منابع دکترای بیوشیمی بالینی

mini125

New member
سلام قابل توجه دوستانی که قصد شرکت در آزمون دکتری رو دارن این منابع اعلام شده از طرف وزارت بهداشت برای دکترا هست
کتاب تکست بوک تیتز
بیوشیمی دولین
بیوشیمی هارپر
فیزیولوژِی گایتون
اگر دوستان دیگه هم مطلبی در این مورد میدونن لطفا به اشتراک بذارین

mini125

New member
کتاب تکست بوک تیتز ترجمه نداره ولی فاندامنتال اون ترجمه شده

naarenj

New member
باا درود

یه سوال دارم درباره ی دکتری تخصصی وزارت علوم...بهتر دیدم که اینجا مطرح بشه،امیدوارم دوستانی که اطلاعی دارن کمک کنن...

من دفترچه ی ثبت نامی رو مطالعه کردم،اما هیچ قسمتی در مورد رشته های مجاز برای رشته ها وجود نداشت...این به این معناست که دکتری هم مثله کارشناسی ارشد محدودیت مدرک نداره؟ و با هر رشته ای میشه در دکتری رشته ی دیگه شرکت کرد؟

سپاااس

یاسمن

New member
سلام ،
بچه های بیوشیمی کمک میکنید ؟ یکی از دوستای من قراره آزمون پی اچ دی بیو بالینی بده ، میخواست بدونه کدوم ترجمه ی هارپر بهتره ، ممنون میشم اگه سریع جواب بدید

یاسمن

New member
ایهاالناس کمـــــــــــــــــــــــــــــــک !!! کسی میدونه کدوم ترجمه ی هاپر خوبـــــــــــــــه؟

sina2020

New member
سلام دوستان این وبلاگ مطالب خوبی واسه دکتری (PhD) بیوشیمی بالینی داره و هر سوالی هم راجع به ارشد و دکتری بیوشیمی داشته باشین تو قسمت "نظرات" بذارین بهتون جواب داده می شه

http://medbio90.blogfa.com/

آخرین ویرایش:

Dr.passtor

New member

سلام خدمت دوستان. یه سوالی داشتم. من یه رشته غیربیوشیمی شرکت میکنم که بیوشیمی توش ضریب 2 اه. اکثر کسانی که نتیجه خوبی گرفتن ضروریات بیوشیمی رضا محمدی رو سفارش میکنن. خوب همه ما میدونیم که کتاب خوبی هستش. ولی برخی میگن اون کتاب از رفرنس های قدیمی هستش. البته چاپ جدید داره ولی مطالبش همون مطالب قبلی و رفرنس های قدیمی هستش. میگن بجاش ضروریات هاشمی - زرنق رو بخون که از رفرنسهای جدید تهیه شده. اگه کسی با این کتاب آشنایی داره خیلی ممنون میشم راهنماییم کنه که آیا جای محمدی رو میتونه بگیره؟ آیا کسی خونده و ازش نتیجه گرفته؟ ممنون میشم جواب رو با پیام خصوصی بفرسته.
موفق باشین

sina2020

New member
کتاب ضروریات بیوشیمی رض ا م ح م د ی همچنان منبع خوب و معتبری واسه آزمون های بیوشیمیه ،مثلا تو آزمون سال قبل دکتری بیوشیمی حدود 100 سوال از 120 سوال بیوشیمی توی کتاب ضروریات بیوشیمی بودن.

Dr.passtor

New member
کتاب ضروریات بیوشیمی رض ا م ح م د ی همچنان منبع خوب و معتبری واسه آزمون های بیوشیمیه ،مثلا تو آزمون سال قبل دکتری بیوشیمی حدود 100 سوال از 120 سوال بیوشیمی توی کتاب ضروریات بیوشیمی بودن.

ممنون دوست عزیز از راهنماییتون. بله عرض کردم که همه ازش راضین. فقط سوالی که برام مطرحه اینه که آیا مطلب جدیدی از مثلاً لنینجر 2013، استرایر 2012، هارپر 2012 بهش اضافه شده یا همون چاپ قدیمه که فقط صفحه اولشو تغییر میدن و مینویسن چاپ سال 92 در حالی که محتواش شاید همون ویرایش قدیم رفرنسهایی که عرض کردم رو داره؟ اگه اطلاع دارین ممنون میشم به سوالم جواب بدین.

XXIII

New member
سلام
ببخشید این سوال رو اینجا مطرح می کنم
کارشناس ارشد بیوشیمی بالینی تو چه رشته هایی میتونه برای دکتری امتحان بده؟
تو دفترچه برای خیلی از رشته ها نوشته "بیوشیمی" و لفظ بالینی اون قید نشده
مثلاً کارشناس ارشد بیوشیمی بالینی نمیتونه تو بیوتک و یا نانو تک شرکت کنه؟
ممنون میشم راهنمایی کنین.

سپاس

alij

New member
سلام
ببخشید این سوال رو اینجا مطرح می کنم
کارشناس ارشد بیوشیمی بالینی تو چه رشته هایی میتونه برای دکتری امتحان بده؟
تو دفترچه برای خیلی از رشته ها نوشته "بیوشیمی" و لفظ بالینی اون قید نشده
مثلاً کارشناس ارشد بیوشیمی بالینی نمیتونه تو بیوتک و یا نانو تک شرکت کنه؟
ممنون میشم راهنمایی کنین.

سپاس

سلام والا نانو رو نمیدونم ولی بیوتک رو میتونه شرکت کنه

XXIII

New member
سلام والا نانو رو نمیدونم ولی بیوتک رو میتونه شرکت کنه

ولی تو دفترچه نوشته بیوشیمی
و لفظ بالینی رو نیاورده
البته سنجش آموزش پزشکی همچین خالی از اشتباه هم نیست
مثلاً یه جا نوشته ایمنی شناسی پزشکی جای دیگه نوشته ایمونولوژی!!!
ممنون

sina2020

New member
ویرایش جدیدش فک کنم واسه دو سال پیش ه ولی دوست عزیز 95% مطالبی که به عنوان سوال تو آزمون های ارشد و PhD مطرح می شه معمولا از مطالبی ه که تو چاپ های قبلی هم هست و در هر آزمون نهایتا چند سوال(حداکثر 5%) سوالت از مطالب جدید طرح می شه پس خیلی تعیین کننده نیست

amnb

New member
sina2020شماامسال دکترای بیوشیمی تربیت مدرس قبول شدین.

Dr.passtor

New member
ویرایش جدیدش فک کنم واسه دو سال پیش ه ولی دوست عزیز 95% مطالبی که به عنوان سوال تو آزمون های ارشد و PhD مطرح می شه معمولا از مطالبی ه که تو چاپ های قبلی هم هست و در هر آزمون نهایتا چند سوال(حداکثر 5%) سوالت از مطالب جدید طرح می شه پس خیلی تعیین کننده نیست
بله کاملاً درسته. بازم با همین قدیمی میشه درصد خوبی زد. فقط میخواستم بدونم که چیزی بهش اضافه شده یا نه؟ ممنون که راهنماییم کردین.
موفق باشین.

بالا