب)
هر چند که دانشگاه اصفهان برتر از همدان هست
اما گروه آمارزیستی همدان به نظر میاد با توجه به صحبت هایی که از دانشجویان اصفهان و همدان شنیدم
گروه آمارزیستی همدان بالاتر وقویتر و منسجم تر از اصفهان باشد .
9) علوم بهزیستی

مابقی دانشگاه ها هم که نتوانستم ترتیبی قطعی با توجه به مزایا و معایبشان پیدا کنم .
مسافت رو هم دوستان حتما" حتما" ملاک قرار دهید .
دانشگاه های دیگر هم خوبند من نتوانستم اطلاعاتم رو کامل کنم تا که نظر دهم .

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
سلام
شما سطح علمی فردوسی مشهد را بعد از شیراز وهمدان میدونید؟
اولویت بندی بالا برای دانشگاه های علوم پزشکی هست آن هم صرفا" برای رشته ی آمار زیستی آن دانشگاه ها ( وزارت علوم امار زیستی در مقطع ارشد ندارد )
ضمنا" شیراز را در گرایش آمار محض (وزارت علوم ) و رشته ی آمار زیستی ( وزارت بهداشت )به نظرم بالاتر از دانشگاه فردوسی و بالاتر از علوم پزشکی مشهد هست که چنین هم هست .

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
همدان در رشته ی آمار زیستی از دانشگاه هایی غیر از تهران -شهید بهشتی و شیراز سر آمد هست حتی از بهزیستی هم بهتره از نظر امکانات و ازنظر هیئت علمی و کلا" همدان تو امار برای خودش یک قطب هست اما نکته بسیار جالب این جاست که همدان با این که تو آمار زیستی به نظرم یکی از قطب ها هست اماقبولی در آن راحت هست ! حتی این طور بگویم که قبولی در مشهد و بهزیستی و حتی شاید اصفهان رتبه بهتری را از قبولی در همدان می خواهد اما همدان از این دانشگاه ها تو رشته ی آمار زیستی برتر هست .

...من نمیخوام مازندران بزنم. ترجیح میدم یک سال بمونم تا یه دانشگاه خوب قبول بشم.
ممنون دوست عزیز.

سلام .
چرا مازندران نمی خواهید حتی اگر حاضر باشید یک سال منتظر بمانید ؟!
این کار به نظر من درست نیست یک سال وقتتان ارزش خیلی بیشتری از این را داره که بخواهید دانشگاهی بهتر اما یک سال دیرتر قبول شوید .
نظر شخصی من این هست که تمام یا اغلب دانشگاه ها را بزنید -شاید ترجیح تان این باشد که اهواز را به علت دوری و نوپایی در رشته ی آمار زیستی اصلا" انتخاب نکنید اما به نظر من مازندران را حتما" انتخاب کنید چرا که به محل زندگی تان نزدیک هست و این نزدیکی امتیاز بسیار بالایی هست که وقتی از ان بی نصیب بودید درکش می کنید .
اگر واقعا" و واقعا" مسافت چندان برایتان مهم نیست همدان میتونه برای شما در ترتیب انتخاب ها در اولویتی بالا تر قرار بگیره چون قبولی راحت تری از دیگر دانشگاه های تراز اول در رشته ی آمار زیستی داره در حالی که در این رشته سطح علمی بالایی داره .
ساعت خوابتان را تنظیم کنید و آرامش داشته باشید تا که نتیجه خوب تری بگیرید
رتبه الزاما" ناشی از سواد علمی داوطلب نیست و دو واوطلب با سطح علمی دقیقا برابر می توانند اختلاف رتبه ای حتی بیشتر از 50 تا از یکدیگر داشته باشند که این در رشته ی آمار زیستی بسیار زیاد هست

biosta

Well-known member
چند تا سوال در مورد رشته آمار زیستی داشتم
1)بازار کاری این رشته چطور هست ؟
اگر آدم کار بلد باشه برای هر رشته ای بازار کار وجود دارد اما این رشته تا زیاد شدن دست سالها فاصله دارد .

2)آینده شغلیش چطور هست ؟
مشاوره- شرکت آماری - محقق علوم زیستی - حتی غیر زیستی -تدریس-

3)آیا رشته سختی هست ؟
بستگی به دانشگاه ی که شخص قبول می شود دارد و نیز بستگی به سطحی که داوطلب با آن سطح علمی قبول می شود و البته به تلاشی که شخص انجام می دهد در دوران تحصیل نیز بستگی دارد

4)آیا در پیام نور و سازمان سنجش هم این رشته وجود داره ؟
هنوز نه / اما زمزمه هایی هست که در سالهای آینده دانشگاه آزاد بیاورد این رشته را

5) رقابت در این رشته برای ارشد چگونه هست ؟
میانگین درصد قبولی در کارشناسی ارشد در هر درس چقدر هست ؟
رقابت در این رشته برای قبولی در ارشد نسبت به بسیاری از دیگر رشته های ارشد وزارت بهداشت پایین تر هست میانگین 35 درصد در تمام دروس داوطلب به عنوان آخرین نفرات قبول حتما" حتما"است بهم ایمیل بزنید تا مطالبی را برایتان در این مورد بفرستم
ضمن این که به لینک های زیر هم می توانید مراجعه کنید

http://amargiran.com/Forum/viewtopic.php?p=1044#1044

http://olumpezeshki.ir/thread10499.html

6)سطح درآمد در ایران و خارج ایران به طور متوسط چقدر هست ؟
در ایران سطح درآمد آمارزیستی تا ماهی 12 میلیون تومان را دیده ام

7)در خارج از ایران این رشته چه جایگاهی داره ؟
زیر بنای هر کار تحقیقاتی در علوم زیستی و انجام علمی و موفقیت آمیز آن با کمک متخصصین آمارزیستی صورت می گیرد مسلما" وقتی برای هر تحقیق و پیشرفتی به کمک یک آماری نیاز باشد جایگاه ویژه ای خواهد داشت

8) از رشته زیست شناسی گرایش علوم جانوری میشه واردش شد ؟
آره / از تمام لیسانس های وزارت بهداشت می توان ارشد آمارزیستی شرکت کرد اما چون پایه درسی آماری ندارید قبولی بسیار وقت می گیرد بخصوص اگر ندانید چی بخونید و چگونه بخوانیدو همچون دیگر تغییر رشته ها کم و بیش اذیت خواهید شد

9)استخدام دولتی این رشته در چه حد است و فارغ التحصیلان این رشته در چه ارگان هایی می توانند کار کنند ؟
اگر کار بلد باشید همچون دیگر رشته ها فرد وارد بازار کار تخصصی رشته اش می شود وگر نه مثل دیگر لیسانس ها یا ارشد ها خواهید بود که به هر استخدامی راضی اند

10) هیئت علمی این رشته در دانشگاهها چقدر قدرتمند عمل می کنند ؟
و آیا در حال حاضر این رشته چیزی به اسم هیئت علمی استخدا می کنه ؟
و کدام دانشگاهها این رشته تدریس میشه ؟
لطفا" خودتان در اینترنت بگردید به نتایج جالبی خواهید رسید

11)رفرنس های این رشته چه کتاب هایی هستند ؟
بهم ایمیل بزن مطلبی مفید در این باره برایت بفرستم kianibo911@mums.ac.ir

آخرین ویرایش:

shayeste

New member
سلام مائده خانم
برای آمارزیستی 2 تا کجا بهتان درس داده شده و از روی کدام کتاب ؟
گروه آمارزیستی و اپیدمیولوژی اهواز الان چند استاد تمام وقت دارد ؟
این دو سوال رو برای این پرسیدم تا که شاید حرفم رو پس بگیرم ، بستگی به جواب شما دارد!!
ترم دو چه درس هایی داشتید ؟
سلام ما آمارزیستی 1 رو از فصل 1 تا 8 نتر رو خوندیم و 2 رو فصل 9 تا 12.
الان 4 دکترای آمارزیستی داره.دو تا فوق لیسانس که قدیمی هستن و هیئت علمی و 1 دکترای اپیدمیولوِژی داره.البته هستن دانشجوهای دکنرای آمارزیستی که به گروههای دیگه درس میدن.
ترم 2.کارآزمایی بالینی ؛بقا ؛ ناپارامتری و آمارزیستی 2 داشتیم.که من خودم به غیر از کارآزمایی از بقیه راضی بودم.مطلب خوب یاد گرفتم.
ما هم لابراتوار آمار داریم با 10 سیستم هر سیستم مخصوص یه نفر.ما کلا دومین ورودی هستیم هر ورودی 5 نفر.سوالات بعدی هم دوس داشتین بپرسین

biosta

Well-known member
شنیده بودم سیستم هایتان لپ تاپ هست .
میگفتن گروه آمارزیستی اهواز امکانات خوبی برای دانشجویانش فراهم کرده
با این حال این گروه کلی راه داره تا که از همه جهت پیشرفت کند .
:rose:
مشهد برای آمارزیستی دو فصول1 تا 15 نتر
و برای آمارزیستی سه فصول 16 تا 28 نتر تدریس میشه
امتحان هم به صورت نوشتن برنامه های r بر روی برگه کاغذ هست و تفسیر خروجی :sadsmiley:

shayeste

New member
نه لپ تاپ نیست.اما سیستمای پیشرفته ای نسبت به زمان خریدشون هستن هر سیستم مخصوص یک نغره با رمز خودش.شما آمارزیستی 1 ندارین؟
ناپارامتریتونم که شبیه سازی درس میدن.که از نظر من کار اشتباهیه.

biosta

Well-known member
:dadad4:

تخمین رتبه ، خودتون را درگیرش نکنید دو سال سابقه ای که برای سیستم تخمین رتبه داشتم و با توجه به این که دو هفته ی دیگه کارنامه ها میاد
میگم بیخیال تخمین رتبه

کارنامه های قبول شدگان سال قبل کمک کننده است
البته اگر قرار باشد ظرفیت ها کاهش یابد که دیگه اون کارنامه ها هم اعتبار ندارند .

biosta

Well-known member
سلام دوستان کسی هست که امار زیستی علوم بهزیستی بخونه؟کلا دانشگاهش چه جوریه؟ خوابگاه میدن راحت؟

به دانشجوی ترم 4 ارشد آمارزیستی علوم بهزیستی می گم بیاد این جا پست بگذارند
امیدوارم بیایند .

hairin

New member
سلام دوستان کسی هست که امار زیستی علوم بهزیستی بخونه؟کلا دانشگاهش چه جوریه؟ خوابگاه میدن راحت؟
سلام
نظر هر کس در مورد دانشگاهش متفاوته ممکنه الان من نظرم رو بگم و شما بیاین این دانشگاه و نظرتون کاملا متفاوت باشه پس این نظرات دیدگاه من هستش
دانشگاه خیلی راحت خوابگاه میده و خوابگاه نوساز و بزرگی داره.
استاداش سخت گیرن و کلا گروه آمارزیستیش دانشجو محوره.

آخرین ویرایش:

صدف1367

New member
باشه:)ببین من به شدت نگرانم دلم می خواد امسال قبول بشم الانم کسایی که اومدن واسه تخمین اصلا زیاد نیستند.فکر کنم باید به حرفتون گوش کنم و واقعا بی خیال بشم:)))

کرهانی

New member
آخ کرمان یعنی رتبه دهمه؟؟؟!!!:14: هی وای من

شیرازم که فکرنکنم خوابگاه بده:dadad4:

hairin

New member
مشتاقانه منتظریم تا یک دانشجوی بهزیستی همچون شما از مزایا و معایت این دانشگاه بگوید .:riz304:

آقای کیانی نظر هر کس در مورد دانشگاهش متفاوته من راضیم چون استادام سخت گیر بودن و میخواستن که هر جلسه درس بخونیم و من واقعا درس خوندم شاید روزی 10 ساعت میخوندم ما گسسته ی اگرستی رو خوندیم که در دوره ی دکتری تدریس میشه بقا و پیوسته رو با دکتر رهگذر خوندیم که از بهترین اساتید ایرانه
کلینیکال رو با دکتر کاطم نژاد داشتیم که از بهترین های ایرانه و فک کنم مدیر گروه تربیت مدرسه
امکانات رفاهی دانشگاه به نطرم از همه ی دانشگاه ها بالاتره از نظر خوابگاه اردو سینما و ...
به نظر من با تجربه ای که الان دارم میگم که هیچ فرقی نمیکنه من دانشگاه تهران باشم یا کرمان یا اهواز و یا ....
موفقیت فقط و فقطو فقط به خود دانشجو بستگی داره من همین دانشگاه بهزیستی درس خوندم که از نطر شما پایین ترین سطح رو داره و من به دانشجوی دانشگا تهران و تربیت مدرس بقا و پیوسته رو درس دادم با حل تمام تمریناتش و این دانشجوها بالا ترین نمرات کلاسشونو گرفتن نمراتی در حد 20
کنکور دکتری سالای قبل رو هم خیلی راحت جواب میدم پس نتیجه میگیریم که همه این مسائل بستگی به تلاش دانشجو داره و واقعیت اینه که دانشجوی ارشد باید یاد بگیره که دیگه استادی نیست خودشه و خودش
دانشجوی ارشد باید استاد خودش باشه و وقتی موضوعی براش مبهم بود انقدر تحقیق و تفحص بکنه تا جواب سوالشو بگیره
نتیجه اینکه نمیشه با توجه به اسم دانشگاه در مورد سطح دانشگاه قضاوت کرد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: biosta

parimah93

New member
من اگه یه باردیگه تواین موقعیت باشم وبخوام طبق رتبم انتخاب دانشگاه انجام بدم باز هم علوم بهزیستی رو به بقیه ای که میتونستم قبول شم ترجیح میدم چون استادامون خیلی سختگیرن واین یه شانس بزرگ واسه قبولی تودکتراست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: biosta

mhz2

New member
دوستانی که با گروه آمارزیستی «دانشگاه ایران» آشنایی دارند لطفا راهنمایی کنند:

۱- با توجه به این که این گروه دانشچوی دوره‌ی دکتری نمی گیره، در مقایسه با دانشگاهی مثل همدان یا شیراز (که دانشجوی دکتری میگیرند)در چه وضعیتی ارزیابی میکنیدش؟

۲- مکان جدید دپارتمان آمار زیستی دانشگاه ایران کجاست ؟ در خود محوطه‌ی اصلی دانشگاه علوم پزشکی ایران نیست؟ درسته؟

بالا