شرایط شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی+ پاسخ و پرسش

a_67

New member
با سلام خدمت همه ی دوستان گرامی

این تاپیک همانطور که از عنوانش پیداست، برای مطرح کردن پرسش های شما در مورد شرایط پذیرش و ثبت نام در این آزمون هست... و هر یک از دوستان میتونن در این پرسش و پاسخ شرکت کنند...
پست هایی که در گذشته نیز حول این موضوع مطرح شده، نتایج آنها در این تاپیک گذاشته خواهد شد.
به عنوان شروع بد نیست که لینک شرایط ثبت نام آزمون (هفتمین دوره) رو مطالعه کنید...

لینک مربوطه:

اطلاعیه هفتمین دوره پذیرش پزشکی از مقطع لیسانس

با تشکر

آخرین ویرایش:

a_67

New member
واجد شرايط عمومي تحصيل رايگان یعنی چی؟
با سلام
بنده هم دقیقاً نمیدانم این عبارت به چه معناست ولی اگر اطلاعاتی در این مورد به دست آمد........در اینجا خواهم آورد....اگر دوستان هم اطلاعاتی دارند، خوب هست که اینجا به اشتراک گذاشته شود.

آخرین ویرایش:

missMahsima

New member
در مورد این واجد شرايط عمومي تحصيل رايگان من یه جا خوندم که یکی نوشته بود یعنی دوره کارشناسی رو باید رایگان گذرونده باشه و یا به عبارت دیگه دولتی روزانه خونده باشه.
ولی فکر کنم غلطه.

eli 72

Member
میشه بگین پذیرشش چجوریه که اینقد شرکت کننده هاش کمن؟بعدشم کسی که قبول میشه دوره ی پزشکی رو باید تاچن سال بخونه؟ینی 2 ساله علوم پایه رو دیگه لازم نیس پاس کنه؟! کدوم دانشگاها پذیرش دارن؟! جواب بدین خواهش

a_67

New member
میشه بگین پذیرشش چجوریه که اینقد شرکت کننده هاش کمن؟بعدشم کسی که قبول میشه دوره ی پزشکی رو باید تاچن سال بخونه؟ینی 2 ساله علوم پایه رو دیگه لازم نیس پاس کنه؟! کدوم دانشگاها پذیرش دارن؟! جواب بدین خواهش
با سلام
برای آگاهی از شرایط پذیرش میتونید به لینکی که در اولین پست این تاپیک آمده، مراجعه کنید.
فقط دانشگاه علوم پزشکی تهران این پذیرش دانشجو رو به این صورت داره.
در مورد طول زمان تحصیل، متاسفانه بنده دقیقاً نمیدونم.....قبلاً صحبت شده بود...یکی از بچه ها گفته 4 سال و یکی دیگه گفته 6 سال... میتونید خودتون در صورت تمایل از خود دانشگاه جویا بشید این موضوع رو.
با تشکر.

masoud13

New member
بچه ها اگه کسی همه ی شرایط شرکت در ازمونو داره ولی معدل دیپلم و یا لیسانسش به حد مورد نیاز نمیرسه و متوجه بشم که واقعا هم عاشق پزشکیه و هم به درد پزشکی میخوره من میتونم کمکش کنم که این مشکلش هم برطرف بشه از راه ایده دادن برای ثبت اختراع بین المللی به نام خودش . فقط اولویت باکسایی است که معدل دیپلمشون فقط نمیخوره چون به نظر من این شرط ازمون خیلی مسخره است و همچنین پسرها در اولویتن چون منم پسرم

ashena

New member
سلام واجدشرایط عمومی تحصیل رایگان یعنی دوره کارشناسی شو روزانه گذرونده باشه من اینجوری شنیدم.

eli 72

Member
واسه این ازمون چجوری باید بخونیم من هنوز دو سال دیگه دارم تا لیسانسمو بگیرم میشه راهنمایی کنین که چجوری باید شروع کرد؟؟منابع کمکی هم اگه میشناسید واسه این درسا معرفی کنید لطفا!!

a_67

New member
برگرفته از تاپیک : سلام عزیزان

radilogy88 : کسی میدونه حداقل چه نمره ای باید کسب کرد؟خود دانشجویان پزشکی باید حداقل 50%نمره رو کسب کنن کارشناسیا چی؟

shima.p :تو این آزمون هرکی نمره بیشتر بیاره اون قبول میشه دوستم

een azmon reqabatie,taze nomre manfi hm dare,khode pezeshkiasham age nomre mnfi dasht vase ona nemitonstn nesfe soalaro hm j bedn : masoud13

آخرین ویرایش:

a_67

New member
یرگرفته از تاپیک:آیا به نظر شما به صرفه هست؟

hadis90 :
سلام
بچه ها مي خواستم نظرتونو راجع به اين امتحان بدونم؟
به نظر شما سالي كه بايد واسه ارشد خواند چه طور ميشه واسه اين آزمونم خواند؟
يا اينكه فقط بايد واسه اين آزمون خواند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنونم مي شم جواب بديد.........

shima.p : باید یکیشو انتخاب کنی دیگه:rolleyessmileyanim:

salam azizam shoma bayad yekisho entekab koni chon khundan baraye in emtehan enhadr angino vaght gir hast k be khundane darse digeyi nemiresi : masoud13

آخرین ویرایش:

a_67

New member
برگرفته از تاپیک: اسامي پذيرفته شدگان مرحله اول پنجمين دوره آزمون پذيرش دانشجو از مقط

bahar87 : سلام نور عزیز شما روزی چند ساعت مطالعه داشتید؟ بیشتر باید تست زد یاخوند؟ شیوه مطالعه شما چه طور بود؟خیلی سختتر از امتحان جامع علوم بایه بود؟شنیدم باید هر درس این آزمون رو به اندازه ارشد خوند. درسته؟من امسال برای اولین و آخرین بار میخوام این آزمونو بدم به خاطر شرایط سنی سال آینده دیگه نمیتونم شرکت کنم.ازتون خواهش می کنم منو راهنمایی کنید.ممنون میشم.

nooor : ساعت مطالعه متغیر بود .نمیتونی ساعتو مقایسه کنی چون مهم کیفیت مطالعس.سخت تر از علوم پایس-به اندازه ارشد نمیخواد بخونی باید کلی تر بخونی-

آخرین ویرایش:

a_67

New member
برگرفته از تاپیک: کمک- در مورد آزمون لیسانس ب پزشکی

nimajoon : ميخواستم اين شرط معدلش ،*بايد معدل سال سوم بالاي 18 يا ميانگين معدل او دوم سوم دبيرستان بالاي 18؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تو بخش نامه نوشته بو معدل "دیپلم"!
منم نمیدونم منظورش معدل کتبیه یا نه؟
%2850%29.gif

a_67 : منظور از معدل دیپلم، معدل کل دیپلم می باشد.(بدیهی است که در محاسبه معدل دیپلم، معدل کتبی سال سوم هم در نظر گرفته می شود.)
معدل دیپلم در مدرک دیپلم درج می شود.

مهربانی

New member
بچه ها اگه کسی همه ی شرایط شرکت در ازمونو داره ولی معدل دیپلم و یا لیسانسش به حد مورد نیاز نمیرسه و متوجه بشم که واقعا هم عاشق پزشکیه و هم به درد پزشکی میخوره من میتونم کمکش کنم که این مشکلش هم برطرف بشه از راه ایده دادن برای ثبت اختراع بین المللی به نام خودش . فقط اولویت باکسایی است که معدل دیپلمشون فقط نمیخوره چون به نظر من این شرط ازمون خیلی مسخره است و همچنین پسرها در اولویتن چون منم پسرم

سلام من مدرک کارشناسی اقتصاد دارم ولی شرایط معدل رو ندارم ایا اصلا امکانش هست تو این ازمون شرکت کنم ؟من واقعا به رشته پزشکی علاقه مندم اگه از این راه نشه میخام دوباره کنکور بدم ممنون میشم راهنمایی نمایید

vahista

New member

masoud jan mishe bishtar rajebesh tozih bedi man alan daram vase arshad mikhunam ama kamelan bedune alaghe va angize chon asheghe pezeshki budam vali bekhatere sharte moadel nashod k sherkat konam

a_67

New member
با سلام
مسعود، داداش اینایی که گفتی یعنی چی؟
یعنی واقعاً کاری از دستت بر میاد؟
اگه آره، واضح و رک و پوست کنده بگو ببینیم دقیقاً چه کاری از دستت میاد؟ مگه چقدر ایده داری داداش؟ خودشم بین المللی؟ گیریم همینایی که میگی راست باشه؛ اون وقت چقدر طول میکشه؟ فک نکنم به این زودیا کسی بتونه اختراعش رو ثبت کنه ها اونم بین المللی!
اگر کارتون قانونی هست، فک نکنم دلیلی داشته باشه که واضح راه حلتون رو نگید....اگه چنین چیزی ممکنه یه تاپیک بزنید و به صورت عمومی بگید یه ملت هم دعاگوتون میشن والا.
اگرم نه، این همه ملت رو برای هیچی اسیر نکن............والاااااااا
با تشکر

masoud13

New member
سلام من مدرک کارشناسی اقتصاد دارم ولی شرایط معدل رو ندارم ایا اصلا امکانش هست تو این ازمون شرکت کنم ؟من واقعا به رشته پزشکی علاقه مندم اگه از این راه نشه میخام دوباره کنکور بدم ممنون میشم راهنمایی نمایید

درود برتو دوست عزیز . دلیلی واسه نشدنش نمیبینم اگه بقیه شرایط شرکت تو ازمونو داشته باشی مثل سن و ... . اما راستش شانست برای قبولی کمه چون رشته های گروه علوم پزشکی کم و بیش هرکدومشون حداقل 10 واحدی دروس پزشکی داشتن . اینو نگفتم که ناامیدت کنم فقط خواستم بدونی که چند چنده :1dco2x0p1lilzhfpg1t برای مثال من خودم رشته دبیرستانم ریاضی بود و حتی پیش ریاضی رو هم گرفتم و کنکور تجربی دادم . راستش اوایل که اسم سلول رو میشنیدم زندون تو ذهنم تداعی میشد نه یک واحد زنده بدن موجودات :(50): ببین تو میخوای خلاف جریان اب شنا کنی و این کار اسونی نیست اگه فکر میکنی که واقعا تواناییشو داری بسم الله ولی اکه نه . بیخیال شو . در هر صورت من در خدمتم فکراتو بکن بعد به ترتیب اولویت میزارمت تو لیست انتظار و کمکت میکنم :thanks:

masoud13

New member
masoud jan mishe bishtar rajebesh tozih bedi man alan daram vase arshad mikhunam ama kamelan bedune alaghe va angize chon asheghe pezeshki budam vali bekhatere sharte moadel nashod k sherkat konam

وحید جان درود بر تو .ببین یه پیام خصوصی بهم بده تا شمارمو واست بفرستم و بعد کاملا در جریانش قرار بگیری . شمارمو اینجا نمیزارم چون میترسم مدیر سایت دعوام کنه :eek:t0837h0nn8zfqu8ult

masoud13

New member
با سلام
مسعود، داداش اینایی که گفتی یعنی چی؟
یعنی واقعاً کاری از دستت بر میاد؟
اگه آره، واضح و رک و پوست کنده بگو ببینیم دقیقاً چه کاری از دستت میاد؟ مگه چقدر ایده داری داداش؟ خودشم بین المللی؟ گیریم همینایی که میگی راست باشه؛ اون وقت چقدر طول میکشه؟ فک نکنم به این زودیا کسی بتونه اختراعش رو ثبت کنه ها اونم بین المللی!
اگر کارتون قانونی هست، فک نکنم دلیلی داشته باشه که واضح راه حلتون رو نگید....اگه چنین چیزی ممکنه یه تاپیک بزنید و به صورت عمومی بگید یه ملت هم دعاگوتون میشن والا.
اگرم نه، این همه ملت رو برای هیچی اسیر نکن............والاااااااا
با تشکر

درود . ببین گواه حرفام 4 تااختراعاتمه و معدلم که پایینه و باهاش تونستم ازمونو بدم و خیلی چیزای دیگه که دوست ندارم اینجا برای همه عنوان کنم ولی اونی که خواستاره این موضوعه بهش همشو میگم با مدارک موجود و فکر نمیکنم کسی دوست داشته باشه پولشو تو جوب بریزه و ... . من خودم به اندازه ی کافی ثبت کردم اونم زمانی که انگیزه ی این کارو داشتم و از این کار بینهایت لذت میبردم ولی حالا انگیزم متفاوته و بیشتر واسه ی کمک به دوستان و صد البته مساله مالی . حدود 2 ماه طول میکشه و من 11 تا ایده ثبت نشده تو گوشیم دارم که 9 تاش ایده ی پزشکی هست که نمونه هم ندارن ولی فقط قصد فروش 4 یا 5 تاشو دارم که دوست دارم تا جای ممکن بیشتر با کمک خودشون و فکر خلاقی که دارن و نمیدونن به این مهم برسم تا در حق بقیه مخترعین و نخبگان واقعی اجحاف نشه و یا راهنماییشون کنم که خودشون ایده پردازی کنن و یک مخترع و نخبه باشن و بتونن از امکاناتی که برای این دسته ادما هست استفاده بکنن . اوفتاد الان :(40):

آخرین ویرایش:

a_67

New member
درود . ببین گواه حرفام 4 تااختراعاتمه و معدلم که پایینه و باهاش تونستم ازمونو بدم و عضو استعداد درخشان دانشگاهمم بشم و دوستایی که از این راه من استریت شدن برای ازمون تخصص ینی بدون نیاز به گذروندن طرح نیروی انسانی ازمون تخصص پزشکی دادن و ... . من خودم به اندازه ی کافی ثبت کردم اونم زمانی که انگیزه ی این کارو داشتم و از این کار بینهایت لذت میبردم ولی حالا انگیزم متفاوته و بیشتر واسه ی کمک به دوستان و صد البته مساله مالی ... . حدود 2 ماه طول میکشه و من 11 تا ایده ثبت نشده تو گوشیم دارم که 9 تاش ایده ی پزشکی هست که نمونه هم ندارن ولی فقط قصد فروش 4 یا 5 تاشو دارم که دوست دارم بیشتر با کمک خودشون به کسایی بدمشون که لیاقتشو دارن و فکر خلاقی دارن تا در حق بقیه مخترعین و نخبگان واقعی اجحاف نشه و یا راهنماییشون کنم که خودشون ایده پردازی کنن و یک مخترع و نخبه باشن و بتونن از امکاناتی که برای این دسته ادما هست استفاده بکنن . اوفتاد الان :(40):
سلام بر مسعود
داداش خب، شما بیا یه آدرس سایتی، جایی رو بگو تا ما بدونیم این 4 تا اختراعی که ثبت کردی چیا هستند؛ من و یحتمل بقیه ی دوستان هم کنجکاو هستند... به عبارت دیگر گواه حرفات رو میخوام بیاری داداش.
پیشاپیش ممنون.

بالا