رشته جدید التاسیس تاریخ علوم پزشکی

atefe

New member
به نظر شما وزارت خونه حالش خوبه؟
داره شوخی میکنه؟ رشته جدید تاریخ علوم پزشکی؟؟؟؟؟!!!!!!!! (اطلاعیه شماره 4 سایت سنجش پی)
تازه دانشگاه تهران، بهشتی و شاهد و .....
خدایا! اونوقت مشاوره در مامایی رو فقط دانشگاههای تیپ ب دارن!

behnaz.h

New member
حالا نيس كه همه چي مرتبه سرجاشه بيايم به اين تعجب كنيم!

iran khanom

Member
ديوانست سالم نيست به دل نگيريد علوم پزشكي چي داره كه تاريخ داشته باشه اونم تو ايران كه هر روز دارو اختراع ميكنند ولي نميدونم كجا ميرن.والا كم دارن ديونه ها.اره خودشونم به اين نتيجه رسيدن بلاهايي كه سر ما دارن امسال ميارن رو بايد تو تاريخ نوشت

bacillus.bs

New member
تاريخ علوم پزشكي:25r30wi:
عاقا من مي خوام رشتمو تغييييير بدم:whistle:

آخرین ویرایش:

bacillus.bs

New member
انوقت زبان عربي چه ربطي به علوم پزشكي ايران داره هاااااان

shamila

New member

بحتمالا میخوان کتابای ابوعلی سینا (قانون) و ... رو بخونن. زمان اونها هم که عربی زبان رایج بوده پس باید از عربی یه چیزایی بدونن.وااااااااااااااااااااااای عربی:14:
کابوسهای شبانه من:14:

shamila

New member

احتمالا میخوان کتابای ابوعلی سینا (قانون) و ... رو بخونن. زمان اونها هم که عربی زبان رایج بوده پس باید از عربی یه چیزایی بدونن.وااااااااااااااااااااااای عربی:14:
کابوسهای شبانه من:14:

behnaz.h

New member
به يكي از رشته هاي سركاري هم اضافه شد كه اينجا تعدادمون بيشتر بشه دور هم باشيم!

padideh

New member
بچه ها چندتا واحدهاي درسي اين رشته كه خيلي هم ضريب بالاست رو معرفي ميكنم:
تاريخ جا ب جايي كنكورها ي وزارت بهداشت ايران ( كه خيلي هم كتاب قطوري هست)
تاريخ بي سابقه و درخشش وزارت بهداشت در عرصه بين الملل (پيش نياز زبان عربي :قابل توجه باسيلوس عزيز كه سؤال كرده بودي چرا عربي)
آمار حياتي نظم و قوانين عالي وزارت بهداشت ايران
رازهاي برتري وزارت بهداشت ايران از عربستان (پيش نياز زبان عربي)
فعلا تا اين جا رو خبر دارم دوستاي عزيزم ......

bacillus.bs

New member
تاريخ بي سابقه و درخشش وزارت بهداشت در عرصه بين الملل (پيش نياز زبان عربي :قابل توجه باسيلوس عزيز كه سؤال كرده بودي چرا عربي)

:25r30wi::25r30wi:

saharraj

New member

دوست عزیز احتمالا بقیه شم " هیئت امنا" توی تعطیلات عید میشینن جلسه میزارن پیدا میکنن

bacillus.bs

New member
پس حسابي درس بخونيد تا يه دانشگاه خوب قبول بشيد بعد بورسيه بگيريد و ................

الی1

New member
نمیتونم کارنامه رشته کتابداری رو از سایت علوم پزشکی دانلود کنم میگه باید عضو باشی ولی عضو قبول نمیکنه
یکی نگا میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا::

zeindinho

New member
درسته که اشتباهات در زمینه علوم پزشکی ایران زیاد بودن اما بیاید برای یک بارهم که شده به دید مثبت به این قضیه نگاه کنیم تاریخ همیشه چیزی بوده که تو دوران تحصیل اکثر ماها ازش فرار میکردیم شاید با ایجاد این رشته و خوندن گذشته واقعا بشه فهمید کجای کار اشتباه بوده که دیگه ما ابو علی سینا نداشتیم شاید بشه اشتباهاتو فهمید و از وقوعشون در اینده پیشگیری کرد پس واسه یه بارم مثبت فکر کنیم و اعتماد کنیم به امید فردای قشنگتری برای جامعه علوم پزشکی ایران.

behnaz.h

New member
انسان به اميد زنده ست حتما ميدونيد كه ابن سينا واسه تشخيص ديابت بيمارانش چند قطره از ادرارشو ميچشيده تا قندشو تشخيص بده ببينيم ماها چيكار كرديم؟ حيف كه تو كشور ما دغدغه ي شغلي هست شايد اگه ذهن ما نگران شغل نبود ماها هم حداقل 1% از زحمات ابن سينارو ميكشيديم كشورمون پيشرفت ميكرد اما ماها نگران نون شبمونيم!

atefe

New member
درسته که اشتباهات در زمینه علوم پزشکی ایران زیاد بودن اما بیاید برای یک بارهم که شده به دید مثبت به این قضیه نگاه کنیم تاریخ همیشه چیزی بوده که تو دوران تحصیل اکثر ماها ازش فرار میکردیم شاید با ایجاد این رشته و خوندن گذشته واقعا بشه فهمید کجای کار اشتباه بوده که دیگه ما ابو علی سینا نداشتیم شاید بشه اشتباهاتو فهمید و از وقوعشون در اینده پیشگیری کرد پس واسه یه بارم مثبت فکر کنیم و اعتماد کنیم به امید فردای قشنگتری برای جامعه علوم پزشکی ایران.

باشه باشه! اصن تاریخ بهترین رشته دنیاست!
نظرتون راجع به جغرافیای علوم پزشکی.... زمین شناسی علوم پزشکی... طراحی لباس در علوم پزشکی ، اقتصاد علوم پزشکی و..... چیه؟
دانشگاه تهران و بهشتی رو با این رشته ها به قهقرا میکشن! حالا ببینید!

afshin22

New member
جواب کوته فکرانه برای این رشته باعث تأسف هست. زیرا در گذشته علم طب دارای اهداف بسیار گسترده ای بوده و تنها با دارو به درمان نمی پرداختند. به تعبیر رازی تا می توانی با غذا مداوا کنی، دارو تجویز نکن و تا می توانی با داروی مفرد معالجه کنی، داروی مرکب تجویز نکن. درمان دارای زمان و مکان خاص بوده حتی بعضی از داروها را در زمان ماه کامل تجویز می نمودن و در فصول تابستان و زمستان از تجویز بعضی داروها خودداری می نمودند. علت زیاد شدن اقسام سرطان در زندگی امروز باید در پزشکی جدید جستجو کرد که چرا بیماری های ساده بصورت لاعلاج در آمده است. در حالی که با تجویز داروهای سنتی و ساده می توان بیماری به کل ریشه کن نمود. آنچنان بحث در این زمینه وجود دارد که در اینجا امکان گفتنش نیست.

بالا