زبان را چگونه بخوانیم؟؟

gil@ss

New member
سلام..این موضوع را به این اختصاص بدیم که هرکسی بیاد و در مورد نحوه خوندن زبان ویادگیری لغت ومتن معایب وفواید وهمه روشهاش بگه ..
لطف کنید در پایان اگه پشت کنکوری هستین بگید روزی چند ساعت زبان میخونید؟

gil@ss

New member
:smilies-azardl (181خب طبق رسم این سایت اول از همه هم خودم مینویسم...من از 504شروع کردم لغت های که بلد نیستم رو یه برگه یادداشت کوچیک مینویسم واز جعبه لایتنر استفاده میکنم(فکر کنم همتون بلدین ولی اگه خواستین بگین روش رو کامل توضیح میدم)خوب چون چند سال قبل هم لغت هایی که با این روش خوندم درصد زیادیشا بلدم پس باید بگم روش خوبیه ولغت تو حافظه بلند مدت میره
در حال حاضر هم زبان رو شروع نکردم همه اینا مربوط به قبله

Boloor

New member
سلام دوست عزیز
سعی کن کلمات را به صورت گروهی یاد بگیری(group words)
چون می دونی که چقدر دامنه لغات وسیع کمک می کنه و اصولا توی آزمون بهداشت مهم اینه که سریع و راحت text ها رو بفهمی.
پس مثلا وقتی کلمه increase رو می خونی، اینطوری یاد بگیرش:
increase=enhance =amplify=elaborate=augment=intensify=rise=growth=expansion
به خاطر سپردن کلمات هم معنی، خیلی مؤثرتر از حفظ کردن تک تک کلمات است.
موفق باشی

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: leylii

arshade90

New member
سلام. بنده دکترای زبان دارم.(دروغ گفتم). اره به نظر من گیلاس خوب گفته. نظر بلور یکم سخته انجام دادنش ...ولی تو بلندمدت خوب جواب میده برای اونی که رشتش زبانه.

طاها

New member
من با بلور 100% موافقم چون خودم هم از همین روش استفاده میکنم .
بعد از یه مدتی که این روش رو ادامه میدید خودتون هم باورتون نمیشه که این همه لغت یاد گرفتید.:applause:

البته همه چیز قطعی نیست هر کسی باید روشی رو که با اون راحت تره انتخاب کنه.
موفق باشین

samanehm

New member
منم با بلور موافقم.من دارم کلمات رو اینطوری حفظ میکنم

gil@ss

New member
خب اونوقت از کجا این همه مترادف رو یکجا گیر بیارم که حفظش کنم؟:smiliess (12):

RBC!

New member
راس میگه گیلاسی.. از کجا این همه مترادف گیر بیاریم؟
اگه بخوایم خودمون بنویسیم جمع بندیشون مشکل میشه و تازه ممکنه چنتا لیست از هر لغتی تهیه بشه و بعد باید بی خیال کنکور شیم بشینیم لغت مرتب کنیم :|

Boloor

New member
باید زیاد text بخونید، text های علمی بهتر هستن. به علاوه می تونید از بعضی دیکشنری های شناخته شده مثل (دیکشنری نارسیس) استفاده کنید که برای هر کلمه ای مترادف ها و متضاد های رایجشو نوشته.

آخرین ویرایش:

dilak

New member
منم از 504 شروع کردم تو کانون زبان ایران هم ترم 5 هستم به ما اونجا یاد می دن که هر کلمه رو توی یه جمله یاد بگیریم منم اون لغتهایی رو که بلد نیستم رو کاغذ می نویسم بعد میام از روی دیکشنری لانگ من برا هر کلمه یه جمله پیدا می کنم از روی اون جمله معنی اون کلمه رو یاد می گیرم تو خود جمله هم باز کلماتی هستن که تازه یاد می گیرم
و یکی این که حفظ کردن لغت با مترادفاش یه خورده آدمو گیج می کنه تک تک یاد گرفتن به نظر من خوبه

sky

New member
سلام من 504. فلش کارت گرامر و ریدینگ تافل میخونم.اینهمه که میگن لزگی لزگی هم خریدم ولی همون تافل بود تقریبا (غم:sad:)

gil@ss

New member
تو فلش کارت های 504 واسه هر لغت یه تعداد مترادف نوشته که کتاب اونا رو ننوشته :smiliess (4): rbc

shahram25

New member
من كه به نظرم زبان رو هر روز نيم ساعت بعد از بيدار شدن و قبل از خوندن درسهاي ديگه بخونيد خيلي عالي ميشه و فقط لغات رو بخونيد خيلي موثره روزي نيم ساعت هر روز

Anesthesia

Member
من كه به نظرم زبان رو هر روز نيم ساعت بعد از بيدار شدن و قبل از خوندن درسهاي ديگه بخونيد خيلي عالي ميشه و فقط لغات رو بخونيد خيلي موثره روزي نيم ساعت هر روز
فقط خوندن لغت تنها کافی نیست.باید لغت رو تو جمله یاد گرفت.اینجوری یادگیریش همیشگیه.

shahram25

New member
اره تو جمله درسته بايد خون ولي بايد اول يه مرور كلي از لغات داشت بعد همون لغات رو در جمله خوند

mojnia

New member
سلام
بنظرم ریشه ای لغات یاد گرفته شود بهتر است
مثل زیر :

contra

ضد،مخالف
prefix meaning "against, in opposition

contraception

،جلوگيرى از ابستنى

contra + ending from conception.

conception

هم ،راى انعقاد نطفه ،مفهوم ،حاملگى ،لقاح تخم وشروع رشد جنين ،ادراک ،تصور

Contraception is the prevention of the fusion of gametes during or after sexual activity. The term contraception is a contraction of contra, which means against, and the word conception, meaning fertilization. Contraception can occur both naturally and via artificial means in humans and in animals

contradiction

نقض ،تکذيب ،انکار،تضاد،مخالف ،تناقض ،رد،ضد گويى ،خلاف گويى ،مغايرت

from contra "against" + dicere "to speak"diction

diction

طرز بيان ،عبارت ،انتخاب لغت براى بيان مطلب

"a saying, expression, word," from dic-, pp. stem of L. dicere "speak, tell, say

In classical logic, a contradiction consists of a logical incompatibility

between two or more propositions

در منطق، یک هم*ستیزی عبارت است از ناسازگاری منطقی بین دو یا بیشتر گزاره

mahdieh

New member
چون ریدینگ بخش مهم زبان هست پس تا میتونیم باید text بخونیم و لزگی کمک میکنه که مهارت لازم رو برای سریع تر و بهتر جواب دادن پیدا کنیم
برای لغت هم من تافل بارنز رو ار 504 ترجیح تر میدم هرچند دوتا باهم مکمل های خوبیند
برای راحت تر یادگیری لغات هم دونستن پسوند و پیشوند خیلی کمک میکنه که کتابword formation خیلی خیلی کمک میکنه
موفق باشید.

YASIN

New member
من 1 ساعت ابتدای صبح رو زبان میخونم.برای یادگیری لغات زبان هم از روش فیش برداری استفاده می کنم.(لغات بر روی یک سمت کاغذ و معنی و مترادف اونو روی سمت دیگه کاغذ مینویسم)شب ها 0.5ساعت رو هم اختصاص میدم به خوندم فیش ها.لغاتی رو که یاد گرفتم فیش مربوط به اونو کنار میزارم و لغاتشو روی یک برگه جداگانه (کلمه و معنی ان در مقابل)وارد میکنم .آخر هفته ها هم این لغات لیست شده رو مرور میکنم.

طاها

New member
هر متنی که میخونید کلی کلمه جدید داره که وقتی معنی اونا رو پیدا میکنین خیلی از این معانی براتون آشناس( البته اگه سرسری نخونده باشین!) همون موقع اون کلمه جدید رو به لیستتون اضافه کنین بعد از مدتی لیستی از کلی کلمه جدید دارین بنابرین rbc نیازی نیست که همه وقتتو بذاری برا پیدا کردن مترادف و متضاد.توی متنای همون کتاب 504 کلی مترادف-متضاد میشه پیدا کرد.
البته بازم نظرم اینه که هر کسی باید خودش روش بهترو پیدا کنه. این روش برای من یکی که خوبه.

sakar

New member
با تایید نظرات دوستان منم اضافه کنم

زبان رو اگه با حالت درگیری بخونید خوبه هم حوصلتون سر نمیره هم یادگیری عمیق تره به این صورت که:

هر به یه لغتی برخورد کردید که فک مکنید اونو قبلا دیدید حتما اوون کلمه مورد نظر رو پیدا کنید وبا کلمه جدید مقایسش کنید
مثل این کلمات که ممکنه شباهت معنایی یا ظاهری داشته باشند یا به هر دلیلی باعث تداعی شدن کنار هم بنویسید حفظ کردنشون راحتتره
abundance/abandon

evolved/involved/evaluated

بالا