حق بچه های بهداشت عمومی پایمال شده .....

setayesh71

New member
در روزهای اخیر در کمال ناباوری اعلام شد که بین سازمان آموزش و پرورش ونظام پرستاری توافق نامه ای به امضائ رسیده که به موجب آن سازمان آموزش و پرورش برای تامین نیروی بهداشت مدارس خود در سراسر کشور از جذب نیروی پرستاری استفاده خواهد کرد. !!!!!!!!!!!!

آری یقینا شما هم به اندازه همه دانشجویان و فارغ التحصیلان بهداشت عمومی از دیدن این خبر شکه شدید. جوانانی بودند که یکی دو سالی بود که دل به همین خبر جذب مربی بهداشت در مدارس خوش کرده بودند چرا که متاسفانه بازار کار برای فارغ التحصیلان بهداشت علل الخصوص بهداشت عمومی در سیستم وزارت بهداشت هیچ تعریفی ندارد . در بازار آزاد هم که ....... چه عرض کنم.

حال که امیدی برای این جوانان جویای کار فراهم بود آن هم به واسطه ی این نشست گویا بر باد رفته.

اما نه ... مگر میشود این جامعه چند ده هزار نفری در برابر این بی عدالتی آشکار ساکت باشد و دست روی دست بگذارد؟!؟!!!!!

مگر فارغ التحصیلان پرستاری چقدر اطلاع وآگاهی در مورد پیشگیری و مراقبت از بیماریها دارند که امروز باید سلامت کودکان آینده ساز مملکت را تضمین نمایند.مگر نه اینکه حرفه وتخصص آنان درمان میباشد.پس آنان را چه به بهداشت و پیشگیری.

مسلم است که این حق بچه های بهداشت عمومی میباشد چرا که بیمار یابی وپیشگیری همان تنه ی اصلی درخت بهداشت میباشد. حال مسولان در این باره چگونه قضاوت کرده اند یا از چه نوع مسولانی با طرف آموزش و پرورش به توافق رسیده اند یا اینکه اصلا مسئولان بهداشتی در این زمینه نقش و قدرتی دارند یا نه یک طرف مسئله و تلاش و پیگیری جدی ما بچه های بهداشت عمومی در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور با کمک فارغ التحصیلانمان یک طرف مسئله.

ما دانشجویان و فارغ التحصیلان بهداشت عمومی باید به آنچنان اتحادی برسیم که هیچ ارگان وسازمانی در وزارت بهداشت دیگر به فکر این قبیل برنامه ها که از ریشه بر بی عدالتی بنا نهاده شده نیافتد.

هنوز دیر نشده چرا که در همین روزهای اخیر دانشجویان بهداشت عمومی آنچنان عکس العملی از خود نشان دادند که قطا ان مسولان اگر از پیش میدانستند که با اینچنین سیلی از اعتراظات مواجه شوند محال بود حتی در گوش یکدیگر هم این مسئله را زمزمه کنند چه برسد به.........

مسولان باید آگاه باشند که ما بچه های بهداشت عمومی در برابر این بی عدالتی بزرگ ساکت نخواهیم ماند و پا به پای هم همه باهم این اقدام ناجوانمردانه و به دور از عدالت را محکوم خواهیم کرد وآماده ایم تا احقاق کامل حق با هر شیوه ای ( شفاها ـ کتبا ـ حضورا ) با این اقدام برخورد قانونی کنیم.

epi_info

New member
بله کاملا حق با شماست. متاسفانه استخدامی بهداشت عمومی هم خیلی نایاب شده. متن خبر رو میشه بزارید اینحا؟ ما نظام بهداشتی نداریم که بخوان حقمونو بگیرند و مشکل اساسی ما اینه و لی پرستاری ها نطام پرستاری دارند که به راحتی مشکلشون رو حل میکنه و ...

fahime_mirzaei

New member
اره واقعا خيلي حق ما داره پايمال ميشه.بدتر اينكه چند سالي هست تو استان ما فقط كاردان بهداشت عمومي درخواست ميدن.وبدتر اينكه تو پست كاردان بهداشت خانواده ماما جذب ميكنن.اين مشكلا بايد چطور حل بشه؟چرا اينا از خدا نمترسن؟چرا نمفهمن داره با زندگي ما بازي ميشه؟اي خدا به دادمون برس.

farshad25

New member
ستایش خانم اینکه میگی پرستارا از پیشگیری از بیماریها و کودکان اطلاعی ندارن یه توهین محض به جامعه پزشکیه چون اتفاقا اگه برنامه اموزشی دوره کارشناسی رونگاکنی میبینی سرجمع 15 الی 20 واحد درسی کودکان و بهداشت داریم...بیخودی حرف نزن...تازه بهداشت عمومی شما زیرگروه 2{شیمی} میباشد...گرفتی چی شدددددددددددد

setayesh71

New member
بله کاملا حق با شماست. متاسفانه استخدامی بهداشت عمومی هم خیلی نایاب شده. متن خبر رو میشه بزارید اینحا؟ ما نظام بهداشتی نداریم که بخوان حقمونو بگیرند و مشکل اساسی ما اینه و لی پرستاری ها نطام پرستاری دارند که به راحتی مشکلشون رو حل میکنه و ...

انشاا... با کمک هم می خوایم نظام بهداشتی هم تشکیل بدیم . این هم جزء برنامه های تشکل بهداشت عمومیه که قبلا اطلاعیه اش رو زدم .
انشاا... باید دنبال کارهاش رو بگیرم .....

setayesh71

New member
اره واقعا خيلي حق ما داره پايمال ميشه.بدتر اينكه چند سالي هست تو استان ما فقط كاردان بهداشت عمومي درخواست ميدن.وبدتر اينكه تو پست كاردان بهداشت خانواده ماما جذب ميكنن.اين مشكلا بايد چطور حل بشه؟چرا اينا از خدا نمترسن؟چرا نمفهمن داره با زندگي ما بازي ميشه؟اي خدا به دادمون برس.

دقیقا . من چقدر ناراحت شدم وقتی دیدم تو مرکز بهداشت استان اصفهان یکی از مسئولین بهداشت سالمندان ماما هستش !!! آخه چه ربطی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

setayesh71

New member
ستایش خانم اینکه میگی پرستارا از پیشگیری از بیماریها و کودکان اطلاعی ندارن یه توهین محض به جامعه پزشکیه چون اتفاقا اگه برنامه اموزشی دوره کارشناسی رونگاکنی میبینی سرجمع 15 الی 20 واحد درسی کودکان و بهداشت داریم...بیخودی حرف نزن...تازه بهداشت عمومی شما زیرگروه 2{شیمی} میباشد...گرفتی چی شدددددددددددد

آقای محترم من نگفتم شما از پیشگیری اطلاع ندارین . ولی خب دقیقا به اسم این رشته ها هم نگاه کنین پرستاری مربوط به بیمارستان و پرستار میشه . ولی کار تخصصی ما پیشگیری هستش . قبول ندارین ؟؟؟؟؟؟

در ضمن این طرز حرف زدن شما اصلا در شان یه دانشجو نیست

karshenasgh

New member
اینا همه به خاطر اینه که ما یه تشکل درست و حسابی نداریم تا بتونیم حرفمون رو به گوش مسئولین برسونیم و پیگیر حقوقمون باشیم.. اما پرستارها و ماماها چون تشکلشون قوی هست هرچی بگن مسئولین قبول میکنن..

setayesh71

New member
اینا همه به خاطر اینه که ما یه تشکل درست و حسابی نداریم تا بتونیم حرفمون رو به گوش مسئولین برسونیم و پیگیر حقوقمون باشیم.. اما پرستارها و ماماها چون تشکلشون قوی هست هرچی بگن مسئولین قبول میکنن..

من که گفتم کمک کنین تا یه تشکل درست کنیم . من همین ترم شدیدا دنبالش رو می گیرم . فقط به کمک همتون احتیاج دارم

karshenasgh

New member

من نگرفتم چی شد... میشه بیشتر توضیح بدی لطفاً!!!

karshenasgh

New member
پس مسئولین محترم باید در فکر راه اندازی یه بیمارستان بهداشت مدارس هم در مدرسه ها باشند!!!

saharsahar

New member
بچه ها ما باید حقمونو پس بگیریم .

مسئولین باید بدونن که ما دست رو دست نمیذاریم که حقمون ضایع بشه . همیشه میگن پرستارامون کم هستن اونوقت میخوان برا بهداشت مدارس هم پرستار استخدام کنن !!!! اخه این چه عدالتیه . میگن هر کسی را بهر کاری ساختند پس جای پرستار تو بیمارستانه نه مدرسه !!! درسته پرستارا هم تخصص دارن ولی تو رشته خودشون نه رشته دیگه .

ساحل

New member

اتفاقا همین اتفاق هم واسه من افتاد
با اینکه تو آزمون استخدامی سال 89 قبول شدم و نفر اصلی بودم به خاطر اینکه لیسانس بودم رد شدم در حالی که اصلا تو استان ما خیلی وقته که واسه کارشناس حتی یه نفر استخدامی نیومده و کسی هم به فکر این نیست که کسایی که لیسانس دارن باید چیکار کنن( به خاطر لیسانس بودن 3 بار موقعیت شغلی که میتونست مال من بشه از دست دادم!!!)، من که تصمیم گرفتم از دانشگاه علوم پزشکی استانمون شکایت کنم حالا نتیجه هر چی بود مهم نیست فقط نمیخوام دست رو دست بذارم که حقم پایمال شه، شمام سعی کن با دوستات هر کاری که میتونی انجام بدی

ساحل

New member
خیلی وقته که میبینم همه از حقی که پایمال شده حرف میزنن
با حرف زدن به تنهایی راه به جایی نمیبریم
همین انجمن بهترین جا واسه آغار تجمع بچه های بهداشت عمومیه و اینکه دست به کاری بزنیم
متاسفانه من خیلی راه و چاه رو بلد نیستم نمیدونم باید چیکار کنیم و چطور صدامون رو به گوش مسولین برسونیم
به نظر من اول باید یه رهبر و راهنما که با راه و چاه آشناست رو انتخاب کنیم و بعد تصمیم بگیریم که چکار کنیم
حتی اگه لازم شد وزارتخونه هم بریم
فقط میدونم وقت عمله و با حرف به جایی نمیرسیم که نمیرسیم

setayesh71

New member
خیلی وقته که میبینم همه از حقی که پایمال شده حرف میزنن
با حرف زدن به تنهایی راه به جایی نمیبریم
همین انجمن بهترین جا واسه آغار تجمع بچه های بهداشت عمومیه و اینکه دست به کاری بزنیم
متاسفانه من خیلی راه و چاه رو بلد نیستم نمیدونم باید چیکار کنیم و چطور صدامون رو به گوش مسولین برسونیم
به نظر من اول باید یه رهبر و راهنما که با راه و چاه آشناست رو انتخاب کنیم و بعد تصمیم بگیریم که چکار کنیم
حتی اگه لازم شد وزارتخونه هم بریم
فقط میدونم وقت عمله و با حرف به جایی نمیرسیم که نمیرسیم

بله دقیقا همینطوره .
من به امید خدامی خوام این رهبر و حمایتگرمون رو از اساتید دانشگاه خودمون جذب کنم . همین طور که میگی وقت ، وقت عمله . باید جایگاه رشتمونو به همه نشون بدیم .

fahime_mirzaei

New member
اقاي فرشاد وجدان تنها محكمه است كه نياز به قاضي ندارد.واقعا پيش وجدان خودتم فك ميكني كه اين تصميم تصميم درستي بوده؟فقط بخاطر اينكه پرستاري 15 واحد بهداشت گذرونده؟پس رشته بهداشت كه 4 سال اكثر واحداش بهداشت بوده حقش نيست؟درسته به نفع پرستاراس اين تصميم ولي با وجدانتون بهش نظر بديد.

f.epid

New member
دوستان.در این خبر نوشته که از سال تحصیلی جدید...سال تحصیلی جدید هم شد (مهر 91)ولی پرستار بدین منظور استخدام نکردن.اینا همه در حد حرفه.پس زیاد نگران نباشید.

بالا