ساخت انواع ژله

akhbar

New member
لطفا
ژله که درست وکامل از ظرف جدا بشه؟
رو بگید
ممنون

mohana

Well-known member
نه دیگه طرز ژله رو که همه بلدن..
جدا کردنش,لطفا؟

ژله مدل دار منظورم بود خو:smiliess (3):
اول قالبتو یه کم خیس کن بذار تو فریزر...فقط یه کم خیس باشه ها
یعد ی مدت بیرون میاری
مایع ژله رو ک درست کردی ریختی توش...گذاشتی تو یخچال/فریزر کامل ک بست
تو یه طرف بزرگتر از قالبت آب بریز بذا بجوشه...
وقتی آب جوش اومد...حالا قالبتو بذار توش..نذار خیلی بمونه وگرنه ژله هات کامل آب میشه....فقط چند ثانیه در حدی ک خودت متوجه میشی الان ژله از قالب جدا شده
حالا از آب جوش بیار بیرون
ظرفی ک میخوای ژله رو روش برگردونی(تخت باشه بهتره) برعکس بذار رو قالب...یهویی برش گردون....
الان ژله قشنگ افتاده تو ظرفت...
خوب توضیح دادم؟؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

akhbar

New member

ژله مدل دار منظورم بود خو:smiliess (3):
اول قالبتو یه کم خیس کن بذار تو فریزر...فقط یه کم خیس باشه ها
یعد ی مدت بیرون میاری
مایع ژله رو ک درست کردی ریختی توش...گذاشتی تو یخچال/فریزر کامل ک بست
تو یه طرف بزرگتر از قالبت آب بریز بذا بجوشه...
وقتی آب جوش اومد...حالا قالبتو بذار توش..نذار خیلی بمونه وگرنه ژله هات کامل آب میشه....فقط چند ثانیه در حدی ک خودت متوجه میشی الان ژله از قالب جدا شده
حالا از آب جوش بیار بیرون
ظرفی ک میخوای ژله رو روش برگردونی(تخت باشه بهتره) برعکس بذار رو قالب...یهویی برش گردون....
الان ژله قشنگ افتاده تو ظرفت...
خوب توضیح دادم؟؟؟

عااالی بود توضیحت مرسی
امتحان میکنم.فقط ظرفی که خیس میکنیم,چه مدت تو فریزر بمونه؟
ژله مدل دار م بگو ببینیم,منظورت چیه؟:smiliess (3):

mohana

Well-known member
عااالی بود توضیحت مرسی
امتحان میکنم.فقط ظرفی که خیس میکنیم,چه مدت تو فریزر بمونه؟
ژله مدل دار م بگو ببینیم,منظورت چیه؟:smiliess (3):

خوشحال شدم:thanks:
تا موقعی ک قالبت یخ بزنه...یعنی ی لایه یخ روش میشینه
مدل دار: اونایی ک خودم امتحان کردم: ژله انار...ژله رنگین کمان...ژله خرده شیشه...ژله آناناس
یکی و هم ک این دفعه میخوام امتحان کنم: ژله رولی

akhbar

New member
خوشحال شدم:thanks:
تا موقعی ک قالبت یخ بزنه...یعنی ی لایه یخ روش میشینه
مدل دار: اونایی ک خودم امتحان کردم: ژله انار...ژله رنگین کمان...ژله خرده شیشه...ژله آناناس
یکی و هم ک این دفعه میخوام امتحان کنم: ژله رولی

ممنون.
واقعاکدبانویی ها!! وای به حال من:14:

ژله رنگین کمان لطفا؟

mohana

Well-known member
ممنون.
واقعاکدبانویی ها!! وای به حال من:14:

ژله رنگین کمان لطفا؟

درست کردن دسر "تنها" هنریه ک دارم!!!!!!!:rolleyessmileyanim:
باشه...پس تا فردا دستور کامل+ نکات ریزشو برات میذارم...
خوبه؟

akhbar

New member
درست کردن دسر "تنها" هنریه ک دارم!!!!!!!:rolleyessmileyanim:
باشه...پس تا فردا دستور کامل+ نکات ریزشو برات میذارم...
خوبه؟

خوبه,فقط دستورش طولانی نباشه,سختم نباشه, به زبون خودتم نوشته شده باشه(مثل ژله که توضیح دادی و عالی بود)
وای چقدر سفارش دادم.شرمنده:smiliess (14)::riz513:

mohana

Well-known member
ژله رنگین کمان

سلام...این ژله خیلی خوشگل میشه...البته زحمت هم داره:rolleyessmileyanim:
خب...اول 5 بسته ژله بگیر
زرد: آناناس
نارنجی: پرتقال
قرمز: آلبالو
سبز: لیمو
آبی: بلوبری

سعی کن پودر ژله دراژه بخری...هم خوشرنگ تره هم خوشمزه تر..هم اینکه خوب میبنده

اگه حوصله نداری میتونی بین رنگ ها مرز نذاری یا اینکه فقط ی لایه ژله شفاف ک الوئورا باشه بین هر لایه بریزی
اما اگه میخوای مرز سفید بین هرکدوم از لایه های ژله ت باشه میتونی ژله شیرعسل درست کنی تو یه پست دیگه میگم...

ترتیبشو طوری میریزم ک وقتی ژله رو از قالب در میارم به ترتیب همون رنگ های بالایی باشه

ب ازای هر بسته پودر ژله نصف لیوان آب جوش...نصف لیوان آب سرد
اگه طبق دستور بسته ی لیوان آب سرد و جوش بریزی موقع در آوردن ژله از قالب همش آب میشه

محلول ژله هات و درست کن

ی قالبی و انتخاب میکنی...همونطور ک گفتم یه کم خیس کن بذار تو فریزر...
بعد ی مدت از فریزر در بیار

حالا اول آناناس
بریز تو قالب..
بذار تو فریزر...
باید همش بهش سربزنی...نکنه یخ بزنه...
نباید خیلی سفت شه وگرنه لایه ی بعدی و ک روش میریزی بهش نمیچسبه موقع در آوردن از قالب دوتا لایه از هم جدا میشن

الان بعد تقریبا 2 دقیقه میبینی ژله آناناس دیگه مایع نیس...
حالا نوبت لایه دومه ک گفتم میشه پرتقال بشه یا برای اینکه مرز داشته باشه با رنگ بعدی الوئورا باشه یا شیر عسل

ما فرض میکنیم نمیخوای مرزی داشته باشی
پرتقال وتو ظرف دیگه قبلا اماده کردی
مطمئن باش خیلی گرم نیس

آروم آروم با قاشق پرتقال و بریز رو ژله آناناس
نیای با ملاقه ژله رو بریزی هااااااا....چون اناناس ک کامل سفت نشده...اون وقت میبره با هم قاطی میشن

بقیه رو هم ب همین ترتیب اضافه میکن
آخر ش هم میذاری تو یخچال تا کامل آماده شه

دوستان عزیز...هرکدوم ک درست کردین عکسشو میذارین من نمره بدم بهتون:rolleyessmileyanim:

am-ml

New member

سلام...این ژله خیلی خوشگل میشه...البته زحمت هم داره:rolleyessmileyanim:
خب...اول 5 بسته ژله بگیر
زرد: آناناس
نارنجی: پرتقال
قرمز: آلبالو
سبز: لیمو
آبی: بلوبری

سعی کن پودر ژله دراژه بخری...هم خوشرنگ تره هم خوشمزه تر..هم اینکه خوب میبنده

اگه حوصله نداری میتونی بین رنگ ها مرز نذاری یا اینکه فقط ی لایه ژله شفاف ک الوئورا باشه بین هر لایه بریزی
اما اگه میخوای مرز سفید بین هرکدوم از لایه های ژله ت باشه میتونی ژله شیرعسل درست کنی تو یه پست دیگه میگم...

ترتیبشو طوری میریزم ک وقتی ژله رو از قالب در میارم به ترتیب همون رنگ های بالایی باشه

ب ازای هر بسته پودر ژله نصف لیوان آب جوش...نصف لیوان آب سرد
اگه طبق دستور بسته ی لیوان آب سرد و جوش بریزی موقع در آوردن ژله از قالب همش آب میشه

محلول ژله هات و درست کن

ی قالبی و انتخاب میکنی...همونطور ک گفتم یه کم خیس کن بذار تو فریزر...
بعد ی مدت از فریزر در بیار

حالا اول آناناس
بریز تو قالب..
بذار تو فریزر...
باید همش بهش سربزنی...نکنه یخ بزنه...
نباید خیلی سفت شه وگرنه لایه ی بعدی و ک روش میریزی بهش نمیچسبه موقع در آوردن از قالب دوتا لایه از هم جدا میشن

الان بعد تقریبا 2 دقیقه میبینی ژله آناناس دیگه مایع نیس...
حالا نوبت لایه دومه ک گفتم میشه پرتقال بشه یا برای اینکه مرز داشته باشه با رنگ بعدی الوئورا باشه یا شیر عسل

ما فرض میکنیم نمیخوای مرزی داشته باشی
پرتقال وتو ظرف دیگه قبلا اماده کردی
مطمئن باش خیلی گرم نیس

آروم آروم با قاشق پرتقال و بریز رو ژله آناناس
نیای با ملاقه ژله رو بریزی هااااااا....چون اناناس ک کامل سفت نشده...اون وقت میبره با هم قاطی میشن

بقیه رو هم ب همین ترتیب اضافه میکن
آخر ش هم میذاری تو یخچال تا کامل آماده شه

دوستان عزیز...هرکدوم ک درست کردین عکسشو میذارین من نمره بدم بهتون:rolleyessmileyanim:
ممنونم دوست با سلیقه خودم...:thanks::thanks:
لطفا اون ژله شیر عسل رو توضیح بدین...

am-ml

New member
خوب یه روش ساده دیگه برای تزیین پذیرایی اینه که مقادیری از میوه های کوچک مثل توت فرنگی ،انگور و ... و یا سبزی های معطر مثل نعنا رو توی قالب یخ بریزین و بعد آب روش بریزین و بگذارین توی فریزر به همین سادگی یخ شکل دار دارین
اگه نوع نوشیدنیتون مشخصه مثلا آب پرتقال دارین میتونین یک پرتقال رو تمیز بشورین ورقه کنید و بعد به صورت مثلث های ریز در بیارین و توی قالب یختون بگذارین .
(عکساش رو داشتم اگه پیداشون کنم میگذارم )
پ.ن: از چاقوی تیز استفاده کنید.

از این روش قالب یخ برای ژله هم میشه استفاده کرد...
یعنی به جای آب ژله بریزین تو قالبا ...
برای در آوردنشم ،قالب رو توی آب جوش میگذاریم...(مواظب آب شدن ژله هاتون باشین...)
پ.ن: به نکاتی که مهنا جون در مورد نحوه در آوردن ژله قالبی گفتن توجه بفرمایین.

!SeCreT!

New member
ژله ابروبادی

مواد لازم :
ژله: ۳ بسته در ۳ رنگ
آب جوش: ۳ لیوان
شیر: ۱ لیوان
قالب با حجم ۱ لیتر

طرز تهیه :
هر بسته ژله را جداگانه در ۱ لیوان آب جوش حل کنید و اجازه دهید سرد شوند.
به هر رنگ از ژله سرد شده ۳/۱ لیوان شیر اضافه کنید و هم بزنید تا خوب مخلوط و یکدست شوند
ژله های شیری را در یخچال قرار دهید تا نیم بند شوند.
هر ۳ رنگ ژله شیری را در قالب ریخته و به کمک قاشق با هم مخلوط کنید. سپس به مدت2تا3 ساعت در یخچال بگذارید تا کاملا ببندد.
لبه های ژله را به کمک چاقو از قالب جدا کنید و ته قالب را یک لحظه در آب جوش قرار دهید، سپس در ظرف مورد نظر برگردانید و سرو نمائید.

نکات:
توجه داشته باشید شیر را زمانی به ژله اضافه کنید که کاملا سرد شده باشد، اینکار برای جلوگیری از بریدن شیر می باشد.
در این دستور از ۳ ژله انار( رنگ قرمز )، طالبی( رنگ سبز ) و بلوبری ( رنگ آبی ) استفاده شده است.
می توانید ماست یا خامه را جایگزین شیر کنید.
با توجه به حجم قالب خود و یا بنابرسلیقه خود می توانید از تعداد بیشتری ژله در طعم و رنگهای مختلف استفاده کنید

دوستام ببخشید عکسش مال چندماه پیشه خوشگلش نکردم! هر سوالی م درباره سفره آرایی داشتید در خدمتم....

mohana

Well-known member
ممنونم دوست با سلیقه خودم...:thanks::thanks:
لطفا اون ژله شیر عسل رو توضیح بدین...

خواهش میکنم :thanks:

ژله شیر عسل
از این این ژله میشه ب عنوان بیس ژله خرده شیشه استفاده کرد....میشه برا مرز بندی لایه های رنگین کمان هم استفاده کرد....ولی خودش ب تنهایی نه

برای تهیه این ژله 3 قاشق غذاخوری پودر ژلاتین رو با 1 لیوان شیر سرد مخلوط میکنیم.
ی لیوان شیر جوش توش میریزیم و هم میزنیم خوب حل شه حالا نصف قوطی شیر عسل توش میریزیم...بعد از مخلوط شدن ، 1 لیوان شیر سرد بهش اضافه میکنیم.
ب همین راحتی

mohana

Well-known member
ژله خرده شیشه

2ieer3f2d1x8uysgr9q.jpg

28ulx7z1vc0o9gwfjv67.jpg

مواد لازم:
پودر ژلاتین
شیر
یه قالب شیر عسل
4 طعم پودر ژله

بیس سفید(شیر عسل) و تو پست قبلی توضیح دادم چه طور درست میکنین

4 تا بسته ژله رو با نصف لیوان آب سرد و نصف لیوان آب جوش درست میکنین
همونطور ک لیلا جون گفتن تو قالب یخ بریزین
وقتی خوب سفت شد از قالب بیرون میارین....اگه دیدین بزرگه میتونین برش بزنین

حالا زله شیر عسل و تو قالب بریزین(مطمئن باشین گرم نیس وگرنه ژله های رنگی تون آب میشن) همه اون ژله رنگی ها رو بهش اضافه کنین
بذارین تو یخچال...
به همین سادگی

najma

New member
طرز درست کردن دسر تاپیک بغل ...
خانومااااااای عزیز (با لهجه تو دماغی ) و همچنین آقایون عزیز (بخصوص کدبانوهاشون )
در ابتدا باید تکلیف خودتوت رو روشن کنید که طعم نسکافه و قهوه رو توی دسرجات !! دوس دارید یا نه . مثلا من دوس ندارم وگرنه در اصل این دسر باید سه رنگ میبود ولی دو رنگ شده !!
و اما متریال و متد :
شیر : بستگی به اینکه چند نفر هستید میتونید برای هر نفر یک لیوان شیر در نظر بگیرید .
پودر ژلاتین : برای هر لیوان شیر به اندازه یک قاشق سوپخوری پر
شکر : برای هر لیوان شیر به اندازه یک قاشق سوپخوری پر
خامه : در مقابل 4 لیوان شیر یک بسته ازون خامه صورتی ها کفایت میکنه .
پودر کاکائو یا پودر هات چاکلت : به میزان دلخواه .
پودر نسکافه : به میزان دلخواه .
وانیل : در ازای 4 لیوان شیر : یک چهارم قاشق چایخوری
اول از همه شیر رو اگر میخواستید سه رنگ بشه (سفید ، نسکافه و شکلاتی ) تقسیم بر سه میکنید ! ولی اگر میخواستید دو رنگ بشه تقسیم بر دو(سفید و شکلاتی) .
در مرحله بعد ! بخشی رو که میخواید باهاش دسر سفید درست کنید کنار میزارید و مابقی رو میجوشونید ، وقتی شیر جوشید بهش پودر کاکائو یا نسکافه رو اضافه میکنید ( در صورت اینکه بخواید دسر سه رنگ بشه باید توی یک ظرف نسکافه ای و توی یک ظرف شکلاتی رو درس کنید ینی 2 تا شیر جوش میخوایم همزمان ! )
سپس شکر و نهایتا پورژلاتین رو اضافه کنید ! و اجازه بدید یه کوچولو غلیظ بشه . حالا باید زیر شعله رو خاموش کنید و بزارید شیر دماش برسه به حدود 40 درجه . حالا یواش یواش خامه رو توش اضافه میکنید وتند تند هم میزنید تا دون دون نشه !!
در مرحله بعد شیر های رنگی یعنی نسکافه ای و شکلاتی رو مریزید تو 2 تا قالب جدا و میزارید تا ببنده و مثل ژله سفت بشه . و حالا نوبت آماده کردن شیر سفیده که طعم وانیل میده : همون مراحل رو تکرار میکنید و به جای پودر کاکائو توی شیر وانیل میریزید و آخرش هم خامه اضافه میکنید .
حالا اون دسر های رنگی که سفت شدند رو از یخچال بیرون میارید و چهارگوش میبرید و مثل آجر میچنید توی یک قالب دیگه . یا میتونید به صورت رندوم بندازیدشون ! توی قالب . بعد دسر وانیلی رو مثل سیمان لابلای این آجر ها میریزین و اجازه میدیدن تا بره توی یخچال و ببنده .
برای در آوردن قالب دسر از توی ظرف هم به مدت 2-3 ثانیه پشت ظرف رو میزارید توی اب جوش و نهایتا توی یک ظرف خوشگل دسر رو سر و ته میکنید و هر جور دوس دارید تزیین میکنید .
نوش جون !

najma

New member
دوستان یک سوال پک طعم ژله آلوئه ورا برای بیس ژله بروکن گلاس شفاف (خرده شیشه ) بدمزه نیست ؟؟ آخه من آلوئه دوست ندارم م م م .
سوال دیگه : کسی طعم ژله بلو بری رو امتحان کرده ؟ اونم فکر نکنم خوب بشه ...

mohana

Well-known member
دوستان یک سوال پک طعم ژله آلوئه ورا برای بیس ژله بروکن گلاس شفاف (خرده شیشه ) بدمزه نیست ؟؟ آخه من آلوئه دوست ندارم م م م .
سوال دیگه : کسی طعم ژله بلو بری رو امتحان کرده ؟ اونم فکر نکنم خوب بشه ...

ممنون نجما جون دسری ک گذاشتی خییییییییییییلی خوشگله...:thanks:
ژله الوئورا اونقد خوشمزه س ک نگو...با کمپوتش زمین تا آسمون فرق میکنه...کمپوتش و اصلا دوست ندارم...
یه بار ازش استفاده کنی از این به بعد دوست داری همیشه ب کار ببریش.....
برا خرده شیشه هم فوق العاده خوشگل میشه....ژله های رنگی تو بیس شفاف

بلو بری هم خیلی عالیه....مخصوصا رنگش تو خرده شیشه و رنگین کمان زیبایی ژله تو چندبرابر میکنه

mohana

Well-known member
فقط ی چیزی...تا حالا سه تفر بهم گفتن الوئورایی ک میگیرن سبز روشنه!!!!!!!!!! ولی من هروقت میخرم بی رنگه.....
بسته ش سبزه ها...اما پودرش نه

mohana

Well-known member
ژله انار هم حتما حتما امتحان کنین خیلی خوشمزه و خوشگل میشه

aa2hg95dornb03jntlt.jpg

بالا