انواع تزئین سالاد

am-ml

New member
چیزی که در این تزئین باید توجه بشه اینه که مواد سبزیجات سالاد ریز خورد بشه که خوب بشه بهش شکل داد ،قبل از شروع تزئین مواد زیر اون رو با کمی سس مخلوط می کنیم.
دونه های هندونه رو از زیتون سیاه استفاده کردیم ... بقیه اش هم که واضحه.(ولی بازم اگه جایش رو متوجه نشدین بفرمایین)

نوش جان.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohana

am-ml

New member

به نظر من اگه به جای هویج رنده شده از گلم برگ سفید(رنده یا ریز شده) و پیاز استفاده می کرد ترکیب رنگی زیباتری میشد .

ps2020

New member
چیزی که در این تزئین باید توجه بشه اینه که مواد سبزیجات سالاد ریز خورد بشه که خوب بشه بهش شکل داد ،قبل از شروع تزئین مواد زیر اون رو با کمی سس مخلوط می کنیم.
دونه های هندونه رو از زیتون سیاه استفاده کردیم ... بقیه اش هم که واضحه.(ولی بازم اگه جایش رو متوجه نشدین بفرمایین)

نوش جان.

:33:؟؟؟؟؟؟

mohana

Well-known member

سلام
خیلی نازه ممنونم:thanks:
اینکه اینجوری قالبی شده ب خاطر همون سسه؟

arezoo90

New member
...........................................:sad:

:riz513: psخیلی بامزه بود
خوب لیلا جونم وضوحت منو کشته شاید یکی اصلا هیچی بلد نیست میخواد از شما اشپزی یاد بگیره شما که کد بانویی از کجا بدونه چطور درست کردی خو!!!!!!!!!!!!! :motat:

am-ml

New member
سلام
خیلی نازه ممنونم:thanks:
اینکه اینجوری قالبی شده ب خاطر همون سسه؟

:riz513: psخیلی بامزه بود
خوب لیلا جونم وضوحت منو کشته شاید یکی اصلا هیچی بلد نیست میخواد از شما اشپزی یاد بگیره شما که کد بانویی از کجا بدونه چطور درست کردی خو!!!!!!!!!!!!! :motat:
چشم توضیح میدم ...
مواد سالاد به سلیقه خود شماست ،فقط ریز خرد بشه و بعد با سس مخلوط کنین و به صورت یه قاچ هندونه توی دیس بچینین ،حالا برای تشکیل لایه کناری یک لایه مخلوط سبزی های ریز شده و خیار ریز شده یا فقط خیاز رنده شده رو کنار قاچ تا بالا میریزیم (پوست هندونه ) این که درست بشه روی سطحش رو توی تصویر آخر از پیاز و گوجه رنده شده (بهتر آبی که در اثر رنده شدن میفته رو جدا کنیم) وتوی اونای دیگه هم که ریز خرد شده به جای رنده، در آخر هم زیتونها رو به شکل دونه های رو کار میچینیم.

اعتراف : منم هنوز درستش نکردم :tonguesmiley:ولی بر اساس انچه میبینم و تجربیات قبلی فک کنم درست توضیح دادم ،حتما سعی میکنم همین یکی دو روزه درستش کنم...

آخرین ویرایش:

am-ml

New member

اینا رو دیگه امروز واسه ناهار درست کردم (البته ناهار من بیشتر به عصرونه نزدیکه )

ba ba barghi

Well-known member

سلام كد بانوهاي عزيز ,
جند تا سوال دارم از محضرتون ,
به ترتيبت شكل ها مي برسم,
1.عايا اينمسادله??!ياوفقط با خيار و ساير مخلفات تزيين شده??!اكه باسخ اري است ,مواد واضح نيست!!
2.عايا درست ميبينم ,ميكو در شكل ديده مي شود??!!اين ميكوها ,كويا نبخته اند!!يا اببز شدن يا خشك شدن يا جي??!!
3,كلا اونا كه به شكلاي خوشكلن جي ان??!!
با تشكر از همه ,

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sane

am-ml

New member
سلام كد بانوهاي عزيز ,
جند تا سوال دارم از محضرتون ,
به ترتيبت شكل ها مي برسم,
1.عايا اينمسادله??!ياوفقط با خيار و ساير مخلفات تزيين شده??!اكه باسخ اري است ,مواد واضح نيست!!
2.عايا درست ميبينم ,ميكو در شكل ديده مي شود??!!اين ميكوها ,كويا نبخته اند!!يا اببز شدن يا خشك شدن يا جي??!!
3,كلا اونا كه به شكلاي خوشكلن جي ان??!!
با تشكر از همه ,

سلام به بابای خوبم

1- میتونه سالاد تن ماهی باشه ولی در اصل من برای ایده گرفتن از تزئنش این رو گذاشتم.شما اون وسط که معلوم نیست چیه رو با هر چی دوست داشتی (مثلا کاهو) پر کن.
2- میتونه سالاد ماکارونی باشه ولی بازم هدف ایده گرفتن از تزئینش بود.
3- البته سومی رو زهراجون زحمت کشیده ولی فک کنم بنفشا کلم بنفش و سفید کلم سفید ونارنجی هم هویج هست که رنده شدن و به شکل گنبدی تو یه زمینه سبز از کاهو گذاشته شده ،اون گلی که با گوجه درست شده و همینطورم نحوه ریختن سسها روی اون باعث شده که به صورت گل های رز به نظر برسن.
اون سس صورتی رو هم اینطوری آماده می کنیم که یه کم کلم بنفش رو با مقدار خیلی کمی شکر می پزیم تا نرم بشه ،آب حاصله رو جدا می کنیم و با سس مایونز و سایر چاشنی ها سس سالاد صورتی رو آماده می کنیم.
کلمای پخته رو هم واسه تزیین کنار دیس پلو یا کنار جوجه کباب و ... کاربرد داره.

banoo4921

New member
به روش تصویری برای شما دوستان و کدبانوهای عزیز ایرانی

%D8%AA%D8%B2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AF-%D9%81%D8%B5%D9%84-12.jpg

%D8%AA%D8%B2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AF-%D9%81%D8%B5%D9%84-14.jpg

%D8%AA%D8%B2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AF-%D9%81%D8%B5%D9%84-salad-decoration-2.jpg

salad-decoration.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

MAHSABANOO

New member
اون سس صورتی رو هم اینطوری آماده می کنیم که یه کم کلم بنفش رو با مقدار خیلی کمی شکر می پزیم تا نرم بشه ،آب حاصله رو جدا می کنیم و با سس مایونز و سایر چاشنی ها سس سالاد صورتی رو آماده می کنیم
لیلا جان این روش فکر کنم ساده تر باشه البته اگه ترشیه آلبالو و لبو دم دست باشه
یه مقدار از سرکه این ترشی ها که گفتم حالا فرق نداره کدوم ولی اگه لبو باشه بهتره چون رنگ قشنگتری بهمون میده توسس میزنیم ولی دیگه نباید آبلیمو بزنیم چون ترشی همون سرکه کافیه براش

بالا