نوشیدنی ها

am-ml

New member
خوب یه روش ساده دیگه برای تزیین پذیرایی اینه که مقادیری از میوه های کوچک مثل توت فرنگی ،انگور و ... و یا سبزی های معطر مثل نعنا رو توی قالب یخ بریزین و بعد آب روش بریزین و بگذارین توی فریزر به همین سادگی یخ شکل دار دارین
اگه نوع نوشیدنیتون مشخصه مثلا آب پرتقال دارین میتونین یک پرتقال رو تمیز بشورین ورقه کنید و بعد به صورت مثلث های ریز در بیارین و توی قالب یختون بگذارین .
(عکساش رو داشتم اگه پیداشون کنم میگذارم )
پ.ن: از چاقوی تیز استفاده کنید.

am-ml

New member
شربت به لیمو :

مواد لازم:
به=دو کیلو
شکر=دو کیلو
آبلیمو=نصف استکان
آب=4لیوان
طرز تهیه:
به را تمیز می کنیم و می شوییم و رنده می کنیم و یا اینکه آن را چهار قاچ می کنیم و مغز آنرا می گیریم و از چرخ رد می کنیم و در صافی می ریزیم و آب به را می گیریم و شکر را با 4 لیوان آب دو سه جوش می دهیم،بعد شربت را از صافی رد نموده و با آب به مخلوط می کنیم و روی آتش می گذاریم تا چند جوش بزند و شربت قوام بیاید،بعد آبلیمو می ریزیم و بعد از یکی دو جوش شربت را از روی آتش بر میداریم.

آخرین ویرایش:

am-ml

New member
شربت موخیتو

موخیتو (یا موهیتو)یکی از نوشیدنی های سنتی کشور کوبا است که بسیار گوارا می باشدو به آسانی تهیه می شود.

مواد لازم:
برگ نعناع 4عدد
لیموترش 1عدد
شکر 1قاشق
آب گازدار نصف لیوان
یخ خردشده به میزان لازم

طرز تهیه:

برگهای نعناع را داخل لیوانی که می خواهید موخیتو را سرو کنید ریخته لیمو ترش را قاچ کرده روی آن ریخته و سپس به وسیله یک گوشکوب برگهای نعناع و لیموترش را له می کینم. شکر را به عصاره نعناع ولیمو اضافه کرده روی آن آب گازدار و یخ می ریزیم.
پ.ن: دونه های لیمو رو جدا کنین که تلخ نشه.
اعتراف : من هنوز درستش نکردم.

am-ml

New member
مکعب یخی هلو
مواد لازم :
هلو / 4 عدد
شکر / يک سوم فنجان
آب ليمو / يک قاشق غذاخوري
طرز تهیه:
ابتدا پوست هلوها را کنده و هسته آنها را درآوريد.
يعد با استفاده از دستگاه غذاساز، هلوها را به صورت پوره درآوريد.
سپس پوره را با شکر و آب ليمو مخلوط کنيد تا مايه يکدستي حاصل شود.
مخلوط پوره را درون ظرف هاي مخصوص يخ (جايخي) ريخته و درون فريزر قرار دهيد تا منجمد شوند.
اين مکعب هاي يخي را با انواع نوشيدني هاي تابستاني مانند ليموناد مخلوط کرده و يا جداگانه ميل کنيد

آخرین ویرایش:

Leyenda

Well-known member
بلوبری هست!چیزی شبیه تمشک!

آخرین ویرایش:

am-ml

New member
این شربت احتیاج به مواد کمی داره که تقریباً می شه همه جا پیدا بشه.

مواد اولیه :

عسل

یخ

آب لیمو ( بهتره لیموی تازه رو آب بگیریم. )

طرز تهیه :

اول عسل رو توی آب گرم حل می کنیم. سپس آب لیمو رو توش می ریزیم و می ذاریم توی یخچال که خنک بشه. بعد موقع سرو، چند قطعه یخ توش می ریزیم.

لیموناد

شربت عسل :

برای همه ماها پیش میاد وقتی که سرما می خوریم، خیلی احساس بی رمقی می کنیم. یکی از راههایی که به ما کمک می کنه در زمان سرماخوردگی بتونیم توان کافی داشته باشیم، استفاده از این شربته. این شربت، در واقع همون لیموناده که به صورت گرم خورده می شه. در زمان سرماخوردگی روزانه چهار پنج بار از این شربت درست کرده و میل نمایید.

نکته :

هیچ وقت به آب خیلی داغ، عسل اضافه نکنید. چون حالت اسیدی پیدا می کنه. اجازه بدید قدری ولرم بشه، بعد عسل رو بریزید.

am-ml

New member
هات چاکلت (اینجا هوا تابستونیه ... ولی خوب فک کنم یه جاهایی تو این کشور چهار فصل هوا سرده هنوز...)

مواد لازم برای یک فنجان هات چاکلت :

شکلات تخته ای

شیر : نصف فنجان

شکر : یکی دو قاشق چایخوری

پودر قهوه ترک : یک قاشق چایخوری

شکلات از هر نوع که دوست دارید ( نارگیلی، فندقی، شکلات تلخ و … )

خامه : در صورت تمایل

طرز تهیه :

برای یک فنجان « هات چاکلت» ، تقریباً یک ششم این میزان کافیه. راستش من ترازو نداشتم و همیشه اینو چشمی درست می کنم. ولی برای اینکه یه اندازه ای به شما بدم، اینو بدونید که برای درست کردن یک فنجان هات چاکلت، نصف فنجان شیر احتیاجه ، بقیه اش رو باید با شکلات پر کنیم. حالا به این ترتیب :

ابتدا شیر رو روی حرارت می ذاریم تا گرم بشه. کم کم، بهش پودر قهوه رو ا ضافه می کنیم. پودر قهوه کمک می کنه که طعم نوشیدنی ما، بهتر بشه. هم می زنیم تا خوب حل بشه. در این فاصله، باید شکلات تخته ای رو به روش « بن ماری» یعنی حرارت غیرمستقیم ، آب کنیم. اگه مایکروفر دارید، دو دقیقه زمان کافیه تا آب بشه. ولی اگه ندارید، بذارید توی یه ظرف و اون ظرف رو بذارید روی کتری در حال جوش. اینطوری شکلات کم کم آب می شه. سپس شکلات رو به شیر گرم روی حرارت اضافه کنید و هم بزنید. میزان شکری که می ریزید، بستگی به ذائقه شما داره. خود شکلات، مقداری شیرین هست. در صورت تمایل می تونید میزان شکر رو کم یا زیاد کنید.

حالا از هر نوع شکلاتی که دوست دارید هم توی شیر بریزید. من خودم چون طعم تلخ دوست دارم، دو سه تکه شکلات تلخ توی شیر روی حرارت ریختم. هم بزنید و اجازه بدید غلیظ بشه.

نکته۱ :

معمولاً در هات چاکلت، خامه هم استفاده می شه. ولی به نظر من ، اگه خامه بریزیم، کالری اون دیگه خیلی بالا می ره. این دیگه دست شماست. اگه طعم خامه رو می پسندید و با میزان کالری هم مشکل ندارید می تونید چند قاشق از شکلات داغ رو بریزید توی یه کاسه کوچک و بذارید قدری خنک بشه. بعد دو سه قاشق خامه بهش اضافه کنید و کم کم هم بزنید تا به خورد هم بروند و خامه تکه تکه نشه. سپس اینها رو به شیر روی حرارت اضافه کنید. غلیظ که شد، هات چاکلت شما آماده است.

نکته ۲ :

شما بنا به سلیقه و ذائقه تون می تونید میزان شیر و شکلات رو تغییر بدید.

MAHSABANOO

New member
دم نوش بهارنارنج- گل محمدی

مواد لازم:

• گل نارنج: 2 الی 3 گرم
  • شهد یا عصاره بهارنارنج: 2 قاشق مرباخوری
  • برگ گل‌محمدی: 2 گرم
  • آب جوش: یک لیوان
روش تهیه:

2 تا 3 گرم گل بهارنارنج را در لیوان ریخته و آب جوش را به آن اضافه نمایید. برای مدت 10 تا 15 دقیقه در لیوان را ببندید تا کاملا دم بکشد. سپس برگ گل‌محمدی و شهد بهارنارنج را اضافه کنید. می‌توانید در صورت دلخواه همراه با نبات سرو نمایید.

فوت آشپزی:

می‌توانید از عرق گل‌محمدی یا بهار نارنج نیز برای خوش‌طعم شدن این دمنوش استفاده کنید.

MAHSABANOO

New member
چای سیاه + هل + گرد لیمو

مقدار کمی از هر کدام را به داخل قوری ریخته و به مدت کمتر از 5 دقیقه بگذارید دم بکشد. نوشیدن 2 فنجان از این دم‌نوش به اندازه دو وعده مصرف سبزیجات یا دو عدد سیب، آنتی‌اکسیدان در بدن آزاد می‌کند.

MAHSABANOO

New member
نوشیدنی توت فرنگی و شیر

tot01f09.jpg

برای 2 نفر:
توت فرنگی=5/1 لیوان
شیر=5/1 لیوان
عسل=1 قاشق غذاخوری
طرز تهیه:
توت فرنگی را کاملاً بشویید و در ظرف لعابی یا بلوری به کمک گوشتکوب بکوبید. عسل و شیر را به آن اضافه کنید. با مخلوط کن برقی روی درجه کم یا همزن دستی خوب بزنید. سپس سرو کنید. در صورت تمایل می توانید این آشامیدنی را با قدری خامه میل کنید.

MAHSABANOO

New member
● میلک شیک توت فرنگی

170-MS-Ashpazi.jpg

برای هر لیوان:یک پیمانه توت فرنگی ،دو قاشق سوپخوری بستنی با طعم توت فرنگی،سه تا چهار قطعه یخ.توت فرنگی ها را خوب بشویید. سپس برگ های سر توت فرنگی را بگیرید. توت فرنگی ها را با سایر مواد در مخلوط کن بریزید و چند ثانیه آن را روشن نگاه دارید تا یخ خوب خرد شود و مواد مخلوط شوند. میلک شیک شما آماده است.

MAHSABANOO

New member
میلک شیک موز

برای 4 نفر:
موز =2 عدد
شکر=2 قاشق غذاخوری
وانیل=3/1 قاشق چایخوری
شیر تازه=2 لیوان
بستنی وانیلی=1 لیوان
یخ=12 قطعه

milkshik01f09.jpg
طرز تهیه:
1. موز را به قطعات بزرگ خرد کنید.
2. تمام مواد را در میکسر ریخته با هم مخلوط کنید بطوریکه قطعات یخ در آن ریز شود.
3. میلک شیک را در لیوان های پایه دار ریخته روی آن را با کمی دارچین تزئین کنید.

MAHSABANOO

New member
در تابستان بستنی یخی پرتقالی درست کنید
L137180464351.jpg

مواد لازم :

آب پرتقال با پالپ

3 پیمانه

شکر

به میزان لازم ( 4 قاشق ریختم )

رنده پوست پرتقال

1/3 قاشق چای خوری

نارنگی

خیلی کوچیک و خیلی نازک برش خورده 1 تا 2 عدد

طرز تهیه :

شکر و آب پرتقال رو مخلوط کنید و آنقدر هم بزنید تا شکر آب شود. رنده پوست پرتقال را اضافه کرده 1/4 قالب بستنی رو آب پرتقال بریزید و بزارید داخل فریزر تا یخ ببندد.

سپس برشهای خیلی نازک نارنگی رو با کمک انگشت بچسبانید به دیواره های قالب و آب پرتقال بریزید و بگذارید داخل فریزر تا یخ ببندد.

am-ml

New member
شير بادام يه نوشیدني مقويه كه ميتونه جايگزين خوبي براي شير گاو باشه مخصوصا اگه با لاكتوز مشكل داريد و يا به خاطر كلسترل از لبنيات استفاده نميكنيد. شير بادام رو ميتونيد در تمام رسپيها به جاي شير معمولي جايگزين كنيد

Almond%20milk%20%282%29.jpg

خيلي ساده است و رسپي خاصي نداره اما توضيح ميدم شايد به درد يه بنده خدايي بخوره
پر واضحه كه شما به بادام نياز داريد.
من خودم بادام ها رو شكستم . تازه بادامهاش هم كاملا ارگانيك هستن و پدر خانم داداشم خودشون از درخت واسمون چيدن
البته من خودم تو خوردن از اين قر و فرها ندارم ولي واسه بچه همه چيز رو تازه و ارگانيك تهيه ميكنيم. مثلا!

Almond%20milk%20%283%29.jpg

پس يك ليوان بادام خام لازم داريم
با يك ليوان آب به مدت يك دقيقه ميجوشونيمش

Almond%20milk%20%284%29.jpg

آبكش كرده و توي يك ليوان آب يخ ميريزيمشون
به سادگي هرچه تمامتر پوست بادامها ازشون جدا ميشن

حالا بادامهاي پوست گرفته شده رو با يك ليوان آب ترجيحا شب تا صبح خيس ميديم
و يا اگه مثل من برنامه ريز خوبي نيستيد درجا بريد به مرحله بعد

پس يك ليوان بادام رو با يك ليوان آب ميريزيم توي بلندر و خوب مخلوط ميكنيم تا يه محلول سفيد رنگ بدست بياد

آخرین ویرایش:

am-ml

New member

Almond%20milk%20%285%29.jpg

از صافي ردش ميكنيم
خورده هاي ريز بادام رو مجددا توي بلندر ريخته و با يك ليوان آب ديگه ميكس ميكنيم تا باز هم يه محلول سفيد رنگ بدست بياد
مجددا صافش ميكنيم
براي اينكه شير بادام تون كيفيت بهتري داشته باشه ميتونيد يكبار هم از تنظيف ردش كنيد
تفاله بادام رو ميتونيد توي شيريني ها ازش استفاده كنيد يا مثل من درجا بخوريدش و به اين ترتيب مدرك جرم رو ناپديد كنيد
اگر شما هم براي نوزادتون شير بادام درست ميكنيد لطفا از آب جوشيده براي درست كردن شير بادام استفاده كنيد. و حتما دقت داشته باشيد كه براي درست كردن حريره بادام براي اولين بار فقط يك قاشق چاي خوري از اين شير بادام رو به فرني اضافه كنيد و در روزهاي بعد كم كم ميزانش رو افزايش بديد.

Almond%20milk%20%286%29.jpg

ديگه ميزان غلظتش دست خودتونه. اگه دوست داريد غليظتر و طعمش بادامي تر باشه يك ليوان بادام رو با يك ليوان آب بلند كنيد
شير بادام يك نوشيدني فوق العاده خوشمزه است
همين كار رو من با فندق و بادام هندي هم انجام ميدم و خوشمزه ميشه. مخصوصا اگر توش كمي پودر كاكائو و عسل بريزيم.
به نظر من اين شير از شير گاو خيلي خوشمزه تره! ديگه ببين بستنيش چقدر خوشمزه تره!

am-ml

New member
میلک شیک توت فرنگی

str-milk.jpg

فرض كنيد كه صبح جمعه تون اينجوري شروع بشه!!! عجب جمعه ايي! مخصوصا اينكه ساعت 12 هم از تخت كنده شده باشيد! ( اونهايي كه مثل من كارمندن و هر روز ساعت 6 ميرن اداره درك ميكنن من چي ميكشم) حالا ساعت 12 ديگه صبحونه مفصل خوردن نداره! پس تصميم گرفتم صبحم ( ظهرم) رو با ميوه شروع كنم ( تا يك ساعت بعدش كه ناهار بخورم!)

من میلک شيك ها رو خيلي دوست دارم چون ديگه مجبور نيستم ميوه بجوم! پس رفتم سراغ دوست عزيزم بلندر.

نتيجه اش هم توي اين عكس ملاحظه ميفرماييد. عجب عكسي شده. عجب طعمي داشت. بذار يه نگاه ديگه به عكسه بندازم... حيف كه زود خوردمش... اون توت فرنگي نقليه ديگه آخرش بود!

مراحلش رو عكس نگرفتم چون اصلا مراحلي نداره. همه اش يك دقيقه هم طول نميكشه. حتي مجبور نيستيد موادتون رو اندازه گيري كنيد . ولي من ميگم كه چيكار كردم:

توت فرنگي 4/3 ليوان

موز 1 عدد

آناناس 1 حلقه

آب آناناس 4/1 ليوان

شير 4/1 ليوان

همه مواد رو بريزيد توي مخلوط كن و يالا... من شكر اضافه نميكنم و به جاش با آب كمپوت آناناس شيرينش كردم. شما ميتونيد از عسل استفاده كنيد. هوا که گرم تر میشه و تابستون تر میشه من معمولا 1 قاشق بستني هم توش ميريزم. و يا خورده هاي يخ. ولي فعلا اينطوري درستش كردم.

اين مقدار براي دو نفر ( و يا من) كافيه. تو اين عكس شما فقط لبه بالايي ليوان رو ميبينيد... سه چهارمش زير زمينه!

آي چسبيد!!!

am-ml

New member
اسموذی توت

smbb1.jpg

Smoothie اسموذی اصلا چی هست؟ میوه یا سبزیجاتی که بلند شده باشند و سرد شده و گاها شیرین شده باشند رو بهش میگن اسموذی.علاوه بر میوه بعضا توی اسموذی ؛ یخ خورد شده ، میوه یخ زده، شکلات، عسل و یا "فرُزن یوگرت" اضافه میکنند. اسموذی ها تقریبا مثل "میلک شیک" ها هستند؛ کمی از "اسلاش" ها غلیظ ترند ولی توش بستنی استفاده نمیشه، اما گاها شیر اضافه میکنند. اسموذی یک نوشیدنی سالم به حساب میاد. این نوشیدنی در دهه 1930 از برزیل وارد بازار آمریکا شد و در دهه 1960 پرطرفدار شد. در دهه 1990 و 2000 در کافه ها و رستورانها رواج پیدا کرد.

اسموذی ها یکی از انواع نوشیدنی های پرطرفدار دنیاست و من هم به عنوان یک شف علاقمند به نوشیدنیهای معروف (و هر چیز معروف دیگه) زیاد اسموذی واسه خودم درست میکنم.

هیچ کار خاصی نداره. ولی چون من تصمیم گرفتم که هر چی درست میکنم رو آرشیو کنم پس همه اسموذی ها رو هم پست میکنم! برای ساختن این اسموذی خوشمزه من از یک لیوان توت سیاه و یک دونه موز استفاده کردم. به مدت نیم ساعت میذاریدشون توی فریزر تا کاملا یخ بزنه. بعد با یک لیوان شیر میریزیدش توی بلندر و یالا.... بعد حتما بچشیدش. من توتهام زیادی ترش بودند پس 2 ق غ شکر هم اضافه کردم. حالا سروش کنید.

smbb2.jpg

یک کار جالب برای سروش اینه که چندتا توت رو سر خلال دندون بزنید و بذارید روی لیوانهاتون.

بالا