بازار کار رشته تغذیه

moradi

New member
سلام ميشه راجب آينده ي ارشد علوم تغذيه بگين؟
ممنون

hadis90

New member
با سلام
خیلی خشحالم که شما به این رشته علاقمند هستید ......
این رشته کارس در : بیمارستان ها ( رژیم درمانی ) - در کارخانجات ( کنترل و ناظر کیفی ×) - مراکز بهداشت و درمانی - کلینیک یا مطب های خصوصی با داشتن مدرک کارشناسی ..

negar91

New member
علاوه بر چیزایی که حدیث گفت
کار در مراکز بهداشتی. تدریس در دانشگاه و در کارخانجات مواد غذایی به عنوان مسئول فنی

rosha

New member
من اول میخواستم ایمنی شناسی شرکت کنم ولی بعد نظرم عوض شد انگار این بهتره:bunnyearsmiley:

rosha

New member
راستی بچه ها به ما ها مجوز میدن مطب بزنیم با مدرک ارشد؟؟:whistle::auizz3ffy9vla57584x

چقدر این انجمن تغذیه بی حاله داره غش میکنه:whistle:

MD217

New member
من خودم الان کارشناسی تغذیه می خونم و وقتی درسم تموم بشه مجوز رو دارم!!!

rosha

New member
یعنی چی؟؟یعنی باید حتما کارشناسیتم تغذیه باشه تا مجوز مطب بدن؟؟؟یا به ما هم کارشناسی یه چیز خوندیموو ارشد تغذیه خوندیم بعد 1سال مجوز میدن؟؟؟!!!!!!!!!:idea_majidonline:

pegah

New member
سلام
سوال روشا سوال من و خیلیای دیگه هم هست,لطفا بیشتر توضیح بدین

Anesthesia

Member
یعنی چی؟؟یعنی باید حتما کارشناسیتم تغذیه باشه تا مجوز مطب بدن؟؟؟یا به ما هم کارشناسی یه چیز خوندیموو ارشد تغذیه خوندیم بعد 1سال مجوز میدن؟؟؟!!!!!!!!!:idea_majidonline:

از عزیزان تغذیه خواهشمندم به این سوال پاسخ دهید.

lena

New member
یه ارشدتغذیه دکتراتوچه رشته هایی میتونه کنکوربده؟

Kamran

New member
سلام عزیزان
کسانیکه که فقط ارشد تغذیه هستن و کارشناسی رو در رشته دیگه ای گذروندن با 2سال سابقه کار در بیمارستان میتونن مطب بزنن...

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Delaram92

amir001103

New member
دوستان یه سوال دارم....
میشه خیلی صادقانه در مورد درامد رشته تغذیه بگین...
که توی بیمارستان چقدر میدن و اینکه با مطب چقدر میشه درامد کسب کرد؟؟
و اینکه اگه با مدرک ارشد مشغول به کار شیم چقدر فرق میکنه...؟؟؟

در ضمت اگه لطف کنید و بگید برای ارشد چه رشته هایی میتونم شرکت کنم ممنون میشم....
مرسی

negar91

New member
دوستان یه سوال دارم....
میشه خیلی صادقانه در مورد درامد رشته تغذیه بگین...
که توی بیمارستان چقدر میدن و اینکه با مطب چقدر میشه درامد کسب کرد؟؟
و اینکه اگه با مدرک ارشد مشغول به کار شیم چقدر فرق میکنه...؟؟؟

در ضمت اگه لطف کنید و بگید برای ارشد چه رشته هایی میتونم شرکت کنم ممنون میشم....
مرسی
سلام به هم رشته ای
راستش تغذیه از اون رشته هاست که همه فکر میکنن بازار کارش عالیه حتی خود بچه های تغذیه هم همین فکرو میکنن اما وقتی مثل الان من به آخرای درسشون نزدیک میشن میفهمن هیچ جایگاهی ندارن و الان از روی ناچاری با اینکه طرحمون اختیاریه مجبورم برم طرح که حداقل 2 سال مشغول باشم
بزار بات روراست باشم وقتی من تازه وارد این رشته شدم همه میگفتن خوش به حالتون کارتون تضمینیه و از این جور حرفا اما الان به عنوان یه دانشحوی ترم 8 که تا 1 ماه دیگه درسش تموم میشه عملا دارم میبینم کاری واسم نیست
اگه پارتی داشته باشی میتونی توی بیمارستان دست خودتو بند کنی اونم با حقوق + کارانه حدود 700000 که اکثر اوقات بیشتر از 450000 رو نمیدن . اما بدتر از اینا محیط کاریه بیمارستانه چون هیچکدوم از پرسنل به تغذیه اهمیت نمیدن و اعتقاد دارن یه دیپلم هم میتونه کار تغذیه رو انجام بدن به نظر اونا ( به خصوص رئیس بیمارستان و پزشکای متخصص ) کار یه کارشناس تغذیه فقط محدود به نظارت به آشپزخونه اس
مطب هم بزنی یه ریسکه ممکنه واست نگیره و حتی توی اجاره مطب بمونی الان قیمیت ویزیت کارشناس تغذیه فقط 7000 تومانه
بازار کار ارشدم هیچ فرقی با کارشناسی نداره حتی بدترم هست چون بعضی مراکز واسه اینکه حقوق کمتر بدن ترجیح میدن و کارشناس رو جذب کنن اما اگه تا دکترا ادامه بدی میتونی امیدوار باشی
اما اینکه واسه ارشد چه رشته ایی میتونیم امتحان بدیم من زیاد سراغ رشته های دیگه نیستم فقط میدونم به جز رشته خودمون ( تغذیه و علوم بهداشتی ) رشته سم شناسی هم هست رشته های دیگه هم میشه اما من دقیق اطلاع ندارم

به نظر من فقط به فکر ادامه تحصیل باش اونم نه تا ارشد بلکه تا دکترا
البته کار توی کارخونه هم هست که هم درامدش بیشتره هم راحتتره اما باید بهش علاقه داشته باشی

آخرین ویرایش:

نفیسه

New member

از عزیزان تغذیه خواهشمندم به این سوال پاسخ دهید.

سلام عزیزان
با مدرک فوق تغذیه می تونین مطب بزنید چون من هم موقعیت شما روداشتم ولی پس از خوندن فوق شماره نظام تغذیه گرفتم وبهم گفتند پس از2سال کار تجربی میتونی مطب بزنی اما پس از دکتری نیاز به کار هم نیست و مستقیم حق مطب داریم البته من دکتری رو شروع کردم ومطب نزدم ولی توی سایت خوندم بخشنامه جدید اینکه نیاز به 2سال کار هم نیست و سریع حق مطب دارین
موفق باشید

negar91

New member
سلام عزیزان
با مدرک فوق تغذیه می تونین مطب بزنید چون من هم موقعیت شما روداشتم ولی پس از خوندن فوق شماره نظام تغذیه گرفتم وبهم گفتند پس از2سال کار تجربی میتونی مطب بزنی اما پس از دکتری نیاز به کار هم نیست و مستقیم حق مطب داریم البته من دکتری رو شروع کردم ومطب نزدم ولی توی سایت خوندم بخشنامه جدید اینکه نیاز به 2سال کار هم نیست و سریع حق مطب دارین
موفق باشید
بچه هایی که کارشناسیشون تغذیه بوده نیازی به 2 سال رو ندارن اما بچه هایی که از رشته های دیگه میان باید واسه زدن مطب 2 سال کارو داشته باشن البته با دکترا که بدون این 2 سال میشه مطب زد

MD217

New member
سلام به هم رشته ای
راستش تغذیه از اون رشته هاست که همه فکر میکنن بازار کارش عالیه حتی خود بچه های تغذیه هم همین فکرو میکنن اما وقتی مثل الان من به آخرای درسشون نزدیک میشن میفهمن هیچ جایگاهی ندارن و الان از روی ناچاری با اینکه طرحمون اختیاریه مجبورم برم طرح که حداقل 2 سال مشغول باشم
بزار بات روراست باشم وقتی من تازه وارد این رشته شدم همه میگفتن خوش به حالتون کارتون تضمینیه و از این جور حرفا اما الان به عنوان یه دانشحوی ترم 8 که تا 1 ماه دیگه درسش تموم میشه عملا دارم میبینم کاری واسم نیست
اگه پارتی داشته باشی میتونی توی بیمارستان دست خودتو بند کنی اونم با حقوق + کارانه حدود 700000 که اکثر اوقات بیشتر از 450000 رو نمیدن . اما بدتر از اینا محیط کاریه بیمارستانه چون هیچکدوم از پرسنل به تغذیه اهمیت نمیدن و اعتقاد دارن یه دیپلم هم میتونه کار تغذیه رو انجام بدن به نظر اونا ( به خصوص رئیس بیمارستان و پزشکای متخصص ) کار یه کارشناس تغذیه فقط محدود به نظارت به آشپزخونه اس
مطب هم بزنی یه ریسکه ممکنه واست نگیره و حتی توی اجاره مطب بمونی الان قیمیت ویزیت کارشناس تغذیه فقط 7000 تومانه
بازار کار ارشدم هیچ فرقی با کارشناسی نداره حتی بدترم هست چون بعضی مراکز واسه اینکه حقوق کمتر بدن ترجیح میدن و کارشناس رو جذب کنن اما اگه تا دکترا ادامه بدی میتونی امیدوار باشی
اما اینکه واسه ارشد چه رشته ایی میتونیم امتحان بدیم من زیاد سراغ رشته های دیگه نیستم فقط میدونم به جز رشته خودمون ( تغذیه و علوم بهداشتی ) رشته سم شناسی هم هست رشته های دیگه هم میشه اما من دقیق اطلاع ندارم

به نظر من فقط به فکر ادامه تحصیل باش اونم نه تا ارشد بلکه تا دکترا
البته کار توی کارخونه هم هست که هم درامدش بیشتره هم راحتتره اما باید بهش علاقه داشته باشی
نگار جون خیلی نا امید شدم...من تازه ترم 3 رو دارم تموم می کنم!:dadad4:

negar91

New member
من قصد ناامید کردن کسی رو ندارم اما واقعیت هایی که خودم الان باش روبه رو شدم شاید واسه بقیه این موضوع پیش نیاد
تغذیه فقط به خاطر اجازه تاسیس مطب خیلی دهن پر کنه

negar91

New member
اینم از استخدامی تامین اجتماعی توی کل کشور فقط 2 تا تغذیه میخوان واقعا خسته نباشن :25r30wi: چقدر بازار کارمون عالییییییییییییییییییییییییییییه :mad_majidonline:

behnaz b

New member
سلام خانم نگار عزیز.
راستش الان یه مدت زیادیه که میخوام رشتمو تغییر بدم به تغذیه برای ارشد.میخوام بدونم به نظر شما که دانشجوی این رشته هستین ارزششو داره که من رشتمو عوض کنم و تغذیه بخونم برای ارشد البته حقوقش و بازار کارش برام خیلی اهمیت نداره چون شرایطشو دارم.
من کلا بیشتر درباره رشته خودم اطلاعا دارم چون تازه چن وقته که به فکر افتادم.
و اینکه به نظرتون میشه از یه رشته دیگه با بچه های تغذیه رقابت کرد.چون من درباره رشته خودم فکر میکنم فقط دانشجوهای تغذیه هستن که میتونن با درسا اصولی کنار بیانو بتونن موفق باشن.
راستش شاید از نطر شما خنده دار باشه این سوال آخرم اما واقعا نمیدونم چطوری میشه 2 سال سابقه رژیم درمانی رو داشت چون ما که برای کاراموذیمون واقعا تلاش کردیم تا یه کارخونه مناسب پیدا کنیم و کارخونه با حضورمون موافقت کنه.ینی بیمارستان ها موضفن که 2 سال کارو به فارق التحصیل ارشد تغذیه بدن؟من قضیه این 2 سال سابقه رژیم درمانی برای فارق التحصیلای رشته های غیر تغذیه برای مجوز مطب رو کاملا متوجه نشدم.
ببخشید که اینقدر سوالاتم زیاد شدن.واقعا لطف میکنید اگه جواب بدین

بالا