کارنامه های قبول شدگان آمار زیستی سال 91

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

biosta

Well-known member

قبولی در علوم پزشکی مازندران در بازه ی نمرات 118.5 الی 127.5
قبولی در علوم پزشکی مشهد در بازه ی نمرات 128 الی 148
قبولی در علوم پزشکی شهید بهشتی در بازه ی نمرات 137 الی 156.5​

قبولی علوم پزشکی تهران رتبه 8 نمره 157 ریاضی 80 آمار محض 65 آمار کاربردی 66 زبان 16.67

قبولی مشهد رتبه 57 نمره 134 ریاضی 57آمار محض 57 آمار کاربردی 69 زبان 00

قبولی شهید بهشتی رتبه 34 نمره 141ریاضی 86.67 آمار محض 60 آمار کاربردی 57.5 زبان 11

قبولی همدان رتبه 36 نمره 140 ریاضی 100 آمار محض 63.33 آمار کاربردی56 زبان 6

قبولی علوم پزشکی تهران رتبه 2 نمره 177 ریاضی 86.67آمار محض 80آمار کاربردی 56.67 زبان 40

قبولی شهید بهشتی رتبه33 نمره 142 ریاضی 100 آمار محض 62 آمار کاربردی 62.5 زبان 00

قبولی تربیت مدرس رتبه 7 نمره 159 ریاضی 90 آمار محض 63 آمار کاربردی60 زبان 24.17

قبولی مشهد رتبه 20 نمره 146 ریاضی 70- آمار محض85- آمار کاربردی62 - زبان00

قبولی مشهد رتبه 63 نمره 130 ریاضی 87- آمار محض58- آمار کاربردی41 - زبان23

قبولی شیراز رتبه 46 نمره 137 ریاضی 80- آمار محض56.67- آمار کاربردی65 - زبان23

نمره ی آخرین فرد پذیرفته شده طی سه سال اخیر
سال 89 138
سال90 125
سال 91 112 ( امسال )

آخرین ویرایش:

zahra68

New member
منم همین کارو واسه خودم انجام دادم ولی اطلاعاتم در حد قبولی های همین انجمن بود کارتون واقعا عالی بود ممنونم . راستی چطور دونفر با نمره 134 رتبشون متفاوت شد کدوم درس تعیین کننده بود؟ حالا اگه اسم نبرم واسه همین انجمنن درسته؟

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
دوستان اطلاعاتی که گذاشتم درست هست

این دو نفری که دقیقا" نمره ی 134 آوردن اما رتبه های 57 و 56 کسب کردند که هم رتبه و هم نمره شان دقیق دقیق هست .
تفاوت رتبه این دو به خاطر نمره ی معدلی هست که برای کنکور در موقع ثبت نام اعلام کردند
دو نفر که نمره ی یکسانی دارند برای رتبه گذاری که کدام 57 و کدام 56 بشود به معدل ها توجه می شود که نهایتا" منظورم این هست که
معدل در تاثیر گذارترین بدترین حالت ممکن میتونه سه تا رتبه ی شخص رو بدتر کنه یعنی
مثلا" از رتبه ی 50 شخص رو به رتبه 53 ببره و بیشتر از این تاثیر ندارد برخلاف وزارت علوم که 20 در صد رتبه تحت تاثیر معدل هست .(( این ها رو قبلا" توضیح داده بودم آره حدود 7 ماه قبل ))

biosta

Well-known member
قبلا" توضیح دادم پس مختصر می گویم برای عده ای که نمی دانند .

از 70 سوال اول دفترچه هر سوال درست 3 تا نمره ی شما را افزایش می دهد و هر سوال غلط از این 70 سوال یک نمره از شما کم می کند .
از 40 سوال زبان هر سوال درست 2.25 نمره به شما اضافه می کند و هر سوال غلط زبان 75. نمره از شما کم می کند .
این یکی از روش های محاسبه دستی نمره برای رشته ی آمار زیستی هست که صد در صد درست هست
اما الزاما" برای دیگر رشته ها ی علوم پزشکی این نوع محاسبه درست نمی باشد .
اگر در کنکور سوالی حذف شود نمره و در صد اون سوال رو به همه می دهند چه کسانی که درست زدند و چه غلط زدند و چه اصلا" اون سوال رو جواب ندادند .

biosta

Well-known member
اطلاعات صد در صد درست هست .

ریاضی 10 سوال می آید 30 نمره دارد ( هر سوال درست 3 نمره ی مثبت و هر سوال غلط یک نمره ی منفی )
محض 20 سوال می آید و 60 نمره دارد ( هر سوال درست 3 نمره ی مثبت و هر سوال غلط یک نمره ی منفی )
کاربردی 40 سوال دارد که 120 نمره دارد ( هر سوال درست 3 نمره ی مثبت و هر سوال غلط یک نمره ی منفی )
زبان 40 سوال دارد که برای رشته ی آمار زیستی 90 نمره دارد ( هر سوال درست 2.25 نمره ی مثبت و هر سوال غلط 75. نمره ی منفی )

biosta

Well-known member
یادم شد که بگم همان طور که می دانید

برای 120 نمره ی درس کاربردی از هر درس طرح - ناپارامتری - رگرسیون - نمونه گیری 30 نمره که معدل 10 سوال هست سوال می آید
البته به طور مستقیم از درس روش های آماری سوال نمی آید اما برای یاد گیری سریع و نیز مفهوم بیشتر دیگر دروس بایستی این درس رو کم و بیش یاد داشت
که حتی به نظرم 2 یا 3 سوال هم به طور غیر مستقیم در بین سوالات دروس دیگر حتما" از این درس سوال خواهد آمد .

biosta

Well-known member
بخش هایی از مصاحبه با چند داوطلب که رتبه ی برتر کسب کردند .

به خودم قبولاندم که ابتدا به دنبال تست های ساده بگردم و این باعث شد تا درصد من در تست زنی های نزدیک کنکور تا حدود 80 بالا بیاید.
. باید این قدر تمرین کرده باشی که تا سوال را دیدی راه حل به ذهنت برسد.
به ویژه چون سوالات خیلی کم شده غلط زدن اسف انگیز است

کتابهاي کنکوري هم مي خواندم ولي احساس مي کنم اهميت کتابهاي پايه خيلي بيشتر بود. کار اين کتابها اين است که مفاهيم را آموزش دهند و به نظر من بدون درک دست مفاهيم نمي توان به درستي به تست ها پاسخ داد.

مهم این است که خوب درس بخوانی، رتبه خوب خودش از راه می رسد

مهمترین نکته به نظر من داشتن اعتماد به نفس است، باید طوری درس بخوانیم که به موفقیت خود مطمئن باشیم این طوری اضطراب و استرس که دشمن موفقیت هستند از ما دور می شود.

اصولا من اول هرهفته برنامه هفته بعد را می نوشتم و اگرچه ممکن بود همه آن رعایت نشود ولی باز خیلی خوب بود. از طرف دیگر من مطالعه تشریحی دروس را تا یک ماه مانده به کنکور تمام کرده بودم و ماه آخر را فقط تست می زدم که خیلی درموفقیت من تاثیر داشت ،در واقع شاید بتوانم بگویم که تاقبل از ماه آخر آمادگی من برای کنکور 50% بود و بعد از این یک ماه به 100% رسید.

◄چه عواملی در موفقیتتان نقش داشته است؟
فکر می کنم پیوسته خواندنم نقش موثری داشت، باعث می شد نه از درس فاصله بگیرم، نه از خواندن خسته شوم و ضمناً به تفریحاتم در حد معمول هم می رسیدم.
می خواستم آن چیزی را که بلدم با تمام توان در کنکور پیاده کنم تا بعدا حسرت نخورم، همچنین سعی کردم از وقتم بهترین استفاده را ببرم.
"حواس پرتي چيزي نيست جز تمايل ذاتي ذهن به درگيري و فعاليت."

ذهن شما همواره مي خواهد درگير و مشغول باشد. بنابراين اگر آنچه که اکنون انجام مي-دهيد در شما درگيري و مشغوليت ذهني ايجاد کند، فکر شما ديگر لزومي احساس نمي کند که به جاي ديگر برود و در آنجا درگير شود. اما اگر در انجام اين کار، درگيري ذهني ايجاد نشود، ذهن شما شتابان به جايي مي رود که خود را در آنجا مشغول کند. و اين همان حواس پرتي است.
ذهن شما مدام به فعاليت نيازمند است و اين نيازمندي را هنگامي که شما مشغول مطالعه کردن هستيد، هم دارد. بنابراين اگر آنچه که مي خوانيد، در شما درگيري ذهني ايجاد کند، شما مشتاق و متمرکز پيش مي رويد. در غير اين صورت چشمتان خطوط را دنبال مي کند و ذهنتان در جايي ديگر مشغول مي شود. به عبارت ديگر، حواستان پرت مي شود.

آيا مي‌دانيد مي‌توان دو مطلب را هم ‌زمان فرا گرفت!؟ ذهن بطور غير ارادي مي‌تواند درگير يادگيري باشد. مثلا اگر قرار است مطالبي در مورد دو موضوع بنويسيم مي‌توانيم يك موضوع را در ذهن داشته باشيم و به سراغ موضوع دوم برويم. مادامي كه مشغول نوشتن موضوع دوم هستيم، ذهن ما موضوع اول را پردازش مي‌كند.بنابرین می توان در جلسه ی کنکور از سوالی که می دانیم با زمان بیشتر توان جواب گویی اش رو داریم یا درآن لحظه برایمان یاد آوری مشکل هست با زدن علامت عبور کرد و در هنگام دور کردن سوالات به آن بپردازید .

biosta

Well-known member
خوشحالم که کمکی هر چند کم برای موفقیت دوستاران رشته آمار زیستی انجام می دهم

در صورتی که سوالات شما در تاپیک های دیگر انجمن آمار زیستی جواب داده نشده
در http://olumpezeshki.ir/thread2544-53.html#post177777 مطرح کنید تا که من یا دیگر دوستان جواب دهند و ایمیل یا پیام خصوصی نفرستید
چرا که سوال شما می تواند سوال دیگر داوطلبان هم باشد

داوطلبان در صورت تمایل در خواست خود را برای 3 کنکور جامع آزمایشی که در رشته ی آمار زیستی توسط سنا ( در سال 91 ) برگزار شد بفرستید تا رایگان برایتان ایمیل کنم .
kianibo911@mums.ac.ir

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
مطالب زیر برایم مفید بود باشد که برای شما داوطلبان هم چنین باشد .

سال قبل که برای کنکور ارشد خودم را آماده می کردم مصاحبه با نفرات برتر را که می خواندم مطالبی که نمی دانستم و به نظرم جالب می آمد به word منتقل می کردم
یا اگر مطلبی در رابطه با نحوه تست زنی - مطالعه - برنامه ریزی پیدا می کردم که مفید باشد و ندانم نگه می داشتم مطالب زیر از همان ها است
.

تعدادی از دروس را به طور کامل تمام کرده و با شروع دروس بعدی در زمینه دروس قبلی تست حل می کردم و سعی کردم هیچ گاه از حل تست فاصله نگیرم چرا که به نظر من یکی از اصلی ترین عوامل ایجاد تسلط حل تست های استاندارد به ویژه تست های سالهای گذشته کنکور است.

مهمترین درسی که از آزمون قبلی گرفته بودم این بود که اگر آدم بر روی 70 درصد مطالب مسلط شود بهتر است تا 100 درصد مطالب را بدون تسلط یاد بگیرد.

نکته ای هم که از بررسی آزمون سالهای اخیر می توان پی برد این است که بین میزان مطالعه دروس ریاضیات
و میزان پاسخگویی به سوالات، نسبتی تقریبا خطی وجود دارد

توصیه من به داوطلبان این است که از تست های سالهای قبل غافل نشوند برای حل خیلی از سوالات نیاز به ایده هایی است که می توانند این ایده ها را در آزمون های قبلی ببینند و یاد بگیرند.

به نظر من بهتر است که ابتدا وقت خود را بر روی رفع اشکال و قوی شدن در درس هایی گذاشت که ضعف داریم و سعی کرد با کسب بنیه علمی خوب در تمام درس ها اعتماد به نفس لازم را به دست آوریم و بعد به سراغ دوره و تست زنی محض برویم.

انگیزه، به نظر من مهمترین عامل موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد انگیزه است، در آزمون کارشناسی همه انگیزه دارند ولی برخی پشتکار ندارند، اما در ارشد این طور نیست انگیزه حرف اول را می زند.

با شروع پاییز مطالعه جدی برای آزمون را شروع کردم و با توجه به اینکه شاغل و متأهل بودم و نمی توانستم در طول هفته درس بخوانم سعی کردم از روزهای پنج شنبه و جمعه به خوبی استفاده کنم. حدود دو ماه به آزمون روزهای چهارشنبه را هم مرخصی می گرفتم و سه روز درهفته مطالعه می کردم. سه هفته آخر را هم کاملا مرخصی گرفتم و حسابی درس خواندم، طوری که بعضی روزها 13 ساعت مفید داشتم.

باید این قدر تمرین کرده باشی که تا سوال را دیدی راه حل به ذهنت برسد. به ویژه چون سوالات خیلی کم شده غلط زدن اسف انگیز است.
داوطلبان حتما در آزمون های آزمایشی هم شرکت کنند و سعی کنند یک ماه آخر سوالات سالهای قبل را طبق زمان بندی کنکور حل کنند تا سرعت آن ها هم بالا رود.

کتابهاي کنکوري هم مي خواندم ولي احساس مي کنم اهميت کتابهاي پايه خيلي بيشتر بود.
کار اين کتابها اين است که مفاهيم را آموزش دهند و به نظر من بدون درک دست مفاهيم نمي توان به درستي به تست ها پاسخ داد.

مهمترین اصل در آزمون سراسری مفاهیم و تسلط به مطالب. خيلي روي خلاصه ها کار کنند، حتما موقع مطالعه دروس خلاصه برداري کنند ديگر فرصت بازگشت نخواهند داشت
زيرا بعد به نظر من اصلا نباید به رتبه فکر کرد؛ مهم این است که خوب درس بخوانی، رتبه خوب خودش از راه می رسد.
مهمترین نکته به نظر من داشتن اعتماد به نفس است، باید طوری درس بخوانیم که به موفقیت خود مطمئن باشیم این طوری اضطراب و استرس که دشمن موفقیت هستند از ما دور می شود. من خودم شب کنکور با خیال راحت از 10 شب تا 11 صبح خوابیدم. بعد از کنکور هم با این که از درصد های خودم راضی نبودم ولی با توجه به اینکه کنکور برای همه یک جور است مطمئن بودم که رتبه خوبی به دست خواهم آورد.

نکته دیگر این که سعی کنند اول اطلاعات و درصد تست خود در همه درسها را به میانگین شرکت کنندگان برسانند و بعد بر روی یک درس سرمایه گذاری خاص کنند،
به طور کلی درسی را رها نکنند و در کنار درصد های متوسط در این درس ها ، درصد های خوبی در درس هایی که احساس می کنند توانایی بیشتری دارند به دست آورند.

اگر تا کنکور زمان چند ماه ای را در پیش دارید نباید برای کنکور از همه چیز برید و تنها مشغله ذهنی خود را کنکور نمود چون خود این موضوع استرس زا است، بهتر است که مشغولیت های دیگر خود را هم نگه داشت مثلا به کلاس موسیقی خود ادامه داد و خلاصه همچنان بخشی از وقت خود را به فعالیت های مورد علاقه اختصاص دهند.

باتوجه به اینکه خیلی ها به سوالات زبان پاسخ نمی دهند درصد خوب دراین درس تاثیر مثبت زیادی دارد.
به نظر من سوالات درک مطلب را با کمی تمرین می توان پاسخ داد.

اصولا من اول هرهفته برنامه هفته بعد را می نوشتم و اگرچه ممکن بود همه آن رعایت نشود ولی باز خیلی خوب بود. از طرف دیگر من مطالعه تشریحی دروس را تا یک ماه مانده به کنکور تمام کرده بودم و ماه آخر را فقط تست می زدم که خیلی درموفقیت من تاثیر داشت ،در واقع شاید بتوانم بگویم که تاقبل از ماه آخر آمادگی من برای کنکور 50% بود و بعد از این یک ماه به 100% رسید.

وقت هردرسی مال خود آن درس است ونمی توان وقت آن رابه دیگری داد.

به يقين انجام فعاليتی که انسان آن را اراده کرده و همراه با تلاش و موفقيت است احساس رضايت را به همراه دارد. مطالعه دروس بعد از دو سال از فراغت از تخصيل برايم جذاب بود و احساس می کردم دروس را بهتر از دوره کارشناسی می فهمم و گاهی حسرت می خوردم که کاش در همان دوره دروس را اينگونه مفهومی خوانده بودم.در واقع نگاه به دروس پايه با ديدی وسيعتر از دوره گذراندن آنها به علت گذراندن دروس ديگر و تجربيات کاری که برخی مبانی را عمق بخشيده بود، در اين ميان موثر بود.

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
دانشجویان و دانش آموزانی که در آزمونهای مختلف شرکت می کنند همیشه از عدم هماهنگی در مدت زمان آزمون و تعداد سوالات شکایت دارند بعضی افراد مدت زیادی را صرف یک تست می نمایند و در انتهای زمان آزمون هنوز تعدادی از سوالات را نخوانده اند .

گروهی نیز به خاطر ترس از کمبود وقت خیلی از سوالات را سطحی خوانده و سریع جواب می دهند و نه تنها نمره مثبت نمی گیرند بلکه به دلیل نمره منفی بسیاری از آزمونها دچار ضرر می شوند و جالب است که این افراد معمولا در انتها وقت اضافه نیز می آورند مطلب زیر به بررسی این موضوع پرداخته است :

نکاتی که در تست زدن اهمیت دارد و لازم است در آزمون تستی رعایت شود را در زیر می آوریم.
۱- بررسی اجمالی
سؤال ها را به طور اجمالی بررسی کنید . راهنمایی ها را به دقت بخوانید و متوجه تعداد ونوع سؤال ها باشید و وقت خود را بر طبق ارزش سؤال زمان بندی کنید.
۲- زمان
زمان یکی از عواملی است که قبل از تست زدن و پاسخگویی به آزمون های تستی باید مدنظر باشد . سعی کنید وقت خود را با توجه به ارزش سؤال زمان بندی کنید بسیار مهم است مدت زمانی که برای پاسخگویی هر سؤال در نظر می گیریم با مدت زمانی که برای پاسخگویی آن سؤال تعیین شده هماهنگ باشد.
خوب است برای ایجاد این هماهنگی در منزل شرایطی شبیه به آزمون سراسری به وجود بیاورید و ساعتی که زمان آن قابل تنظیم است را در نظربگیرید و به تعدادی سؤال با زمانی مشخص پاسخ دهید.
۳- سرعت عمل
سرعت عمل عامل دیگر است که در آزمون های تستی اهمیت دارد . معمولاً کسانی که تمرکز بیشتر دارند و مطالب را خوب خوانده باشند در پاسخگویی حضور ذهن دارند و با سرعت عمل بیشتری پیش می روند . برای این که در تست زدن سرعت عمل داشته باشید ، تمرین کنید.
۴- دقت
عامل مهم دیگر در تست زدن دقت است در پاسخ به سؤال های چهارگزینه ای باید دقت کنیم خانه را اشتباه پر نکنیم و علاوه بر آن سؤال و جواب ها را با دقت بخوانیم . نکات ریزی در سؤال های چهار جوابی هست که ممکن است خواننده را دچاراشتباه کند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.
_ سؤال هایی که آخر آن ها با کلمه ی ” می شود ” و ” نمی شود ” ختم می شود ممکن است داوطلبی که دقیق سؤال را نمی خواند این کلمات را اشتباه ببیند و درنتیجه گزینه را اشتباه انتخاب کند.
_ نکته دیگر این است که درآزمون های چهار گزینه ای معمولاً چهار گزینه شباهت زیادی به هم دارند و ممکن است داوطلب با خواندن اولین گزینه آن را صحیح بداند و ازخواندن سه گزینه دیگر خودداری کند. توجه داشته باشید که چهار گزینه را حتماً بخوانید و با مقایسه آن ها صحیح ترین را انتخاب کنید.
_ در سؤال های جور کردنی به تدریج که موارد را با هم جور می کنید آن ها را حذف کنید. در این صورت پاسخ ها کمتر خواهد شد و احتمال کاربرد مجدد آن ها کاهش خواهد یافت.
_ در موقع حدس زدن معمولاً اولین حدس شما درست است بنابراین زیاد وسواس به خرج ندهید تا جواب را عوض کنید مگر در مواقعی که مطمئن هستید.
_ پاسخ هایی که می دانید غلط است را کنار بگذارید و بدین طریق تعداد پاسخ ها را محدود کنید تا احتمال پیدا کردن پاسخ صحیح را بیشتر کنید.
_ سؤال های آسان را زودتر جواب دهید . اگر احساس می کنید سؤالی پیچیده است ، وقت خودتان را زیاد روی آن سؤال تلف نکنید ، کنار آن علامت بگذارید تا بعداً به آن پاسخ دهید.
- همه سئوال ها را جواب ندهید سئوال هایی که تصادفی پاسخ داده می شود شانس موفقیت فرد را کمتر می کند چون هر پاسخ منفی ، نمره منفی در پی دارد. بنابراین تا جایی که امکان دارد از پاسخ های تصادفی پرهیز کنید .
در نهایت پاسخ ها را مرور کنید اما سعی در عوض کردن پاسخ ها را نداشته باشید.
- سئوال هایی که احساس می کنید اشتباه پاسخ داده اید، یک بار دیگر بررسی کنید به عقب برگردید و دوباره با دقت بیشتری مطالب مربوط به آن را بخوانید تا اشکال برطرف شود .

mw.ashel

New member
خواستن+دانستن وتلاش ، توانستن است

با سلام خدمت همه دوستان آماری. با اجازه صاحب تایپیک و آقای biosta من تو یکی از وبلاگ ها یه متنی خوندم و خیلی جالب بود و برای همین تصمیم گرفتم تو تایپیک های گروهی که واقعا تلاش میکنن قرار بدم و تایپیک شما دوستان رشته آماری هم یکی از تایپیک های عالی و منسجم انجمن هست و این متن رو اینجا هم قرار میدم تا اگه تونستند و وقت کردید حتما یه نگاهی بهش بندازید.
برای تک تک شما آرزوی موفقیت میکنم.

خواستن همان عزم و اراده است

"ما با خواستن و اراده کردن فرمان بی چون و چرایی را به مغز خود صادر می کنیم که تمام حواس پنجگانه و تمام اعضا و جوارحمان را برای توانستن و موفقیت در کارمان تحت تاثیر قرار می دهد."

در واقع خواستن یا انگیزه ، نیرویی فوق العاده را در انسان بوجود می آورد که در پیشبرد اهدافش بسیار مؤثر است ؛ چون این خواستن و علاقه باعث می شود سختی ها و مشکلات راه را بهتر تحمل کنیم...
13861228011.jpg

هرچه عزم و اراده ی ما قویتر باشد شانس مارا در موفقیت و توانستن بیشتر میکند پس خواسته های بزرگتر نیز عزم و اراده ای قویتر می طلبد...

اما وقتی بخواهیم ولی ندانیم که چگونه می توانیم به خواسته مان برسیم دیگر خواستن توانستن نیست
بلکه
خواستن بدون دانستن حسرت توانستن است!

و اینجاست که باید گفت:"توانا بود هر که دانا بود"

ولی خواستن و دانستن نیز به تنهایی کافی نیست !

کسی که بخواهد و بداند اما برای رسیدن به هدفش تلاشی نکند هرگز موفق نخواهد شد...
"نا برده رنج گنج میسر نمی شود"

پس برای توانستن گام اول خواستن، گام دوم دانستن و گام سوم تلاش است.

و شاید باید گفت:

خواستن و دانستن و تلاش ، توانستن است!

biosta

Well-known member
آن می شوید که می اندیشید و عمل می کنید

سه سال قبل داوطلبی که به عنوان آخرین نفر قبول شده نمره ی 138 آورده بود یعنی مثلا" با زبان صفر درصد از 70 سوال اول دفترچه بعد از کسر نمره ی منفی46 تا را درست جواب داده .
ظرفیت پذیرش به گمانم 62

دو سال قبل داوطلبی که به عنوان آخرین نفر قبول شده نمره ی 125 آورده بود یعنی مثلا" با زبان صفر درصد از 70 سوال اول دفترچه بعد از کسر نمره ی منفی 42 تا را درست جواب داده
ظرفیت پذیرش 80

سال قبل داوطلبی که به عنوان آخرین نفر قبول شده نمره ی 112 آورده بود یعنی مثلا" با زبان صفر درصد از 70 سوال اول دفترچه بعد از کسر نمره ی منفی 34 تا را درست جواب داده
ظرفیت پذیرش 125
حال در سال قبل جواب گویی درست به هرسوال زبان را در نظر بگیرید که حدود 5 تا رتبه ی شما را بهتر می کند و جواب گویی درست به هر سوال از 70 سوال اول دفترچه رتبه شما را حدود 7 تا بهتر می کند
که البته این تغییرات بستگی به رتبه دارد .از رتبه ی حدود30 به بعد نمره های داوطلبان به شدت نزدیک به هم است ...

biosta

Well-known member
رشته سال رتبه سهمیه نمره آمارمحض روش ها بهداشت یا ریاضی زبان عمومی نمره آخرین فرد قبول شده در سهمیه نتیجه

امار زیستی ۹۱-۹۰ ۶ آزاد ۱۷۶٫۰۰ ۹۰ ۸۵ ۷۱٫۶۷ ۱۳٫۳۳ ۱۲۵٫۰۰ قبول دانشگاه تهران
امار زیستی ۹۱-۹۰ ۷ آزاد ۱۷۵٫۵۰ ۷۶٫۶۷ ۶۸٫۳۳ ۵۹٫۱۷ ۴۵ ۱۲۵٫۰۰ قبول دانشگاه تهران
امار زیستی ۹۱-۹۰ ۲۳ آزاد ۱۵۵٫۲۵ ۷۶٫۶۷ ۸۳٫۳۳ ۶۶٫۶۷ ۲٫۵۰ ۱۲۵٫۰۰ قبول دانشگاه تهران
آمار زیستی ۹۱-۹۰ ۳۱ آزاد ۱۵۰٫۰۰ ۱۰۰ ۹۰ ۵۵ ۱۴ ۱۲۵٫۰۰ قبول شهید بهشتی

biosta

Well-known member
روز قبل از کنکور درس نخوانیم و یا خیلی کم درس بخوانند
احساسمان را در مورد آزمون و روز قبل از آزمون مثبت کنیم به طوری که گویا قراره اتفاقی خوب بیفته .
روزهای قبل از آزمون زیادتر بخوابیم و وقتی به رخت خواب برویم که احساس خواب الودگی می کنیم .
صبح آزمون به موقع بیدار شویم تا که کارهایمان را با آرامش انجام دهیم .صبح آزمون کمی ورزش کنیم .
در جلسه آزمون تمایل نداشته باشید که به همه ی سوالات پاسخ دهید حتی اگر مبحث مربوطه را خوانده باشید .
سال قبل ( 91-92) از 125 نفری که در آمار زیستی قبول شده بودند تنها 14 نفر اول متوسط در صدهایشان در 4 درس بالاتر از 50 درصد بود و مابقی قبول شدگان متوسط درصد هایشان در 4 درس زیر 50 درصدبود .
داوطلبی که رتبه ی 125کسب کرده بود یعنی نمره ی 112 متوسط در صدهایش در 4 درس امتحان 38 در صد بوده
( البته اگر در نظر بگیریم که داوطلبی زبان را صفر زده باشد برای کسب رتبه ی 125 بایستی در سه درس دیگر به درصد متوسط 52 درصد برسد ) پس منظورم این هست که سوالاتی را که وقت گیر هست و یا یاد ندارید را با تکنیک های تست زنی بگذرید.
تکنیکی داریم به نام تکنیک حداقل سوال یعنی قبل از کنکور تعداد سوالاتی را که در هر درس می خواهیم به آن جواب ندهیم را مشخص کنیم ! این طوری بهتر می توانیم در مورد واب دادن یا ندادن سوالات در هنگام برخورد با سوالی سخت تصمیم بگیریم و آرامش بیشتری را می توانیم بدست آوریم .
کنکور همچون دوی با مانع هست یعنی داوطلب باید تشخیص بده که از چه سوالی بگذرد و جواب ندهد بعضی سوالات برای جواب ندادن طرح شده اند .همه سوالات برای جواب دادن نیست برای این هست که تشخیص داده سوال داوطلب داوطلبی باهوش هست و به موقع بعضی سوالات سخت و طولانی را نزده می گذارد یا این که روی سوال گیر میکنه و نتونه به ادامه ی سوالات برسه و بعد در ادامه به علت عجله باعث بی دقتی می شود پس رتبه شما ارتباط مستقیمی با کنترل هیجانات و eqشما
. دارد

hsbabr2012

New member

دوست عزیز به عنوان رتبه ی برتر در آزمون ارشد کمی بیشتر توضیح دهید که
متوسط روزانه چند ساعت درس می خواندید ؟و چند ماه درس خوانید ؟

برای هر درس دقیقا" چه منابعی رو خواندید و آیا دوباره همین منایع رو برای داوطلبان سال بعد پیشنهاد می کنید ؟

به نظر شما چه عواملی می توانند دست به دست هم بدهند تا باعث قبولی داوطلبی با نتیجه عالی شود ؟

انگیزه تان از ادامه تحصیل چی بوده ؟

در مورد کنکور و نوع سوالات آزمون آمارزیستی به تفکیک هر درس نظرتان چیست؟به عبارتی نظرتان با توجه به این که در کنکور آمار محض رتبه ی 17 شدید دقیقا" چه تفاوتی با کنکور امار زیستی دارد ؟

سلام بیوی عزیز.نیستی دلم برات تنگ شده.خوب هستی انشاءا..؟
1. در تابستان روزی 7 ساعت میخوندم.هفته ای 42 ساعت کلا. از تابستون به بعد روزی 8 ساعت میخودنم. برای کنکور اول کلا 6 ماه 15 20 روز فکر کنم شد. یک ماه اخرش بعضی وقتا به 9 ساعت در روزم کشیده میشد.
برای زیستی هم از 28 بهمن شروع کردم نوروزهم میخوندم وقفه ای بینش نمیذاشتم.برای زیستیهم روزی 8 ساعت میخوندم. یک ماه اولش دوباره مطالبو دور کردم و اگه منبع جدیدی بود اونا روهم کامل میخوندم.چون برای کنکور قبلی خونده بودم زیاد وقتمو نگرفت. بعدش دیگه فقط تست زیستی میزدم. قصد داشتم ده دور تستای همه دوره ها رو بزنم ولی 5 دور بیشتر فرصت نشد بزنم.زبانم کنارش میخوندم.وقت مشخصی براش گذاشته بودم.نزدیک 3 ساعت در روز.
2. کنکور آمار ریاضی احتمال: سعید قهرمانی،مود خوندم.که بنظرم سعید قهرمانی برای زیستی کافی باشه کنارش بهبودیان هم خوبه خونده بشه.
کنکور امار ریاضی، امار ریاضی: کتاب مود اول خوندم تا امار ریاضیه 1.بعدش پارسیان خوندم و تمریناشو خوب کار کردم به نظرم برای نتیجه خوب گرفتن در کنکور ارشد کتاب پارسیان همراه با تمریناش خوب و دقیق باید خونده بشه و کار بشه.
برای زیستی میگن امار ریاضی بهبودیان خوبه بنظرمم خوبه ولی کسیکه پارسیان خوب بخونه دیگه نیاز نیست بهبودیان بخونه که فکر کنم در حد امار ریاضیه 1 کافی باشه البته امسال که اصلا امار ریاضیهم نداشت!!!
کنکور امار ریاضی رگرسیون: کتاب مونت گومری اول خوندم. که بنظرم برای زیستی علاوه براین بازرگان لاریهم خونده بشه خیلی خوبه ایندو مکمل خوبی برای هم هستن.
کنکور امارریاضی روشهای اماری: کتاب روش های اماریه باتاچاریا جلد اول و فصل اول جلد دومشو خوندم بنظرم کتاب خیلی خوبی هستش.برای زیستیهم علاوه بر بهبودیان این کتاب هم پیشنهاد میکنم خونده بشه.
کنکور امار ریاضی نمونه گیری:کتاب عمیدی رو خوندم البته بنظرم وقتی تست زیادکار بشه از داخل تستاهم نکات خوبی در میاد که همین نکات برای کنکورای بعدیهم تکرار میشه اغلب.برای زیستیهم همین عمیدی خوبه.
کنکور امارریاضی ریاضی: کلا هم داشتم اونم خوندم ومیگفتن کتابای ریاضیه پارسه خیلی خوبه تهیشون کردم و فقط فرصت کردم کتاب ریاضیه یکشو بخونم چون حجم کتابشم زیاد بود وانالیزیم میخوندم. برای زیستی بنظرم همین کتاب ریاضی 1 پارسه خونده بشه کافیه چون واقعا جامعه و تست و تمرینم داخلش زیاد داره البته سطحش بالاتر از امار زیستیه ولی مطالب تئوریو خوب توضیح داده.
کنکور زیستی طرح ازمایشها:کتاب مونتگومری واقعا جامع هستش و باید هم دقیق خونده بشه که متاسفانه بچه ها که امسال وقت گذاشته بودن همش دوتاسوال اومده بود واقعا ظلمه!!!!!!:mad_majidonline:
کنکور زیستی ناپارامتری: متاسفانه کتاب بهبودیان که منبع دادن اصلا کتاب خوبی نیست خیلی مبهمه من ناپامتریه خودمو خوندم که خیلی بهتر توضیح داده.ودنبالشم نبودم که ببینم منبع خوب دیگه ایهم هست یا نه.که با اینکه خوب خونده بودم ناپارامتریو وتستم درموردش زیاد زدم فقط دو تا تست اومد متاسفانه.:mad_majidonline:واقعا این چه وضعشه.!!!!
3.داخل پیام قبلی به نظرم اشاره کردم. داشتن یک برنامه ریزیه خوب ومنسجم ودرعین حال کاراودنبال کردن منظم آن یعنی وقفه ای داخل برنامه نیفته.وهرکسی با توجه به میزان توانائیه خودش برنامه ریزی کنه و کیفیت خوندنشو مشخص کنه.و این نکته هم مهمه: استفاده از فرصتهای ناب برای جلو افتادن از رقبا، یعنی چی؟ یعنی اینکه اگر زمانی وجود دارد که اکثر داوطلبها زیاد به ان بازه زمانی اهمیت نمیدن وکمترداوطلبی مطالعه دارد شما از ان زمان استفاده کنید و برای ان زمان برنامه داشته باشید و واقعا استفاده کنید این باعث میشود در پایان شما یک قدم جلوتر از بقیه باشید و روی مطالب اشراف بیشتری وبا اعتماد به نفس بیشتری به کنکور فکر کنید.البته فرصت ناب شامل مطالعه مطالب و منابع بیشتر و درعین حال تست بیشترهم میباشد که میتونه کمک زیادی بکنه.
4. اگر پیگیری کرده باشید گفته بودم که از همان اول شروع کردم با این نیت شروع کردم که احساس کردم اگر ادامه بدهم فایده بیشتری در رشته خودم خواهم داشت به خاطر همین به فکر ادامه افتادم.
5.در مورد ریاضیکه بنظرم سوالات امار ریاضی چند سطح بالاتر از سوالای امار زیستی هستش. در مورد احتمال و امار ریاضی کلا سوالات کنکور امار ریاضی سطح بالاتری داره که حتی بعضیاش واقعا سخته و نمیشه با فرصت اندک حل کرد در مورد زیستی وقتی که بخواد سوالات کنکور امار ریاضی کپی پیست بشه بنظرم مقایسه درست نیست(مثل سوالای امسال). واون سالهائیم که سوال طرح میکردن خودشون سطح سوالات اسون بود بنظرم. در مورد کاربردی سوالای امار ریاضی هر سال در سطحیه که سطح متوسط به بالا بیشتر داره و اگرم سوال مفهومی میدن واقعا باید مسلط باشی که بتونی جواب درست بدی.کنکور امارریاضیه امسال که واقعا سطح سوالای کاربردیش بنظرم تقریبا بالا بود و مفهومی زیاد داده بودن.در مورد زیستی کاربردیش به نظرم تا سال پیش سوالات از سطح خوبی برخوردار بود یعنی متوسط به پایین.اما بنظرم از سال 91 سطح سوالا رو دارن میبرن بالا مثلا رگرسیون های سال پیشو که میزدم فکر میکردم دارم کنکور امار ریاضی میدم منظورم از سطح سوالاشه.امسالم که به نسبت سال پیش سطح سوالا بالاتر بود بنظرم.احتمال داره هر سال سوالای کاربردی زیستی سخت تر بشه تا به یک ثبات برسه.
امید جان لطف کن هروقت نتایج اومد هدایت کن مطالبو جاهای دیگه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hsbabr2012

New member
ولی دوستان این رو هم بگم در کنار همه اینها مهم ترین مهم ترین عامل توکل برخدا و سپردن و گشایش کارها بدست او هستش.
تا خدا چیزی رو نخواد و کمکی نکنه هیچ نتیجه و اتفاق خوبی نخواهد افتاد حالا در هر زمینه ای میخواد باشه.و باید راضی باشیم به رضای او فقط.

Minaa.Gh

New member

از مهر که شروع کردم نمیتونم بگم روزی چند ساعت
ولی به طور متوسط روزی 8 ساعت مطالعه داشتم
البته اوایل چون هیچی از آمارریاضی و احتمال و رگرسیون بلد نبودم باید خودم چند دور میخوندم و به منابع زیادی رجوع میکردم تا مطالبو یاد بگیرم
از کمک گرفتن از دیگران خوشم نمیومد ، واسه همین خودم تلاش کردم ...
اوایل خیلی خیلی سخت گذشت ولی کم کم راه افتادم . . .
جمعه هام تعطیل بود . تفریح و استراحت ! مگر اینکه مباحثی که در طول هفته باید میخوندمو تموم نکرده باشم
هدفم از ابتدا آمارزیستی بود ، رگرسیون نیرومند هم توصیه میکنم بخونند بچه هایی که سال بعد میخوان شرکت کنن
احتمال شلدون راس و آمارریاضی پارسیان خیلی خوبه
کتابهای پارسه که هم توضیح و هم تست داره خیلی بدرد میخورن
پردازش هم خوبه
طرح و ناپارامتری پیام نور هم خوبن طرح 1 تا به اینجا مهمتر بوده در کنکور آمارزیستی ، آمارریاضی1 هم همینطور همچنین ریاضی عمومی 1
بعد از کنکور علوم پایه تا اسفند استراحت کردم و از اوایل اسفند برای آمارزیستی خوندم به همون روش گذشته
ولی خب ناپارامتری و طرح اضافه شدن از خوندن احتمال دست بر نداشتم همیشه چکیده داشتم از مباحثی که میخوندم آخرشم بهترین و مهمترین چکیده هامو گردآوری کردم . . . خیلی مفید بود
وقتی هم رتبه های علوم پایه اومد به توصیه ی یکی از هم ی های خوبم که سال قبل 66 آمارریاضی بودن و علامه قبول شدن و هم آمارزیستی همدان که آخرش هم آمارزیستی همدان رو انتخاب کردن رتبه ی علوم پایه رو به کل فراموش کردم و دلمو به اون رتبه خوش نکردم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

babak.stat1

New member
دوست عزیز babak-stat نظر شما چیست ؟

سلام دوستان
این پروسه و فرایند درس خوندن من.
من سال گذشته دقیقا همین ایام بو که تصمیم به درس خوندن برای آمار زیستی کردم با توجه به راهنمایی های آقای کیانی من ابتدا سعی کردم راجبه کنکور و منابع آمار زیستی اطلاعاتمو بالا ببرم بعد بطور جدی استارت بزنم که دلیل آشنایی منم با این سایت همین مورد بو.کل مرداد و نیمی از شهریور به این موضوع و جمع آوری منابع کردم.
خب منابعی که من برای ارشد آمار زیستی مطالعه کردم
نمونه گیری 1 و 2پیام نور - طرح پیام نور و مونت گومری – ناپارامنتری پیام نور ، کنوور و فصول آمار ناپارامتری کتاب آمار ریاضی مد و بهبودیان همچنین کتاب آمادگی ارشد پوران پژوهش بچه های علوم تربیتی
آمار ریاضی پارسیان بجز 2فصل آخر، جواد بهبودیان وآمار احتمال مقدماتیش – ریاضی هم ریاضی 1 پیام نور.
نحوه مطالعه:
من استارت مطالعمو از 15 شهریور و با توجه به شاغل بودنم تا 2.20 و کار دوم بعد ادارم تا 6 حدودا تا اوایل دی فقط روزی 3 ساعت مطالعه می کردم که درهمین مدت تونستم نمونه گیری طرح و نا پارامتری که خیلی وقته پیش خونده بودمو دوباره با دقت بخونم از دی کار دوممو تعطیل کردمو شد روزی 6 ساعت مطالعه و این روند تا هفته آخر ادامه پیدا کرد از هفته آخر فروردین تا کنکور هم کلا مرخصی گرفتم.
نکاتی در مورد مطالعه خودم که خیلی برام مفید بو:
1- برنامه روزانه،هفتگی و ماهانه برای خودم داشتم یعنی می دونستم که برای فردا چی کار می خوام کنم تا آخر هفته چه کاری باید کنم و اینکه در طول ماه به چه برنامه هایی باید برسم.
2- من در حین مطالعه تست های پیام نور و تست های ارشد آمار زیستی به هیچ عنوان به راه حل تشریحیش نگاه نمی کردم تا ذهنم درگیرشه و برای کنکور هم خلاقیت ذهنیم بالا بره.
3- من برخلاف نظر آقای کیانی برای حل همه مسائل آمار کاربردی و نظری رفته بودم تا حداقل به بیشترین مقدار ممکنه جواب بدم.
4- کلیه تست های کنکور ارشد آمار ریاضی از سال های 86 به بعد درس آمار کاربردیشو زدم.
5- رتبم در سنا مثل الان دوم بو بعد از دوست عزیزم حسین آقا رتبه یک خودمون.
6- نکته آخر اینکه دوستان من فقط و فقط ضربه زبان بلد نبودنمو می خورم. توصیه می کنم زبان و حتما بخونید و از دست ندید همچنین تست های آزمون دکترا 70 تا 92 رو هم بزنید بد نی چون برای موفقیت اگر برای یه سطح بالاتر آماده شی تحت هر شرایطی نتیجه مطلوبو می گیری.

biosta

Well-known member
نوشته مربوط هست به رتبه 36 کنکور ارشد سال 91 که اکنون دانشجوی علوم پزشکی همدان ست

من چون فقط دو ماه فرصت داشتم خیلی زبان نخواندم فقط چند مهارت اول کتاب لزگی را خواندم و سر جلسه برای زبان وقت کم آوردم و زبان را 6 درصد زدم ولی کتابهای زبان تافل و 504 را نخواندم
در مورد تفاوت رفرنس ها تا جایی که من می دانم رفرنس های وزرات بهداشت چون تعدادش خیلی زیاده و مسلما خواندنش وقت گیره خیلی از بچه ها تمایلی به خواندنش ندارند و اکثر متن های کتاب لزگی بر گرفته از این کتابهاست

برای تست من کتاب های کنکور کارشناسی ارشد آمار زیستی انتشارات پردازش(دو جلد) را خواندم واقعا کتاب های خوبین مخصوصا جلد دوم
سوالات سالهای قبل که تو این کتاب نیست هم پیدا کنید و بزنید خیلی کمک کننده است
فقط پیشنهاد می کنم سوالات زبان را از کتاب لزگی بخوانید و سوالات زبان کنکور ارشدی که وزارت علوم برگزار کرده را نزنید چون بیشتر لغات آماری دارد در صورتی که سوالات زبان وزارت بهداشت پزشکیه

کتاب خلاصه مباحث آمار ریاضی انتشارات پردازش هم برای تسلط به آمار ریاضی مفیده

کتابهایی که خواندم:
آمار مقدماتی بهبودیان
آمار ریاضی بهبودیان و قسمتهایی از آمار ریاضی پارسیان
طرح پیام نور که توصیه می کنم این کتاب را نخوانید و کتاب طرح مونت را بخوانید چون کتاب طرح پیام نور غلطهای تایپی زیادی تو فرمولا دارد
رگرسیون عبدالرضا بازرگان لاری
ناپارامتری بهبودیان انتشارات دانشگاه شیراز اما چون این کتاب حل تمرینات را ندارد حل تمرینات را از روی کتاب ناپارامتری پیام نور خواندم و برای استفاده آزمونها از اینترنت کمک گرفتم که همه مباحث در این زمینه را جمع بندی کردم و تو انجمن مطالب درسی گذاشتم بقیه اش هم به مرور می گذارم
نمونه گیری دکتر عمیدی
زبان
درسنامه جامع ارشد علوم پزشکی نوشته امیر لزگی
کتاب تافل و 504
اما من از بعد از عید شروع کردم و به دلیل وقت کم خیلی زبان نخواندم

و تا جایی که می توانید تست بزنید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا