به نظر شما مطمئن ترین تخصص علوم پایه از نظر کار چیست

drmajid45

New member
به نظر شما مطمئن ترین رشته علوم پایه از نظر کار چیست دلیلتون چیه؟

zeindinho

New member
چیزی که علاقه قلبی بهش داری براش هدف داری بهترین برا کاره نمیشه رشته ای را گفت که صد در صد براش کار باشه بستگی به خودت داره

veterner

New member
فكر كنم ژنتيك(ازلحاظ بازار كار) و اپيدميولوژي از لحاظ هيئت علمي شدن بهترينن!

DNA.2013

New member
منم فک میکنم ژنتیک باشه.چون مرکز باروری ناباروری و ازمایشگاه میشه زد خیلی پول توشه

Rahai

New member
بهتره دنبال علاقت بری و اگه تو رشته خودت بهترین باشی کارم برات انشا ا... جور میشه
من موقع انتخاب رشته کنکور سراسری با توجه به نیاز بومی منطقه بخاطر بازار کار رفتم علوم آزمایشگاهی اما تو این 4سال که رفتم دانشگاه خیلی چیزا تغییر کرد: مثلا تو شهر ما یه عالمه پرستار فارغ التحصیل دانشگاه آزاد شهر خودمون بودن و همه بیکار اما از پارسال تا حالا همشون استخدام شدن ولی علوم آزمایشگاهی اونموقع نبود الانم نیست اما حتی یه نفرم استخدام نکردن و نمیکنن!!!! تازه 2 نفر از شهرای دیگه انتقالی گرفتن اومدن .... حالا تا درس بخونی و برگردی خیلی چیزا تغییر میکنه مخصوصا که حتی قوانین هم عین نرخ سکه و دلار ثانیه به ثانیه در حال تغییره.

biosta

Well-known member
آره بعضی رشته ها بازار کار بهتری از دیگر رشته ها دارند اما نهایتا" آنچه که تعیین کننده ی بیکار بودن یا نبودن جوینده ی کار هست مهارتیست که دارد
آیا دروسی را که گذرانده با چه کیفیتی بوده
آیا نرم افزار مربوط به رشته اش را در حد مورد نیاز کارفرما یاد دارد
آیا زبان انگلیسی و مهارت کار با کامپیوتر را در حد مورد نیاز دارد .
تجربه کاری هم اگر نباشد ایرادی ندارد تمام رزومه که سابقه ی کار نیست بالاخره بایستی که از یک جا شروع کرد
سوال این هست که خودمان چه کاری برای افزایش مهارت و توانایی مان در رشته ای که خواندیم انجام داده ایم که از جامعه و دولت انتظار داریم .

nani33

New member
آره بعضی رشته ها بازار کار بهتری از دیگر رشته ها دارند اما نهایتا" آنچه که تعیین کننده ی بیکار بودن یا نبودن جوینده ی کار هست مهارتیست که دارد
آیا دروسی را که گذرانده با چه کیفیتی بوده
آیا نرم افزار مربوط به رشته اش را در حد مورد نیاز کارفرما یاد دارد
آیا زبان انگلیسی و مهارت کار با کامپیوتر را در حد مورد نیاز دارد .
تجربه کاری هم اگر نباشد ایرادی ندارد تمام رزومه که سابقه ی کار نیست بالاخره بایستی که از یک جا شروع کرد
سوال این هست که خودمان چه کاری برای افزایش مهارت و توانایی مان در رشته ای که خواندیم انجام داده ایم که از جامعه و دولت انتظار داریم .

تو ایران مهم ترین دلیل برای داشتن کار خوووب نه علمه نه مهارت صرفا داشتن یه پارتیه فرق نمی کنه دانشگاه آزادی یا دولتی معدلت چنده فقط یه مدرک دره پیت داشته باش با یه پارتی درست حسابی همه چیز درست میشه
اینایی که مهارت مهارت و سواد سواد میکنن هنوز وارد جامعه کاری نشدن ببینن چه خبره
به ندرت کسی اونجایی قرار میگیره که باید باشه مگر خوش شانس باشه
به بزرگمهر گفتن بزرگترین دلیل انقراض ساسانیان چه بود: گفت کارهای خرد به آدم های بزرگ سپردند و کارهای بزرگ را به آدم های کوچک بزرگان دل به کار خرد ننهادند و آدم های کوچک و خرد از عهده کار بزرگ برنیامدند اینچنین دولت ساسانی منقرض گشت
تازه اگرم بیشتر کار کنی میگن خوب حمالی میکنه بذار بیشتر ازش کار بکشیم با همون مزد
واقعیت محضه حداقل تو بیمارستان و خیلی جاهای دیگه که اینطوریه
واسه مجوز گرفتن برای مطب آزمایشگاه و ..هم کلی پارتی بازی میشه کلی هم زیر میزی ردوبدل میشه متاسفانه

آخرین ویرایش:

mj1919

New member
ژنتیک اسمشه ولی فرق چندانی با بقیه رشته ها نداره

دکتر مجید جان
رشته ای که در کل کشور هرسال داره 10 نفر می گیره (امسال 14 تا)،
با رشته ای که فقط بهداشت داره 54 تا میگیره، آزاد و پیام نور و.... هزار یک دانشگاه دیگه، دارند در مجموع چند صد تا می گیرند، قابل مقایسه نیست،

در ثانی این رشته بیش از بیست ساله که تو کشور داره دکتری میگیره، و تقریبا جایگاه مشخصی داره، رو نمیشه با پزشکی مولکولی که هنوز خروجی نداده مقایسه کرد،
واسه ی بیوتک ، من که در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی بودم (که رئیس پژوهشگاه، رئیس ستاد بیوتکنولوژی کشور هم هست)، می دونم چه خبره و چه آینده ای داره (کارشناسی م هم بیوتکه)

درکل وزارت بهداشت بر علوم ارجحیت داره،
و بین رشته های علوم پایه ی پزشکی، رشته های با ظرفیت پذیرش کمتر از حیث بازار کار ، بهتره (شان اجتماعی و نیز درآمد مورد نظرم نیست، فقط استخدامی)

drmajid45

New member
بیوشیمی بالینی از رشته هایی هست که بیکار نمیمونه،
هم آزمایشگاه جا داره و هم هیئت علمی،

رشته ای که مستقل باشه چیه؟
بیوشیمی رو خیلیا میگن به درد نمیخوره خیلیا هم میگن خوبه
ما نفمیدیدم چه جوریه

reza.n

New member
رشته میکروبیولوژی رو هم فراموش نکنید که چه توو علوم پایه پزشکی یعنی وزارت بهداشت و یا وزارت علوم فارغ تحصیل شی جذبش برای کار بالاس:smilies:

mj1919

New member
رشته ای که مستقل باشه چیه؟
بیوشیمی رو خیلیا میگن به درد نمیخوره خیلیا هم میگن خوبه
ما نفمیدیدم چه جوریه

خوب دکتر جان،
من و شما این صحبت ها رو مفصلا توی پیام کردیم، تکرار مکررات نمی گم، ولی باید عرض کنم، کسی که داره درس می خونه، و توی یک رشته صاحب نظر میشه واسه چیه: خوب باید دولت و یا اجتماع از این سرمایه گذاری ش بهره مند بشه دیگه، یا تدریس یا پژوهش و یا...

اگه بخوای واسه خودت کار کنی، با یه لیسانس تو علوم پایه می تونی توی بازار (گرگ بازار) بیوتکنولوژی کشور کار کنی یا بزنی تو کار دلالی وسایل و مواد آزمایشگاه که خوب پولی توش هست،
در کل بازار کار فارغ التحصیلان علوم پایه پزشکی هم شامل همون بند معروف هست که در بقیه ی کشور سایه انداخته: بند پ

aseman63

New member
رشته میکروبیولوژی رو هم فراموش نکنید که چه توو علوم پایه پزشکی یعنی وزارت بهداشت و یا وزارت علوم فارغ تحصیل شی جذبش برای کار بالاس:smilies:

کاملا موافقم داداش رضا؛چند وقته ک دارم میرم دنبال کار ب این نکته پی بردم؛
به نظر من بازار کار ژنتیک نسبت به رشته های دیگه علوم پایه افتضاحه..

bacillus.bs

New member

واقعا رضا؟؟!!!!
من كه فكر مي كنم رشته ي ما مثل روحه
اصلا ديده نميشه نيست در جهان

بالا