درآمد ماهیانه ژنتیک

yeki

New member
سلام بچه ها
یه سوالی هست ک مخمو خورده
با ارشد ژنتیک انسانی در ماه چقدر میشه در آورد؟
با phd ژنتیک انسانی چقدر؟

کدوم گرایش زیست بیشترین درآمدو تو ایران داره؟
لطفا پاسخگو باشید

foroozan

New member
من جوابتو نمیدونم ولی خداییش سوالت خیلی جالبه.اتفاقا منم مایلم بدونم کدوم گرایش زیست درامد بیشتری داره؟!

mj1919

New member
من یک جواب کوچیک ، اون چیزی که خودم میدونم رو می تونم بگم:

ارشد:
0 تا 1میلیون
(بسته به پارتی داره، توی موسسات خصوصی بیشتر، چند تا ملاک استخدامی است: پارتی، پارتی، پارتی، ...و در آخر اینکه یکسری ملاک های دیگه که شرم آوره نمیشه گفت)
اکثر دوستای بنده و یا کسایی که استخدام بودند و پسر هم بودند: شغشون در حد برده بود! نمیشد گفت شغل! از جمله خود بنده!
(جالبه ماهم توی آزمایشگاه همدیگه رو slave صدا می کردیم، یعنی برده!)

دانشجوی دکتری:
0 (علوم)، البته پژوهانه اگه تونستی بگیری
حداقل500-600 هزار (بهداشت)

دکتری:
علوم (خیلی خیلی سخت گیر میاد): استادیار ، دوروبر 1 و نیم میلیون
بهداشت(راحت تره، نیاز زیاده): استادیار، همون حول و حوش
البته توی بهداشت از لحاظ قانونی می تونی آز بزنی ولی از لحاظ عملیاتی نه!

(البته در کنار تمام اینها می تونی بزنی تو کار آزاد، شرکت و اینا در زمینه ی تخصصت، اینجوری هم آقای خودتی وهم نوکر خودت.)

paeeze

New member
شما پارتی داشته باشی با لیسانس هم میتونی هیات علمی بشی و بدون دردسر 1 تومن رو داشته باشی در غیر اینصورت......

واقعا درست فرمودن پارتی + چیزی که گفتنش خجالت آوره!

Dexter2009

New member
پارتی تون رو خدا قرار بدید...مطمئن باشید کسی که از راه پارتی و این جور حرفا به شغل و حقوق می رسه برکت از پول و زندگیش به اندازه ای که لیاقتش رو نداره می ره....در نهایت همون قدر پول براش می مونه که باید از راه درست می ر فت....

Eagle_78

Member
رشته های علوم پایه پزشکی بر خلاف اسم دهن پرکنی که دارن تو ایران هیچ تعریف شغلی خاصی ندارن ! شما باید با عشق واردشون بشید تا بتونید تو فعالیتهای تحقیقاتی موفق باشید و با داشتن یه رزومه خوب تو دانشگاهها یا مراکز تحقیقاتی کار کنید.... در مورد ژنتیک پزشکی درسته که حق مطب مشاوره ژنتیک داره اما در واقعیت جامعه ما یه پزشک عمومی میآد با گذراندن اختیاری یه دوره آموزشی تو وزارت بهداشت به عنوان مشاور ژنتیک کارمیکنه و جالبیش هم اینه تو خود وزارت بهداشت هم برای طرح مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج که داره اجباری میشه از همین پزشکان برای اجرای این طرح نام میبره !! اینجاست که باید تاوان قبول نشدن تو کنکور سراسری تو رشته پزشکی رو داد همه چی مال پزشکاست !!!!!!!!!!!!!!!!!

paeeze

New member
رشته های علوم پایه پزشکی بر خلاف اسم دهن پرکنی که دارن تو ایران هیچ تعریف شغلی خاصی ندارن ! شما باید با عشق واردشون بشید تا بتونید تو فعالیتهای تحقیقاتی موفق باشید و با داشتن یه رزومه خوب تو دانشگاهها یا مراکز تحقیقاتی کار کنید.... در مورد ژنتیک پزشکی درسته که حق مطب مشاوره ژنتیک داره اما در واقعیت جامعه ما یه پزشک عمومی میآد با گذراندن اختیاری یه دوره آموزشی تو وزارت بهداشت به عنوان مشاور ژنتیک کارمیکنه و جالبیش هم اینه تو خود وزارت بهداشت هم برای طرح مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج که داره اجباری میشه از همین پزشکان برای اجرای این طرح نام میبره !! اینجاست که باید تاوان قبول نشدن تو کنکور سراسری تو رشته پزشکی رو داد همه چی مال پزشکاست !!!!!!!!!!!!!!!!!

رشته های فنی هم آش دهن سوزی نیستن!!!!

من الان 1 ساله که فقط دارم میرم مصاحبه!و فقط رزومه مبفرستم....مشکل اصلی من محل کار و حقوقش هست

همین هفته پیش یه شرکت قطعات خودرو رفتم همه چیزش خوب بود به دستمزد که رسید گفتم قانون کار خوبه-لیسانس=600 تومن-گفت من 400 بیشتر نمیدم(من یه دانشگاه دولتی و صنعتی خوندم....توجه کنید اصلا براشون مهم نیست کجا خوندین و رزومتون چقدر پرباره!!!!!!!!!!!!!! چون به لطف دانشگاه آزاد و عیر انتفاعی همه رشته ها اشباع هستن و چیزی که زیاده لیسانس بیکاره)

یه کارگر درآمدش بیشتره

Mohammad gh

New member
من یه دانشگاه دولتی و صنعتی خوندم....توجه کنید اصلا براشون مهم نیست کجا خوندین و رزومتون چقدر پرباره!!!!!!!!!!!!!! چون به لطف دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی همه رشته ها اشباع هستن و چیزی که زیاده لیسانس بیکاره)

یه کارگر درآمدش بیشتره

اره خدایی یه سری از دانشگاهها واقعا ابروی بعضی رشته هارو بردن
برای مثال در ارشد بیوتکنولوژی میکروبی دانشگاه پیام نور تهران شرق حدود ۴۰ نفر برمیداره یعنی چیزی در حدود ۲/۳ کل ظرفیت این رشته تو کشور!همچنین امکانات بسیار کم و کادر اموزشیه واقعا ضعیفی داره!خود مسئولینشم اذعان داشتن که حق با دانشجویان معترض هست.
حالا فکر کنید با این وضع اموزشی این ۴۰ نفر وقتی وارد بازار کار و تحقیقات میشن علاوه بر اینکه ممکنه با پارتی و .. جای یه سری افراد شایسته تر روپر کنن!واقعا چند نفرشون میتونن انتظارات از یه ارشد بیوتک میکروبی رو براورده کنن؟

pary

New member
ممنون ازجواب کاملتون میشه در مورد این شرکتهای که گفتین توضیح بدید
توی چه زمینه های میشه با مدرک زیست شناسی شرکت زد؟!

ninol

New member
داخل ایرانو نمی دونم اما چند ماه قبل توی یکی از تاپیک های همین سایت خوندم که نوشته بود در خارج از کشور از میان گرایشهای زیست اول علوم سلولی مولکولی و بعد ژنتیک از همه پردرامدتره فکر کنم علاوه بر این دو رشته بیوتکنولوژی هم کاربردی باشه چون این 3 تا از بقیه به روزتر هستن و روز به روز در حال پیشرفت

mj1919

New member
ممنون ازجواب کاملتون میشه در مورد این شرکتهای که گفتین توضیح بدید
توی چه زمینه های میشه با مدرک زیست شناسی شرکت زد؟!

برای شرکت زدن شما نیاز به مدرک ندارید!

باید یک ایده ی پول ساز داشته باشید!

در زمینه ی زیست فناوری! (البته بگم ، سخته ها)

yeki

New member
به نظر من ما ایرانیا همیشه دوست داریم لقمه رو حاضر آماده کنن بزارن دهنمون تازه وقتی هم که گذاشتن شروع میکنیم به ایراد گرفتنو ...
آدم بی عرضه آمریکا هم ک بره بی عرضه هست و...

لطفا کسایی که تجربه کارکردن داشتن یا دوستاشونو دیدن بیان بگن با دکتری ژنتیک انسانی چقدر میشه در ماه درآورد؟؟
اصلا میشه مطب و آزمایشگاه ژنتیک زد؟اگه میشه درآمدش چقدره؟

eco.bio

New member
فقط فقط پارتی! نه رزومه میخواد نه رتبه برتر بودن میخواد نه حرص و جوش خوردن میخواد! نهایتش یه جلسه مصاحبه تشریفاتی(!!!!!!!!) هس که شیک میپوشی میری یه خوش و بشی میکنی و برمیگردی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:65d6a5d6s:

yeki

New member
حالا فرض کنین یکی پارتی داره .... خب یکی بیاد بگه درآمد دکتری چقدره؟ .... چرا از موضوع اصلی خارج میشین :)

Mohammad gh

New member
داخل ایرانو نمی دونم اما چند ماه قبل توی یکی از تاپیک های همین سایت خوندم که نوشته بود در خارج از کشور از میان گرایشهای زیست اول علوم سلولی مولکولی و بعد ژنتیک از همه پردرامدتره فکر کنم علاوه بر این دو رشته بیوتکنولوژی هم کاربردی باشه چون این 3 تا از بقیه به روزتر هستن و روز به روز در حال پیشرفت

البته ازونجایی که سرمایه گذاری های بسیار هنگفت مثل هزینه ی ۲۰۰ میلیارد دلاری آمریکا در بیوتک باید بگم بیوتک اونجا یه حرفه ی بسیار درامد زا محسوب میشه و خوش آتیه
به نظر من ما ایرانیا همیشه دوست داریم لقمه رو حاضر آماده کنن بزارن دهنمون تازه وقتی هم که گذاشتن شروع میکنیم به ایراد گرفتنو ...
آدم بی عرضه آمریکا هم ک بره بی عرضه هست و...

لطفا کسایی که تجربه کارکردن داشتن یا دوستاشونو دیدن بیان بگن با دکتری ژنتیک انسانی چقدر میشه در ماه درآورد؟؟
اصلا میشه مطب و آزمایشگاه ژنتیک زد؟اگه میشه درآمدش چقدره؟

شما انگاری حواست نیست تو کدوم کشور دارید زندگی میکنید!!!کدوم توجه؟کدوم بودجه؟کدوم تحقیقات؟؟
اگر توجه و عنایتی که باید از طرف دولت و مسئولین میبود شما فکر میکردی اینقدر بچه ها اه و ناله میکرد؟؟تو ایران کسی نیست که روی ایده ها سرمایه گذاری کنه یا به استعداد دانشجوها توجهی نشون بده

شما حساب کن یه رشته ای مثل بیوتک که به طور معمول اونور آب با دکتراش ۱۰۰هزار دلار در سال میدن رو با ایرانی که شاید تهش به ۲ میلیون برسه
که خب اونجا با نصف حقوق ۲ سالاش میشه یه پورشه خرید و تو ایران برایه همون ماشین باید یه میلیارد پیاده بشی:|

درهرحال من نمدونم درامد ماهانه ژنتیک چه قدره فقط میدونم که خیلی خیلی کمتر از از هوش و استعداد و جوونایی هست که هرکدومشون اگر در کشوری بودن که قدر میدونستن وضعشون ۱۰۰بار بهتر بود

آخرین ویرایش:

asie67

New member
کاملا موافقم
اینجا ایرانه!!!!!!!!ومتاسفانه ما ایرانی ها چیزی که خیلی خوب بلدیم تنبلیه!!!!!!!هممون دنبال رشته و شغل باپرستسژیم!!!!!!نه علاقه برامون مهمه نه استعداد!!!!!!!!!
توخارج از ایران شآن شغلی چندان معنا نداره!!!!یعنی یه آشپز رستوران براحتی با یه دکتر ازدواج میکنه و هیچکدوم هم فکر نمیکنن در شان هم نیستن
اونجا با علاقه دنبال کار میرن و بهش افتخار میکنن و از همه مهمتر نیاز ندارن حتما مدرک دانشگاهی داشته باشن
چون تا مقطع دبیرستان توانایی لازمو برای سر کار رفتن پیدا میکنن
خداوکیلی چندتای شما اگه با دیپلم یه کار خوب و پردرامد گیر میاوردین میومدین دانشگاه؟
مشکل بزرگ دیگه اینه که توکشور ما دانشگاه رفتن دلیل بر باشعور شدن و باشخصیت شدنه!!!!!!!!درحالیکه این چیزا تو خانواده بدست میاد!!!!!!من تو دانشگاه تهران که مثلآ دانشگاه اول ایرانه درس خوندم و با جرات تمام میگم که بیشتر از70درصد بچه ها واسه وقت تلف کردن و خوش گذرونی میان!!!!یا واسه فرار از سربازی!!!!!!!!
خانه از پای بست ویران است و تنبلی ما ایرانی ها بیشتر به آن دامن میزند
با دکتری ژنتیک اگه شانس بیارین میشین هیات علمی دانشگاه !!!!!!که اونم فوقش 2میلیون تومنه
آزمایشگاه زدن هم مال از ما بهترانه!!!!!!!!
ختم کلام اینکه بعد از تلاش و پشتکار زیاد فقط خدا بدادمون میرسه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: shabnam_m

eli 72

Member
تنبلی مادر همه ی شکست هاست...ولی خب؛مادره و احترامش واجب!!!

yeki

New member
مگه با دکترای ژنتیک انسانی نمیشه یه آزمایشگاه ژنتیک زد؟؟؟؟؟

behnaz.h

New member
بچه ها علوم پزشكي تبريز پنج شنبه ظهر آگهي استخدام زده همون 5 شنبه هم جذب كرده بدون آزمون با مصاحبه حالا بماند كه اونيكه مسئول پخش آگهي بوده چه قصوري كرده امروز رفتم ديدم 1 نفر بيو تكنولوژي 1 نفر زيست عمومي ميخواستن واقعا چه جذبي تو استان به اين بزرگي تازه مدرك ارشد ميخواستن واسه كارشناسي آزمايشگاه!

بالا