سوالی در مورد mri

skyzare

New member
با سلام .

دکتر یه نسخه ای برای MRI برای پدر بزرگ بنده نوشته میخوام بدونم این چه نوع MRI هست ؟

راستش دستخط اش هم که نمیشه درست خوند ولی یه هم چین چیزایی نوشته :

R HLD​
lumb.s.ur.l MRI​
این یعنی چی ؟

musical

New member
دستگاه mri در مواجهه با فلزات

به خاطر مشکل گردن درد که ناشی از فرود آمدن روی زمین با سر و گردن هنگام ورزش کردن پیش آمده،پزشک ام آر آی برام نوشته.دوستان عزیز یه سوال کاملا جدی دارم.این سوال رو بزارین به حساب ترس.اینکه دستگاه ام آر آی در مواجهه با فلزات چقدر وحشتناک میشه.در دوران کودکی سکه ای قورت دادم.به طور معجزه آسایی خفم نکرد و رفت پایین.سکه 5 تومنی که رنگ مس بود.من نمیدونم اون سکه دفع شد یا نه.اگه امکان نداره الان تو شکمم باشه که هیچ ولی حتا اگه درصد کمی امکان داشته باشه که تو معده گیر کرده باشه آیا در صورت وارد شدن به دستگاه ام آر آی ممکنه مشکلی پیش بیاره؟از کجا باید بفهمم که اون سکه دفع شده یا نه؟اصلا رو سکه اثر داره یا فقط رو آهن؟جنس سکه رو نمیدونم. دوستان لطفا راهنمایی کنید.اگه به استادی مسلط به موضوع دسترسی دارید سوال منم بپرسید.
مدتی قبل خبری با این مضمون خوندم که :دختری به خاطر عادت بد جویدن موهاش بیشتر حجم معدش رو مو پر کرده بود و توانایی غذا خوردن نداشت و لاغر شده بود که بعد از فهمیدن پزشکش طی عمل جراحی معدش رو خالی کردن.عکسش هم دیدم.خبر واقعی بود.به خاطراین،این موضوع مشغولم کرده.

E.SH.A

New member
بستگی به قدرت میدان مغناطیسی دستگاه داره.ولی خیلی بعیده براتون مشکلی ایجاد کنه،بااین حال برای اینکه خیالتون راحت بشه قبلش یک گرافی ساده از شکم بگیرین تامطمین بشین،چون سکه جنسش هرچی باشه توی رادیولوژی مشخص میشه.

mahii

New member
به خاطر مشکل گردن درد که ناشی از فرود آمدن روی زمین با سر و گردن هنگام ورزش کردن پیش آمده،پزشک ام آر آی برام نوشته.دوستان عزیز یه سوال کاملا جدی دارم.این سوال رو بزارین به حساب ترس.اینکه دستگاه ام آر آی در مواجهه با فلزات چقدر وحشتناک میشه.در دوران کودکی سکه ای قورت دادم.به طور معجزه آسایی خفم نکرد و رفت پایین.سکه 5 تومنی که رنگ مس بود.من نمیدونم اون سکه دفع شد یا نه.اگه امکان نداره الان تو شکمم باشه که هیچ ولی حتا اگه درصد کمی امکان داشته باشه که تو معده گیر کرده باشه آیا در صورت وارد شدن به دستگاه ام آر آی ممکنه مشکلی پیش بیاره؟از کجا باید بفهمم که اون سکه دفع شده یا نه؟اصلا رو سکه اثر داره یا فقط رو آهن؟جنس سکه رو نمیدونم. دوستان لطفا راهنمایی کنید.اگه به استادی مسلط به موضوع دسترسی دارید سوال منم بپرسید.
مدتی قبل خبری با این مضمون خوندم که :دختری به خاطر عادت بد جویدن موهاش بیشتر حجم معدش رو مو پر کرده بود و توانایی غذا خوردن نداشت و لاغر شده بود که بعد از فهمیدن پزشکش طی عمل جراحی معدش رو خالی کردن.عکسش هم دیدم.خبر واقعی بود.به خاطراین،این موضوع مشغولم کرده.
سلام باید یه عکس ساده شکم یا kubبگیری ک توش سکه اگه تو معده یا روده باشه ک بعیده هنوز باشه .خوب دیده میشه .....بعدم اقدامات لازم صورت بگیره.فلز فلزه خب و در حین انجام ام ار ای نباید فلزی باشه

musical

New member
سلام دوستان. ام آر آی رفتم.مشکلی بابت سکه پیش نیامد.در واقع از دید دکتر ام آر آی امکان نداشت که سکه چند سال تو شکم کسی بمونه و تا حالا باید دفع شده باشه. نتیجه رو به خاطر اینکه ممکنه کس دیگه ای این مشکل براش پیش اومده باشه گفتم که خیالش راحت باشه.
البته کار از محکم کاری عیب نمیکنه.

بالا