مشکلات کاری

am-ml

New member
سلام به همه مهندسین محترم

لطفا اینجا مسائل و مشکلاتی که تو کار بهداشت محیط توی شبکه بهداشت باهاش مواجه بودین رو بنویسین و راه حلی رو هم که براش استفاده کردین بفرمایین...

پ.ن: دوستانی که هنوز شاغل نشدن ،میتونن سوالاتشون رو بپرسن و با تجربه ترا جواب بدن.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AWWA

AWWA

New member
بیشترین مشکل من زمان طرح این بود که تو سیستم مدیریتی، بهداشت محیط رو جزو الویتای آخر قرار میدادن.مثلا وقتی سیل میومد اگه مشکل کمبود جا تو ماشین شبکه بود اولین گزینه ای که برا حذف به ذهنشون میرسید بهداشت محیط بود.به تمام معنا جهاد کردم تا این مسئله رو حلش کنم:))

AWWA

New member
مورد دومم درخواست ماشین واجازه ماموریت برا نمونه برداری آب بود. چون تعداد روستاها زیاد بود هرماه حداقل چهار بار نیاز به نمونه برداری بود. مرکز بهداشتی ماشین دادنو وظیفه شبکه میدونست و شبکم وظیفه مرکز.بالاخره با کلی دنگ و فنگ اینم خوشبختانه حل شد.و قرار شد دوبارو مرکز و دوبارشو شبکه ماشین در اختیارم بذارن.
پ ن:لیلاجون خودتم از تجربه هات اینجا بنویس.اونایی رو که تو پروفایلم هست رو اینجام بذار تا بقیه دوستان استفاده کنن. مجددا بازرس نمونهء استان شدنتو تبریک میگم.ان شاءالله همیشه موفق باشی:rose:

am-ml

New member
سلام بچه ها
یکی از مشکلات خودم رو اینجا می پرسم ،لطفا راهنمایی بفرمایین.
زمانی که محیط کشت هام رو توی اتوکلاو میگذارم که استریل بشه ،بعد از خارج کردنش و سرد شدنشون در دمای محیط اینجا (25-30 درجه) متاسفانه توی تمام لوله های درهام حباب بود؟
تخیله بخار این اتو کلاو دستی هست و از بغلش (لوله تخلیه بخار از بدنه خارج شده ) حواسم هست که در تمام مدت تخلیه بخار به صورت دم روباهی باشه...
سرعت سر کردن رو هم با خروج سریع محیط ها از اتو کلاو و روشن کردن کولر تغییر دادم ولی بازم اصلاح نشد .
گیج دستگاه فشار رو مثل همیشه نشون میده .
روش درست کردن محیط کشت هم مثل قبلا هست که مشکلی نداشتم.در واقع قبل از استریلیزاسیون حباب ندارن ولی بعدش حباب میزنن.

am-ml

New member
یه سوال دیگه: تیو سولفات رو به شکل محلول درست کنیم ایراد داره؟
پ.ن: من تا حالا کریستالش رو استفاده کردم ولی محلولش به صرفه تره.

am-ml

New member
در بازدید از رستوران ها:
اگه دماسنج نداشتین برای چک کردن رسیدن به دمای پخت کافی در مورد بعضی چیزا میشه کارای انجام داد.
1- مرغ شکم پر: برش از بغل ران : در صورت عدم خروج خونابه و قرمز نبودن مناسب است.
2- استیک : فرو کردن چنگال در آن و عدم خروج خونابه،انجام یک برش عمقی و عدم قرمزی در عمق آن.
3-کباب کوبیده : چک کردن وسط آن و قرمز نبودن وسط کباب.
4- گوشت در خورش و بقیه غذا ها: تغییر رنگ به خاکستری.و عدم قرمزی عمق آن و عدم خروج خونابه.
5- پلو: هم زدن با قاشق و بلند شدن بخار از دیس .
6- تخم مرغ: سفت بودن زرده.

sakar

New member
یه سوال دیگه: تیو سولفات رو به شکل محلول درست کنیم ایراد داره؟
پ.ن: من تا حالا کریستالش رو استفاده کردم ولی محلولش به صرفه تره.
من شاغل نیستم ولی بعد کاراموزی همین سوالو استاد از م پرسید منم که اصلا اینکارو تو ازمایشگا انجام نداده بودم نمیدونستم ینی اصلا تو ازمایشگا ه تیو سولفاتو ندیده بودم که چجوری و کجا ازش استفاده میکنن چون اونجا خودش مسول داشت ما فقط یه سری کار مشخص انجام میدادیم
القصه جوابو بلد نبودم منم ازاستاد جوابشو خواستم استاد گفت که باید پودرو به محلول تبدیل کنیم و تا اونجاییم که یادمه گفت تو یه ظرف شیشه ای تیره نگهداری میکنیم مدت ماندگاریشم کمه یه نمرم بابت این سوال ازم کم کرد

sakar

New member
سلام بچه ها
زمانی که محیط کشت هام رو توی اتوکلاو میگذارم که استریل بشه ،بعد از خارج کردنش و سرد شدنشون در دمای محیط اینجا (25-30 درجه) متاسفانه توی تمام لوله های درهام حباب بود؟
تخیله بخار این اتو کلاو دستی هست و از بغلش (لوله تخلیه بخار از بدنه خارج شده ) حواسم هست که در تمام مدت تخلیه بخار به صورت دم روباهی باشه...
سرعت سر کردن رو هم با خروج سریع محیط ها از اتو کلاو و روشن کردن کولر تغییر دادم ولی بازم اصلاح نشد .
روش درست کردن محیط کشت هم مثل قبلا هست که مشکلی نداشتم.در واقع قبل از استریلیزاسیون حباب ندارن ولی بعدش حباب میزنن.
اینم مسول انجام میداد ولی فک کنم کولر مشکل زا باشه شاید .......احتمالا.........
بدون کولر سردشون کردی؟
یه چیزایی یادمه ولی دیگه مال صد سال پیشه

sakar

New member
لیلا جان منم بازرس نمونه شدنتو تبریک میگم ایشالا همیشه نمونه باشی
:rose:

am-ml

New member
لیلا جان منم بازرس نمونه شدنتو تبریک میگم ایشالا همیشه نمونه باشی
:rose:
ممنونم دوست من

اینم مسول انجام میداد ولی فک کنم کولر مشکل زا باشه شاید .......احتمالا.........
بدون کولر سردشون کردی؟
یه چیزایی یادمه ولی دیگه مال صد سال پیشه
امروز اون مهندسی که قرار بود بیاد اومد و کفت مشکل از فشارداخل اتوکلاو بوده که به مقدار مورد نظر نمی رسیده و احتمالا گیجم خرابه که بد نشون میده ،در هر حال تنظیمش کرد.

arshad246

New member
سلام بچه ها
نمونه الودس

بالا