استعدادهای درخشان؟؟؟؟/

hematology70

New member
سلام دوستان من نفر اول کلاس شدم بنظر شما اگه استعدادهای درخشان بدون کنکور شرکت کنم قطعا برم میدارن؟یعنی دیگه نخونم توروخدا کمکم کنین خیالمو راحت کنین دانشگام میگه وزارت میدونه از دوستان شما کسی با این شرایط رفته؟

nanaz

New member
سلام من خودم نفر اول کلاس بودم . الانم دارم ارشد میخونم . هم توی کنکور قبول شدم . هم با سهمیه شاگرد اولیم توی دانشگاه خودم پذیرش گرفتم . که دومی را ترجیح دادم .
اگر تا آخر شاگرد اول باشی بعد کنکور صفحه آخر دفترچه کنکور را پر کن ببر پیش مسئول استعداد درخشان دانشگاهتون . خیلی روی روی رتبه کنکورت تاثیر داره.

nanaz

New member
به نظرم حتما یه کم بخون اینکه فقط به امید سهمیه استعداد درخشان باشی خوب نیست . چون واسه واسه ارشد به مشکل برمیخوری آخه بچه ها هزار جور کتاب خوندن تا قبول شدن اون وقت تو بدون کنکور اگر بری یعنی با اطلاعات لیسانست رفتی اونوقت یه کم سختت میشه تا خودتو به بقیه برسونی .

Rahai

New member
سلام من چندتا از دوستام با سهمیه قبول شدن ولی انصافا لیاقتشو داشتن چون خیلی اطلاعاتشون خوب بود. بنظرم شمام حتما بخون.

nelistar

New member
افرين بر شما اميدوارم كه در تمتم مراحل زندكيتون موفق باشين اما من هم با نظر دوستان موافقم

aohm

New member
من دوستي داشتم كه دانشوي نمونه كشوري هم شد(علاوه بر شاگرد اولي) اما برا بدون كنكور آخر سر پذيرشش نكردن
بنظر من به اميد اين نشين.شما بخون برا قبولي،اگه تو كنكور قبول شدي كه چه بهتر،اگرم بدون كنكور گرفتنت چيزيو از دست ندادي

yosof

New member
سهمیه با ازمون استعداد درخشان چه قدر تاثییر داره؟تو رتبه ؟

javadrazaviyan

New member
به نام خدا
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
خیلی ممنون که همچین تاپیکی ایجاد شد
بنده رتبه یک کارشناسی علوم آزمایشگاهی از دانشگاه ع پ مازندران هستم و سهمیه استعداد درخشان بدون آزمون و با آزمون برای مقطع بالاتر (ارشد) دارم.
اول از همه بگم که به نظر من سهمیه بدون آزمون نه تنها کمکی به دانشجوی استعداد درخشان نیست بلکه یه جور عقب انداختن اون هم هست
ولی سهمیه با آزمون قدری اوضاعش بهتره
دانشجو با سهمیه بدون آزمون فقط میتونه یک رشته رو در دو دانشگاه انتخاب کنه
اما قوانین ناعادلانه مربوط به اون:
اولویت پذیرش در یک رشته خاص مثلاً بیوشیمی بالینی با دانشجویی هست که در همون دانشگاه تحصیل میکنه، حتی اگر امتیاز پائین تری داشته باشه (عین متن قانون مربوط به این بخش). فرضاً اگر شما انتخاب اولتون رو بیوشیمی تهران بزنین و از بچه های تهران هم کسی این رشته رو انتخاب کنه بدون شک ایشون قبول میشه حتی اگر امتیاز کمتری نسبت به شما داشته باشه
اما اوضاع زمانی بدتر میشه که شما قاعدتاً انتخاب دومتون دانشگاه خودتونه (البته اگر رشته مورد نظر رو داشته باشه). حالا اگر در دانشگاه شما هم کسی همین رشته رو اولویت اولش زده باشه با امتیاز کمتر از شما قبول میشه، بدتر از اون اینکه اگر کسی از دانشگاه دیگه ای رشته مورد نظر شما رو در دانشگاه شما تو انتخاب اولش زده باشه باز اون قبول میشه. این دقیقاً چیزیه که مسئول واحد استعداد درخشان مقطع ارشد واحد سنجش آموزش پزشکی به من گفت.
خب این چه جور کمک کردن به یه دانشجوی معدل الف هست؟
اما سهمیه با آزمون به این صورته که اگر شما در یک رشته محل تو یه دانشگاه خاص (مثلاً تهران) 90 درصد نمره آخرین نفری که قبول شده رو بیاری (با هر رتبه ای که داشته باشی) حتماً اونجا قبول میشی. یعنی فرضاً اگه دانشگاه تهران 5 نفر هماتو بگیره، نفر پنجمی که اونجا قبول شده 300 نمره آورده باشه، شما با 270 نمره حتماً هماتو تهران قبول میشید.
با این توصیفات دوستان آیا کسی از بچه های علوم آزمایشگاهی دانشگاه تهران هست که امسال قصد استفاده از سهمیه رو داشته باشه؟ و در کدوم رشته
اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنه

با تقدیم احترام

maryam hj

New member
ایا واسه معدل الف های بچه هایی ک لیسانسشون دانشگاههای وابسته ب وزارت علوم بوده هم مزیتی قایل میشن؟یا نه فقط برا بچه های دانشگاههای علوم پزشکی هس؟

زینب63

New member
سلام بجه ها شما اطلاع دارین که سهمیه با آزمون شامل نفر دوم میشه یا نفر سوم هم میتونه ازش استفاده کنه؟

emi

New member
سلام بجه ها شما اطلاع دارین که سهمیه با آزمون شامل نفر دوم میشه یا نفر سوم هم میتونه ازش استفاده کنه؟

سلام.نفر اول بدون کنکور میره و نفر دوم و سوم 10 درصد سهمیه با آزمون دارند.

emi

New member
به نام خدا
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
خیلی ممنون که همچین تاپیکی ایجاد شد
بنده رتبه یک کارشناسی علوم آزمایشگاهی از دانشگاه ع پ مازندران هستم و سهمیه استعداد درخشان بدون آزمون و با آزمون برای مقطع بالاتر (ارشد) دارم.
اول از همه بگم که به نظر من سهمیه بدون آزمون نه تنها کمکی به دانشجوی استعداد درخشان نیست بلکه یه جور عقب انداختن اون هم هست
ولی سهمیه با آزمون قدری اوضاعش بهتره
دانشجو با سهمیه بدون آزمون فقط میتونه یک رشته رو در دو دانشگاه انتخاب کنه
اما قوانین ناعادلانه مربوط به اون:
اولویت پذیرش در یک رشته خاص مثلاً بیوشیمی بالینی با دانشجویی هست که در همون دانشگاه تحصیل میکنه، حتی اگر امتیاز پائین تری داشته باشه (عین متن قانون مربوط به این بخش). فرضاً اگر شما انتخاب اولتون رو بیوشیمی تهران بزنین و از بچه های تهران هم کسی این رشته رو انتخاب کنه بدون شک ایشون قبول میشه حتی اگر امتیاز کمتری نسبت به شما داشته باشه
اما اوضاع زمانی بدتر میشه که شما قاعدتاً انتخاب دومتون دانشگاه خودتونه (البته اگر رشته مورد نظر رو داشته باشه). حالا اگر در دانشگاه شما هم کسی همین رشته رو اولویت اولش زده باشه با امتیاز کمتر از شما قبول میشه، بدتر از اون اینکه اگر کسی از دانشگاه دیگه ای رشته مورد نظر شما رو در دانشگاه شما تو انتخاب اولش زده باشه باز اون قبول میشه. این دقیقاً چیزیه که مسئول واحد استعداد درخشان مقطع ارشد واحد سنجش آموزش پزشکی به من گفت.
خب این چه جور کمک کردن به یه دانشجوی معدل الف هست؟
اما سهمیه با آزمون به این صورته که اگر شما در یک رشته محل تو یه دانشگاه خاص (مثلاً تهران) 90 درصد نمره آخرین نفری که قبول شده رو بیاری (با هر رتبه ای که داشته باشی) حتماً اونجا قبول میشی. یعنی فرضاً اگه دانشگاه تهران 5 نفر هماتو بگیره، نفر پنجمی که اونجا قبول شده 300 نمره آورده باشه، شما با 270 نمره حتماً هماتو تهران قبول میشید.
با این توصیفات دوستان آیا کسی از بچه های علوم آزمایشگاهی دانشگاه تهران هست که امسال قصد استفاده از سهمیه رو داشته باشه؟ و در کدوم رشته
اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنه

با تقدیم احترام
سلام.منظورتون از نمره همون تراز؟آخه امسال ی رتبه در سهمیه,رتبه در کل و نمره تراز کل به درصد دادن

بالا