بین ژنتیک و ایمنی شناسی شک دارم ؟

gladman

New member
سلام
میشه لطفا راهنماییم کنید ؟
من دانشجوی سلولی مولکولی هستم ولی برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد بین دو رشته ی ایمنی شناسی و ژنتیک شک دارم .
میخواستم ببینم آیا اینکه گفته میشه ایمنی شناسی در آمد بیشتری داره و کاربردی تره درسته ؟

Dexter2009

New member
به نظرم بستگی به علاقه ی خودتون داره..اگه میبینید با ایمونو راحت تر کنار میاید و علاقه ی بیشتری هم بهش دارید این رشته رو انتخاب کنید وگرنه ژنتیک هم خیلی خوبه.

Mohammad gh

New member
خب در درجه ی اول اونی رو باید انتخاب کنی که بیشتر علاقه داری
اما من اگر بودم اونی رو انتخاب میکردم که ظرفیت بیشتری برای پیشرفت داشته باشه

gladman

New member
ممنون از پاسختون دوستان .
من به ژنتیک بیشتر علاقه دارم ولی از طرفی شنیدم ایمونو در آمدش بیشتره و دستشون برای انجام تکنیک ها بیشتره . واقعا نمیدونم کدوم جای پیشرفت بیشتری داره .

parsa90

New member
مهم ترین چیز علاقه است با این اوضاع فعلی برای هیچ رشته ای کار نیست ولی علاقه باعث میشه دلسرد نشی

Mohammad gh

New member
ممنون از پاسختون دوستان .
من به ژنتیک بیشتر علاقه دارم ولی از طرفی شنیدم ایمونو در آمدش بیشتره و دستشون برای انجام تکنیک ها بیشتره . واقعا نمیدونم کدوم جای پیشرفت بیشتری داره .

خب ببینید در ایران حال حاضر ما هر رشته ای هم باشه بازم تو این بازار به مشکلات زیادی برمیخوره و اگر یکی بخواد بهتر از اونیکی باشه تفاوت درامدش قابل چشم پوشی هست
من فکر میکنم ازونجایی که رشتتون سلولی مولکولی هست در حال حاضر و به ژنتیک هم علاقه ی بیشتری دارید بهتر باشه همون ژنتیک رو انتخاب کنید
به نظر من در علوم پایه رضایت و درامد جایی هست که علاقتون قرار داره
خداروشکر بچه های زیادی تو سایت هستن که همارشد ژنتیک میرن و راجبش کلی اطلاعات دارن و هم ایمونو
بهتره با اونا هم یه مشورتی بکنی

gladman

New member
خب ببینید در ایران حال حاضر ما هر رشته ای هم باشه بازم تو این بازار به مشکلات زیادی برمیخوره و اگر یکی بخواد بهتر از اونیکی باشه تفاوت درامدش قابل چشم پوشی هست
من فکر میکنم ازونجایی که رشتتون سلولی مولکولی هست در حال حاضر و به ژنتیک هم علاقه ی بیشتری دارید بهتر باشه همون ژنتیک رو انتخاب کنید
به نظر من در علوم پایه رضایت و درامد جایی هست که علاقتون قرار داره
خداروشکر بچه های زیادی تو سایت هستن که همارشد ژنتیک میرن و راجبش کلی اطلاعات دارن و هم ایمونو
بهتره با اونا هم یه مشورتی بکنی

خیلی ممنون دوست من ، راستش من تازه وارد هستم و زیاد اشنا نیستم با دوستان .
ممکنه چند نفر از بچه ها رو به بنده معرفی بفرمایید ...؟

david01

New member
ژنتیک بهتره!

ژنتیک رشته گسترده تر و جامعتری نسبت به سایر رشته های ارشده!
بعد از فارغ التحصیلی هم از لحاظ اشتغال مشکلی نداره!

Mohammad gh

New member
ژنتیک رشته گسترده تر و جامعتری نسبت به سایر رشته های ارشده!
بعد از فارغ التحصیلی هم از لحاظ اشتغال مشکلی نداره!

اقا حواست باشه ها:)))بچه های ایمونوی سایت به شدت فعال هستن و گوش به زنگ:))
شوخی بود

nocerino

New member
سلام دوست عزیز .شما با توجه به علاقت برو و به پول و اینا کاری نداشته باش.تو ایران همه رشته ها تقریبا درامد زاییشون شبیه هم هست.

ایمنی شناسی: کاربرد هاش تو پیوند و رد پیوند اعزای مختلف بدن هست.در صنایع دارویی بیشترین کاربردش اینکه میتونید دارو ها رو از نظر ایمنی شناسی بسنجید و مهمترین مرحله هم همین مرحله ی تست داروه از لحاظ ایمنی شناسی هست .این رشته هم با علوم سلولی مولکولی -خون شناسی -بیوشیمی- سم شناسی - داروسازی و وو رابطه مستقیم داره

ژنتیک پزشکی : هنوز رشته ایی است که جا داره ولی من میتونم بگم بیشترین کاربرد هاش در پیدا کردن راه های درمان برای سرطان های مختلف و شناخت مسیر های مولکولی بیماریزا در بسیاری از سرطان هاست و همچنین درمان بسیاری از بیماری های نقص انزیمی از طریق ژن درمانی ست
این رشته با رشته های بیوشیمی - بیوتکنولوژِی (پزشکی - دارویی - میکروبی) ویروس شناسی - باکتری شناسی -پزشکی مولکولی و ایمنی شناسی و چندین رشته ی دیگر رابطه ی مستقیم داره

موفق باشید .

TUMS

Well-known member
فقط علاقه
ایمنی فعلآ کاربردی تره اما ژنتیک داره جا می افته .....
بستگی به علاقه خودتون داره
اما ایمنی را عشقه

farshad25

New member
ایمنی شناسی بهتره چون توو ایران رشته ای مث ژنتیک درحد تئوری باقی میمونه

gladman

New member
ایمنی شناسی بهتره چون توو ایران رشته ای مث ژنتیک درحد تئوری باقی میمونه

چطور ؟:33: دلیل خاصی پشت حرفتونه ؟
بچه ها میگن میشه خیلی کارا با مدرکش کرد ، بخصوص آمایشگاه و مشاوره و ivf و ...

farshad25

New member
چطور ؟:33: دلیل خاصی پشت حرفتونه ؟
بچه ها میگن میشه خیلی کارا با مدرکش کرد ، بخصوص آمایشگاه و مشاوره و ivf و ...

من که ندیدم کسی ارشد ژنتیک باشه و توو مشاوره و ازمایشگاه و... باشه....برای phd حرفی ندارم شاید.....

najma

New member
من که ندیدم کسی ارشد ژنتیک باشه و توو مشاوره و ازمایشگاه و... باشه....برای phd حرفی ندارم شاید.....

دوستان ، توی بخش مباحث صنفی فکر کنم به تفصیل توضیح داده شده . لطفا اگر اطلاعاتی ندارید راهنمایی اشتباه نکنید .
متشکرم .

jo-boy

New member
همه رشته ها در جای خودشون با ارزشن و فقط یه نکته تعیین کنندس که اونم علاقه خودتونه
با علاقه میشه به هر چی می خوای تو اون رشته برسی

بالا