تفاوت رشته علوم تغذیه و علوم بهداشتی در تغذیه

spring

New member
سلام بچه ها
ببخشید یه سوال داشتم
کسی میتونه تفاوت دو تا رشته علوم تغذیه و علوم بهداشتی در تغذیه رو از همه لحاظ ( قبولی، بازار کار آینده، ادامه تحصیل مقاطع بعدی، شرایط مطب زدن و ...) واسم توضیح بده؟
معذرت میخوام اگه سوالم تکراری بوده. ولی من هنوز بلاتکلیفم که کدوم یکیشو شرکت کنم! ممنون میشم کمکم کنین.
همگی موفق باشین

آخرین ویرایش توسط مدیر:

نوتر

New member
سلام بچه ها
ببخشید یه سوال داشتم
کسی میتونه تفاوت دو تا رشته علوم تغذیه و علوم بهداشتی در تغذیه رو از همه لحاظ ( قبولی، بازار کار آینده، ادامه تحصیل مقاطع بعدی، شرایط مطب زدن و ...) واسم توضیح بده؟
معذرت میخوام اگه سوالم تکراری بوده. ولی من هنوز بلاتکلیفم که کدوم یکیشو شرکت کنم! ممنون میشم کمکم کنین.
همگی موفق باشین
سلام .از نظر قبولی این دو رشته اصلا با همدیگر قابل قیاس نیستند و قبول شدن در رشته ی علوم بهداشتی در تغذیه آسانتر از تغذیه است. کسی که رتبه 200 رشته تغذیه رو می آره اگر رشته علوم بهداشتی امتحان میداد بی شک تبریز رو می آورد. 300 نفر شرکت کننده و حدود 50 نفر قبولی در رشته علوم بهداشتی. 1600 نفر شرکت کننده و 104 نفر قبولی حالا میتونید قضاوت کنین شرایط قبولی این دو رشته رو.بازار کار آینده ش مربوط میشه به رشته ی دوره ی دوره کارشناسی شما.اگر رشته کارشناسی شما تغذیه بوده میتونید مطب بزنید با ارشد علوم بهداشتی ولی اگر از رشته ی دیگه باشید خیر.ادامه تحصیل برای مقاطع بعدی به این شکله که متاسفانه خیلی از بچه های تغذیه از این رشته به عنوان پلی برای آزمون Ph.D استفاده میکنند. مقطعی به نام دکترای علوم بهداشتی در تغذیه وجود خارجی نداره. شما در ادامه هم ناگزیر هستید بازم رشته تغذیه رو انتخاب کنید( در مقطع دکترا). دروسی که در این رشته هست یکسری دروس بهداشت مواد غذایی رو هم شامل میشه. پایان نامه تونم باید در همین راستا باشه.

spring

New member
سلام .از نظر قبولی این دو رشته اصلا با همدیگر قابل قیاس نیستند و قبول شدن در رشته ی علوم بهداشتی در تغذیه آسانتر از تغذیه است. کسی که رتبه 200 رشته تغذیه رو می آره اگر رشته علوم بهداشتی امتحان میداد بی شک تبریز رو می آورد. 300 نفر شرکت کننده و حدود 50 نفر قبولی در رشته علوم بهداشتی. 1600 نفر شرکت کننده و 104 نفر قبولی حالا میتونید قضاوت کنین شرایط قبولی این دو رشته رو.بازار کار آینده ش مربوط میشه به رشته ی دوره ی دوره کارشناسی شما.اگر رشته کارشناسی شما تغذیه بوده میتونید مطب بزنید با ارشد علوم بهداشتی ولی اگر از رشته ی دیگه باشید خیر.ادامه تحصیل برای مقاطع بعدی به این شکله که متاسفانه خیلی از بچه های تغذیه از این رشته به عنوان پلی برای آزمون Ph.D استفاده میکنند. مقطعی به نام دکترای علوم بهداشتی در تغذیه وجود خارجی نداره. شما در ادامه هم ناگزیر هستید بازم رشته تغذیه رو انتخاب کنید( در مقطع دکترا). دروسی که در این رشته هست یکسری دروس بهداشت مواد غذایی رو هم شامل میشه. پایان نامه تونم باید در همین راستا باشه.

ممنون از راهنماییتون.

varia

Well-known member
سلام بچه ها
ببخشید یه سوال داشتم
همگی موفق باشین

شما که رشتت تغذیه هست باید به همچین سوالی جواب بدی؟!!!!!!!!!!!!!!

nutgirl92

New member
سلام دوستای خوبم

میشه به سوال منم جواب بدید؟ تورو خداااااا :(

بچه هاااا من 1 ترمه فارغ التحصیل شدم ... هنوز مدرکمم نگرفتم ... باید فرم 2 رو پر کنم ... بدم دانشگاه مهر و امضا کنه و بفرسته... امشب میخوام ثبت نام کنم ... باید خودمم این فرم رو که هنوز مهر نشده بفرستم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nutgirl92

New member
این سوال منم هس؟

عزیزم جوابشو پیدا کردم ...
شما توی یه کاغذ با ذکر مشخصات کلی تاریخ فارغ التحصیلی و معدل و دانشگاه (مثل فرم شماره 2) مینویسی که درست تموم شده اما هنوز مدرکتو نگرفتی و از طریق دانشگاه فرم شماره 2 به سنجش پزشکی ارسال میشه . اینا رو دستی مینویسی و امضا میکنی و عکستم بالاش میزنی و اسکن میکنی و میفرستی !! ... :image170:

پیشا

New member
:33:سلام - من رشته کارشناسیم کشاورزی علوم دامی هستش اگه ارشدمو علوم تغذیه بخونم میتونم مطب بزنم ؟ متشکرم جواب بدین

آخرین ویرایش:

negar91

New member
:33:سلام - من رشته کارشناسیم کشاورزی علوم دامی هستش اگه ارشدمو علوم تغذیه بخونم میتونم مطب بزنم ؟ متشکرم جواب بدین

بله به شرط داشتن 2 سال سابقه كار ميتونيد مطب زنيد
و قبولي توي اين رشته واقعا سخته

مهیسا

New member
سلام به همگی. کسی میتونه درمورد این رشته بهم کمک کنه .برا منابع وازمون ..... خواهشا:13:

mehrshad.namdar

New member
كدوم رشته؟ براي علوم بهداشتي طريقت كافيه اكه رشتون تغذيه بود محمدزاده رو توصيه ميكردم ولي همون طريقت براتون بهتره محمدزاده جامعتره ولي

مهیسا

New member
كدوم رشته؟ براي علوم بهداشتي طريقت كافيه اكه رشتون تغذيه بود محمدزاده رو توصيه ميكردم ولي همون طريقت براتون بهتره محمدزاده جامعتره ولي[/QUO

مرسی ممنونم
رشته خودم
بیوشیمیه ولی میخوام علوم تغذیه شرکت کنم. واقعا گیج شدم کدوم حالا بگیرم بهتره کتاب for examمیخونم .کتاب دکتر محمد و دکتر اسماعیل زاده هم خوندم. الان تست محمد زاده میخونم.بنظرتون باید برم؟
فیزیولوژی چی بخونم؟ ممنون از پاسختون

mehrshad.namdar

New member
طريقت 900صفحه و محمدزاده 1700 صفحه است اكه توان داريد محمدزاده بخونيد اكه نه طريقت براي فيزيو هم قاسمي البته خيلي سنكينه و حجمش از كايتون كمتر نيست از خوندن اون كتابها يي كه كفتيد نتيجه خوبي بدست نمياريد

- - - Updated - - -

طريقت 900صفحه و محمدزاده 1700 صفحه است اكه توان داريد محمدزاده بخونيد اكه نه طريقت براي فيزيو هم قاسمي البته خيلي سنكينه و حجمش از كايتون كمتر نيست از خوندن اون كتابها يي كه كفتيد نتيجه خوبي بدست نمياريد

parsa021

New member
سلام و خسته نباشید
ببخشید اگه امکان داره سوال منم جواب بدید خواهش میکنم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من رشته ام زیست شناسی هست و به رشته تغذیه علاقه مندم-حالا به نظر شما میتونم تو این رشته موفق شم؟ ایا بازار کار تغذیه از رشته ژنتیک بالاتره؟؟ و اینکه اگه من بخوام تغذیه دانشگاه تهران بخونم باید چقدر زحمت بکشم یا چه هایی رو بخونم .... در ضمن من الان دانشجوی ترم 3 رشته زیست شناسی هستم و میخوام حتما رتبه تک رقمی بیارم--تروخدا راهنماییم کنین
ممنون میشم.

بچه مثبت

New member
سلام اتفاقا منم رشته م زیست شناسی بود الان فارغالتحصیل شدم و دارم واسه تغذیه میخونم.در ورد بازار کار نمیدونم کدوم بهترن ولی خب با ارشد تغذیه میشه مطب زد.تا سال 91 ظرفیت 76 تا بود ولی از پارسال 104 تا شده.کارنامه رتبه 17کنکور 91 که دانشگاه تهران درس میخونه رو دیدم تقریبا هر چهارتا درسو 60 درصد زده.البته الان که ظرفیت یکم اضافه شده امیدوارکننده تره.موفق باشی

بچه مثبت

New member
یه سواااااااااال ظرفیت ارشد تغذیه 104 تاست.این ظرفیت فقط واسه روزانه است یا روزانه و شبانه باهم 104 تا ظرفیت داره؟؟؟؟؟

بالا