تغییرات بزرگ در رشته ی تغذیه در راه است

nasehp67

New member
پیشنهادات اصلاح رشته ی تغذیه
سلام
دوستان این پیشنهادای جدید جمعی از دانشجویان تغذیه است برای ارسال نامه به وزیر بهداشت و تغییر مقطع تغذیه(از کارشناسی به دکترای حرفه ای مثل فیزیوتراپی)و بعضی از پیشنهادات دیگه برای تعریف بیشتر تو جامعه و بیمارستان وایجاد بازار کار لطفا بخونین و نظر بدین و کامنت بذارین برام

هیئت مدیره ی محترم گروه دانشجویان و فارغ التحصیلان انجمن تغذیه ایرا(اتا)
سلام علیکم
احتراما به استحضار می رساند ما جمعی از دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی رشته تغذیه دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور در طی این نامه خواستار احقاق حقوق دانشجویان این رشته و شناساندن هرچه بیشتر این رشته در بیمارستانها،کلینیک ها ودر جامعه می باشیم که عدم این کار باعث بی انگیزگی فارغ التحصیلان و دانشجویان این رشته شده است لذا:
درخواست های کلی ما از مسئولان محترم به صورت ذیل است

1- تلاش در جهت ارتقاء مقطع رشته تغذیه از کارشناسی علوم تغذیه به پزشک تغذیه در مقطع دکترای حرفه ای در کنکور سراسری برای خدمات شایسته تر این قشر به مردم و جامعه و گذاشتن امتحان جامع علوم پایه بعد از گذراندن ۴ ترم تحصیلی در جهت آمادگی و سواد بیشتر
2- گنجاندن دروس فارماکولوژی بیشتر در مقطع کارشناسی و گنجاندن ۲واحد در مقطع ارشد و حداقل ۴واحد در مقطع دکترای تخصصی
3- گرفتن حق تجویز آزمایش توسط کارشناس و پزشک تغذیه و همچنین تجویز بعضی از داروهای شیمیایی مرتبط با تغذیه با پوشش دادن کلیه ی بیمه ها
4- اضافه کردن دروس بیماریهای داخلی مرتبط با تغذیه به سر فصل آموزشی مقاطع مختلف رشته ی تغذیه و رژیم درمانی
5- راه اندازی بخش های تغذیه و رژیم درمانی در تمام بیمارستان ها حتی بیمارستانهای شهرهای کوچک و افزایش واحدهای کارآموزی و کارورزی تغذیه در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و کار کردن آن ها بطور مستقل در بخش های تغذیه و سایر بخش ها بطوری نیاز به آنها (پزشک تغذیه) واقعا احساس شود.
6- تشکیل دوره ی های دکترای تخصصی در رشته های متعدد مانند اپیدمیولوژی تغذیه،تغذیه جامعه و تغذیه و رژیم درمانی بعد از گذراندن دوره ی دکترای حرفه ای
7-منع کردن شرکت رشته های دامپزشکی ،کارشناسی ارشد صنایع غذایی و دامپروری برای شرکت در مقطعph.d تغذیه برای تخصصی شدن رشته و بر حق بودن لفظ متخصص تغذیه برای فرد دارای مدرک دکترای تخصصی و همچنین منع شرکت رشته های به غیر از علوم تغذیه در مقطع کارشناسی ارشد
*ضمنا در صورت پیگیری شما قشر زحمت کش حمایت همه جانبه ی دانشجویان تغذیه از شما حتمیست و موجب ایجاد شعف و انگیزه در این قشر میشود.
برماتغذیه شناسان واجب است که در جهت گرفتن حقوق خود و ایجاد انگیزه در فارغ التحصیلانمان نهایت تلاش را انجام دهیم
باتشکر:دانشجویان تغذیه اردیبهشت۱۳۹۲
لطفا نظر بدین؟

tifany

New member
پیشنهادات اصلاح رشته ی تغذیه
سلام
دوستان این پیشنهادای جدید جمعی از دانشجویان تغذیه است برای ارسال نامه به وزیر بهداشت و تغییر مقطع تغذیه(از کارشناسی به دکترای حرفه ای مثل فیزیوتراپی)و بعضی از پیشنهادات دیگه برای تعریف بیشتر تو جامعه و بیمارستان وایجاد بازار کار لطفا بخونین و نظر بدین و کامنت بذارین برام

هیئت مدیره ی محترم گروه دانشجویان و فارغ التحصیلان انجمن تغذیه ایرا(اتا)
سلام علیکم
احتراما به استحضار می رساند ما جمعی از دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی رشته تغذیه دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور در طی این نامه خواستار احقاق حقوق دانشجویان این رشته و شناساندن هرچه بیشتر این رشته در بیمارستانها،کلینیک ها ودر جامعه می باشیم که عدم این کار باعث بی انگیزگی فارغ التحصیلان و دانشجویان این رشته شده است لذا:

1- تلاش در جهت ارتقاء مقطع رشته تغذیه از کارشناسی علوم تغذیه به پزشک تغذیه در مقطع دکترای حرفه ای در کنکور سراسری برای خدمات شایسته تر این قشر به مردم و جامعه و گذاشتن امتحان جامع علوم پایه بعد از گذراندن ۴ ترم تحصیلی در جهت آمادگی و سواد بیشتر
2- گنجاندن دروس فارماکولوژی بیشتر در مقطع کارشناسی و گنجاندن ۲واحد در مقطع ارشد و حداقل ۴واحد در مقطع دکترای تخصصی
3- گرفتن حق تجویز آزمایش توسط کارشناس و پزشک تغذیه و همچنین تجویز بعضی از داروهای شیمیایی مرتبط با تغذیه با پوشش دادن کلیه ی بیمه ها
4- اضافه کردن دروس بیماریهای داخلی مرتبط با تغذیه به سر فصل آموزشی مقاطع مختلف رشته ی تغذیه و رژیم درمانی
5- راه اندازی بخش های تغذیه و رژیم درمانی در تمام بیمارستان ها حتی بیمارستانهای شهرهای کوچک و افزایش واحدهای کارآموزی و کارورزی تغذیه در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و کار کردن آن ها بطور مستقل در بخش های تغذیه و سایر بخش ها بطوری نیاز به آنها (پزشک تغذیه) واقعا احساس شود.
6- تشکیل دوره ی های دکترای تخصصی در رشته های متعدد مانند اپیدمیولوژی تغذیه،تغذیه جامعه و تغذیه و رژیم درمانی بعد از گذراندن دوره ی دکترای حرفه ای
7-منع کردن شرکت رشته های دامپزشکی ،کارشناسی ارشد صنایع غذایی و دامپروری برای شرکت در مقطعph.d تغذیه برای تخصصی شدن رشته و بر حق بودن لفظ متخصص تغذیه برای فرد دارای مدرک دکترای تخصصی و همچنین منع شرکت رشته های به غیر از علوم تغذیه در مقطع کارشناسی ارشد
*ضمنا در صورت پیگیری شما قشر زحمت کش حمایت همه جانبه ی دانشجویان تغذیه از شما حتمیست و موجب ایجاد شعف و انگیزه در این قشر میشود.
برماتغذیه شناسان واجب است که در جهت گرفتن حقوق خود و ایجاد انگیزه در فارغ التحصیلانمان نهایت تلاش را انجام دهیم
لطفا نظر بدین؟

che jaeiyam omadi
?
inja bachehabishtar az yebreshteye dige mikhan taghziye bekhunan?!!

varia

Well-known member
اول اینکه اگه واقعا به فکر اصلاح رشته تون هستید تو بند 7 لفظ پزشکی رو هم اضافه کنید. دوم اینکه منم با اینکه واقعا به تغذیه علاقه دارم میخوام که شماها تو این زمینه به هدفتون برسید. تغذیه میتونه رکن اساسیه درمان باشه ولی نیاز به همت اساتید و فعالین رشتتون داره. اگه کمکی از دست منم بیاد انجام میدم.

nasehp67

New member
[COLOR=""]همراه شو عزیز ...

این درد مشترک ...تنها جدا جدا ...درمان نمیشود
[/COLOR]

ghazalenutr

New member
سلام دوستان از طرف منم این نامه ی ارسالی به رئیس انجمن تغذیه راجب تغییرات تغذیه رو دارم البته نمیدونم رسیده دست دکترحاجی فرجی یانه من از سایت گرفتم براتون میزارم(ازسایت فک کنم نتایج انتخابات نظام پزشکی بود گرفتم)

ghazalenutr

New member
رئیس محترم انجمن تغذیه ایران(اتا)
سلام علیکم
احتراما به استحضار می رساند ما جمعی از دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی رشته تغذیه دانشگاه علوم پزشکی .......در طی این نامه خواستار احقاق حقوق دانشجویان این رشته و شناساندن هرچه بیشتر این رشته در بیمارستانها،کلینیک ها ودر جامعه می باشیم که عدم این کار باعث بی انگیزگی فارغ التحصیلان و دانشجویان این رشته شده است لذا:

1- تلاش در جهت ارتقاء مقطع رشته تغذیه از کارشناسی علوم تغذیه به پزشک تغذیه در مقطع دکترای حرفه ای در کنکور سراسری برای خدمات شایسته تر این قشر به مردم و جامعه و گذاشتن امتحان جامع علوم پایه بعد از گذراندن ۴ ترم تحصیلی در جهت آمادگی و سواد بیشتر و حذف تدریجی رشته ی کارشناسی و ارشد تغذیه

ghazalenutr

New member
راه اندازی دکترای حرفه ای تغذیه و حذف مقطع کارشناسی و ارشد این رشته

نامه ی دانشجویان تغذیه به رئیس انجمن و درخواست دکترا شدن این رشته

رئیس محترم انجمن تغذیه ایران(اتا)
سلام علیکم
احتراما به استحضار می رساند ما جمعی از دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی رشته تغذیه دانشگاه علوم پزشکی .......در طی این نامه خواستار احقاق حقوق دانشجویان این رشته و شناساندن هرچه بیشتر این رشته در بیمارستانها،کلینیک ها ودر جامعه می باشیم که عدم این کار باعث بی انگیزگی فارغ التحصیلان و دانشجویان این رشته شده است لذا:

1- تلاش در جهت ارتقاء مقطع رشته تغذیه از کارشناسی علوم تغذیه به پزشک تغذیه در مقطع دکترای حرفه ای در کنکور سراسری برای خدمات شایسته تر این قشر به مردم و جامعه و گذاشتن امتحان جامع علوم پایه بعد از گذراندن ۴ ترم تحصیلی در جهت آمادگی و سواد بیشتر و حذف تدریجی رشته ی کارشناسی و ارشد تغذیه

ghazalenutr

New member
doostan taghziei lotfan rajebe in mozou k ayandeye reshtamun hastesh bishtar bahs konim va nazar bedim
lotfan nazaratetun ro begin rajebe in name va be bagheye dootan o ashnayanetanam etelae resani konin?

varia

Well-known member
اینحا ایران است صدای جمهوری اسلامی...

مرگ من از خواب پا شدی بیانه صادر کردی؟ آره احتمالا خواب آلود بودی والا میفهمیدی تو مملکتی که دردش شکم مردمشه دیگه جا واسه بهداشت و اینجور حرفا نمیمونه... وقتی پول واسه خرج شدن نباشه احقاق حقوقی هم در کار نیست ملت به زور پول ویزیت دکترو میدن اونم صب میکنن اگه مشکلشون جدی شد میرن پیش دکی حالا تو بیا بگو حق ویزیت بدن حق مشاوره بدن نمیدونم سرمایه گذاری کنن بخش مجزا بزنن آخ چه خواب شیرینی... اگه بحث نیاز باشه تو همه رشته ها """"""" متخصص زبده""""" میخوایم فرض کن اگه مدیرای ما متخصص بودن وضع ما اینجور بود اگه اقتصاد دانای ما متخصص بودن اگه حقوق دانای ما متخصص بودن اگه اگه اگه اگه وضع ما این شکلی بود؟؟؟؟ افسردگی تو جامعه ی ما بیداد میکنه خیلی خیلی خیلی یعنی بیش از حد نیاز هس روانشناسی و مسایل تربیتی تو جامعه رواج پیدا کنه سرمایه گذاری میشه؟؟؟ چه سرمایه ای چه کشکی؟؟؟

چه خنده دار...

من پای همچین نامه ای رو امضا نمیکنم چرا که به جای یه رشته خاص باید دنبال احقاق حقوق تموم رشته ها باشیم باید دنبال یه انقلاب دانشگاهی باشیم....

خواب خوبی بود سپـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاس

بابا سالار خودتو كنترل كن!
احياي همه جانبه ي حق رشته ها تو كشور ما امكانش پايينه!
همين بهتر كه هر رشته خودش واسه خودش پا به عرصه پيشرفت و احياي حقوقي برداره.
بعدشم اگه از اون جهت ناراحتي مطمئن باش اين نامه تا برسه دست صاحبش 4-5 سالي طول ميكشه.
فيزيزتراپها براي اينكه رشتشون دكتري حرفه اي بشه از سال 86 داشتن پيگيري ميكردند. سال 89 dpt شدنشونو جشن گرفتن و امسال كه سال 92هست اولين آزمون دكتري حرفه اي شونو اونم با ظرفيت 15 نفر فقط دانشگاه تهران داره برميداره.
با يه نامه هييييييييچ ترتيب اثري داده نميشه بايد همه تغذيه اي ها با هم متحد شن بعد چندتا نفوذ قوي تو وزارت داشته باشن بعد شروع به چونه زدن با پزشكها و تا تصويب و تائيد حرفشون 5سالي ميگذره و اين هدف فقط و فقط به پشتكار تغذيه اي ها بستگي داره واينكه چقدر صاحب نفوذ و قدرت در اجرا هستند.

drmajid45

New member
خدمت دوستانی که حرف از منع کردن دامپزشک از ازمون کردن باید بگم کسی که تو ازمون رتبه ی بالا اورده و cv قویتری نسبت به شما داشته بدون در نظر گرفتن مدرک قبلیش مطمئنا واجد شرایط شرکت در تخصص بوده پس صرف مدرک کارشناسی دلیلی بر علم اون شخص نیست
خیلی از دامپزشکا در بسیاری از موارد از دانشجویان اون رشته سر تر هستن
شما به جای فکر کردن به حذف دیگران دنبال ارتقا سطح علمی هم رده های خودتون باشید تا از بقیه رشته ها در ازمون کم نیارید

نوتر

New member
خدمت دوستانی که حرف از منع کردن دامپزشک از ازمون کردن باید بگم کسی که تو ازمون رتبه ی بالا اورده و cv قویتری نسبت به شما داشته بدون در نظر گرفتن مدرک قبلیش مطمئنا واجد شرایط شرکت در تخصص بوده پس صرف مدرک کارشناسی دلیلی بر علم اون شخص نیست
خیلی از دامپزشکا در بسیاری از موارد از دانشجویان اون رشته سر تر هستن
شما به جای فکر کردن به حذف دیگران دنبال ارتقا سطح علمی هم رده های خودتون باشید تا از بقیه رشته ها در ازمون کم نیارید

الان اگه من بخوام به این جواب بدم یه عده ی خاص میگن نوتر داره شلوغش میکنه اگه بش جواب ندم که نمیشه چون حق بچه های تغذیه از بین میره. پس بش جواب میدم
اولا اینکه از لحن حرف زدنت اصلا خوشم نیومد. تو پروفایلت نوشته سال ورودبه دانشگاه 89 یعنی سالی که من دوره ی کارشناسیو تموم کردم. بعد نوشتی رشته ی مورد علاقه بیولوژی ...
خب سوال اول اینجامطرحه تو کجا نظر دادن راجع به تغذیه کجا؟ تو فرمایشاتت فرمودی خیلی وقتا دانشجویان دامپزشکی سرتر از اون رشته یعنی تغذیه هستن! ( که البته مطمئنم خیلی از تغذیه ای ها خندیدن بهت، مرسی که دل یه عده رو شاد کردی).از سال 84 تا الان یعنی بمدت 8 سال تمام زمانی که پزشکای عزیز سهمیه داشتند 2 نفر تونستند وارد مقطع پی اچ دی تغذیه بشن تو دانشگاه تبریز. و صفر نفر دامپزشک. بعد از اینکه سهمیه پزشکای عزیز رو برداشتند این عدد برای دامپزشکا و پزشکا هر دو شبیه هم شد یعنی 0
ببین دوست محترم سعی کن در مورد چیزی نظر بدی که لاقل یکمی در محدوده ی شما باشه. فقط یه خورده نه زیاد. وقتی در مورد سی وی بچه های تغذیه و نمره کتبی بچه های تغذیه اطلاعاتی نداری اول مطالعه کن بعد ببین اگه تونستی برسی به اون امتیاز که بچه های تغذیه میرسن بعد بیا اظهار ادب بفرما. اینم بدون خیلی از بچه های تغذیه صرف نمره کتبیشون بیشتر از جمع نمره کتبی و مصاحبه ی بزرگای شماست.

آخرین ویرایش:

.Neda

New member
الان اگه من بخوام به این جواب بدم یه عده ی خاص میگن نوتر داره شلوغش میکنه اگه بش جواب ندم که نمیشه چون حق بچه های تغذیه از بین میره. پس بش جواب مبدم
اولا اینکه از لحن حرف زدنت اصلا خوشم نیومد. تو پروفایلت نوشته سال ورودبه دانشگاه 89 یعنی سالی که من دوره ی کارشناسیو تموم کردم. بعد نوشتی رشته ی مورد علاقه بیولوژی ...
خب سوال اول اینجامطرحه تو کجا نظر دادن راجع به تغذیه کجا؟ تو فرمایشاتت فرمودی خیلی وقتا دانشجویان دامپزشکی سرتر از اون رشته یعنی تغذیه هستن! ( که البته
مطوئنم خیلی از تغذیه ای ها خندیدن بهت، مرسی که دل یه عده رو شاد کردی).از سال 84 تا الان یعنی بمدت 8 سال تمام زمانی که پزشکای عزیز سهمیه داشتند 2 نفر تونستند وارد مقطع پی اچ دی نغذیه بشن تو دانشگاه تبریز. و صفر نفر دامپزشک. بعد از اینکه سهمیه پزشکای عزیز رو برداشتند این عدد برای دامپزشکا و پزشکا هر دو شبیه هم شد یعنی 0
ببین دوست محترم سعی کن در مورد چیزی نظر بدی که لاقل یکمی در محدوده ی شما باشه. فقط یه خورده نه زیاد. وقتی در مورد سی وی بچه های تغذیه و نمره کتبی بچه
های تغذیه اطلاعاتی نداری اول مطالعه کن بعد ببین اگه تونستی برسی به اون امتیاز که بچه های تغذیه میرسن بعد بیا اظهار ادب بفرما. اینم بدون خیلی از بچه های تغذیه صرف نمره کتبیشون بیشتر از جمع نمره کتبی و مصاحبه ی بزرگای شماست.
سلام به دوستان
تو اين انجمن هر وقت سر هر موضوعى بحثى بيش مياد اخرش همه كاسه كوزه ها سر بزشكا شكسته ميشه كه بماند!
راجع به تغييرات رشته تغذيه كه اميدوارم هر جه كه حق و حقوق واقعيتون هست بهش برسيد،در مورد امارى كه دوست عزيز نوتر ارائه كرده بودن،من تبريز رو نميدونم اما ٢ نفر از دوستان خود من كه بزشك هستن ازمون سال ٩٠ شيراز و اصفهان قبول شدند.بارها كفتم جه خوب بود اكر براى دفاع از خودمون بقيه رو زير سوال نميبرديم!

نوتر

New member
سلام به دوستان
تو اين انجمن هر وقت سر هر موضوعى بحثى بيش مياد اخرش همه كاسه كوزه ها سر بزشكا شكسته ميشه كه بماند!
راجع به تغييرات رشته تغذيه كه اميدوارم هر جه كه حق و حقوق واقعيتون هست بهش برسيد،در مورد امارى كه دوست عزيز نوتر ارائه كرده بودن،من تبريز رو نميدونم اما ٢ نفر از دوستان خود من كه بزشك هستن ازمون سال ٩٠ شيراز و اصفهان قبول شدند.بارها كفتم جه خوب بود اكر براى دفاع از خودمون بقيه رو زير سوال نميبرديم!

بله حالا به رشته ی شما توهین شد؟؟؟؟ اونوقت این آقا اومده به رشته ی من توهین کرده من نباید جواب بدم؟؟؟ من کجا به رشته ی شما توهین کردم؟؟ اون متنی که من بالا نوشتمو بیارین من قبول میکنم. خوبه دیگه هر کی هر چی خواست باربط و بی ربط داره در مورد تغذیه نظر میده ما نباید جواب بدیم اگه جواب بدیم محکوم میشیم به تک بعدی رفتن اما شمایی که اصلا به رشته ت من توهینی نکردم دارین از ما که از خودمون دفاع کردیم ایراد میگیرین. جالبه دیگه اینجا بعضیا فرهنگشون اینه که اگه به رشته ت توهین کردن جواب نباید بدیم حالا هم که ما بخواییم یه آمار بدیم محکوم میشیم به توهین به بقیه رشته ها.من فقط یه آمار صرف دادم هیچ کاری هم به رشته ی شما ندارم. حالا دیگه شما اگه به زور میخواین برچسب بچسبونین که من بهتون توهین کردم دیگه بحث جداییست. من چیکار کنم که تو این انجمن همه ی کاسه کوزه ها سر رشته ی شما شکسته میشه؟ . من از رشته ی خودم دفاع کردم. از این به بعد هم دفاع خواهم کرد.ضمنا اون جایی که من به رشته ی شما توهین کردم رو بیارین من منتظرم ببینم.بجای اینکه مغرضانه و سوگیرانه جلو بریم و فقط اونچه که خودمون و به نفعمونه رو ببینیم بهتر نیست یکم دیدمونو باز کنیم و حق به جانبانه تصمیم نگیریم؟ یه نگاهی به لحن طرف بندازید بعد بگید کی به کی توهین کرده البته بعید میدونم اینکارو بکنید کاملا طبیعیه.اگه ما با رشته های شما اونشکلی صحبت میکردیم فک کنم بجای جواب، این انجمن رو کلا رو سر مای بیچاره خراب میکردین.بخاطر دفاعی که حق ماست این برخورد میشه با ما وای به روزی که بخاییم به یه رشته ی خاص توهین کنیم که البته خیلی فاصله داره با فرهنگ ما.

آخرین ویرایش:

drmajid45

New member
دوست عزیز من به کسی توهین نکردم شما میشه بگی کجا متن من توهین به دیگر رشته ها بود
در ضمن اگه من توهین کردم شما که گل کاشتی و کارو از توهین جلوتر بردی و هم به شخصیت بنده هم به اطلاعات بنده توهین کردی و به قشر بزرگی رو مورد عنایت قرار دادی
این افکار بسته که کسی وارد رشته ی ما نشه و اینا مال افرادی هست که به توان خودشون ایمان ندارن بسیاری از دانشکده های مطرح جهان از سد اینجور افکار گذشتن
شما با سرچ میتونی بسیاری از dvm هارو ببینی که تغذیه خوندن و بسیار موفق بودن
در ضمن کسی که علاقه داشته و خودش وقت زیادی رو برای خوندن این رشته صرف کرده مطمئنا هم صلاحیتشو داره و علاقشو
در ضمن بزرگای ما اونقدر برای ما قابل احترام هستن که با توهین شما ناراحت نشن

نوتر

New member
دوست عزیز من به کسی توهین نکردم شما میشه بگی کجا متن من توهین به دیگر رشته ها بود
در ضمن اگه من توهین کردم شما که گل کاشتی و کارو از توهین جلوتر بردی و هم به شخصیت بنده هم به اطلاعات بنده توهین کردی و به قشر بزرگی رو مورد عنایت قرار دادی
این افکار بسته که کسی وارد رشته ی ما نشه و اینا مال افرادی هست که به توان خودشون ایمان ندارن بسیاری از دانشکده های مطرح جهان از سد اینجور افکار گذشتن
شما با سرچ میتونی بسیاری از dvm هارو ببینی که تغذیه خوندن و بسیار موفق بودن
در ضمن کسی که علاقه داشته و خودش وقت زیادی رو برای خوندن این رشته صرف کرده مطمئنا هم صلاحیتشو داره و علاقشو
در ضمن بزرگای ما اونقدر برای ما قابل احترام هستن که با توهین شما ناراحت نشن
باشه من حرفی ندارم حق باشماس

ketabsabz

Well-known member
انشاالله که در آینده بچه های تغذیه اون چیزیو که از ته قلب میخوان ببینن که همانا تحول توی این رشته اون طوری که استحقاقش رو دارن چون واقعا بچه های زرنگی هستن و حقشون داره ضایع میشه

.Neda

New member
بله حالا به رشته ی شما توهین شد؟؟؟؟ اونوقت این آقا اومده به رشته ی من توهین کرده من نباید جواب بدم؟؟؟ من کجا به رشته ی شما توهین کردم؟؟ اون متنی که من بالا نوشتمو بیارین من قبول میکنم. خوبه دیگه هر کی هر چی خواست باربط و بی ربط داره در مورد تغذیه نظر میده ما نباید جواب بدیم اگه جواب بدیم محکوم میشیم به تک بعدی رفتن اما شمایی که اصلا به رشته ت من توهینی نکردم دارین از ما که از خودمون دفاع کردیم ایراد میگیرین. جالبه دیگه اینجا بعضیا فرهنگشون اینه که اگه به رشته ت توهین کردن جواب نباید بدیم حالا هم که ما بخواییم یه آمار بدیم محکوم میشیم به توهین به بقیه رشته ها.من فقط یه آمار صرف دادم هیچ کاری هم به رشته ی شما ندارم. حالا دیگه شما اگه به زور میخواین برچسب بچسبونین که من بهتون توهین
کردم دیگه بحث جداییست. من چیکار کنم که تو این انجمن همه ی کاسه کوزه ها سر رشته ی شما شکسته میشه؟ . من از رشته ی خودم دفاع کردم. از این به بعد هم دفاع خواهم کرد.ضمنا اون جایی که من به رشته ی شما توهین کردم رو بیارین من منتظرم ببینم.بجای اینکه مغرضانه و سوگیرانه جلو بریم و فقط اونچه که خودمون و به نفعمونه رو ببینیم بهتر نیست یکم دیدمونو باز کنیم و حق به جانبانه تصمیم نگیریم؟ یه نگاهی به لحن طرف بندازید بعد بگید کی به کی توهین کرده البته بعید میدونم اینکارو بکنید کاملا

طبیعیه.اگه ما با رشته های شما اونشکلی صحبت میکردیم فک کنم بجای جواب، این انجمن رو کلا رو سر مای بیچاره خراب میکردین.بخاطر دفاعی که حق ماست این برخورد میشه با ما وای به روزی که بخاییم به یه رشته ی خاص توهین کنیم که البته خیلی فاصله داره با فرهنگ ما.
دوست عزيز من نه با شما دعوا دارم ونه بحث
شما حرفاتونو زدى قضاوت هم با هر كسى كه ميخونه،
شما ميفرماييد فقط امار داديد،باشه،منم در باسخ به امار شما امار دادم!
همكى موفق باشيد.

pashmak

New member
وااااااااااااااااااااااای منکه خسته شدم ازخوندن این بحثهای تکراری چطور نویسنده ها خسته نمیشن نمیدونم:wacsmiley::sdasdasd::21::New (6)::1dco2x:

بالا