منابع آزمون دکتری ژنتیک پزشکی

mj1919

New member
1- ژنتیک مولکولی انسانی استراخان؛ دکتر اکبری
2- ژنتیک پزشکی ایمری ویرایش 14؛ لیلا یوسفیان
3- ژنتیک در پزشکی تامسون؛ کرامتی پور
4- ژنتیک هزاره سوم(2 جلد)
5-EMERY and RI'S Principles and Practice of Medical Genetics vol1
http://olumpezeshki.ir/thread10326.html
این فصل ها:
21: The Molecular Biology of Cancer
29: Cytogenetic Analysis
49: Clinical Genetics of Common Autosomal Trisomies
50: Sex Chromosome Abnormalities
51: Deletions and Other Structural Abnormalities of the Autosomes

6- ایمنی ابوالعباس (فصول MHC و Ab ، TCR و نقص ایمنی)
7- کتاب مروری جامع بر ژنتیک/ انتشارات برای فردا
8- ژنوم3
9- کلون سازی ژن و آنالیز DNA ویرایش 2010؛ براون
10-ایمنی پوران پژوهش (بعضی فصول، مثل ابوالعباس)
11- تست ژنتیک پزشکی دکتری(نجات مهدیه)
12- تست IQB ایمنی؛ (بخش های مرتبط)
13- تستهای سال 90 و سال 91(اگه وقت داشتی بقیه سالها) برای ژنتیک پزشکی، ژنتیک انسانی، پزشکی مولکولی و بیوتکنولوژی پزشکی بهداشت و ژنتیک پزشکی علوم

آخرین ویرایش:

najma

New member
1- ژنتیک مولکولی انسانی استراخان؛ دکتر اکبری
2- ژنتیک پزشکی ایمری ویرایش 14؛ لیلا یوسفیان
3- ژنتیک در پزشکی تامسون؛ کرامتی پور
4- ژنتیک هزاره سوم(2 جلد)
5-EMERY and RIMOIN'S Principles and Practice of Medical Genetics vol1
این فصل ها:
21: The Molecular Biology of Cancer
29: Cytogenetic Analysis
49: Clinical Genetics of Common Autosomal Trisomies
50: Sex Chromosome Abnormalities
51: Deletions and Other Structural Abnormalities of the Autosomes

6- ایمنی ابوالعباس (فصول MHC و Ab ، TCR و نقص ایمنی)
7- کتاب مروری جامع بر ژنتیک/ انتشارات برای فردا
8- ژنوم3
9- کلون سازی ژن و آنالیز DNA ویرایش 2010؛ براون
10-ایمنی پوران پژوهش (بعضی فصول، مثل ابوالعباس)
11- تست ژنتیک پزشکی دکتری(نجات مهدیه)
12- تست IQB ایمنی؛ خلیلی(بخش های مرتبط)
13- تستهای سال 90 و سال 91(اگه وقت داشتی بقیه سالها) برای ژنتیک پزشکی، ژنتیک انسانی، پزشکی مولکولی و بیوتکنولوژی پزشکی بهداشت و ژنتیک پزشکی علوم

مجتبی جان پس به نظرت بانز رو نخونیم کلا ؟

mj1919

New member
مجتبی جان پس به نظرت بانز رو نخونیم کلا ؟

من همون مطلبی که توی تاپیک استراخان گفتم رو عرض میکنم،
توی این دوساله که بانز ترجمه شده، ازش سوال نیومده،
خصوصا امسال که همه خوندند و منم ریسک کردم و نخوندم :25r30wi:
ولی سوال ازش نیومد!!!!!!!!!!:thumbsupsmileyanim:

دلیل هم دارم:
مترجمین اصلا بچه های علوم هستند، مالفین با طراحان سوال هیچ ارتباطی ندارن.(طراحان امسال 5 نفر از اعضای برد بودند)
کتاب هم یک کتاب تکست به اون معنا نیست، یک کتاب جمع و جور مال انتسارات اشپرینگر است.
در ثانی طبق پرسو جوی من، واسه ی آزمون بهداشت، اصلا نیازی به خواندن کتاب سرطان تخصصی نیست.
و سوم اینکه منبع ژنتیک سرطان در بهداشت کتابهایی دیگر است.

saharii

New member
سلام به همه
من تازه عضو شدم. امروز نتیجه ژنتیک پزشکی علوم اومد. رتبم 26 شد.فقط ژنوم و امری و تامسون و مهندسی براون و خوندم. علاوه بر اینها برای سیتو و مولکولی چه منابعی مفیده؟
همه این منابعی که نوشتید کلی وقت آدمو میگیره نمیشه تو 5-6 ماه خوند. شما خودتون همه رو خوندید؟!

aaram

New member
سلام.یه سوال؟من میخوام باکتری امتحان بدم.برای درس ژنتیک کتاب مروری جامع بر ژنتیک (نجات مهدیه) گرفتم.به نطرتون کتاب خوبی هست یا نه؟بخونمش یا کتاب دیگه ای بگیرم؟ (ضریب ژنتیک 1 هست برای ما).

mj1919

New member
سلام.یه سوال؟من میخوام باکتری امتحان بدم.برای درس ژنتیک کتاب مروری جامع بر ژنتیک (نجات مهدیه) گرفتم.به نطرتون کتاب خوبی هست یا نه؟بخونمش یا کتاب دیگه ای بگیرم؟ (ضریب ژنتیک 1 هست برای ما).

سلام
من سوالای باکتری رو ندیدم، ولی اگه مشابه سوالای پزشکی مولکولی (بخش ژنتیک) طرح بشه، منبع ش ژنتیک پزشکی امری است .(نجات مهدیه نه)

mj1919

New member
سلام به همه
من تازه عضو شدم. امروز نتیجه ژنتیک پزشکی علوم اومد. رتبم 26 شد.فقط ژنوم و امری و تامسون و مهندسی براون و خوندم. علاوه بر اینها برای سیتو و مولکولی چه منابعی مفیده؟
همه این منابعی که نوشتید کلی وقت آدمو میگیره نمیشه تو 5-6 ماه خوند. شما خودتون همه رو خوندید؟!

سلام
تبریک. رتبه تون خوبه ، ولی توی علوم تعریف چندانی نداره! (ببخشید رک می گم)
منبع اصلی واسه علوم ، امری و استراخان است.

منابعی که بالا آوردم رو توی 4 ماه خوندم، با مرور و فلش کارت نویسی (و با علاقه ی بسیار زیاد)

aaram

New member
سلام
من سوالای باکتری رو ندیدم، ولی اگه مشابه سوالای پزشکی مولکولی (بخش ژنتیک) طرح بشه، منبع ش ژنتیک پزشکی امری است .(نجات مهدیه نه)

مرسی که جوابمو داداین استاد.
پس چه حیف شدا این کتابو خریدم:sadsmiley: آخه خیلی از بچه ها اصلا ژنتیک نمیخونن و خیلیا که قبول شدن میگن اصلا ژنتیک هم نخوندی مهم نیست.فکر نکنم سوالای سختی بدن.

آخرین ویرایش:

mj1919

New member
مرسی که جوابمو داداین استاد.
پس چه حیف شدا این کتابو خریدم:sadsmiley: آخه خیلی از بچه ها اصلا ژنتیک نمیخونن و خیلیا که قبول شدن میگن اصلا ژنتیک هم نخوندی مهم نیست.فکر نکنم سوالای سختی بدن.

اختیار دارید دوست من، استاد دیگه کیه؟

بهرحال منبع همینه، ولی بهتره منابع رو کنار نذارید اگه می خواهید رتبه ی خوبی بیارید.

موفق باشید

aaram

New member
اختیار دارید دوست من، استاد دیگه کیه؟

بهرحال منبع همینه، ولی بهتره منابع رو کنار نذارید اگه می خواهید رتبه ی خوبی بیارید.

موفق باشید

مرسیییییییییییییییی.نه من که میخوام بخونم.

thank-you-comment-014.gif

saharii

New member
خودمم میدونم رتبم خوب نشده:(50): آخه تو دو و نیم ماه درس خوندن روزی 5-6 ساعت چه انتظاری داشته باشم از خودم. اونم وقتی یه دانشگاه اونم همش 4 نفر پذیرش داره
ممنون آز توضیحاتتون آقا مجتبی
فقط بجای ایمنی ابوالعباس ایمنی جین وی بخونیم چطوره؟(ضریب ایمنی هم که 0.5 شده)
ژنتیک در هزاره سوم رو هم حتما باید بخونیم؟(با بقیه همپوشانی نداره؟)

سلام
تبریک. رتبه تون خوبه ، ولی توی علوم تعریف چندانی نداره! (ببخشید رک می گم)
منبع اصلی واسه علوم ، امری و استراخان است.

منابعی که بالا آوردم رو توی 4 ماه خوندم، با مرور و فلش کارت نویسی (و با علاقه ی بسیار زیاد)

mj1919

New member
خودمم میدونم رتبم خوب نشده:(50): آخه تو دو و نیم ماه درس خوندن روزی 5-6 ساعت چه انتظاری داشته باشم از خودم. اونم وقتی یه دانشگاه اونم همش 4 نفر پذیرش داره
ممنون آز توضیحاتتون آقا مجتبی
فقط بجای ایمنی ابوالعباس ایمنی جین وی بخونیم چطوره؟(ضریب ایمنی هم که 0.5 شده)
ژنتیک در هزاره سوم رو هم حتما باید بخونیم؟(با بقیه همپوشانی نداره؟)

دوست من، اون یک نظر دوستانه بود، امیدوارم ناراحت نشده باشید:heart:
واسه ی بهداست؟
به نظر من واسه ی بهداشت از هیچی نگذرید، هم بخش ایمونوژنتیک (که از ابوالعباس و منابع دیگر هم میشه خوند) و هم هزاره، که یکبار بخونید بخشهای همپوشان که هیچ، از بقیه اش نت برداری کنید برای مرور.
ولی در کل بهتره اول امری+استراخان+بحث مهندسی رو کاکل مسلط بشید، در کنارش اینها رو پیش ببرید،
چون اون مباحث بالا اولیه است و همه خوب می خونند، و اون مباحثی که بعضی می خونند و بعضی نه، می تونه خیلی موثر باشه!

saharii

New member
نه بابا چرا ناراحت:rolleyessmileyanim:
مرسی که راهنمایی کردین:riz304:

دوست من، اون یک نظر دوستانه بود، امیدوارم ناراحت نشده باشید:heart:
واسه ی بهداست؟
به نظر من واسه ی بهداشت از هیچی نگذرید، هم بخش ایمونوژنتیک (که از ابوالعباس و منابع دیگر هم میشه خوند) و هم هزاره، که یکبار بخونید بخشهای همپوشان که هیچ، از بقیه اش نت برداری کنید برای مرور.
ولی در کل بهتره اول امری+استراخان+بحث مهندسی رو کاکل مسلط بشید، در کنارش اینها رو پیش ببرید،
چون اون مباحث بالا اولیه است و همه خوب می خونند، و اون مباحثی که بعضی می خونند و بعضی نه، می تونه خیلی موثر باشه!

parisa10

New member
سلام، ممکنه یکم هم من رو راهنمایی کنین؟؟ :smiliess (4): من الان دو ترم از ارشدم رو گذروندم و با پایان نامه 12 واحد برام مونده، از وسط های تابستون هم کارای پایان نامه م رو شروع میکنم، من هیچ اطلاعاتی برای دکتری ندارم و نمیدونم چجوری و از کی شروع به خوندن کنم؟ برنامه م هم برای وزارت بهداشته... نمیخوامم زیاد پشت کنکور بمونم، اصلا آزمون کی هست؟ من میتونم شرکت کنم؟ تا چه رتبه ای قبول میشن؟ وضعیت درصد ها و رتبه ها رو از کجا میشه فهمید؟؟ :33: :smiliess (12):

mj1919

New member
سلام، ممکنه یکم هم من رو راهنمایی کنین؟؟ :smiliess (4): من الان دو ترم از ارشدم رو گذروندم و با پایان نامه 12 واحد برام مونده، از وسط های تابستون هم کارای پایان نامه م رو شروع میکنم، من هیچ اطلاعاتی برای دکتری ندارم و نمیدونم چجوری و از کی شروع به خوندن کنم؟ برنامه م هم برای وزارت بهداشته... نمیخوامم زیاد پشت کنکور بمونم، اصلا آزمون کی هست؟ من میتونم شرکت کنم؟ تا چه رتبه ای قبول میشن؟ وضعیت درصد ها و رتبه ها رو از کجا میشه فهمید؟؟ :33: :smiliess (12):
سلام
با این شرایط، شما باید برای آزمون سال بعد بخونید، (نه امسال)

آزمون آبان هرسال است،
نتایج، و مصاحبه گمونم اوایل دی است،
نتایج نهایی هم بهمن،
ها هم با توجه به دانشگاه از بهمن یا مهر سال بعد است،

منابع رو هم در همین انجمن آورده ام،

ظرفیت ژنتیک پزشکی ، امسال 14 نفر بود، و تقریبا تا رتبه ی 13 گمونم قبول شدند (دو یا چهار نف رهم بین الملل می گرفت که من نزدم)
در صد ها ی کسایی که اومدندمصاحبه از 61 تا 74 بودند،
وای حداقل درصد ، نفرات قبول شده، میانگین 67 -66 داشتند، یعنی کم کمش! با این درصد ها باید یک سی وی خوب داشته باشید،
و یا میانگین بالای 77 و80 و سی وی معمولی

saharii

New member
سلام آقا مجتبی
من کتاب کلون سازی ژن و آنالیز dnaبراون ویرایش 2006 ش رو دارم به نظرتون نیازه ویرایش 2010 رو هم بخرم؟
همینطور در مورد امری ویرایش 13 ام رو دارم؛

mj1919

New member
سلام آقا مجتبی
من کتاب کلون سازی ژن و آنالیز dnaبراون ویرایش 2006 ش رو دارم به نظرتون نیازه ویرایش 2010 رو هم بخرم؟
همینطور در مورد امری ویرایش 13 ام رو دارم؛

بله حتما ویرایش جدید رو برای هردو تهیه نمایید (منظورم از تهیه خرید نیست، مثلا از کتابخونه، و یا دوستان امانت بگیرید، منم برای بسیاری از منابع همین کارو کردم، از کتابخونه اصلی شهر، آستان قدس رضوی، امانت گرفتم)

mj1919

New member
salam..mamnoon agha mojtaba kheli kamel pasokh dadid faghat tompson ro kamel bayad bekhonim?mamnoon

من دو یا سه بار کامل خوندم،
فلش کارت هم نوشتم، ولی میشه گفت الان منبع نیست، و ظاهرا ازش سوال نمیاد،
ولی اگه دوتا سوال بیاد، ارزشش رو داره؟ دیگه این وقت شماست و تصمیم شما.

بالا