معرفی دام پزشکی

mahsanazeri

New member
دوستان لطفا بازار کار دام پزشکی رو بگید و نسبت به پزشکی از نظر درامد زاییییی:smilies:

varia

Well-known member
سلام. دوست خوبم اگه بخوایم این دو رشته رو مقایسه کنیم(هرچند مقایسه درست نیست!!) باید بگم که:
پزشکی از لحاظ خیلی موارد از دامپزشکی جلو هست هر چند اونم مشکلات مربوط به خودشو داره: ولی از لحاظ آموزش،بازار کار و جایگاه اجتماعی بالاتره.
خوب پزشکی خوندن هزینه مربوط به خودشو داره(منظورم از لحاظ مالی نیستاا) خوب باید رتبه بهتری داشته باشی،یه سال بیشتر زحمت بکشی(7سال)تابستونا رو بازم بری دانشگاه و روحیه شو داشته باشی .....
هرچند دامپزشکی هم رشته خوبیه و امتیازهای خودشو داره و از بسیاری از رشته ها سرتره. من بعضی دامپزشکهارو میشناسم که کارشون راه افتاده اندازه 3تا پزشک درآمد دارند(و خودشم خیلی جوونه) ولی خوب پزشکی بهتره چون سختی کارش در حده دامپزشکی نیست.
دامپزشکی از یه لحاظ خوبه که کارش تو بخش خصوصیه و از نظر من امتیاز قابل توجهیه. امتیاز دیگش هم ادامه تحصیلشه که حدود 40 تا از رشته های علوم پایه پزشکی و خود دامپزشکی شرکت کنه. وضع بازار کارشم از خیلی رشته ها بهتره.

mahsanazeri

New member
خیلی ممنون از توضیحاتت میشه در مورد بیولوژی تولید مثل هم توضیح بدید در دامپزشکی؟

varia

Well-known member
خیلی ممنون از توضیحاتت میشه در مورد بیولوژی تولید مثل هم توضیح بدید در دامپزشکی؟

بيولو‍ژي توليدمثل از phd هاي جديدي هست كه بعضي از دانشگاهها (معدود: فعلا فقط تهران) دانشجو پذيرش ميكنه. از لحاظ كاري فعلا فيلد مشخصي واسش تعريف نشده ولي همون طور كه از اسمش مشخصه كارت با توليدمثله(باروري،رويان،لقاح،ivfو ...) از لحاظ كاري خوب مثه بقيه phdهاست وفعلا بازاركار خوبي داند(به خاطر اهميت توليد مثل و مامايي و باروري وافزايش اهميت سلولهاي بنيادي) ولي تضميني هم نيستند.
حالا من دقيقا منظور سوالتونو متوجه نشدم(توضيح چه لحاظ؟؟!)! تونستم جوابتونو بدم؟

بالا