پیشنهادات اصلاح رشته ی تغذیه

nasehp67

New member
سلام
دوستان این پیشنهادای جدید جمعی از دانشجویان تغذیه است برای ارسال نامه به وزیر بهداشت و تغییر مقطع تغذیه(از کارشناسی به دکترای حرفه ای مثل فیزیوتراپی)و بعضی از پیشنهادات دیگه برای تعریف بیشتر تو جامعه و بیمارستان وایجاد بازار کار لطفا بخونین و نظر بدین و کامنت بذارین برام

هیئت مدیره ی محترم گروه دانشجویان و فارغ التحصیلان انجمن تغذیه ایرا(اتا)
سلام علیکم
احتراما به استحضار می رساند ما جمعی از دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی رشته تغذیه دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور در طی این نامه خواستار احقاق حقوق دانشجویان این رشته و شناساندن هرچه بیشتر این رشته در بیمارستانها،کلینیک ها ودر جامعه می باشیم که عدم این کار باعث بی انگیزگی فارغ التحصیلان و دانشجویان این رشته شده است لذا:
درخواست های کلی ما از مسئولان محترم به صورت ذیل است

1- تلاش در جهت ارتقاء مقطع رشته تغذیه از کارشناسی علوم تغذیه به پزشک تغذیه در مقطع دکترای حرفه ای در کنکور سراسری برای خدمات شایسته تر این قشر به مردم و جامعه و گذاشتن امتحان جامع علوم پایه بعد از گذراندن ۴ ترم تحصیلی در جهت آمادگی و سواد بیشتر
2- گنجاندن دروس فارماکولوژی بیشتر در مقطع کارشناسی و گنجاندن ۲واحد در مقطع ارشد و حداقل ۴واحد در مقطع دکترای تخصصی
3- گرفتن حق تجویز آزمایش توسط کارشناس و پزشک تغذیه و همچنین تجویز بعضی از داروهای شیمیایی مرتبط با تغذیه با پوشش دادن کلیه ی بیمه ها
4- اضافه کردن دروس بیماریهای داخلی مرتبط با تغذیه به سر فصل آموزشی مقاطع مختلف رشته ی تغذیه و رژیم درمانی
5- راه اندازی بخش های تغذیه و رژیم درمانی در تمام بیمارستان ها حتی بیمارستانهای شهرهای کوچک و افزایش واحدهای کارآموزی و کارورزی تغذیه در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و کار کردن آن ها بطور مستقل در بخش های تغذیه و سایر بخش ها بطوری نیاز به آنها (پزشک تغذیه) واقعا احساس شود.
6- تشکیل دوره ی های دکترای تخصصی در رشته های متعدد مانند اپیدمیولوژی تغذیه،تغذیه جامعه و تغذیه و رژیم درمانی بعد از گذراندن دوره ی دکترای حرفه ای
7-منع کردن شرکت رشته های دامپزشکی ،کارشناسی ارشد صنایع غذایی و دامپروری برای شرکت در مقطعph.d تغذیه برای تخصصی شدن رشته و بر حق بودن لفظ متخصص تغذیه برای فرد دارای مدرک دکترای تخصصی و همچنین منع شرکت رشته های به غیر از علوم تغذیه در مقطع کارشناسی ارشد
*ضمنا در صورت پیگیری شما قشر زحمت کش حمایت همه جانبه ی دانشجویان تغذیه از شما حتمیست و موجب ایجاد شعف و انگیزه در این قشر میشود.
برماتغذیه شناسان واجب است که در جهت گرفتن حقوق خود و ایجاد انگیزه در فارغ التحصیلانمان نهایت تلاش را انجام دهیم
باتشکر:دانشجویان تغذیه اردیبهشت۱۳۹۲

negar91

New member
وااااااااااااااااااااای دوست عزیز واقعا غافلگیر شدم ما هم چطور میتونیم حمایتمون رو از این نامه اعلام کنیم
اگه باید کاری انجام بدیم لطفا اطلاع رسانی کنید
( من به عنوان یکی از اعضای هیئیت مدیره انجمن تاش لرستان حمایت خودمونو رو اعلام میکنم اگه باید از طریق تاش های شهرستان ها کاری انجام بدیم ما کاملا آماده همکاری هستیم

ketabsabz

Well-known member
منم با این جور کارا کاملا کاملا موافقم خیلی خیلی خوب میشه ،اما حیف که از ما گذشت .

آخرین ویرایش:

negar91

New member
ای کاش یه بند دیگه هم بهش اضافه کینم اونم یه سر و سامان دادن به تعرفه های تغذیه است و به جای حق ویزیت حق مشاوره به ما تعلق بگیره

negar91

New member
یه چیز دیگه با مسئولین تارنمای نوت نت هم حتما یه صحبتی کنید اعضای اتا به خصوص دکتر حاجی فرجی خیلی از این تارنما حمایت کردن و میشه یه پست راجع به این نامه روی این تارنما گذاشته بشه اگه خواستین بهم پیام خصوصی بدین تا شماره و ایمیل موسسان نوت نت رو به شما بدم
نوت نت

nutgirl92

New member
بچه هااااا ... دانشگاه تهران میگن ظرفیتشو کم کرده امسال ... یعنی به جاش دانشگاه ایران دانشجو میگیره ؟؟؟؟

nasehp67

New member
تنها راه حمایت شما نوشتن نامه و پیگیری آن است اگر در هر استانی قرار دارید یاهر دانشگاهی از طریق ارسال نامه ی اداری(با امضای همه ی کارشناسان و متخصصان آن استان و تاش های مربوطه) به ریئس انجمن تغذیه ایران و با ذکر اصلاحات فوق و همچنینین سایر اصلاحات مانند حق مشاوره مانند متخصص روانپزشکی و... خواستار پیگیری و اجرایی شدن طرح باشید اگر هم دانشجو باشین از طریق اساتید مربوطه و سایر دانشجویان همان نامه رو بنویسین و پیگیر باشین تا تغذیه هم مانند فیزیوتراپی،داروسازی و دندانپزشکی به دکترای حرفه ای و پزشک تغذیه ارتقاء یابد .

به امید اجرایی شدن این طرح و تحول عظیم

nasehp67

New member
البته کارشناسان تغذیه ی فارغ التحصیلم نگران نباشن چون احتمالا یه آزمون به اسم دکترای حرفه ای براشون برگذار خواهد شد بجای ارشد،وارشد دو گرایش تغذیه (علوم تغذیه و علوم بهداشتی تغذیه)هم باید حذف بشه و بجاش دکترای حرفه ای بیاد

nasehp67

New member
باید اول به فکر این اصلاحات اساسی در رشته باشیم نه خوندن ارشد و دکترایی که خوندنش باعث بی انگیزگی میشه
سلام
دوستان این پیشنهادای جدید جمعی از دانشجویان تغذیه است برای ارسال نامه به وزیر بهداشت و تغییر مقطع تغذیه(از کارشناسی به دکترای حرفه ای مثل فیزیوتراپی)و بعضی از پیشنهادات دیگه برای تعریف بیشتر تو جامعه و بیمارستان وایجاد بازار کار لطفا بخونین و نظر بدین و کامنت بذارین برام

سلام علیکم
احتراما به استحضار می رساند ما جمعی از دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی رشته تغذیه دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور در طی این نامه خواستار احقاق حقوق دانشجویان این رشته و شناساندن هرچه بیشتر این رشته در بیمارستانها،کلینیک ها ودر جامعه می باشیم که عدم این کار باعث بی انگیزگی فارغ التحصیلان و دانشجویان این رشته شده است لذا:

1- تلاش در جهت ارتقاء مقطع رشته تغذیه از کارشناسی علوم تغذیه به پزشک تغذیه در مقطع دکترای حرفه ای در کنکور سراسری برای خدمات شایسته تر این قشر به مردم و جامعه و گذاشتن امتحان جامع علوم پایه بعد از گذراندن ۴ ترم تحصیلی در جهت آمادگی و سواد بیشتر
2- گنجاندن دروس فارماکولوژی بیشتر در مقطع کارشناسی و گنجاندن ۲واحد در مقطع ارشد و حداقل ۴واحد در مقطع دکترای تخصصی
3- گرفتن حق تجویز آزمایش توسط کارشناس و پزشک تغذیه و همچنین تجویز بعضی از داروهای شیمیایی مرتبط با تغذیه با پوشش دادن کلیه ی بیمه ها
4- اضافه کردن دروس بیماریهای داخلی مرتبط با تغذیه به سر فصل آموزشی مقاطع مختلف رشته ی تغذیه و رژیم درمانی
5- راه اندازی بخش های تغذیه و رژیم درمانی در تمام بیمارستان ها حتی بیمارستانهای شهرهای کوچک و افزایش واحدهای کارآموزی و کارورزی تغذیه در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و کار کردن آن ها بطور مستقل در بخش های تغذیه و سایر بخش ها بطوری نیاز به آنها (پزشک تغذیه) واقعا احساس شود.
6- تشکیل دوره ی های دکترای تخصصی در رشته های متعدد مانند اپیدمیولوژی تغذیه،تغذیه جامعه و تغذیه و رژیم درمانی بعد از گذراندن دوره ی دکترای حرفه ای
7-منع کردن شرکت رشته های دامپزشکی ،کارشناسی ارشد صنایع غذایی و دامپروری برای شرکت در مقطعph.d تغذیه برای تخصصی شدن رشته و بر حق بودن لفظ متخصص تغذیه برای فرد دارای مدرک دکترای تخصصی و همچنین منع شرکت رشته های به غیر از علوم تغذیه در مقطع کارشناسی ارشد
*ضمنا در صورت پیگیری شما قشر زحمت کش حمایت همه جانبه ی دانشجویان تغذیه از شما حتمیست و موجب ایجاد شعف و انگیزه در این قشر میشود.
برماتغذیه شناسان واجب است که در جهت گرفتن حقوق خود و ایجاد انگیزه در فارغ التحصیلانمان نهایت تلاش را انجام دهیم
لطفا نظر بدین؟

bakhshi

New member
البته کارشناسان تغذیه ی فارغ التحصیلم نگران نباشن چون احتمالا یه آزمون به اسم دکترای حرفه ای براشون برگذار خواهد شد بجای ارشد،وارشد دو گرایش تغذیه (علوم تغذیه و علوم بهداشتی تغذیه)هم باید حذف بشه و بجاش دکترای حرفه ای بیاد

:5:
shoma postetun chiye oinvaght?!

mehrshad

New member
رو گرفتن امضا استان خراسان میتونید رو من حساب کنید. تقریبا 90 درصد کسانی که رزیم درمانی می کنن از دوستان من هستند.. تو بیمارستان هم اشناهایی دارم.. در عین حال اگه کاری ازم بر بیاد در خدمیتیم همه مدله...

nasehp67

New member
من یک دانشجوی کارشناسی ارشد تغذیه
بعدشم اینارو من ننوشتم اینو عده ای از دانشجویان تغذیه ی یکی از دانشگاههای کشور نوشتند و از طریق ایمیل به من ارسال شد منم گذاشتم تن نظرات شما عزیزانو بدونم راجب این طرح عظیم
اگه شما موافق یا مخالفین با دلیلش بگین؟؟؟

bakhshi

New member
باید اول به فکر این اصلاحات اساسی در رشته باشیم نه خوندن ارشد و دکترایی که خوندنش باعث بی انگیزگی میشه
سلام

سلام علیکم

لطفا نظر بدین؟

انحصاری کردنِ یک رشته هم مطمئن باش دردی از ما دوا نمی‌کنه

فرار مغزها

این رشته از ریشه مشکل داره

nasehp67

New member
اونم گفتم کارشناسان تغذیه نگران نباشن از طرف خودم نبود از بندهای این نامه و اصلاحیه است.

دوستان در هر شهر یا استانی باید جداگانه نامه همرا با امضا بنویسن و رونوشت آن را به انجمن تغذیه ایران و وزارت بهداشت ارسال و پیگیری کنن چون این نامه مال دانشجویان یک استانه واستانهای دیگم باید نامه های مشابه نوشته و دسته جمعی پی گیری کنن.

bakhshi

New member
من یک دانشجوی کارشناسی ارشد تغذیه
بعدشم اینارو من ننوشتم اینو عده ای از دانشجویان تغذیه ی یکی از دانشگاههای کشور نوشتند و از طریق ایمیل به من ارسال شد منم گذاشتم تن نظرات شما عزیزانو بدونم راجب این طرح عظیم
اگه شما موافق یا مخالفین با دلیلش بگین؟؟؟

kolan be nazare man in harfa faghat be bache haei ke daran baraye konkure 93 barnamerizi kardan ro dochare esteres mikone

nasehp67

New member
مشکل این رشته مقطعشه و واحدهای درسیش(چون نه میتونه مستقل کار کنه و دید مردم هم راجبش یه جوریه)واسه همین نداشتن آزادی عمل بیشتر مردم ترجیح میدن واسه رژیم و تغذیه برن پیش پزشکان عمومی یا متخصصای کودکان و داخلی
اتفاقا ریشه ی مشکلاتم فک کنم در نظر گرفته شده تو این موضوع،بعدشم مگه فیزیوتراپی،بینایی سنجی و... اختصاصین و منع شرکت دارن سایر رشته ها باعث فرار مغزها شده که تغذیه بشه؟؟؟

nasehp67

New member
هیچ استرسی نداره اگه تصویب و اجرایی شد دکترای حرفه ای شرکت میکنن و اگرم نه همان ارشد سابق رو.

bakhshi

New member
اونم گفتم کارشناسان تغذیه نگران نباشن از طرف خودم نبود از بندهای این نامه و اصلاحیه است.

دوستان در هر شهر یا استانی باید جداگانه نامه همرا با امضا بنویسن و رونوشت آن را به انجمن تغذیه ایران و وزارت بهداشت ارسال و پیگیری کنن چون این نامه مال دانشجویان یک استانه واستانهای دیگم باید نامه های مشابه نوشته و دسته جمعی پی گیری کنن.

من ک کلا از این داستان‌ها و قانون‌ها که معلوم نیست هر سال یه چیز میگن و هر کس سلیقه یه نظر میده خسته شدم

از این ک این رشتو خوندم پشیمونم و اینکه از اول تواین ایران درس خوندم خیلی‌ پشیمون ترم

بالا